Oldalak: 1 [2] 3 4   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felhívás!  (Megtekintve 30412 alkalommal)
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #15 Dátum: 2012. Július 06. - 10:02:51 »

Nem fikáztalak benneteket. Egy rossz szót nem mondtam a tanfolyamotok minőségéről.
Az ára nem tetszik, de ahhoz meg jogom van, hogy ne tetszen.
A többire nem kívánok reagálni. Semmi értelmét nem látom egy "de igen/de nem" jellegű vitának. Amit akartam, ami a véleményem volt, elmondtam, ki-ki leszűrheti belőle amit akar.
Mindenesetre elég beszédes, hogy senkit nem érdekel egy fórumos szerveződés...

Szia Boar!

Az ár és érték egymástól elválaszthatatlan tényező. Abban igazat adok teljes mértékben neked, hogy a véleményedről értelmetlen vitázni.

Üdvözlettel:

SC
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #16 Dátum: 2012. Július 06. - 10:29:10 »

..Bár engem ugyan nem érint ez a lőszerutántöltögetősdis lehetőség..(akik olvasgatják a Fórumot tudják miért)..
DE! ..ez a tanfolyamdíj, nálam is kiverte a biztosítékot az első pillanatban..

Persze, megértem én Space Cowboy olvtársunkat is..  ..Hiszen Ö nagyon jól tudja, hogy amíg lósz@r van, addig veréb is akad..

Nekem az a véleményem, hogy az a "cirka 50e", ami csak több lehet.., az egy ilyen tanfolyamért elkérni bőven kimeríti a pofátlanság fogalmát..

Sok sikert kívánok a tanfolyam oktatóinak! 

Egyúttal csak remélni tudom, hogy ezen a Fórumon kisebb "veréb" sűrűség, mint az ehhez hasonló fórumokon....

                                                    Amen!  Emelem

 
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #17 Dátum: 2012. Július 06. - 10:47:07 »

Szia Boar!

Az ár és érték egymástól elválaszthatatlan tényező.
Ez így nettó butaság. Az ár és az érték aránya egy olyan dolog, amit át kell gondolni mielőtt "beruház" az ember. Hiába árazol a csillagos égbe valamit, attól még nem lesz nagyobb az értéke-csak ha el is tudod adni annyiért.
 
Abban igazat adok teljes mértékben neked, hogy a véleményedről értelmetlen vitázni.
Az én véleményemről?
Szerintem elérkezett az a pont ahol érdemes befejezni ezt a csevelyt mielőtt végképp félreértjük egymást és egyikünk rosszul jár...

Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #18 Dátum: 2012. Július 06. - 10:50:17 »

Szia Boar!

Megkezdem a sort  Mosolyog :
Egy fórumos-újratöltős tanfolyam reális áron érdekelne.
BP  Emelem
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #19 Dátum: 2012. Július 06. - 11:01:02 »

Az ár-érték arányról: Műszaki felsőoktatásban egy félév tandíja 160 eFt. Nem 12! óra! Félév!
És ott azért több mindenről esik szó.... Kacsint
BP  Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #20 Dátum: 2012. Július 06. - 11:35:05 »

Reális áron természetesen engem is érdekel!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #21 Dátum: 2012. Július 06. - 11:39:43 »

Engem is érdekelne egy elfogadható árú tanfolyam.
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #22 Dátum: 2012. Július 06. - 11:48:25 »

Ez így nettó butaság. Az ár és az érték aránya egy olyan dolog, amit át kell gondolni mielőtt "beruház" az ember. Hiába árazol a csillagos égbe valamit, attól még nem lesz nagyobb az értéke-csak ha el is tudod adni annyiért.
 Az én véleményemről?
Szerintem elérkezett az a pont ahol érdemes befejezni ezt a csevelyt mielőtt végképp félreértjük egymást és egyikünk rosszul jár...

Kedves Boar!

Ahogy érzed.

Üdv
SC
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #23 Dátum: 2012. Július 06. - 13:18:32 »

Gyűlünk...
Esetleg a másik, oktatói oldal? Valaki érzi úgy, hogy kellő ismeretek birtokában van és ezt tisztességes napidíj fejében megosztaná másokkal?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #24 Dátum: 2012. Július 06. - 13:55:22 »

Tisztelt Fórumlakók! Emelem

Mielőtt ez a vita elmászna más irányba, vagy kiéleződne, egy kis magyarázat -a teljesség igénye nélkül-  hogy mindenki előtt világos legyen, lássuk a kezdetektől:

Az adminisztrátorokban, és a moderátorokban  amikor a lőszer újratöltés lehetősége megszületett, felmerült egy gondolat, hogy jó lenne elérhető áron ,(természetesen részünkről egy fillér haszon nélkül!) a fórumtagoknak tanfolyam elvégzését és vizsgalehetőséget biztosítani.
Megkerestem egy fórumtársunkat,- aki tudomásunk szerint közel van a "tűzhöz"-  és érdeklődtünk a lehetőségek, és nem utolsó sorban az anyagi oldal iránt . Érdeklődésünkre azt a választ kaptuk, hogy elvileg akadálya nincs, kell egy olyan helység ahol a tanfolyamot meg lehet rendezni, és az előadás feltételeit biztosítani tudjuk. Az anyagi oldalról akkor felvilágosítást nem tudott adni, mert még akkor volt kialakulóban, de megbeszéli, és visszatérünk rá.

Egyik moderátor társunk felajánlotta, hogy Sopronban meg tudja oldani a terem kérdését, a baráti árnál is olcsóbban a szállást, ellátást , és segítséget kér az ottani rendőrségtől, hogy a tanfolyam végén rögtön vizsgát is tudjunk tenni.

A minap ismételten beszéltem fórumtársunkkal, és rákérdeztem mi a helyzet, mert a lehetőséget megteremtettük, várjuk a választ. Elmondta, hogy ez nem ilyen egyszerű, mert tanfolyamot nem szervezhet bárki, arra külön jogosultság kell, az árban meg nem igen tudnak engedni, mivel sok a költség (áfa, eszközök bérleti díja, előadok díja és költsége,...) A beszélgetés során kiderült, hogy egyenlőre egyetlen vállalkozás jogosult a tanfolyamok tartására, és későbbiekben  a vizsgáztatásra, s még a megyei kamarák, és a csongrádi iskola is csak most intézi az engedélyeket a tanfolyamszervezésre.

Keserű szájjal ekkor döntöttünk, hogy a fórumon, tájékoztatunk benneteket a dologról.

A kialakult vita kapcsán ma felhívtam Space Cowboy  fórumtársunkat, és elmeséltem a teljes történetet, mivel éreztem, hogy némi magyarázattal tartozok.
Mint kiderült, az érintettek a  kezdeményezésünkről egyáltalán nem is hallottak így joggal sérelmezte, hogy a a Reloading Hungary kft. sem a  Kapszli Pont Fegyverbolt neve egyáltalán felmerült a fórumon negatív értelemben.

Nagyon sajnálom, ha akaratlanul ilyen helyzetbe hoztam a két érintett céget, és sajnálom azt is, hogy egy jó szándékú kezdeményezés így ért véget!

Vadászüdvözlettel: Molnár Attila


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #25 Dátum: 2012. Július 06. - 15:04:53 »

Gyűlünk...
Esetleg a másik, oktatói oldal? Valaki érzi úgy, hogy kellő ismeretek birtokában van és ezt tisztességes napidíj fejében megosztaná másokkal?

Üdv!
Engem is érdekel/-ne!
sanyooo
Naplózva
Atik4
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #26 Dátum: 2012. Július 06. - 18:01:13 »

Sziasztok.
Ezt most találtam egy újratöltési tanfolyam "hirdetésében"
 "Oktatóink azok a szakemberek, akik a hatósági vizsgáztatásban is résztvesznek."
Lehet csak reklámfogás?!  ...vagy tényleg "súlya" van?
Naplózva
Atik4
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #27 Dátum: 2012. Július 06. - 18:18:36 »

Lehet, hogy nem jó topicba írtam.  Stoel
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2012. Július 06. - 21:52:43 »

Csak egy rövid szösszenet a témához.

Rendőrhatósági fegyverismereti vizsgabizottság (van ilyen hely), ahol írásban közzéteszik, hogy a vizsgabizottság nem foglakozik felkészítéssel.

Fegyverzeti tanszék témához.

Én két helyen is végeztem, de kijelenthetem, hogy még a nagyobb fokozatos fegyverzeti tisztek sem kaptak lőszer újratöltési ismeretekről oktatást.

Nem, mert egyszerűen a honvédségi fegyverzeti oktatás nem tartalmazza ezt a részt.

T.szecső és anno a Bolyai sem oktatta ezt ebben a formában.

Civil fegyvereket, lőszereket, optikát, stb. érintőlegesen oktatták.

Én pld, amikor a másodikra jártam, közölték velem, hogy jobb lenne ha nem lennék jelen, elmehetek.
( nos ez azért volt, mert az oktató megunta, hogy a gyakorlati tudással az elméleti tudását sok esetben megcáfoltam.)

A video bejátszásokhoz:

Szerintem kiváló, le a kalappal, nagyon jó, érthető és praktikus. Igen

Én azt gondolom a képzésről, hogy hamarosan ezt net-en fogják árulni, mint a vadászvizsgára való felkészítést, tehát én azt gondolom, hogy ezt jobb lett volna írásos, és video formában, kereskedelemben forgalmazni.
u.u. mint a fegyverismereti vizsgán amit tudni kell" kiadványt.

Ez szerintem hiba volt nem megjátszani.

Nem kötelező a tanfolyam ?

Való igaz, de ez olyan dolog, mint a fegyverismereti vizsga, ha valaki nincs felkészítve elméletből és főleg gyakorlatból, annak nagyon kevés az esélye a sikeres vizsgához.

Tehát a tanfolyamra szükség van.

Az elején közöltem, és le lettem hurrogva, hogy 100 ezer ft alatt az összes költséget számítva nem lesz meg senkinek semmi.

Nos, többen kiszámolták, és tényleg nincs meg 100 ezer ft alatt. ( mindent tessék számítani !)

Én még most is azt mondom, hogy a vadásztársadalom 1-5%-a ezt igénybe veszi, akkor már sokat mondtam.

Engedett a jogszabály, kétségtelen, de még mindig nem eléggé, mert hülének nézik a Mo-i vadászokat.

Ez olyan mint az új rendelkezés a műszaki vizsgát tekintve.

Engedtünk, de kenhetitek a hajatokra, mert ez sem EU-s semmi féle formában.

Nos, részemről ennyi. Emelem
Naplózva
Nádifarkas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #29 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 13:39:09 »

Sziaszok,
Engem érdekelne egy lőszer ujratöltő forumos szerveződés.

Szemezgettem a törvényből, nem engedi egy tárolóhelyen a fekete és a füstnélküli port.
De a sörées port  és a golyós port igen?
Szerintem ebben a szabályzóban még lenne mit finomítani.
Mostmár kimondható. 110.000 Ft egy kezdő készlet. 40 a tanfolyam, 10 a vizsga, + utazás +ottalvás, + kaja, nem akarok vészmadár lenni  de ez megint egy kiskaput nyit meg,
nem is merek arra gondolni hogy kb 70.000 forint vizsgakölség helyett, vizsgázott Pistabácsi, vesz alapanyagott, vagy esetleg csinál lőszert nem vizsgázott Jenőnek, de mi törvénytisztelő állampolgárok lévén nem gondolkodunk ilyenben.

-Nekem .308 esetében 150-200 db esetén térül meg,  Nosler PPt maggal töltve, ha beleszámolom a tanfolyamot is akkor kb 280-350 db lőszer, ennek a lőszernek a bolti ára 1100-1150 ft, Olcsóbb soft point lőszert használva ez még több db. kb. 500 lőszer.

25 doboz, Az meddig is elég egy átlag vadásznak?

Ebben Nosler PPt. 180 grainos mag van, Kemira lőpor N150, CCi csappantyú, és ujrahasznosított hüvely. Így még olcsóbb igaz 60-100 ft/ darabbal. Nem udom megéri ez az egész, ebben a formában.

Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: