Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadkamerák  (Megtekintve 196569 alkalommal)
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #690 Dátum: 2019. November 02. - 12:54:17 »

Köszönöm a segítséget, működik!
Most már csak azt szeretném tudni, hogy a Távvezérlés, mit jelent pontosan és hogyan lehet használni.
 Emelem
Felesleges úri huncutság!
Szívesen!  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #691 Dátum: 2019. November 02. - 17:08:45 »

Kedves Vadásztársak!

Remélem tud valaki segíteni. Egy korábbi aldis (Maginon wk1) kamerám azt produkálja hogy a tesztüzem során minden rendben, látom hogy
működnek az érzékelők stb., de az "éles" üzem alatt egy képet sem csinál. Itthon is kipróbáltam, egész nap járkáltam előtte és semmi.
Feltöltött ceruza akksik vannak benne amikkel eddig sikeresen használtam. Van valakinek vmi tanácsa?

Üdv, Bronson
Egy 10 class-os másik memóriakártyával és jóminőségű ceruzaelemekkel is próbálkozhatsz.  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #692 Dátum: 2019. November 02. - 19:32:00 »

Sziasztok,

Kinek milyen tapasztalatai vannak vadkamerák megtalálásával kapcsolatban?

Nagyjából bő fél éve van kint itt-ott egy vadkamerám, heti-kétheti rendszerességgel látogatom, illetve helyezem át.

Browning kamerát használok egyébként, s hamarosan beruházok még egyre, mivel szeretnék egy olyat is, amelyet nagyon más erdőben helyeznék el, mint ami nekem közel van. Többre viszont nincs szükségem (meg időm/erőm sem hozzá). Terepfutó lévén nem össze tudom hozni más hobbimmal is, így alapjában véve nem zavar ha 200 km-re lenne tőlem a kamera 1-2 hónapot kint.

Persze én nem GPS-s kamerát használok. SD kártyára ment, aztán mindig látogatáskor derül ki, hogy mennyi felvétel van rajta. Eddig relatíve kevesen találták meg - többségük észre sem vette. Összesen 1 alkalom volt, hogy túrista észrevette, többnyire mindig elmentek mellette. Vett már fel a kamera gombászt, de agancsszedőt is. Nyilván nem lehet teljesen elrejteni a nyilvánosság elöl. Viszont amit messzebb vinnék hosszabb időre, arra vinnék kábelt, hogy véletlenül se tudják leszedni törzsről, csak komolyabb vágóval (amivel azért nem jár mindenki az erdőben...).

Majd talán rakok közzé 1-2 felvételt a YouTube-n. Egyelőre viszont kivárok vele.

Ti szoktatok közzé tenni felvételt valahol?

Előre is köszi.
Általában a zselés 12-esek 8,5 v-ig tudják működtetni a kamerákat. A visszajelzésen még van mit dolgozni, mert szinte csak az éjszakai fényerő csökkenésből lehet látni hogy lassan cserelni kell. Nekem egy 4,5 ah külső akksi kb 3-4 hetet bír.  Sam6 Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Bronson
CharlesHenNB
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



WWW
« Új üzenet #693 Dátum: 2019. November 03. - 06:40:23 »


Szia!

Másik akkuval próbáltad?
Nekem az volt a gond, egy darabig működött vele, aztán megbolondúlt tőle, és nem küldte a képeket, de a csere megoldotta. Wave


Szia! Varta akksikat használok, majd kipróbálom mással. Eddig jó volt... Emelem
Naplózva

Bronson
CharlesHenNB
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



WWW
« Új üzenet #694 Dátum: 2019. November 03. - 06:44:11 »

Egy 10 class-os másik memóriakártyával és jóminőségű ceruzaelemekkel is próbálkozhatsz.  Emelem

Szia! A varta akksiknak úgy gondolom jónak kell lennie de majd kipróbálom másik memóriakártyával, hátha az a gond. Köszönöm! Emelem
Naplózva

Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #695 Dátum: 2019. November 03. - 07:19:50 »

Szia! A varta akksiknak úgy gondolom jónak kell lennie de majd kipróbálom másik memóriakártyával, hátha az a gond. Köszönöm! Emelem
Nem véletlen írtam elemeket.  Kacsint Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
foldij
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #696 Dátum: 2019. November 15. - 07:46:36 »

Sziasztok!

Korábban, 1-2 éve vásároltam néhány Suntek HC300M típ. kamerát kínából. Nekem beváltak, meg voltam velük elégedve.
Kb. 2 hónapja vettem még kettőt és ezekkel teljesen más a tapasztalatom. Bár a kamera felbontása állítólag javult az éjszakai képe teljesen életlen, szemcsés.
Van valakinek ötlete, hogy mi a megoldás? Esetleg más szoftverrel jobb lenne v. a kamera ennyit tud és kész?

Köszönöm!

FJ
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #697 Dátum: 2019. November 15. - 08:03:25 »

Sziasztok!

Korábban, 1-2 éve vásároltam néhány Suntek HC300M típ. kamerát kínából. Nekem beváltak, meg voltam velük elégedve.
Kb. 2 hónapja vettem még kettőt és ezekkel teljesen más a tapasztalatom. Bár a kamera felbontása állítólag javult az éjszakai képe teljesen életlen, szemcsés.
Van valakinek ötlete, hogy mi a megoldás? Esetleg más szoftverrel jobb lenne v. a kamera ennyit tud és kész?

Köszönöm!

FJ
Irj a kinainak, hogy nem vagy elégedett. Ha szerencséd van szívén viseli a sorsod. Ha nincs akkor ideje normális kamerát venni.
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #698 Dátum: 2019. November 15. - 09:29:50 »

Sziasztok!

Korábban, 1-2 éve vásároltam néhány Suntek HC300M típ. kamerát kínából. Nekem beváltak, meg voltam velük elégedve.
Kb. 2 hónapja vettem még kettőt és ezekkel teljesen más a tapasztalatom. Bár a kamera felbontása állítólag javult az éjszakai képe teljesen életlen, szemcsés.
Van valakinek ötlete, hogy mi a megoldás? Esetleg más szoftverrel jobb lenne v. a kamera ennyit tud és kész?

Köszönöm!

FJ
Megoldás : Uovision
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #699 Dátum: 2019. November 15. - 11:13:24 »

Irj a kinainak, hogy nem vagy elégedett. Ha szerencséd van szívén viseli a sorsod. Ha nincs akkor ideje normális kamerát venni.

Amit szintén kínában gyártanak !  ?    Fejvakarás

Van( kaptam ) egy kamerát de egész jól elvagyok nélküle . Több dolog is foglalkoztat a kamerákkal kapcsolatban . Egy hogy azért valamennyire a varázsát veszi el a vadászatnak hogy már jó előre látom mi és mikor fog elém kerülni ( jó az úgy is de a váratlan szerencse azért .......... ) Másrészről lustává és  "butává" tehet . - Nem kell bajlódni a nyomolvasással nyomfelismeréssel pedig az is egy jó érzés mikor megbizonyosdsz róla hogy jól láttad amit láttál .  Bizonyos esetekben (technikai paraméterek elhelyezés ) zavarja zavarhatja is a vadat .  Végül de nem utolsó sorban " Van e joga bárkinek is a mindenki az az a társaság minden tagja által használt szórót , dagonyát , itatót ,stb  kvázi "kisajátítani" azzal hogy oda teszi az eszközét ? Van e joga a kihelyezőnek kvázi kémkedni hogy a másik miért mikor hogyan lőtt vagy nem lőtt ? Mit csinált vagy nem csinált az adott helyen ? úgy gondolom hogy innét már csak egy lépés hogy a telefonon látott kép alapján csak egy gombot kelljen megnyomni otthon a meleg ágyból és valami kütyüvel összeszerelt fegyver le is terítse a kiválasztott vadat .  Rííí
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #700 Dátum: 2019. November 15. - 12:52:25 »

innét már csak egy lépés hogy a telefonon látott kép alapján csak egy gombot kelljen megnyomni otthon a meleg ágyból és valami kütyüvel összeszerelt fegyver le is terítse a kiválasztott vadat .  Rííí

Ugyan, ne legyél maradi, fel lehet azt programozni, hogy lelője magától, neked ezért meg se kell mozdulnod....
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #701 Dátum: 2019. November 16. - 14:27:55 »

Van( kaptam ) egy kamerát de egész jól elvagyok nélküle . Több dolog is foglalkoztat a kamerákkal kapcsolatban . Egy hogy azért valamennyire a varázsát veszi el a vadászatnak hogy már jó előre látom mi és mikor fog elém kerülni.
Azért ez nem teljesen így van!
Bőgés alatt kint volt három kameránk. Mindenféle bikát fotóztak, és nem is keveset, de azt hiszed sikerült belőlük elejteni? Az enyém minden másnap másik bikát fényképezett, a másik kettő többször ugyanazokat (dagonyán), de mindig másmilyen időpontban!
Nekem még konkrétan a kamera segítségével nem sikerült semmit elejteni, amit kamera nélkül ne tudtam volna meglőni! Egy bikát nagyon hajtottam az idén, amit a kamera sokszor fotózott, de még csak meglátnom sem sikerült! Az egyik tag egyszer látta, amikor nem volt nála puska.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #702 Dátum: 2019. November 16. - 16:09:36 »

Azért ez nem teljesen így van!
Bőgés alatt kint volt három kameránk. Mindenféle bikát fotóztak, és nem is keveset, de azt hiszed sikerült belőlük elejteni? Az enyém minden másnap másik bikát fényképezett, a másik kettő többször ugyanazokat (dagonyán), de mindig másmilyen időpontban!
Nekem még konkrétan a kamera segítségével nem sikerült semmit elejteni, amit kamera nélkül ne tudtam volna meglőni! Egy bikát nagyon hajtottam az idén, amit a kamera sokszor fotózott, de még csak meglátnom sem sikerült! Az egyik tag egyszer látta, amikor nem volt nála puska.

Akkor meg minek ?    Mosolyog    Igazán a szóróra kitett kamera ami nem tetszik és ott főleg a disznók ugyan úgy ( :Mosolyog )  megjelennek nap mint nap . Az írásból gondolom  "volt három kameránk"  hogy egyetértésben és talán közös vagy társasági kamerát raktatok ki . Ez ok !  Az is ha valaki kiszemel egy helyet  pl. dagonyát és oda kiteszi a kütyüt az már nem tetszik vagy nem tetszene hogy a társasági szórókra lesekre szerelnek vagy szerelnék fel .  Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #703 Dátum: 2019. November 16. - 20:04:56 »

Azért ez nem teljesen így van!
Bőgés alatt kint volt három kameránk. Mindenféle bikát fotóztak, és nem is keveset, de azt hiszed sikerült belőlük elejteni? Az enyém minden másnap másik bikát fényképezett, a másik kettő többször ugyanazokat (dagonyán), de mindig másmilyen időpontban!
Nekem még konkrétan a kamera segítségével nem sikerült semmit elejteni, amit kamera nélkül ne tudtam volna meglőni! Egy bikát nagyon hajtottam az idén, amit a kamera sokszor fotózott, de még csak meglátnom sem sikerült! Az egyik tag egyszer látta, amikor nem volt nála puska.
Nekem kettőt loptak el. Utolsó fótóként smsben egy tetőtéri garzont kaptam meg egy játszóteret. Van még egy a sublódban, de elment a kedvem. Pedig ez nem is az a lopós környék itt nálunk.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #704 Dátum: 2019. November 16. - 20:11:06 »

 Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: