Oldalak: [1] 2 3 4   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felhívás!  (Megtekintve 30401 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Dátum: 2012. Július 05. - 10:08:21 »

Uraim és vaskohászok!
Megvolt május elseje, megünnepeltük virslivel és sörrel vagy kapálással a kertben, oszt érvénybe lépett az a bizonyos jogszabály a lőszerek házilagos újratöltéséről. Pont. Ezen kívül nem sok minden történt. A kezdeti hurráoptimizmust felváltotta a nagy magyar realitás. Még nem volt vizsga, tisztázatlan, ki, hol, mikor fog vizsgázni. Tanfolyam persze van. Mint Space Cowboy olvtársunk tollából értesülhettünk, megvolt az első, a PKLV, a Reloading Hungary kft. és a Kapszli Pont Fegyverbolt szervezésében.  Valahogy egy deja vu érzésem támad amikor bizonyos kizárólagosságok és a PKLV kerülnek szóba. De nem is ez a lényeg. A lényeg az, hogy egyenlőre senki nem tudja, ki, miképp tarthat tanfolyamot de ők már tartanak. Negyvenezer forintért. Ez-és azt hiszem, nem csak az én véleményem-pofátlan lehúzás. Ennek megfelelően voltak próbálkozásaink, hogy a fórum információáramlását felhasználva szervezünk egy(több) önköltséges tanfolyamot, amelynek díja a terembérlet, esetlegesen eszközbérlet és az előadó napidíja lenne. Sajnos-egyenlőre-falakba ütköztünk. Senki nem akar tudni és pláne elmondani semmit, kiváltképp azt, hogy ki tarthat tanfolyamot, milyen körülmények között stb. Ez nyilván nem lesz mindig így, de jelenleg itt tartunk.
Két ok miatt tettem fel ezt az írást.
-Az első az igényfelmérés. Kérném, hogy itt a topicban jelezze az, akit komolyan érdekelne egy ilyen lehetőség. Biztos vagyok benne, hogy max. a fele összegből meg tudnánk szervezni egy tanfolyamot.
-A másik az, hogy azok jelentkezését is várnánk, akik fegyvermesterként rendelkeznek olyan szakképesítéssel amely alapján megtarthatnának egy ilyen tanfolyamot a későbbiekben-természetesen illő díjazás fejében. Tudom, egyenlőre még azt sem tudni, a fegyvermestereknek-akik nem nyolc órában tanulták ezt a mesterséget, le kell-e vizsgázni vagy ilyesmi, de bízunk benne, hogy nem kizárólag a PKLV két-három munkatársa lesz jogosult megosztani tudását a vizsgázni kívánókkal.
Tudjuk, a vizsgára nagyon fel kell készülni hiszen vizsgáztatni is azok fognak akik anyagilag érdekeltek a fenti, meglehetősen drága tanfolyam megtartásában, de ez van, ennek a törvényességi oldalát az arra hivatottak majd biztos átnézik párszor ha szükség lesz rá.
Boar
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 06. - 13:15:49 írta Boar » Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
sab
Vendég
« Új üzenet #1 Dátum: 2012. Július 05. - 10:32:59 »

Uraim és vaskohászok!
Megvolt május elseje, megünnepeltük virslivel és sörrel vagy kapálással a kertben, oszt érvénybe lépett az a bizonyos jogszabály a lőszerek házilagos újratöltéséről. Pont. Ezen kívül nem sok minden történt. A kezdeti hurráoptimizmust felváltotta a nagy magyar realitás. Még nem volt vizsga, tisztázatlan, ki, hol, mikor fog vizsgázni. Tanfolyam persze van. Mint Space Cowboy olvtársunk tollából értesülhettünk, megvolt az első, a PKLV, a Reloading Hungary kft. és a Kapszli Pont Fegyverbolt szervezésében.Valahogy egy deja vu érzésem támad amikor bizonyos kizárólagosságok és a PKLV kerülnek szóba. De nem is ez a lényeg. A lényeg az, hogy egyenlőre senki nem tudja, ki, miképp tarthat tanfolyamot de ők már tartanak. Negyvenezer forintért. Ez-és azt hiszem, nem csak az én véleményem-pofátlan lehúzás. Ennek megfelelően voltak próbálkozásaink, hogy a fórum információáramlását felhasználva szervezünk egy(több) önköltséges tanfolyamot, amelynek díja a terembérlet, esetlegesen eszközbérlet és az előadó napidíja lenne. Sajnos-egyenlőre-falakba ütköztünk. Senki nem akar tudni és pláne elmondani semmit, kiváltképp azt, hogy ki tarthat tanfolyamot, milyen körülmények között stb. Ez nyilván nem lesz mindig így, de jelenleg itt tartunk.
Két ok miatt tettem fel ezt az írást.
-Az első az igényfelmérés. Kérném, hogy itt a topicban jelezze az, akit komolyan érdekelne egy ilyen lehetőség. Biztos vagyok benne, hogy max. a fele összegből meg tudnánk szervezni egy tanfolyamot.
-A másik az, hogy azok jelentkezését is várnánk, akik fegyvermesterként rendelkeznek olyan szakképesítéssel amely alapján megtarthatnának egy ilyen tanfolyamot a későbbiekben-természetesen illő díjazás fejében. Tudom, egyenlőre még azt sem tudni, a fegyvermestereknek-akik nem nyolc órában tanulták ezt a mesterséget, le kell-e vizsgázni vagy ilyesmi, de bízunk benne, hogy nem kizárólag a PKLV két-három munkatársa lesz jogosult megosztani tudását a vizsgázni kívánókkal.
Tudjuk, a vizsgára nagyon fel kell készülni hiszen vizsgáztatni is azok fognak akik anyagilag érdekeltek a fenti, meglehetősen drága tanfolyam megtartásában, de ez van, ennek a törvényességi oldalát az arra hivatottak majd biztos átnézik párszor ha szükség lesz rá.
Boar

Érdekes a kérdés több szempontból is.

Egyrészt aki rendelkezik (fegyverjavító is lehet ilyen) lőszergyártási engedéllyel, annál (is) a hatóság az engedélyeztetéskor feltételezte, vizsgálta, hogy megfelelő szakképzettséggel rendelkezik-e ?
Azt is tudni kell, hogy kimondott lőszertöltési oktatás, képesítés, végzettség nincs és nem is volt.

Fegyverjavítói végzettséget, szakmát érinti , ezért is van az, hogy a fegyverjavító az elméleti rész alól mentes vizsgailag. ( ez is érdekes, hogy csak az elméleti alól).

Maga a tanfolyami oktatás felnőttképzésnek minősül.

Én azt gondolom, hogy fegyverjavítói hatósági engedély, végzettséggel lehet tanfolyami oktatást végezni, mert ha nem, akkor kérdésként felmerülhet, hogy akkor mi mással ?

A kizárólagosságot tekintve nekem az a véleményem, hogy soha, semmilyen formában nem támogattam, és nem is tartottam etikusnak, hogy a felkészítő egyben a vizsgáztató is legyen, akár személyileg, akár cégileg. ( kicsit összeférhetetlen szerintem)

Ha feltétel ( de ezt valaki törvényileg igazolja) az i.ü.fegyverszakértői végzettség, akkor sincs gond, mert több személy is van ezen a szakterületen, nem csak az MKH-ban.

Mivel rendőrhatósági fegyverismereti vizsga része ez a vizsga, ezért én azt gondolom, hogy az illetékest kell ebben a témakörben megkérdezni, már mint az ORFK jogi osztályát.

De a tanfolyam mivel nem kötelező, de ha már csinálják, akkor annak számlaképesnek kell, hogy legyen, tehát, mint ilyen formában egy vállalkozás keretében is lehet üzemeltetni, mint egyéb oktatás címén.

Ide csak annyi kell, hogy az okmányirodába, végzettséget igazoló okirattal tevékenységi körbe kell bejegyeztetni azt, hogy egyéb oktatás.

Én így gondolom, de lehet, hogy tévedek. Emelem

« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 06. - 13:16:10 írta Boar » Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2012. Július 05. - 10:49:59 »

Érdekes a kérdés több szempontból is.

Egyrészt aki rendelkezik (fegyverjavító is lehet ilyen) lőszergyártási engedéllyel, annál (is) a hatóság az engedélyeztetéskor feltételezte, vizsgálta, hogy megfelelő szakképzettséggel rendelkezik-e ?
Azt is tudni kell, hogy kimondott lőszertöltési oktatás, képesítés, végzettség nincs és nem is volt.

Fegyverjavítói végzettséget, szakmát érinti , ezért is van az, hogy a fegyverjavító az elméleti rész alól mentes vizsgailag. ( ez is érdekes, hogy csak az elméleti alól).

Maga a tanfolyami oktatás felnőttképzésnek minősül.

Én azt gondolom, hogy fegyverjavítói hatósági engedély, végzettséggel lehet tanfolyami oktatást végezni, mert ha nem, akkor kérdésként felmerülhet, hogy akkor mi mással ?

A kizárólagosságot tekintve nekem az a véleményem, hogy soha, semmilyen formában nem támogattam, és nem is tartottam etikusnak, hogy a felkészítő egyben a vizsgáztató is legyen, akár személyileg, akár cégileg. ( kicsit összeférhetetlen szerintem)

Ha feltétel ( de ezt valaki törvényileg igazolja) az i.ü.fegyverszakértői végzettség, akkor sincs gond, mert több személy is van ezen a szakterületen, nem csak az MKH-ban.

Mivel rendőrhatósági fegyverismereti vizsga része ez a vizsga, ezért én azt gondolom, hogy az illetékest kell ebben a témakörben megkérdezni, már mint az ORFK jogi osztályát.

De a tanfolyam mivel nem kötelező, de ha már csinálják, akkor annak számlaképesnek kell, hogy legyen, tehát, mint ilyen formában egy vállalkozás keretében is lehet üzemeltetni, mint egyéb oktatás címén.

Ide csak annyi kell, hogy az okmányirodába, végzettséget igazoló okirattal tevékenységi körbe kell bejegyeztetni azt, hogy egyéb oktatás.

Én így gondolom, de lehet, hogy tévedek. Emelem



Ja és a google.nak köszönhetően, azért már vannak kezdeményezések, szervezkedések a tanfolyamot illetően.

"http://huntingpress.eu/magazin/loszertolto_tanfolyam_szolnokon"
http://dianaszki.hu/class/94

És amiről nem tudnunk stb. Emelem

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #3 Dátum: 2012. Július 05. - 10:54:41 »

Ja és a google.nak köszönhetően, azért már vannak kezdeményezések, szervezkedések a tanfolyamot illetően.

"http://huntingpress.eu/magazin/loszertolto_tanfolyam_szolnokon"
http://dianaszki.hu/class/94

És amiről nem tudnunk stb. Emelem


Mindkét helyen negyvenezer a tanfolyam. Vagy vérszemet kaptak, vagy ugyanazok tartják.
Én feltettem egy debreceni lehetőséget ami sokkal barátibb, tizenötezer forintos áron van hirdetve, azonnal meg is indult a köpködés az érintettek részéről, hogy nem jogosultak tanfolyamot tartani...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
sab
Vendég
« Új üzenet #4 Dátum: 2012. Július 05. - 10:57:42 »

Mindkét helyen negyvenezer a tanfolyam. Vagy vérszemet kaptak, vagy ugyanazok tartják.
Én feltettem egy debreceni lehetőséget ami sokkal barátibb, tizenötezer forintos áron van hirdetve, azonnal meg is indult a köpködés az érintettek részéről, hogy nem jogosultak tanfolyamot tartani...

Ugye-ugye.

Ez azért van, mert senki nem szereti ha a zsebében turkálnak. ( elviszik a megrendelőket)

Pedig lehet uo. haszonnal is csinálni, mert legyen kevesebb, de akkor nagyobb a létszám alapon. ( haszon ua.)

Talán nem egyből kellene nagyot kaszírozni elvet kellene követni szerintem. Emelem
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #5 Dátum: 2012. Július 05. - 19:24:58 »

A tanfolyam díjról amit kérnek, legelőször az jutott az eszembe, hogy "mennyit engedsz a feléből"
Nem hogy sok de egyenesen rablás... Nem
Úgy vannak ezzel mint az összes többi vadászattal kapcsolatos termékkel, szolgáltatással: ha egy rossz pulóver zöld színű egyből 30 ezer, nem három  Nem
BP  Emelem
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #6 Dátum: 2012. Július 05. - 19:59:03 »

Üdv Fórumozók, üdv Boar!

Mivel nagy nyilvánosság előtt lettem szólítva, kötelességemnek érzem a válaszadást. Az általad - számomra érthetetlen vehemenciával - támadott tanfolyamunkkal kapcsolatosan több dolgot szeretnék kiemelni:

Először is a tanfolyam nem kötelező. A tanfolyam egy termék. Mindenki szabad akaratából, maga döntheti el, hogy "megvásárolja"-e vagy sem. Tanfolyamot több szervezet, cég tart. Én legalább 3 másik szervezetről tudok, akik hirdetnek ilyesmit. A tanfolyam tartásának jogi feltételrendszere egyszerű egyébként. Bárki számára hozzáférhetők a jogszabályok, melyek meghatározzák, hogy ki és milyen engedélyek birtokában tarthat képzést.

A szükséges feltételek teljesítése mellett a tanfolyam szervezőjének az elsődleges érdeke, hogy olyan oktató tartsa a kurzust, aki valóban ért a témához. Nem egyszerű hozzáértő, hiteles szaktudású tanárt lelni az országban a lőszerszerelés témakörében. Önjelölt "szakértőkkel", "nemzetközi tapasztalattal rendelkezőkkel" persze Dunát lehet rekeszteni.

Két tanfolyamot tartottunk eddig. Az elsőről már meg is kaptuk a résztvevők részletes értékelését, meglehetősen jó eredményekkel. A másodikról is hamarosan kiküldjük a kérdőíveket. Ha gondolod, szívesen megosztom a nyilvánossággal is a visszajelzéseket. Beszéljenek azok az értékéről, akik már átestek rajta, megtapasztalták. És még nem vizsgáztak.


Kedves Boar! Nem teljesen értem, hogy miért támadod a tanfolyamunkat. Több okból
sem. Egyrészt a tanfolyamok szervezése, értékesítése szabad versenyben zajlik. Bárki, bárhol megalkothat, hirdethet ilyesmit, amennyiben a feltételeknek eleget tesz. Másrészt nem kufárkodunk az ismeretekkel, erre bizonyíték a sok ingyenes tartalom, melyet a témában
készítettünk (lásd a videósorozatot, vagy éppen nézd meg a Vadászlap ehavi számát). Meggyőződésem, hogy sok újdonsült "tanár" is a közkinccsé tett videókat fogja az oktatásra való felkészüléshez használni.



Ha minőségi szolgáltatást szeretnék nyújtani, csakis olyan szakemberekkel szabad együttműködnöm, akiknek megvan ehhez a megfelelő felkészültsége, tapasztalata, elhivatottsága - és nem utolsó sorban a tapasztalataikat jogszerű úton szerezték.

Kritikaként rovod fel, hogy a PKLV közreműködik az oktatásban és a vizsgáztatásban is. Gondolom emlékszel még az általános iskolai tanulmányaidra, vagy a középiskolára, de említhetném ugyanitt akár a felsőoktatási intézményeket is. Ezeken a helyeken az oktató adja az érdemjegyeket, sőt ő vizsgáztat. Mindig. Az tud vizsgáztatni, tudást számon kérni, aki oktat is.



Jól értem, hogy utolsó mondatodban azt sugallod, hogy a vizsgáztató annak fog kedvezni, aki nálunk végzi a tanfolyamot, és megbuktatja azt, aki nem így tesz? Biztos vagy benne, hogy az ilyen, széles körben megosztott feltételezés nem sérti a leendő vizsgáztatók, a vizsgabiztosokat kijelölő személy jogait?



Meggyőződésem, hogy nem személyes tapasztalatok alapján sugallsz, jelentesz ki ilyesmit. Velünk nem találkoztál, az ekézett tanfolyamon nem vettél részt. Biztos vagyok benne, hogy ha személyesen ismernéd bármelyikünket, ilyeneket nem feltételeznél.

Nem tudom, hogy honnan veszed, hogy bárki köpköd a debreceni tanfolyamra. Részünkről biztos nem. Már csak azért sem mert Babits Laci, aki az említett tanfolyamot meghirdette, régi jóbarátom. Sem én, sem a partnereim nem kritizáltak egyetlen másik tanfolyamot sem.   Nagyon egyszerű gondolkodású az a kereskedő, aki elhiszi, hogy más szolgáltatásának leszólása az ő üzletét javítja. Ehelyett én a minőségi szolgáltatásban hiszek.



Kereskedőként pedig egy érdekem van: minél több helyen oktassák magas színvonalon a lőszertöltést. Az tesz jót a lövészkultúrának, a tudás növeli a keresletet, az kedvez az üzletnek.

Kedves Boar! Nem értem a haragodat, nem ismerlek személyesen - remélem ezen változtatunk majd - de a tanfolyamunk ár-érték arányában annyira biztos vagyok, hogy szívesen felajánlom neked, hogy vegyél részt rajta féláron. Ha utána úgy gondolod, hogy max. annyit ért, lelked rá, nem kell kifizetni a fennmaradó összeget. Sőt, ha értéktelennek tartod, visszafizetem neked a pénzt vita nélkül. Ha azonban úgy érzed majd, hogy nem csak azt tanultad meg, hogy hogyan kell a kart húzogatni, talán máshová helyezed majd az értékét. Csak ebben az esetben fogadom majd el tőled a fennmaradó összeget.

Üdvözlettel:

SC
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #7 Dátum: 2012. Július 05. - 23:22:24 »

Üdv Fórumozók, üdv Boar!

Mivel nagy nyilvánosság előtt lettem szólítva, kötelességemnek érzem a válaszadást. Az általad - számomra érthetetlen vehemenciával - támadott tanfolyamunkkal kapcsolatosan több dolgot szeretnék kiemelni:
SC, láttad Te már, milyen az, amikor én nagy vehemenciával támadok valamit?
Nem ilyen. Kacsint
Először is a tanfolyam nem kötelező. A tanfolyam egy termék. Mindenki szabad akaratából, maga döntheti el, hogy "megvásárolja"-e vagy sem. Tanfolyamot több szervezet, cég tart. Én legalább 3 másik szervezetről tudok, akik hirdetnek ilyesmit. A tanfolyam tartásának jogi feltételrendszere egyszerű egyébként. Bárki számára hozzáférhetők a jogszabályok, melyek meghatározzák, hogy ki és milyen engedélyek birtokában tarthat képzést.
Ez érdekes. Nyilván az írástudatlanok országa lehetünk, mert megkérdeztem jópár embert, a kevés fegyvermesterek közül is többet de senki nem tudta, nemhogy a tanfolyam tartást, de még azt sem, hogy nekik kell-e vizsgázni...

A szükséges feltételek teljesítése mellett a tanfolyam szervezőjének az elsődleges érdeke, hogy olyan oktató tartsa a kurzust, aki valóban ért a témához. Nem egyszerű hozzáértő, hiteles szaktudású tanárt lelni az országban a lőszerszerelés témakörében. Önjelölt "szakértőkkel", "nemzetközi tapasztalattal rendelkezőkkel" persze Dunát lehet rekeszteni.
Tényleg nem egyszerű. Mivel ez a művelet eddig egyetlen magánszemély részére volt engedélyezett az országban, valóban nem könnyű olyan embereket találni akik a házi utántöltés eszközeit, azok használatát hitelesen és törvényesen ismerhetik, valamint elegendő gyakorlati tapasztalatuk is lehet a témában. De mi épp egy olyan embert kerestünk meg aki rendelkezik ezzel az ismeretanyaggal, oktatni és vizsgáztatni is fog...és Ő sem mondott semmit, csak ködösített.
Két tanfolyamot tartottunk eddig. Az elsőről már meg is kaptuk a résztvevők részletes értékelését, meglehetősen jó eredményekkel. A másodikról is hamarosan kiküldjük a kérdőíveket. Ha gondolod, szívesen megosztom a nyilvánossággal is a visszajelzéseket. Beszéljenek azok az értékéről, akik már átestek rajta, megtapasztalták. És még nem vizsgáztak.
Vizsga után hitelesebb lenne. Mert ha finom volt a pogácsa és jó volt a légkör, jó szájízzel távoztak de csak a vallatás után fog kiderülni, hatékony volt-e a dolog.

Kedves Boar! Nem teljesen értem, hogy miért támadod a tanfolyamunkat. Több okból
sem.
Pedig megírtam. Azért, mert pofátlanul drágának tartom.
Egyrészt a tanfolyamok szervezése, értékesítése szabad versenyben zajlik. Bárki, bárhol megalkothat, hirdethet ilyesmit, amennyiben a feltételeknek eleget tesz.
Körbe járunk. Bárki, aki a feltételeknek eleget tesz. De hiába kérdezzük az öregisten lábaszárát is, senki nem árulja el azokat a feltételeket. Másrészt hallottunk már olyan jogszabályról, ami egy nagyon szűk körnek készült-
Másrészt nem kufárkodunk az ismeretekkel, erre bizonyíték a sok ingyenes tartalom, melyet a témában
készítettünk (lásd a videósorozatot, vagy éppen nézd meg a Vadászlap ehavi számát).
Így van. Ezért engedtük meg az ingyenreklámot a fórum fennállása óta először(bár néha rezgett a léc, de végül maradtak a videók)

Meggyőződésem, hogy sok újdonsült "tanár" is a közkinccsé tett videókat fogja az oktatásra való felkészüléshez használni.
Lehet. Ilyen és ennél részletesebb videókkal tele van a net csak azok nem magyarul beszélnek, ebben tietek az érdem.
És ne idézőjelezz. Ne nézd le azokat, akik esetleg oktatni fognak ebben a témában. Nem csak Ansch és Hamza Emil lehet azon ismeretek birtokában amelyek elegendőek egy tanfolyam megtartásához-egyrészt, másrészt meg "tanárnak" ők is "újdonsültek" hisz egyik sem pedagógusként keresi a kenyerét.





Kritikaként rovod fel, hogy a PKLV közreműködik az oktatásban és a vizsgáztatásban is. Gondolom emlékszel még az általános iskolai tanulmányaidra, vagy a középiskolára, de említhetném ugyanitt akár a felsőoktatási intézményeket is. Ezeken a helyeken az oktató adja az érdemjegyeket, sőt ő vizsgáztat. Mindig. Az tud vizsgáztatni, tudást számon kérni, aki oktat is.
Ne keverjük. A tanító, a tanár, a tanársegéd, a professzor, szóval az alap, közép és felsőoktatásban dolgozók egyike sem érdekelt anyagilag az oktatásban oly módon, ahogy a fizetős tanfolyamok szervezői. Hamár oktatás, a jogosítványszerzésnél sem az oktatód vizsgáztat-és ez sokkal közelebb áll ehhez a dologhoz mint az iskolapad.



Jól értem, hogy utolsó mondatodban azt sugallod, hogy a vizsgáztató annak fog kedvezni, aki nálunk végzi a tanfolyamot, és megbuktatja azt, aki nem így tesz? Biztos vagy benne, hogy az ilyen, széles körben megosztott feltételezés nem sérti a leendő vizsgáztatók, a vizsgabiztosokat kijelölő személy jogait?
Meggyőződésem, hogy nem személyes tapasztalatok alapján sugallsz, jelentesz ki ilyesmit. Velünk nem találkoztál, az ekézett tanfolyamon nem vettél részt. Biztos vagyok benne, hogy ha személyesen ismernéd bármelyikünket, ilyeneket nem feltételeznél.
Erre két dolgot tudnék neked mondani. Az egyik az, hogy nyílt titok, a vadászvizsgán is sokhelyütt más elbírálás alá esnek azok a vizsgázók, akik a vizsgáztató érdekeltségi körébe tartozó, sokszor szintén vérlázítóan drága tanfolyamot elvégzik.
A másik az, hogy nem csak én, mások is szembesültek már azzal a problémával, hogy a vizsgára vitt fegyverünk valami nevetséges ok miatt lett megbuktatva de megsúgták, hogy hátul a műhelyben-pofátlanul drágán-rendbehozzák és akkor nem kell újra jönni. Ez az én ZKK600-as puskámnál konkrétan azt jelentette volna, hogy egy erősebb rugót az elsütő billentyűhöz ötezer forintért raktak volna be...de mindnyájan szembesültünk a félremagyarázott jogszabály kapcsán belebarmolt drága és ronda gravírozásokkal is...olyan dolgokkal amelyek simán arról szólnak, hogy a T. cég bizony mocskos módon visszaél a monopol helyzetével. Erre utaltam a deja vu dologgal...

Nem tudom, hogy honnan veszed, hogy bárki köpköd a debreceni tanfolyamra.
Onnan, hogy rákérdeztünk "valakinél" és ő közölte, hogy a debreceniek nem is tarthatnának tanfolyamot. A "valaki" nevét kérdezd Erdőjárótól, Ő járt utána.





Kedves Boar! Nem értem a haragodat, nem ismerlek személyesen - remélem ezen változtatunk majd - de a tanfolyamunk ár-érték arányában annyira biztos vagyok, hogy szívesen felajánlom neked, hogy vegyél részt rajta féláron. Ha utána úgy gondolod, hogy max. annyit ért, lelked rá, nem kell kifizetni a fennmaradó összeget. Sőt, ha értéktelennek tartod, visszafizetem neked a pénzt vita nélkül. Ha azonban úgy érzed majd, hogy nem csak azt tanultad meg, hogy hogyan kell a kart húzogatni, talán máshová helyezed majd az értékét. Csak ebben az esetben fogadom majd el tőled a fennmaradó összeget.
Üdvözlettel:
SC
Köszönöm a felajánlást de nem élek vele. Nem kérek és nem fogadok el olyan szívességet amit nem tudok viszonozni. Egyrészt. Másrészt, mivel nincs összehasonlítási alapom, nem tudnék objektív ítéletet mondani a tanfolyamotok ár/érték arányáról. Amivel össze tudom hasonlítani, az például egy jogosítvány, az ahhoz szükséges ismeretanyag és az oktatás időtartama kontra a Ti kétnapos tanfolyamotok. Tudom, ez egy szubjektív ítélet de nem az én szubjektumom hanem sokunké, nagyjából mindenkié aki nyilatkozott ebben a témában.
Mindezt minden harag nélkül írtam, mondtam.
Üdv!
Boar
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #8 Dátum: 2012. Július 06. - 07:23:33 »

..Ezt a türelmet Atyám..  ..Bár ennyi idős koromban, még nekem is hasonló volt..  Ördög  Ördög ..
Aztán szépen lassan elszálltak az évek.., és velük együtt elszállt a türelmem is.. 
..Hiába no..  ..megöregedtem..,  ..de, rúgja meg a ló.. Emelem
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #9 Dátum: 2012. Július 06. - 09:04:34 »

Szia Boar!

Ez érdekes. Nyilván az írástudatlanok országa lehetünk, mert megkérdeztem jópár embert, a kevés fegyvermesterek közül is többet de senki nem tudta, nemhogy a tanfolyam tartást, de még azt sem, hogy nekik kell-e vizsgázni...

Igen, valószínűleg ebben az esetben az írástudatlanok országa ez. Nekem elég volt két telefon, hogy megtudjam milyen engedélyi és törvényi feltételei vannak a felnőttképzésnek. És ez nem rejtett tudás, amit csak a beavatottak szűk köre ismerhet.  Kacsint


Idézet
Tényleg nem egyszerű. Mivel ez a művelet eddig egyetlen magánszemély részére volt engedélyezett az országban, valóban nem könnyű olyan embereket találni akik a házi utántöltés eszközeit, azok használatát hitelesen és törvényesen ismerhetik, valamint elegendő gyakorlati tapasztalatuk is lehet a témában. De mi épp egy olyan embert kerestünk meg aki rendelkezik ezzel az ismeretanyaggal, oktatni és vizsgáztatni is fog...és Ő sem mondott semmit, csak ködösített. Vizsga után hitelesebb lenne. Mert ha finom volt a pogácsa és jó volt a légkör, jó szájízzel távoztak de csak a vallatás után fog kiderülni, hatékony volt-e a dolog.

Tudok mondani még több olyan személyt, aki jó eséllyel rendelkezhet megfelelő tudásanyaggal. Kis kreativitás kell hozzá. Kutakodjatok mondjuk a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (volt ZMNE) fegyverzeti tanszékén, vagy a Műegyetemen is volt fegyvertervező mérnök oktatás. Ott is gondolom lehet megfelelő tudásbázis. Biztosan ki kell építeniük előtte a saját tananyagot, de miért ne lennének képesek rá.

Idézet
Pedig megírtam. Azért, mert pofátlanul drágának tartom.

Szíved joga, hogy drágának tartsd. Nem kell igénybe venned. Szerencsére senki nem tart pisztolyt a fejedhez, és a törvény sem kötelez rá. a véleményedet ettől függetlenül nem tarom egyáltalán megalapozottnak, mivel nincs fogalmad sem a tananyagról, sem az oktatásról, sem az oktatáshoz használt anyagokról.

Idézet
Körbe járunk. Bárki, aki a feltételeknek eleget tesz. De hiába kérdezzük az öregisten lábaszárát is, senki nem árulja el azokat a feltételeket. Másrészt hallottunk már olyan jogszabályról, ami egy nagyon szűk körnek készült-Így van.


Gyerekek! Pisilini azért ki tudtok egyedül menni este? Mosolyog Hívjon már fel valaki egy könyvelőt!  

Idézet
Ezért engedtük meg az ingyenreklámot a fórum fennállása óta először(bár néha rezgett a léc, de végül maradtak a videók)

No álljon meg a díszmenet egy pillanatra! A történeti hűség kedvéért: a videosorozat közlését a fórum moderátora kérte, nem én tukmáltam a fórumra. Voldemort fórumtrárs kérdezte meg tőlem, hogy használhatja-e, amire én természetesen igent mondtam. Azért ezért had ne kelljen tartani a hátamat...

Idézet
És ne idézőjelezz. Ne nézd le azokat, akik esetleg oktatni fognak ebben a témában. Nem csak Ansch és Hamza Emil lehet azon ismeretek birtokában amelyek elegendőek egy tanfolyam megtartásához-egyrészt, másrészt meg "tanárnak" ők is "újdonsültek" hisz egyik sem pedagógusként keresi a kenyerét.

Honnan tudod, hogy az oktatás nem szerepel a munkakörükben? Ne jelents ki olyasmit, amiről nincs konkrét információd. És nem nézem le a jövő tanárait sem. Ne adj olyan dolgot a számba, amit én nem mondtam.

Idézet
Ne keverjük. A tanító, a tanár, a tanársegéd, a professzor, szóval az alap, közép és felsőoktatásban dolgozók egyike sem érdekelt anyagilag az oktatásban oly módon, ahogy a fizetős tanfolyamok szervezői. Hamár oktatás, a jogosítványszerzésnél sem az oktatód vizsgáztat-és ez sokkal közelebb áll ehhez a dologhoz mint az iskolapad.

Sajnos mégiscsak keverném, mert ez nem így van, ahogy írod. A tanári dolgozók is oktatnak pénzért a magánszektorban, miközben ugyan azt a diákot vizsgáztatják. (nyelvvizsga, érettségi, felvételi felkészítések). De még az egyetemünkön is gyakori, amikor az oktató költségtérítéses előadást, képzést tart. Nézd meg az akkreditált vizsgáztatással rendelkező nyelviskolák honlapját: mindenhol kínálnak felkészítést konkrétan a saját vizsgájuk alatt is. Az eset annyiban is hasonló, hogy mindkét vizsga típusnál van külső ember is.

Idézet
Erre két dolgot tudnék neked mondani. Az egyik az, hogy nyílt titok, a vadászvizsgán is sokhelyütt más elbírálás alá esnek azok a vizsgázók, akik a vizsgáztató érdekeltségi körébe tartozó, sokszor szintén vérlázítóan drága tanfolyamot elvégzik.

Megint csak csalással gyanúsítasz észrevetted? Ismétlem: nem ismersz, nincs tapasztalatod sem az oktatásról, sem a vizsgáról, mégis azt érezteted, hogy negatív kivételezés sújtja majd a nem nálunk tanfolyamot végzőket? Kérlek ne vonj párhuzamot köztünk és rossz tapasztalataid között.

Idézet
A másik az, hogy nem csak én, mások is szembesültek már azzal a problémával, hogy a vizsgára vitt fegyverünk valami

Ne keverd a szezont a fazonnal. Ha úgy érzed, hogy a PKLV eljárása sértette a jogaidat a fegyvervizsgálat terén, akkor tedd meg a megfelelő jogi lépéseket. Ennek semmi köze a tanfolyamunkhoz.


Idézet
Köszönöm a felajánlást de nem élek vele. Nem kérek és nem fogadok el olyan szívességet amit nem tudok viszonozni. Egyrészt.

Ez nem szívesség Boar. Kifizeted a tanfolyam felét, de olyan lehetőséged van, hogy amennyiben rossznak tartod visszakapod a pénzt, ha viszont jónak, akkor magad döntheted el, hogy kifizeted e a fennmaradó részét. Nincs benne semmi viszonozandó, bratyizáson alapuló dolog.

Idézet
Másrészt, mivel nincs összehasonlítási alapom, nem tudnék objektív ítéletet mondani a tanfolyamotok ár/érték arányáról. Amivel össze tudom hasonlítani, az például egy jogosítvány, az ahhoz szükséges ismeretanyag és az oktatás időtartama kontra a Ti kétnapos tanfolyamotok. Tudom, ez egy szubjektív ítélet de nem az én szubjektumom hanem sokunké, nagyjából mindenkié aki nyilatkozott ebben a témában.

Nos azt nem tudom bevállalni, hogy befizetlek az többi szervezet tanfolyamaira.  Mosolyog Esetleg ha őket is hasonlóan megfikázod, felajánlják ugyan ezt a lehetőséget. Ebben az esetben te lesz a hazai tanfolyam monitoring doyenje.  Mosolyog

Idézet
Mindezt minden harag nélkül írtam, mondtam.

Értékelem a kritikádat, és nem tartom bántónak. Megértem, ha a tanfolyam árát meg kell védeni. Azt azonban nem fogadom el, ha ismeretlenül, tapasztalatok nélkül vádaskodsz. Remélem ha egyszer személyesen is megismered bármelyikünket, magad fogod visszavonni vádaidat.

Üdv
Space Cowboy

ui: nem tudom hogy lehet beidézni kisebb részeket, ezért dőltbetűztem.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 06. - 09:28:15 írta Voldemort » Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #10 Dátum: 2012. Július 06. - 09:08:34 »

Nos azt nem tudom bevállalni, hogy befizetlek az többi szervezet tanfolyamaira.  Mosolyog Esetleg ha őket is hasonlóan megfikázod, felajánlják ugyan ezt a lehetőséget. Ebben az esetben te lesz a hazai tanfolyam monitoring doyenje.  Mosolyog

Ezt is én írtam, csak az előbb elfelejtettem bedőltbetűzni.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #11 Dátum: 2012. Július 06. - 09:22:48 »

Nos azt nem tudom bevállalni, hogy befizetlek az többi szervezet tanfolyamaira.  Mosolyog Esetleg ha őket is hasonlóan megfikázod, felajánlják ugyan ezt a lehetőséget. Ebben az esetben te lesz a hazai tanfolyam monitoring doyenje.  Mosolyog

Ezt is én írtam, csak az előbb elfelejtettem bedőltbetűzni.

Amit idézni akarsz, azt

(quote) 

idézett szöveg, bla, bla

(/quote)

módon kell csinálni, csak a normál ( ) zárójelek kapcsosak legyenek [  ]
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #12 Dátum: 2012. Július 06. - 09:49:42 »

Esetleg ha őket is hasonlóan megfikázod, felajánlják ugyan ezt a lehetőséget.
Nem fikáztalak benneteket. Egy rossz szót nem mondtam a tanfolyamotok minőségéről.
Az ára nem tetszik, de ahhoz meg jogom van, hogy ne tetszen.
A többire nem kívánok reagálni. Semmi értelmét nem látom egy "de igen/de nem" jellegű vitának. Amit akartam, ami a véleményem volt, elmondtam, ki-ki leszűrheti belőle amit akar.
Mindenesetre elég beszédes, hogy senkit nem érdekel egy fórumos szerveződés...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #13 Dátum: 2012. Július 06. - 10:00:45 »

Köszönöm! Igyekszem megtanulni!
SC

Amit idézni akarsz, azt

(quote) 

idézett szöveg, bla, bla

(/quote)

módon kell csinálni, csak a normál ( ) zárójelek kapcsosak legyenek [  ]
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #14 Dátum: 2012. Július 06. - 10:02:23 »

Mindenesetre elég beszédes, hogy senkit nem érdekel egy fórumos szerveződés...
A megyei kamaránál nekiveselkedünk és megpróbálunk össszehozni egy helyi tanfolyamot.
Kíváncsian várom, mire tudunk jutni....habár túlzó optimizmusra nem látok okot...
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: [1] 2 3 4   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: