Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadkamerák  (Megtekintve 196559 alkalommal)
Berkecz Béla
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #660 Dátum: 2019. Május 14. - 20:49:58 »

Suntek HC 300M 2G rendesen küldi a képeket eMailben.Ha parancskódot küldök,a hálózat küld kézbesítési jelentést,de a készülék nem reagál.Jelenleg az MMS funkció kivan kapcsolva.milyen beállítás szükséges még a távvezérléshez?
Naplózva
Rospe
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #661 Dátum: 2019. Május 15. - 17:55:38 »

Sziasztok!

A Suntek kamerákról már hangzott jó és kevésbé jó is, de most újra kérdeznék róluk.
Most láttam meg a napokban a Suntek HT-800M képküldős kamerát, szerintem az olcsó kamerák közzé tartozik a 35000 Ft árával, és a 2 év garanciájával amit adnak mellé.

Arra lennék kíváncsi hogy mennyire strapabíró, mennyi kép küldést bír, illetve mennyire eszi az elemeket?
Ha valakinek van tapasztalata róla, kérem írjon róla pár sort.
Előre is köszönöm.
 Emelem
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #662 Dátum: 2019. Június 11. - 22:52:44 »

Sziasztok,
Suntek HC800LTE kamerám elkezdte azt játszani, hogy nem küldi el a képet emailben.
Volt újraindítva (nem oldotta meg) - letakarítottam az SD kártyát ettől ideiglenesen - jópár napig- megjavult. De most megint nem OK.
A *520* üzenetre válaszol, mutatja, h csökken a rögzíthető képek száma, de semmit nem küld. A hiba log-ban ennyi van (dátummal kiegészítve):

+QSMTPPUT: 0,0
AT+QFDEL="RAM:*"
+CME_ERROR: 418
AT+QSCLK=1
OK

vagy

AT+QFDEL="RAM:*"
+CME_ERROR: 418
AT+QFDEL="RAM:*"
+CME_ERROR: 418
AT+QFDEL="RAM:*"
+CME_ERROR: 418

AT+IFC=2,2
OK

Elvileg ilyesmi Quectel GSM modul van benne: https://www.cika.com/soporte/Information/GSMmodules/Quectel/EC20/Quectel_EC20_FILE_AT_Commands_Manual.pdf
Ez alapján pedig: 418 fail to delete the file

Találkozott már valaki ilyen hibával? Ha igen, mi lehet a megfejtés?
Előre is köszi!
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #663 Dátum: 2019. Június 11. - 22:59:14 »

Sziasztok,
Suntek HC800LTE kamerám elkezdte azt játszani, hogy nem küldi el a képet emailben.
Volt újraindítva (nem oldotta meg) - letakarítottam az SD kártyát ettől ideiglenesen - jópár napig- megjavult. De most megint nem OK.
A *520* üzenetre válaszol, mutatja, h csökken a rögzíthető képek száma, de semmit nem küld. A hiba log-ban ennyi van (dátummal kiegészítve):

+QSMTPPUT: 0,0
AT+QFDEL="RAM:*"
+CME_ERROR: 418
AT+QSCLK=1
OK

vagy

AT+QFDEL="RAM:*"
+CME_ERROR: 418
AT+QFDEL="RAM:*"
+CME_ERROR: 418
AT+QFDEL="RAM:*"
+CME_ERROR: 418

AT+IFC=2,2
OK

Elvileg ilyesmi Quectel GSM modul van benne: https://www.cika.com/soporte/Information/GSMmodules/Quectel/EC20/Quectel_EC20_FILE_AT_Commands_Manual.pdf
Ez alapján pedig: 418 fail to delete the file

Találkozott már valaki ilyen hibával? Ha igen, mi lehet a megfejtés?
Előre is köszi!
Tegyél bele egy jó minőségű 10 classos nagy l(egalább 90 mb/s ) sebességű kártyát. aztán vagy jó lesz, vagy nem.  Emelem de sokadjára írom, felejtsétek el a suntek kameráit.  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #664 Dátum: 2019. Június 11. - 23:08:04 »

Idézet
Tegyél bele egy jó minőségű 10 classos nagy l(egalább 90 mb/s ) sebességű kártyát. aztán vagy jó lesz, vagy nem.  Emelem de sokadjára írom, felejtsétek el a suntek kameráit. 

Hm. Most Class10-es Kingston 16G van benne, kb 2 hónapig hibátlanul ment.
miaz, hogy legalább 90mb/s sebességű? létezik ennél gyorsabb?

asszem úgy van beállítva, h 3 képet készít egymás után. egy kép mérete az ~3mbyte. Ez nincsen 10mbyte/s, amit a leggyengébb class10-es kártya is tud.

Természetesen - ha ez a probléma- akkor szívesen veszek bele akár egy Sandisk Ultra extra duration SD kártyát is.. :-)

ps: ezzel a példánnyal - amíg működött ahogy kell - teljesen elégedett voltam :-)
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #665 Dátum: 2019. Június 12. - 19:26:40 »

Hm. Most Class10-es Kingston 16G van benne, kb 2 hónapig hibátlanul ment.
miaz, hogy legalább 90mb/s sebességű? létezik ennél gyorsabb?

asszem úgy van beállítva, h 3 képet készít egymás után. egy kép mérete az ~3mbyte. Ez nincsen 10mbyte/s, amit a leggyengébb class10-es kártya is tud.

Természetesen - ha ez a probléma- akkor szívesen veszek bele akár egy Sandisk Ultra extra duration SD kártyát is.. :-)

ps: ezzel a példánnyal - amíg működött ahogy kell - teljesen elégedett voltam :-)
nekem volt bajom a kingstonokkal. Mióta sandisk extremet használok azóta minden kamera stabil.  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #666 Dátum: 2019. Június 12. - 19:29:42 »

Hm. Most Class10-es Kingston 16G van benne, kb 2 hónapig hibátlanul ment.
miaz, hogy legalább 90mb/s sebességű? létezik ennél gyorsabb?

asszem úgy van beállítva, h 3 képet készít egymás után. egy kép mérete az ~3mbyte. Ez nincsen 10mbyte/s, amit a leggyengébb class10-es kártya is tud.

Természetesen - ha ez a probléma- akkor szívesen veszek bele akár egy Sandisk Ultra extra duration SD kártyát is.. :-)

ps: ezzel a példánnyal - amíg működött ahogy kell - teljesen elégedett voltam :-)
felesleges a 3 kép. A szünetidőt meg minimum 1,5 percre erdemes állitani. Én 3-ra szoktam. A képküldésnek 20-70 mp kell térerő függvényében.
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #667 Dátum: 2019. Június 13. - 08:48:46 »

Hm. Most Class10-es Kingston 16G van benne, kb 2 hónapig hibátlanul ment.
miaz, hogy legalább 90mb/s sebességű? létezik ennél gyorsabb?

asszem úgy van beállítva, h 3 képet készít egymás után. egy kép mérete az ~3mbyte. Ez nincsen 10mbyte/s, amit a leggyengébb class10-es kártya is tud.

Természetesen - ha ez a probléma- akkor szívesen veszek bele akár egy Sandisk Ultra extra duration SD kártyát is.. :-)

ps: ezzel a példánnyal - amíg működött ahogy kell - teljesen elégedett voltam :-)

Biztos nem toltad rá véletlenül a kártya oldalán a mechanikus törlésvédelmi csúszkát?
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #668 Dátum: 2019. Június 13. - 21:07:29 »

nekem volt bajom a kingstonokkal. Mióta sandisk extremet használok azóta minden kamera stabil.  Emelem

Ez ismerős.

A GoPro-t a Kingston konkrétan kinyírja. Lefagy. A SanDisk Extreme-mel meg hibátlan, bárhol, bármikor  Vállat von
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #669 Dátum: 2019. Június 13. - 21:09:23 »

Biztos nem toltad rá véletlenül a kártya oldalán a mechanikus törlésvédelmi csúszkát?

MicroSD-ről beszélgetünk, azokon nemigen van csúsztatgatnivaló.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #670 Dátum: 2019. Június 13. - 22:15:30 »

MicroSD-ről beszélgetünk, azokon nemigen van csúsztatgatnivaló.
Nem feltétlen micro sd. Inkább SDHC, de kamerája válogatja.  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #671 Dátum: 2019. Június 14. - 09:56:22 »

MicroSD-ről beszélgetünk, azokon nemigen van csúsztatgatnivaló.

Vadkamerák többsége normál SD-t használ szerintem.

A GoPro3-hoz és aztán a 3+-hoz én is Kingston microSD-t használok, 32GB-osokat, gond nélkül. Tudomásom szerint nem a típust, hanem a méretet, a 64 GB-ot nem szerették a GoPro-k korábbi firmware-jei (már javították), mert egybefüggő hosszú felvételeknél a nagy mennyiségű folyamatos adatáramlástól túlmelegedett a kártya. Nyilván legtöbben ilyen célra tették bele épp a legnagyobb kártyákat anno, tehát nem maga a méret okozta a gondot, hanem a felhasználás célja-módja. Néhány perces snittek sosem okoztak gondot, még a környezeti paraméterek radikális változása esetén sem.

Persze nem tudom, Te hogyan használtad a Tiedet, mikor elromlott, illetve hogy a Tiedben a kártya ment gallyra, vagy a GoPro is ment a kukába?
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #672 Dátum: 2019. Június 14. - 19:21:16 »

Vadkamerák többsége normál SD-t használ szerintem.

A GoPro3-hoz és aztán a 3+-hoz én is Kingston microSD-t használok, 32GB-osokat, gond nélkül. Tudomásom szerint nem a típust, hanem a méretet, a 64 GB-ot nem szerették a GoPro-k korábbi firmware-jei (már javították), mert egybefüggő hosszú felvételeknél a nagy mennyiségű folyamatos adatáramlástól túlmelegedett a kártya. Nyilván legtöbben ilyen célra tették bele épp a legnagyobb kártyákat anno, tehát nem maga a méret okozta a gondot, hanem a felhasználás célja-módja. Néhány perces snittek sosem okoztak gondot, még a környezeti paraméterek radikális változása esetén sem.

Persze nem tudom, Te hogyan használtad a Tiedet, mikor elromlott, illetve hogy a Tiedben a kártya ment gallyra, vagy a GoPro is ment a kukába?

Gopro 5. "Csak" lefagyott. Az már nem kezel, csak extra gyors micro SD-t, kifejezetten a SanDisket preferálta mindenki. A mérete tökmindegy, KarmaGrippel amíg a power bírja, írja.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #673 Dátum: 2019. Június 14. - 20:00:17 »

Gopro 5. "Csak" lefagyott. Az már nem kezel, csak extra gyors micro SD-t, kifejezetten a SanDisket preferálta mindenki. A mérete tökmindegy, KarmaGrippel amíg a power bírja, írja.
Nyilván, lévén folyamatosan emelik a felbontást és az FPS-t is az egekbe, minden új modellel, az meg hatványozza a valós idejű írási sebességet. A GoPro5 már talán 4K és 60 FPS, ami a full HD-hez képest 4x + 2x, azaz 8x annyi bit egységnyi idő alatt...
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #674 Dátum: 2019. Június 16. - 23:53:13 »

Suntek HC800LTE, és megerősítem, h az újabb kamerák microSD-t használnak.
Az a fura, hogy több forrásból erősítik meg, hogy Telekom SIM esetén vannak problémák.
Na, jövő héten csak eljutok oda, hogy belepróbálok egy Telenor SIM-et...

Valaki esetleg, aki szintén Telekom (T-mobil) SIM-et használ és kb 2 hete nála is vannak gondok?
Vagy aki Telekom (T-mobil) SIM-et használ és nála nem merült fel gond az elmúlt 2 hétben? (Kb május vége óta)

Köszi előre is!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: