Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadkamerák  (Megtekintve 196544 alkalommal)
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #630 Dátum: 2019. Február 14. - 11:53:16 »


Tudna valaki ajánlani olyan megoldást ami erre a célra megfelelő lehet?


Biztonságtechnikai fronton lehet érdemes lenne körbenézni.
Az üzleteink kameraképeire bármikor rá tudok lesni élőben, nem vészes a netfogyasztása sem, a kérdés hogy mennyire kivitelezhető a természet lágy ölén...

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
nicsa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84



« Új üzenet #631 Dátum: 2019. Február 14. - 11:57:47 »

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,2.0.html
Az ebben foglaltakon kívül  alapelv az is,amit számonkértem rajtad.Itt nem írunk esemesül. Ez egy fórum,nem egy gyors messengeres csevej. Mi ilyen régimódiak vagyunk.Próbálunk nem rövidítve és a helyesírás szabályainak megfelelően írni. Sok sértődés volt már itt ebből,lehet,hogy a fórum vesztét is ez fogja okozni,de akkor is ragaszkodunk ehhez.
Elborzaszt amit a különböző facebookos vadászcsoportokban látok. Nem a helyesírás teszi az embert,de ha valaki felvállalja az írásbeli megnyílvánulást,kommunikációt,akkor azt tegye helyesen. Próbálj meg például reggel abban a stílusban beszélni a párodhoz,ahogy az általam kifogásolt hozzászólásodban tetted. Ékezetek nélkül,tagolás nélkül. Tudod:nem mindegy,hogy makkal vagy mákkal vetik be a kivágott erdő helyét...

Köszönöm, ezt megatáltam én is, azt hittem van egy bővebb
változat,amiben a kifogást dolgokat megtalálom.
Ettől függetlenül megértettem aggályaidat.
Viszont ezt egy nekem küldött privát üzenettel meg lehetett volna oldani, nem nekem esni többekkel összefogva, kivesézni az ember hozzáállását, IQ szintjét stb.

Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #632 Dátum: 2019. Február 14. - 12:23:50 »

Biztonságtechnikai fronton lehet érdemes lenne körbenézni.
Az üzleteink kameraképeire bármikor rá tudok lesni élőben, nem vészes a netfogyasztása sem, a kérdés hogy mennyire kivitelezhető a természet lágy ölén...

 Emelem
Van megoldás az IT barkács vonalon is, pl: https://pimylifeup.com/raspberry-pi-webcam-server/
Kell hozzá némi informatikai jártasság, és ugye a netet is oda kell vinni valahogy, de legalább az áramfogyasztása nem vészes, egy jobb akkuval elmegy egész sokáig.
A netről: használom egy ideje a Pannon mobilnetjét, havi 100 giga valami hatezer pénzért, ha van térerő egész jó, még sosem sikerült kimerítenem a keretet, pedig netflixeztem rajta rendesen néhányszor. Ha nem a kamera megy majd a nappaliban 24 órában akár elég is lehet.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #633 Dátum: 2019. Február 14. - 13:10:06 »

... nem nekem esni többekkel összefogva, kivesézni az ember hozzáállását, IQ szintjét stb.

Az IQ-t én említettem, de ha majd figyelmesen elolvasod amit írtam, láthatod, hogy az ékezet hiányát max. lustaságnak kategorizáltam, nem a nyelvtani szabályok hiányos tudásának. Az IQ-t viszont az utóbbi összefüggésben említettem.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #634 Dátum: 2019. Február 14. - 13:11:54 »

Biztonságtechnikai fronton lehet érdemes lenne körbenézni.
Az üzleteink kameraképeire bármikor rá tudok lesni élőben, nem vészes a netfogyasztása sem, a kérdés hogy mennyire kivitelezhető a természet lágy ölén...

 Emelem
Ezek a rendszerek-legalábbis amiket én ismerek-nagyon rövid ideig bírják akkuról, sokat zabálnak.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #635 Dátum: 2019. Február 14. - 13:50:10 »

Köszönöm, ezt megatáltam én is, azt hittem van egy bővebb
változat,amiben a kifogást dolgokat megtalálom.
Ettől függetlenül megértettem aggályaidat.
Viszont ezt egy nekem küldött privát üzenettel meg lehetett volna oldani, nem nekem esni többekkel összefogva, kivesézni az ember hozzáállását, IQ szintjét stb.
Olvasd vissza az egymást követő hozzászólásainkat.Különösen ajánlom elmerengeni az én első hozzászólásomon,ami a vitatott bejegyzésedet követte. Utána nézz rá a te reakciódra. Az emberi agy képességeit te kezdted fejtegetni...Segítséget meg nem kértem senkitől,nem is szokásom más háta mögé húzódni,aztán onnan dobálni. Kezdő fórumozóként én is kaptam némi kiigazítást 2011-ben. Ettől nem kaptam sérvet,sőt... El kellett ismernem,hogy igazuk volt. Ezt az öreges tempót, hagyományos -írásbeli- kommunikációt sokan nem tudják elfogadni ( azok általában el is tűnnek innen hamar ) de nekem tetszik. Saját munkatársaimmal,egy zárt csoporton belül is így írogatok. Itt tovább nem is folytatom,mert ez is ellenkezik a fórum alapelveivel.  Ördög A csevegőben indulhat a grétsy-szakkör. Kellemes napot!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #636 Dátum: 2019. Február 14. - 14:03:13 »



Nekem szintén telenor, ezen keresztül mennek a kamerák is. Nem fogy el a havi keret, igaz csak néha-néha van használva.



Csak ötlet volt, nekem ugye a boltokban van 220.
Aki nálam kiépítette, telepített már automata szántóföldi öntözőkre kamerákat, azok a néhány kilométerre levő silók tetejére rakott mikrohullámos valamivel kommunikálnak. Hogy az öntözőkön milyen áram van, azt nem tudom...
Naplózva

Üdv,
Barna
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #637 Dátum: 2019. Február 14. - 15:38:04 »

Köszönöm, ezt megatáltam én is, azt hittem van egy bővebb
változat,amiben a kifogást dolgokat megtalálom.
Ettől függetlenül megértettem aggályaidat.
Viszont ezt egy nekem küldött privát üzenettel meg lehetett volna oldani, nem nekem esni többekkel összefogva, kivesézni az ember hozzáállását, IQ szintjét stb.



Beleszaladtunk itt a késbe szinte mindannyian. Én is, eltelve önnön nagyszerűségemtől mindjárt az elején nekimentem a jövő hétnek. Aztán halálra sértődtem,amikor helyretettek. De elgondolkodtam (hogy klasszikusokat idézzek: önkritikát gyakoroltam) és szépen beálltam a sorba. Merthogy valamiért jól érzem magam itt és maradni is akarok. A többiek meg mintha mi sem történt volna úgy gondolom elfogadtak. Már csak annyi a híja, hogy személyessé tegyük az ismeretséget. Remélem már ez is rövidesen eljön.   Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #638 Dátum: 2019. Február 14. - 19:09:27 »

Köszönöm szépen a tanácsokat. Utánnanézek ennek a csomagnak mert nem hangzik rosszul, a kamera kepességeiröl meg egyeztetek még a megrendelővel, remélem meg tudunk egyezni és akkor jövök majd újra, hogy merre is induljak:)
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #639 Dátum: 2019. Február 15. - 08:44:45 »

Sziasztok!

Egy kép küldős kamerával bajlódom. Bosszantó, hol küldi a képeket hol nem és nem tudok rájönni mi lehet az oka.
A készülék egy LTL ACORN 5310MG és tartósan Mosolyog emailes képküldésre szeretném rávenni.
Vodafon Vitamax és Telenor (előfizetéses) szolgáltatók kártyáival próbálgatom, gmail levelező segítségével, de mindig ugyan az a vége. Nyolc db tartós ceruza elemet helyezek a készülékbe.
Az élesítést követően mozgásra 3-7 képet küld, utána megszűnik a küldés. Az SD kártyára továbbra is rögzít.
A kamera egy számítógép hangszórója mellett van és mozgást követően hallani a hangszóró felől "búgást-zúgást, hogy a kamera GSM része próbálkozik a küldéssel, azonban az email fiókba nem érkezik meg a kép.
A Telenor-os kártyával talán tovább működik, ott néha eljutunk a 12-15 kép elküldéséig is.
Már arra is gondoltam, hogy a kamerában az órát/dátumot percre pontosan állítsam be, lehet, hogy emiatt nem küldi a képeket, de nem.
Kifogytam az ötletekből. Két egyforma kamera van nálam és mindkettőnél ugyan azt tapasztalom.

Valaki részéről tanács, további ötlet?
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #640 Dátum: 2019. Február 15. - 12:29:44 »

Sziasztok!

Egy kép küldős kamerával bajlódom. Bosszantó, hol küldi a képeket hol nem és nem tudok rájönni mi lehet az oka.
A készülék egy LTL ACORN 5310MG és tartósan Mosolyog emailes képküldésre szeretném rávenni.
Vodafon Vitamax és Telenor (előfizetéses) szolgáltatók kártyáival próbálgatom, gmail levelező segítségével, de mindig ugyan az a vége. Nyolc db tartós ceruza elemet helyezek a készülékbe.
Az élesítést követően mozgásra 3-7 képet küld, utána megszűnik a küldés. Az SD kártyára továbbra is rögzít.
A kamera egy számítógép hangszórója mellett van és mozgást követően hallani a hangszóró felől "búgást-zúgást, hogy a kamera GSM része próbálkozik a küldéssel, azonban az email fiókba nem érkezik meg a kép.
A Telenor-os kártyával talán tovább működik, ott néha eljutunk a 12-15 kép elküldéséig is.
Már arra is gondoltam, hogy a kamerában az órát/dátumot percre pontosan állítsam be, lehet, hogy emiatt nem küldi a képeket, de nem.
Kifogytam az ötletekből. Két egyforma kamera van nálam és mindkettőnél ugyan azt tapasztalom.

Valaki részéről tanács, további ötlet?

Próbáld meg külső akksiról üzemeltetni. Egy GSM modul a hálózatra való csatlakozáskor elég komoly fogyasztást produkál.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #641 Dátum: 2019. Február 15. - 12:48:51 »

Sziasztok!

Egy kép küldős kamerával bajlódom. Bosszantó, hol küldi a képeket hol nem és nem tudok rájönni mi lehet az oka.
A készülék egy LTL ACORN 5310MG és tartósan Mosolyog emailes képküldésre szeretném rávenni.
Vodafon Vitamax és Telenor (előfizetéses) szolgáltatók kártyáival próbálgatom, gmail levelező segítségével, de mindig ugyan az a vége. Nyolc db tartós ceruza elemet helyezek a készülékbe.
Az élesítést követően mozgásra 3-7 képet küld, utána megszűnik a küldés. Az SD kártyára továbbra is rögzít.
A kamera egy számítógép hangszórója mellett van és mozgást követően hallani a hangszóró felől "búgást-zúgást, hogy a kamera GSM része próbálkozik a küldéssel, azonban az email fiókba nem érkezik meg a kép.
A Telenor-os kártyával talán tovább működik, ott néha eljutunk a 12-15 kép elküldéséig is.
Már arra is gondoltam, hogy a kamerában az órát/dátumot percre pontosan állítsam be, lehet, hogy emiatt nem küldi a képeket, de nem.
Kifogytam az ötletekből. Két egyforma kamera van nálam és mindkettőnél ugyan azt tapasztalom.

Valaki részéről tanács, további ötlet?

Mivel tudod rávenni, hogy újra küldjön? Újraindítod? Új elemekkel? Vagy soha többet nem küld?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #642 Dátum: 2019. Február 15. - 13:33:56 »



Látjátok ! Elüldöztétek a vadkamerás mindent tudó Dr.-t . Most "eszehettek" !  Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #643 Dátum: 2019. Február 15. - 15:08:45 »


Látjátok ! Elüldöztétek a vadkamerás mindent tudó Dr.-t . Most "eszehettek" !  Ördög
"Az olyan férfiembert pedig, aki nem illetődik meg egy pirosbegyű menyecske szépségétől, azt úgy köll leüttetni hatóságilag, mint a takonykóros lovat."
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 15. - 18:26:11 írta Boar » Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #644 Dátum: 2019. Február 15. - 15:35:20 »

"Az olyan férfiembert pedig, aki nem illetődik meg egy pirosbegyű menyecske szépségétől, azt úgy köll leüttetni hatóságilag, mint a takonykóros lovat."

Ezt magadtól idézted ?  Ördög  
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 15. - 18:26:23 írta Boar » Naplózva
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: