Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadkamerák  (Megtekintve 196555 alkalommal)
csuka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #810 Dátum: 2022. Február 04. - 23:00:20 »

Sziasztok!
Adott 3 vadkamera(2db Denver wcm8010 és 1 suntek hc300m) Eddig jól működtek de egyik napról a másikra a képküldés megszűnt. Levélküldő kiszolgálónak a hotmailt használtam telekomos kártyákkal. Error log-ba ennyi van hibaként
2022/02/04 22:48:15  : AT+QFDEL="RAM:*"
2022/02/04 22:48:15  : +CME ERROR: 4013
2022/02/04 22:48:15  : AT+QIDEACT
Próbáltam gmail kiszolgálóval vodás és telenoros kártyákkal is. Mindegyik hálózatra feljelentkezik de kép nem jön. A kártyák telóba téve működnek csak 2G adatátvitelre állítva is.
Valakinek ötlet esetleg?
Naplózva
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #811 Dátum: 2022. Február 07. - 16:14:47 »

Szervusztok!

Visszaolvasva lehet, hogy kapnék rá választ, de örök időhiány van...

Segítsetek!
A telekre szeretnék egy kamerát elhelyezni, ahol rövidesen építkezünk. Később vadkameraként funkciáonál majd.
Tehát főleg nappali folyamatos mozgásérzékelés lenne először a fontos, folyamatos videó készítéssel, jó felbontással. Az éjszakai funkció pedig biztonsági okokból lenne jó.
Erre valószínűleg egy webkamera volna a legjobb, de azt nem tudnám a közműves üres telken hagyni, illetve én venném, de lehet, hogy más örülne neki...
Akkumulátoros volna jó és nagy hatótávú minimum 30, de inkább 40 méterre.
Aki esetleg volt hasonló helyzetben, az mit használt?

JAAA! És olcsó is legyen!  Röhög
Naplózva

"Apának háta van!"
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #812 Dátum: 2022. Február 07. - 16:32:58 »

Szervusztok!

Visszaolvasva lehet, hogy kapnék rá választ, de örök időhiány van...

Segítsetek!
A telekre szeretnék egy kamerát elhelyezni, ahol rövidesen építkezünk. Később vadkameraként funkciáonál majd.
Tehát főleg nappali folyamatos mozgásérzékelés lenne először a fontos, folyamatos videó készítéssel, jó felbontással. Az éjszakai funkció pedig biztonsági okokból lenne jó.
Erre valószínűleg egy webkamera volna a legjobb, de azt nem tudnám a közműves üres telken hagyni, illetve én venném, de lehet, hogy más örülne neki...
Akkumulátoros volna jó és nagy hatótávú minimum 30, de inkább 40 méterre.
Aki esetleg volt hasonló helyzetben, az mit használt?

JAAA! És olcsó is legyen!  Röhög

Szia! Én nem használtam, viszont kamerákkal dolgozunk.
Ha nincs a telepen internet, wifi, áram meg hasonlók, akkor általában a vadkamerával jársz a legolcsóbban.
Ha van, akkor lehet wifis, 12V-os rendes biztonsági kamerát felrakni, ami cserébe azért komolyabb kategória, bár biztos vadkamerából is van komoly.

Illetve van egy app is, amivel egy akár régebbi telefont lehet netes kamerává alakítani, de ennek is kell wifi és áram.
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #813 Dátum: 2022. Február 07. - 21:32:32 »

Szervusztok!

Visszaolvasva lehet, hogy kapnék rá választ, de örök időhiány van...

Segítsetek!
A telekre szeretnék egy kamerát elhelyezni, ahol rövidesen építkezünk. Később vadkameraként funkciáonál majd.
Tehát főleg nappali folyamatos mozgásérzékelés lenne először a fontos, folyamatos videó készítéssel, jó felbontással. Az éjszakai funkció pedig biztonsági okokból lenne jó.
Erre valószínűleg egy webkamera volna a legjobb, de azt nem tudnám a közműves üres telken hagyni, illetve én venném, de lehet, hogy más örülne neki...
Akkumulátoros volna jó és nagy hatótávú minimum 30, de inkább 40 méterre.
Aki esetleg volt hasonló helyzetben, az mit használt?

JAAA! És olcsó is legyen!  Röhög
20 méternél többet nem fog tudni egyik sem éjszaka. Ha folyamatosan mozgásérzékel, akkor mikor küld? Videót vesz fel, de azt nem nagyon tudja elküldeni. Iszonyat anyag lesz. Hát valahol kompromisszumok kellenek, vagy Ipari kamera, de ahhoz sem értek Mosolyog  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #814 Dátum: 2022. Március 05. - 20:28:08 »

Urak,

mostanság milyen vadkamerát érdemes venni, ami küldeni is tudja a képet email-ben? Mi pénzt kérnek érte?

Semmi csilli-villi, csak a célszerűség érdekelne...

Köszi
Naplózva
szili76
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #815 Dátum: 2022. Március 06. - 15:44:05 »

Sajnos egy szomorú dolog történt velem ma.
2db emailküldős vadkamerámat loptak el tolvajok ma reggel.
Mindkét kamera 4 méter magasan volt nagyon erős fémdobozban a fán (30-40cm átmérő!!) átcsavarozva.
30 perc eltéréssel mindkét helyen (egymástól 800méterre) kidöntötték a tartó fát (101cm magasan, mert az más kategória, mintha 1méter alatt)  és kifűrészeltek belőle egy darabot, ahol a kamerák fel voltak fogva.
Mindkét helyről jött egy "utolsó" felvétel, ahol látszik, hogy a fa dőlésben van (más szögben van a környék). Az elsőt csak 30 perc késéssel vettem észre, de a másodikat egyből. 10 percen belül a helyszínen voltam. Természetesen hűlt helye mindennek. Rendőrségi feljelentés, kártya letiltása stb. megtörtént (sajnos nem nagy esélyt látok). Se a korábbi képeken, se a lopás pillanatáról nincs értékelhető felvétel a lehetséges elkövetőkről.
Ha valaki esetleg találkozna használt Bentech 4,0CG LTE kamerával, akkor gondoljon erre; sose lehet tudni.

Szomorú, hogy ide süllyednek egyesek. Sajnos ami "le van betonozva" azt is viszik...
Mindez Sümeg környékén.
 
Naplózva
Macho
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #816 Dátum: 2022. Június 21. - 16:43:34 »

Üdv. Honnan lehetne egy uovision 595 2g kamerához firmware frissítést szerezni? Szerintem összeomlott a szofvere mert nem nem kapcsolbe és csaka piros led villog mintha szoftvert keresne.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #817 Dátum: 2022. Június 21. - 17:51:29 »

Üdv. Honnan lehetne egy uovision 595 2g kamerához firmware frissítést szerezni? Szerintem összeomlott a szofvere mert nem nem kapcsolbe és csaka piros led villog mintha szoftvert keresne.

Melyik szolgáltató SIM-je van benne? A Telekom júniusban lekapcsolja a komplett 3G hálózatot, nem tudom esetleg valami összefüggés lehet-e a kettő között... Bocs, ha hülyeséget beszélek...

https://netrefel.hu/cikk/Az_utolso_honapban_vagyunk_hamarosan_kivezeti_3Ghalozatait_a_Telekom?gclid=Cj0KCQjw2MWVBhCQARIsAIjbwoPISlUSe6U7ftPsEEHOY6P_Ktu03nsQonWsQJShPanZk3YzyDDv5vIaAkarEALw_wcB
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #818 Dátum: 2022. Július 30. - 07:03:29 »

Melyik szolgáltató SIM-je van benne? A Telekom júniusban lekapcsolja a komplett 3G hálózatot, nem tudom esetleg valami összefüggés lehet-e a kettő között... Bocs, ha hülyeséget beszélek...

https://netrefel.hu/cikk/Az_utolso_honapban_vagyunk_hamarosan_kivezeti_3Ghalozatait_a_Telekom?gclid=Cj0KCQjw2MWVBhCQARIsAIjbwoPISlUSe6U7ftPsEEHOY6P_Ktu03nsQonWsQJShPanZk3YzyDDv5vIaAkarEALw_wcB
Szia, pont erre gondoltam én is mert június 6-án jött az utolsó kép, azóta mindent kipróbáltam de nem működik, most nézem a megnevezését: UM595-2G
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #819 Dátum: 2022. Július 30. - 10:30:17 »

Üdv. Honnan lehetne egy uovision 595 2g kamerához firmware frissítést szerezni? Szerintem összeomlott a szofvere mert nem nem kapcsolbe és csaka piros led villog mintha szoftvert keresne.

A Leitz Hungária tud segíteni hívd fel őket munkanapon. Nagyjából számtalan probléma lehet. ha az aksi lemerül és nincs az alaplapon elem akkor is képes összeomlani ha van az alaplapon elem és lemerült akkor is. Ezen kívül millió baja lehet. Nekünk csak akkor üzemelt ha a kamerával volt leformázva az SD kártya és akármilyen SD nem jó bele. ezenkívül az email fiókra is allergiás csak a kevésbé védett fiókokat szereti ki kell állítani egy két szőrőt. A a térerőre is érzékeny, csak az eredeti frimware működik a beállításokba is lehet módosulat, nem bírja a napfényt nembírja az esetleges villámlásokat nagyjából kéthavonta teljes újra mountolás kell neki. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #820 Dátum: 2022. Július 30. - 10:39:39 »

A Leitz Hungária tud segíteni hívd fel őket munkanapon. Nagyjából számtalan probléma lehet. ha az aksi lemerül és nincs az alaplapon elem akkor is képes összeomlani ha van az alaplapon elem és lemerült akkor is. Ezen kívül millió baja lehet. Nekünk csak akkor üzemelt ha a kamerával volt leformázva az SD kártya és akármilyen SD nem jó bele. ezenkívül az email fiókra is allergiás csak a kevésbé védett fiókokat szereti ki kell állítani egy két szőrőt. A a térerőre is érzékeny, csak az eredeti frimware működik a beállításokba is lehet módosulat, nem bírja a napfényt nembírja az esetleges villámlásokat nagyjából kéthavonta teljes újra mountolás kell neki. Emelem

Vodafone sim van benne és  a szlovákhatár mellett üzemel úgy hogy a hálózat kereséskor az Orange-ra, vagy más idegen hálózatra áll rá és azzal is üzemel, próbáld meg más szolgáltató kártyájával üzemeltetni akkor kiderül, hogy gondot okoz-e a 2G lekapcsolása.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #821 Dátum: 2022. Július 30. - 13:31:02 »

Vodafone sim van benne és  a szlovákhatár mellett üzemel úgy hogy a hálózat kereséskor az Orange-ra, vagy más idegen hálózatra áll rá és azzal is üzemel, próbáld meg más szolgáltató kártyájával üzemeltetni akkor kiderül, hogy gondot okoz-e a 2G lekapcsolása.
Ha esetleg valami gmail.com-os címre továbbít, ismét volt változás, kb. én is akkor szívtam vele.

Sam6 -tól jött a segítség:

Generalj uj azonositot es add meg a jelszo helyett

https://www.vadasz-blog.hu/2022/05/17/majus-31-tol-szigorit-a-gmail-de-van-megoldas-az-emailes-vadkamerakhoz/

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #822 Dátum: 2022. Július 30. - 17:33:13 »

Ha esetleg valami gmail.com-os címre továbbít, ismét volt változás, kb. én is akkor szívtam vele.

Sam6 -tól jött a segítség:

Generalj uj azonositot es add meg a jelszo helyett

https://www.vadasz-blog.hu/2022/05/17/majus-31-tol-szigorit-a-gmail-de-van-megoldas-az-emailes-vadkamerakhoz/



Igen, ráadásul a g.mail egy idő után visszaáll a védett beállításra és újra engedélyezni kell a nem kívánatos dolgok fogadását, a nagy kapacitású SD-k sem jók bele, volt, hogy belógott egy faág és megunta a sok képgyártást és küldést, érdemes korlátozni az egységnyi időalatt készítendő felvételeket is, hogy ne legyen gondja, és a hab a tortán a hangyák beleköltölztek de nem gyengén most emiatt van üzemen kívül Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
draco31
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #823 Dátum: 2023. Február 08. - 10:27:42 »

Hello!
Vadász ismerős rám bízta, hogy állítsam be a vadkameráját.
Egy LTL Acorn 6210MC
MMS küldés az működik is, de a napi 40-50 üzenet az hamar lepörgeti az egyenleget.
Így email beállítással próbálkozok, de nem akar sikerülni.
Az alábbi képen van a beállítás, amit próbáltam.
Feltöltős 70-es kártya.

https://kepkuldes.com/image/xDwV3l
Naplózva
drsznv
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #824 Dátum: 2023. Február 08. - 19:00:59 »

Hello!
Vadász ismerős rám bízta, hogy állítsam be a vadkameráját.
Egy LTL Acorn 6210MC
MMS küldés az működik is, de a napi 40-50 üzenet az hamar lepörgeti az egyenleget.
Így email beállítással próbálkozok, de nem akar sikerülni.
Az alábbi képen van a beállítás, amit próbáltam.
Feltöltős 70-es kártya.

https://kepkuldes.com/image/xDwV3l

Helló!

Valószínűleg a freemail-es smtp miatt nem működik. Gmail-t lehet használni helyette. Erről van részletes leírás videómegosztón.
Legjobb a fizetős smtp szolgáltatás. 200 napi és 6000 havi email, 6000 Ft körüli éves előfizetésért. Akár több kamerán is használható.


Naplózva
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: