Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadkamerák  (Megtekintve 196565 alkalommal)
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #675 Dátum: 2019. Június 17. - 06:10:08 »

Suntek HC800LTE, és megerősítem, h az újabb kamerák microSD-t használnak.
Az a fura, hogy több forrásból erősítik meg, hogy Telekom SIM esetén vannak problémák.
Na, jövő héten csak eljutok oda, hogy belepróbálok egy Telenor SIM-et...

Valaki esetleg, aki szintén Telekom (T-mobil) SIM-et használ és kb 2 hete nála is vannak gondok?
Vagy aki Telekom (T-mobil) SIM-et használ és nála nem merült fel gond az elmúlt 2 hétben? (Kb május vége óta)

Köszi előre is!
Az APN-t ne felejtsd el átprogramozni, ha szolgáltatót váltasz! Kacsint
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #676 Dátum: 2019. Június 17. - 15:27:15 »

Nos, SIM kártya csere (TMobil -> Telenor) megtörtént. A tesztüzenet(kép) meg is érkezett, illetve azóta is néhány képkocka (annak köszönhetően, hogy kicsit mozog a fa a szélben)

A TMobil kártyával az irodában simán tudok csatlakozni mind saját mind gmail szerverhez, úgyhogy (szerintem) nem az lesz, hogy a kérdéses SIM-en valami szolgáltatást blokkoltak - hacsak nem IMEI -hez kötött a blokkolás...
(Ugye a szolgáltatóknak lehet/van adatbázisuk arról, hogy melyik IMEI azonosító milyen készüléktípushoz tartozik)

A következő teszt majd az lesz, hogy a frissen megjelent DIGI szolgáltatással is üzemel-e (ha van lefedettség)
Naplózva
Bihu
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58



« Új üzenet #677 Dátum: 2019. Június 17. - 22:24:23 »

Nos, SIM kártya csere (TMobil -> Telenor) megtörtént. A tesztüzenet(kép) meg is érkezett, illetve azóta is néhány képkocka (annak köszönhetően, hogy kicsit mozog a fa a szélben)

A TMobil kártyával az irodában simán tudok csatlakozni mind saját mind gmail szerverhez, úgyhogy (szerintem) nem az lesz, hogy a kérdéses SIM-en valami szolgáltatást blokkoltak - hacsak nem IMEI -hez kötött a blokkolás...
(Ugye a szolgáltatóknak lehet/van adatbázisuk arról, hogy melyik IMEI azonosító milyen készüléktípushoz tartozik)

A következő teszt majd az lesz, hogy a frissen megjelent DIGI szolgáltatással is üzemel-e (ha van lefedettség)


Szia!

Én T-mobilt használok, és rendesen működik, mikor ilyen problémám volt, nekem az akku okozta.
Sokat kinlódtam vele még a télen, de mikor egy másik tipusú akkut tettem bele, megjavúlt, azóta is küldi, már ha van mit. Wave
Naplózva
thomasthomas
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #678 Dátum: 2019. Június 27. - 08:35:57 »

Sziasztok,

Kinek milyen tapasztalatai vannak vadkamerák megtalálásával kapcsolatban?

Nagyjából bő fél éve van kint itt-ott egy vadkamerám, heti-kétheti rendszerességgel látogatom, illetve helyezem át.

Browning kamerát használok egyébként, s hamarosan beruházok még egyre, mivel szeretnék egy olyat is, amelyet nagyon más erdőben helyeznék el, mint ami nekem közel van. Többre viszont nincs szükségem (meg időm/erőm sem hozzá). Terepfutó lévén nem össze tudom hozni más hobbimmal is, így alapjában véve nem zavar ha 200 km-re lenne tőlem a kamera 1-2 hónapot kint.

Persze én nem GPS-s kamerát használok. SD kártyára ment, aztán mindig látogatáskor derül ki, hogy mennyi felvétel van rajta. Eddig relatíve kevesen találták meg - többségük észre sem vette. Összesen 1 alkalom volt, hogy túrista észrevette, többnyire mindig elmentek mellette. Vett már fel a kamera gombászt, de agancsszedőt is. Nyilván nem lehet teljesen elrejteni a nyilvánosság elöl. Viszont amit messzebb vinnék hosszabb időre, arra vinnék kábelt, hogy véletlenül se tudják leszedni törzsről, csak komolyabb vágóval (amivel azért nem jár mindenki az erdőben...).

Majd talán rakok közzé 1-2 felvételt a YouTube-n. Egyelőre viszont kivárok vele.

Ti szoktatok közzé tenni felvételt valahol?

Előre is köszi.
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #679 Dátum: 2019. Július 29. - 13:21:00 »

Sziasztok,

Avégett érdeklődnék, hogy ki használja a kamerát AA akku helyett (mellett) 12V zselés akkuval?
OK, nem képküldős kamera esetén hosszú hónapokig elég tud lenni 8xAA akku (főleg egy jófajta), de képküldős esetén nekem (a Suntek HC800LTE) kb 1 hétig működik 8xAA (2500mAh Panasonic Eneloop) akkuval.
Ahogy rátettem egy UPS-ben már "elhasznált" akkut, a futásidő egyből hosszabb lett egy héttel.
Eddig jó.  (jobb)

Viszont ami gáz, hogy utolsó nap küld mondjuk 5 képet, az elsőn 100% akku van, aztán 85%, 80%, 60%,50% és kaput.
Még pár képet rögzít (offline - azaz nem küldi el), majd kampec.
Ami méginkább kellemetlen, hogy az AA akkuk feszültsége 1V alatt lesz, azaz 8*1.4-ről 8*1V (alatt) illetve a 12V akku legutóbb 6V alá került, úgyhogy az ALDI féle akkutöltő 6V-nak ismerte fel...

Nálatok ez a dolog hogy' alakul?


Naplózva
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #680 Dátum: 2019. Augusztus 27. - 20:27:36 »

Sziasztok.

Milyen képküldős vadkamerát javasoltok megvételre. Ár- megbízhatóság stb. alapján.

Előre is köszönöm.

Üdv. Győző
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #681 Dátum: 2019. Augusztus 27. - 20:59:36 »

Sziasztok.

Milyen képküldős vadkamerát javasoltok megvételre. Ár- megbízhatóság stb. alapján.

Előre is köszönöm.

Üdv. Győző


Szerintem írj egy privátot Sam6 fórumtársunknak.   Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Bronson
CharlesHenNB
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



WWW
« Új üzenet #682 Dátum: 2019. Október 21. - 10:43:35 »

Kedves Vadásztársak!

Remélem tud valaki segíteni. Egy korábbi aldis (Maginon wk1) kamerám azt produkálja hogy a tesztüzem során minden rendben, látom hogy
működnek az érzékelők stb., de az "éles" üzem alatt egy képet sem csinál. Itthon is kipróbáltam, egész nap járkáltam előtte és semmi.
Feltöltött ceruza akksik vannak benne amikkel eddig sikeresen használtam. Van valakinek vmi tanácsa?

Üdv, Bronson
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #683 Dátum: 2019. Október 21. - 11:15:52 »

Kedves Vadásztársak!

Remélem tud valaki segíteni. Egy korábbi aldis (Maginon wk1) kamerám azt produkálja hogy a tesztüzem során minden rendben, látom hogy
működnek az érzékelők stb., de az "éles" üzem alatt egy képet sem csinál. Itthon is kipróbáltam, egész nap járkáltam előtte és semmi.
Feltöltött ceruza akksik vannak benne amikkel eddig sikeresen használtam. Van valakinek vmi tanácsa?

Üdv, Bronson

Ne használj vadkamerát - elődeink is megvoltak nélküle !   Wave
Naplózva
Bronson
CharlesHenNB
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



WWW
« Új üzenet #684 Dátum: 2019. Október 21. - 16:01:57 »

Ne használj vadkamerát - elődeink is megvoltak nélküle !   Wave

 Igen Emelem
Naplózva

Bihu
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58



« Új üzenet #685 Dátum: 2019. November 01. - 04:00:01 »

Kedves Vadásztársak!

Remélem tud valaki segíteni. Egy korábbi aldis (Maginon wk1) kamerám azt produkálja hogy a tesztüzem során minden rendben, látom hogy
működnek az érzékelők stb., de az "éles" üzem alatt egy képet sem csinál. Itthon is kipróbáltam, egész nap járkáltam előtte és semmi.
Feltöltött ceruza akksik vannak benne amikkel eddig sikeresen használtam. Van valakinek vmi tanácsa?

Üdv, Bronson


Szia!

Másik akkuval próbáltad?
Nekem az volt a gond, egy darabig működött vele, aztán megbolondúlt tőle, és nem küldte a képeket, de a csere megoldotta. Wave
Naplózva
Timberjack
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #686 Dátum: 2019. November 01. - 16:33:32 »

Sziasztok! Mosolyog

Minox DTC 1100 kamera beállításban szükségem lenne a segítségetekre.
A készülék érzékeli a SIM kártyát, térerő tökéletes. A kártya rendben, de a készülék azt írja a küldésnél, hogy küldési hiba.
Magyar nyevlű használati utasításom nincs, így csak próbálkoztam a beállításával, eddig sikertelenül.
Ha valaki tudna nekem magyar nyelvűt küldeni, vagy egy pontos leírást a beállításhoz azt nagyon megköszönném.
Telekomos kártyáról és gmail-es emailcímról van szó.
Még valami, a készülék jelenleg csak az email-es küldést engedi MMS-t nem, de emiaben sem küldi el, ez miért lehet? :Mosolyog


Köszönöm előre is a válaszokat! Wave
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #687 Dátum: 2019. November 01. - 18:43:20 »

Sziasztok! Mosolyog

Minox DTC 1100 kamera beállításban szükségem lenne a segítségetekre.
A készülék érzékeli a SIM kártyát, térerő tökéletes. A kártya rendben, de a készülék azt írja a küldésnél, hogy küldési hiba.
Magyar nyevlű használati utasításom nincs, így csak próbálkoztam a beállításával, eddig sikertelenül.
Ha valaki tudna nekem magyar nyelvűt küldeni, vagy egy pontos leírást a beállításhoz azt nagyon megköszönném.
Telekomos kártyáról és gmail-es emailcímról van szó.
Még valami, a készülék jelenleg csak az email-es küldést engedi MMS-t nem, de emiaben sem küldi el, ez miért lehet? :Mosolyog


Köszönöm előre is a válaszokat! Wave

Összeszedtem pár gondolatot.  Emelem

Vadkamera beállítások legfontosabb folyamatai:

1. Sim kártya pinkód kérését iktasd ki egy kártyafüggetlen telefonban, a kártyán legyen internet aktiválva! Érdemes kipróbálni a telefonon, hogy meg tudsz-e nyitni webhelyeket!
2. MMS beállításokat tedd Off állapotba
3. SMTP beállítások:
     Manual -  Other
   - APN:     Telekomos kártyánál:       internet
               Telenoros kártyánál:       online
        Vodafone feltöltőkártyás:    vitamax.internet.vodafone.net vagy vitamax.snet.vodafone.net
       Vodafone előfizetéses kártya:   internet.vodafone.net vagy standardnet.vodafone.net
   - APN jelszót nem kell megadni
   - SMTP server: Gmailos fiók esetén:     smtp.gmail.com
   - SMTP átjáró: Gmail esetén:       465 vagy 25
4. Küldő email: Gmail fiók, ez ingyenes (érdemes csak a kamerának készíteni egy új fiókot)
     Jelszó a fiókod saját jelszava, ezzel párhuzamosan a gmail fiók biztonsági beállításoknál engedélyezni kell a kevésbé biztonságos alkalmazások hozzáférését! A beállításoknál pedig a POP és IMAP engedélyezést be kell kapcsolni!
5. Fogadó email lehet ugyanaz a gmail fiók, de választhatsz bármilyen másik fiókot is.
6. A kamera egyéb beállításait saját kedved szerint állítsd, a képküldés ne legyen sűrűbb mint 1 perc, javaslatom a 3 perc.


 Emelem

Kiegészíteném azzal, hogy a Minox DTC 1100 szoftveresen programozható.  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Timberjack
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #688 Dátum: 2019. November 01. - 19:23:10 »

Kiegészíteném azzal, hogy a Minox DTC 1100 szoftveresen programozható.  Emelem

Köszönöm szépen a gyors válaszodat!!
Megpróbálom, aztán ha még mindig nem oké jelentkezem.

Szép estét! Emelem
Naplózva
Timberjack
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #689 Dátum: 2019. November 02. - 08:30:54 »

Köszönöm a segítséget, működik!
Most már csak azt szeretném tudni, hogy a Távvezérlés, mit jelent pontosan és hogyan lehet használni.
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: