Oldalak: 1 2 [3] 4   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felhívás!  (Megtekintve 30422 alkalommal)
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #30 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 15:44:12 »

Sziaszok,
Engem érdekelne egy lőszer ujratöltő forumos szerveződés.

Szemezgettem a törvényből, nem engedi egy tárolóhelyen a fekete és a füstnélküli port.
De a sörées port  és a golyós port igen?
Szerintem ebben a szabályzóban még lenne mit finomítani.
Mostmár kimondható. 110.000 Ft egy kezdő készlet. 40 a tanfolyam, 10 a vizsga, + utazás +ottalvás, + kaja, nem akarok vészmadár lenni  de ez megint egy kiskaput nyit meg,
nem is merek arra gondolni hogy kb 70.000 forint vizsgakölség helyett, vizsgázott Pistabácsi, vesz alapanyagott, vagy esetleg csinál lőszert nem vizsgázott Jenőnek, de mi törvénytisztelő állampolgárok lévén nem gondolkodunk ilyenben.

-Nekem .308 esetében 150-200 db esetén térül meg,  Nosler PPt maggal töltve, ha beleszámolom a tanfolyamot is akkor kb 280-350 db lőszer, ennek a lőszernek a bolti ára 1100-1150 ft, Olcsóbb soft point lőszert használva ez még több db. kb. 500 lőszer.

25 doboz, Az meddig is elég egy átlag vadásznak?

Ebben Nosler PPt. 180 grainos mag van, Kemira lőpor N150, CCi csappantyú, és ujrahasznosított hüvely. Így még olcsóbb igaz 60-100 ft/ darabbal. Nem udom megéri ez az egész, ebben a formában.



Ha a megtérülés oldaláról közelítjük meg, akkor számold hozzá még a lőtéri látogatások díját, a több, különböző töltéssel próbálgatott lőszerek árát, mert ugye ki kell tapasztalni, hogy a puska milyen kombinációval lövi legjobban az adott, jelen esetedben Norma lövedéket, plusz az üzemanyag, ami a lőtérlátogatásokhoz kell, plusz lövedék sebesség mérő műszert vagy bérleti díját.
Most hirtelen ennyi, de biztos van még egyéb kiadás.
Én nem nézem az anyagi oldalát, mert nem ez motivál, csak annyiban, hogy ki tudom-e fizetni a tanfolyam, vizsga díjait.
Naplózva
Nádifarkas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #31 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 21:38:41 »

Megértelek RWS.

A régebbi írásokból tudhaod véleményemet az egészről. Szeretek vadászni, igen én is ismerem a lőszerujratöltés rejtelmeit. Ezzel az engedélyezéssel úgy vagyok mint régen a VHS videólejáttszóval a 80 as években, pult alol lehetet kapni, mire a polcra került addigra mindenkinek volt, majd tilos lett másolni a filmeket, de addigra már mindenkinek megvolt mind.
Magyarul, a törvény értelmében, a régi törvényében, csak a csappantyú és a lőpor biroklása volt tilos, tehát gépet, felszerelést lehetett vásárolni. Egy kereskedelmi egység szivesen segített ebbe.
Egy tétel eltünt, visszakerestük a Németországi nagykernél, ha hiszitek ha nem kb 10-15 oldalnyi (oldalanként 20-30 tétel) rendelés volt folyamatban, vagy teljesítés után, ami csak ebbe a bolba jöt hazánkba. legnagyobb bukta üzlet, ujratöltéshez használt gépekkel kereskedni, garantálom mindenkinek megvan már mindene.
(Biztos mindenki bízott abban hogy egy év mulva engedélyezni fogják, nem merek arra gondolni hogy esetleg Sógoroktol, Szlovákoktol behozott alapanyagokból esetleg dolgozott is)

Egyébként külföldön, egy baráti társaság vesz egy gépet, mindenkinek megvan a saját kaliberű présteste (matricája), és a gép jár körbe körbe.
Ezzel a felkészítő tanfolyammal úgy vagyok, hogy még egy bőrt találtak, ami lehúzható, mint a fegyverműszakival. De én is beállok a sorba, és levizsgázok, hogy én is töltögethessek, itthon.
Eddig rokonok csinálták a lőszereimet, németországba, kaliber megegyezett, megvettem a felszereléseket, és vizsgázott személy gyárotta. Őket nem köti törvény, hogy másnak adjon az otthon gyártot lőszerekből. A törvény nem tiltja hogy elfogadjuk kaliber egyezés esetén. Külföldi ajándékozó-magyar ajándékozott esetén.

Ebben az egészben annyi a lehúzás,a kiskapu, hogy nincs is kerítés. De azér betarjuk!!!
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #32 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 10:46:09 »

Eddig rokonok csinálták a lőszereimet, németországba, kaliber megegyezett, megvettem a felszereléseket, és vizsgázott személy gyárotta. Őket nem köti törvény, hogy másnak adjon az otthon gyártot lőszerekből. A törvény nem tiltja hogy elfogadjuk kaliber egyezés esetén. Külföldi ajándékozó-magyar ajándékozott esetén.


Dehogynem köti!
Magánszemélyként mások számára szigorúan tilos újratölteni, mind Németországban mint Ausztriában! Elfogadni sem szabad olyan lőszert, melyet nem magad töltöttél újra!!!
És ez így helyes, mert fene merne elsütni olyan lőszert, amelyről nem tudod ki milyen lelkiállapotban és hogyan eszkabált össze!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #33 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 20:43:23 »

Dehogynem köti!
Magánszemélyként mások számára szigorúan tilos újratölteni, mind Németországban mint Ausztriában! Elfogadni sem szabad olyan lőszert, melyet nem magad töltöttél újra!!!
És ez így helyes, mert fene merne elsütni olyan lőszert, amelyről nem tudod ki milyen lelkiállapotban és hogyan eszkabált össze!

Hmmm:
http://www.vadaszapro.hu/67486/toltott-7,---62x54r
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #34 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 10:13:56 »


 Fejvakarás
Bátor... (Vagy agyilag korlátolt.)
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #35 Dátum: 2012. Augusztus 25. - 19:40:52 »


-Az első az igényfelmérés. Kérném, hogy itt a topicban jelezze az, akit komolyan érdekelne egy ilyen lehetőség. Biztos vagyok benne, hogy max. a fele összegből meg tudnánk szervezni egy tanfolyamot.
Boar

Ha még nyitott ez a lehetőség, reális áron engem is érdekelne.
Üdv: monticola
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #36 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 13:31:46 »

Szintén csatlakoznék!  Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #37 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 13:41:34 »

Lesz ebből valami, valaha? Már a "hazai újratöltés"-re gondolok, nem az itt szerveződő tanfolyamra.  Fejvakarás
Minap jártam a "kapszli" bolt környékén, kongott az ürességtől, csak szegény "Space Cowboy" unatkozott a pult mögött! Szomorú
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #38 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 17:56:07 »

Lesz ebből valami, valaha? Már a "hazai újratöltés"-re gondolok, nem az itt szerveződő tanfolyamra.  Fejvakarás
Minap jártam a "kapszli" bolt környékén, kongott az ürességtől, csak szegény "Space Cowboy" unatkozott a pult mögött! Szomorú

Nagy volt lendület szerintem.

Valamint sokak szerintem átgondolták és rájöttek, hogy ez ebben a formában mint már több esetben is írtam a vadászoknak csak a "nem kimutatható" százalékát érinti.

Más lett volna a kérdés, ha tényleg EU-s lett volna a szabályozás, és nagykorúnak néznék a hazai vadász és sportfegyvertartó társadalmat.

És nem szabályozták volna agyon a nagy nehezen kiharcolt újratöltési mizériát.

Annyira leszabályozták, hogy egyáltalán nem lett gazdaságos ez a tevékenység a nagy és jelentős tömeg számára. (feltéve, ha érdekelné őket)

Ne dohányozzon és nyílt lángot ne használjon a tevékenység közben. Fejvakarás Rííí Fej a falba Nooormalis? FuckOff

Gyermeknek nézik a lőfegyvertartókat az ilyen szöveg létrehozásakor !?

Tanácsot nem adva ( nem hülye a Magyar ember), ebből az egészből az lesz majd, hogy neve legyen a történetnek, hogy páran tanfolyamoznak, levizsgáznak, majd többen beruháznak és megy a manufakturális tevékenység, mint nagyapáink idejében, azzal a különbséggel, hogy Őket nem szabályozták agyon baromságokkal.

 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #39 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 20:54:07 »

Uraim és vaskohászok!
......
-Az első az igényfelmérés. Kérném, hogy itt a topicban jelezze az, akit komolyan érdekelne egy ilyen lehetőség. Biztos vagyok benne, hogy max. a fele összegből meg tudnánk szervezni egy tanfolyamot.
.........
Boar

Üdv,
ha az uraknak drágább, akkor én a vaskohászoknak megtartandó - visszafogottabb árban megszámított - szekcióra jelentkeznék!
Egy válságpuska mintájára szerveződő válságtanfolyam érdekelne.
Tisztelettel,
 Emelem
Naplózva
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #40 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 08:11:45 »

Sziasztok!

Érdekel a dolog engem is.

Zoli
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #41 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 09:10:34 »

Üdv,
ha az uraknak drágább, akkor én a vaskohászoknak megtartandó - visszafogottabb árban megszámított - szekcióra jelentkeznék!
Egy válságpuska mintájára szerveződő válságtanfolyam érdekelne.
Tisztelettel,
 Emelem

 Taps Röhög
Ha már ennyire beidult a topik, a vaskohászoknak megtartandó tanfolyam természetesen érdekelne engem is.  Táncol
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #42 Dátum: 2016. Január 19. - 10:23:39 »

Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #43 Dátum: 2016. Január 19. - 20:48:32 »

http://kapszli.hu/loszertolto-tanfolyam/
Naplózva
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #44 Dátum: 2016. Január 19. - 20:51:11 »

Na talán így:
http://kapszli.hu/loszertolto-tanfolyam/
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: