Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadkamerák  (Megtekintve 196545 alkalommal)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #615 Dátum: 2019. Február 13. - 21:55:49 »

Alulról.
Megtörtént nemrég: Fiataloknak van nálunk többnek is, hülye gyerek épített egy zárt lest, csinált szórót és kitette a kamerát.
Ám nem a szórót kíváncsiskodta, hanem a lest... A vadőr elszólta magát, öreg vadásztárs kiment, becserkelte oszt a sörétessel alulról beállította...
Aszonta: Na senki ne nézegesse hogy piszkálom az orrom a lesen!

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #616 Dátum: 2019. Február 13. - 22:07:22 »

Igazad van teljes mértékben.
Viszont ha már írunk, akkor írjunk helyesen is, (hiszen ez emelt ki minket az állatok sorából,bár szerintem nem az írás után lettünk Homo sapiens), mi magyarok különösen.

Vigyázzni helyesen vigyázni!

Szóval ez a más szemében a szálkát, magáéban a gerendát sem esete.

Esetleg az eredetileg felvetett vadkamerás kérdésben tud valaki segíteni?
Suntek Hc 002Lim kamera lenne, t mobilos kártyával altiválva. Valaki küzdött már meg ezzel a típussal?
Köszönettel

Örülök, hogy tudsz helyesen írni, s kijavítottad hibámat, köszönöm! Ezután már semmi sem akadályozhat meg abban, hogy a magyar helyesírás szabályai szerint fogalmazz!
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #617 Dátum: 2019. Február 13. - 22:41:40 »

Szeretném segítségedet kérni, mert nem találtam meg a fórumszabályzatot, szeretném elolvasni mégegyszer, hogy többször ne szegjem meg, nem szeretném, ha szankciókkal sújtanál.
Én is telefonról írtam, csak így ékezetekkel 2x annyi ideig tartott.
Van időnk. Írj nyugodtan,lassan,helyesen.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
nicsa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84



« Új üzenet #618 Dátum: 2019. Február 14. - 06:04:57 »

Örülök, hogy tudsz helyesen írni, s kijavítottad hibámat, köszönöm! Ezután már semmi sem akadályozhat meg abban, hogy a magyar helyesírás szabályai szerint fogalmazz!
 Emelem
[/quote

Szívesen! Emelem
Naplózva
nicsa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84



« Új üzenet #619 Dátum: 2019. Február 14. - 06:06:36 »

Van időnk. Írj nyugodtan,lassan,helyesen.

A fórumszabályzatot hol találom meg?
Most van időm elolvasni.
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #620 Dátum: 2019. Február 14. - 06:38:50 »

Sziasztok
Milyen emailcimet lehet megadni?melyik a legjobban elfogadott a tapasztalataitok alapjan?
Gmail.com, freemail.hu stb
A tavoli vezerleshez milyen appokleteznek amik jol hasznalhatoak?
Hc 002lim kamera osszehozhato az appal?
Koszonom
 
Gmail saját szerverével általában jól működnek a kamerák. App a gyártónak van, mindig a saját termékhez.  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #621 Dátum: 2019. Február 14. - 07:09:38 »

Összeszedtem pár gondolatot.  Emelem

Vadkamera beállítások legfontosabb folyamatai:

1. Sim kártya pinkód kérését iktasd ki egy kártyafüggetlen telefonban, a kártyán legyen internet aktiválva! Érdemes kipróbálni a telefonon, hogy meg tudsz-e nyitni webhelyeket!
2. MMS beállításokat tedd Off állapotba
3. SMTP beállítások:
     Manual -  Other
   - APN:     Telekomos kártyánál:       internet
               Telenoros kártyánál:       online
        Vodafone feltöltőkártyás:    vitamax.internet.vodafone.net vagy vitamax.snet.vodafone.net
       Vodafone előfizetéses kártya:   internet.vodafone.net vagy standardnet.vodafone.net
   - APN jelszót nem kell megadni
   - SMTP server: Gmailos fiók esetén:     smtp.gmail.com
   - SMTP átjáró: Gmail esetén:       465 vagy 25
4. Küldő email: Gmail fiók, ez ingyenes (érdemes csak a kamerának készíteni egy új fiókot)
     Jelszó a fiókod saját jelszava, ezzel párhuzamosan a gmail fiók biztonsági beállításoknál engedélyezni kell a kevésbé biztonságos alkalmazások hozzáférését! A beállításoknál pedig a POP és IMAP engedélyezést be kell kapcsolni!
5. Fogadó email lehet ugyanaz a gmail fiók, de választhatsz bármilyen másik fiókot is.
6. A kamera egyéb beállításait saját kedved szerint állítsd, a képküldés ne legyen sűrűbb mint 1 perc, javaslatom a 3 perc.


 Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
nicsa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84



« Új üzenet #622 Dátum: 2019. Február 14. - 08:19:37 »

Összeszedtem pár gondolatot.  Emelem

Vadkamera beállítások legfontosabb folyamatai:

1. Sim kártya pinkód kérését iktasd ki egy kártyafüggetlen telefonban, a kártyán legyen internet aktiválva! Érdemes kipróbálni a telefonon, hogy meg tudsz-e nyitni webhelyeket!
2. MMS beállításokat tedd Off állapotba
3. SMTP beállítások:
     Manual -  Other
   - APN:     Telekomos kártyánál:       internet
               Telenoros kártyánál:       online
        Vodafone feltöltőkártyás:    vitamax.internet.vodafone.net vagy vitamax.snet.vodafone.net
       Vodafone előfizetéses kártya:   internet.vodafone.net vagy standardnet.vodafone.net
   - APN jelszót nem kell megadni
   - SMTP server: Gmailos fiók esetén:     smtp.gmail.com
   - SMTP átjáró: Gmail esetén:       465 vagy 25
4. Küldő email: Gmail fiók, ez ingyenes (érdemes csak a kamerának készíteni egy új fiókot)
     Jelszó a fiókod saját jelszava, ezzel párhuzamosan a gmail fiók biztonsági beállításoknál engedélyezni kell a kevésbé biztonságos alkalmazások hozzáférését! A beállításoknál pedig a POP és IMAP engedélyezést be kell kapcsolni!
5. Fogadó email lehet ugyanaz a gmail fiók, de választhatsz bármilyen másik fiókot is.
6. A kamera egyéb beállításait saját kedved szerint állítsd, a képküldés ne legyen sűrűbb mint 1 perc, javaslatom a 3 perc.


 Emelem

Kószönöm
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #623 Dátum: 2019. Február 14. - 09:15:31 »

A fórumszabályzatot hol találom meg?
Most van időm elolvasni.
http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,2.0.html
Az ebben foglaltakon kívül  alapelv az is,amit számonkértem rajtad.Itt nem írunk esemesül. Ez egy fórum,nem egy gyors messengeres csevej. Mi ilyen régimódiak vagyunk.Próbálunk nem rövidítve és a helyesírás szabályainak megfelelően írni. Sok sértődés volt már itt ebből,lehet,hogy a fórum vesztét is ez fogja okozni,de akkor is ragaszkodunk ehhez.
Elborzaszt amit a különböző facebookos vadászcsoportokban látok. Nem a helyesírás teszi az embert,de ha valaki felvállalja az írásbeli megnyílvánulást,kommunikációt,akkor azt tegye helyesen. Próbálj meg például reggel abban a stílusban beszélni a párodhoz,ahogy az általam kifogásolt hozzászólásodban tetted. Ékezetek nélkül,tagolás nélkül. Tudod:nem mindegy,hogy makkal vagy mákkal vetik be a kivágott erdő helyét...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #624 Dátum: 2019. Február 14. - 09:53:39 »

Nem a helyesírás teszi az embert, de ha valaki felvállalja az írásbeli megnyilvánulást, kommunikációt, akkor azt tegye helyesen.

Az ékezetek elhagyását manapság általában a lustaságra időhiányra szokták fogni inkább, de konkrétan a magyar helyesírás szabályainak ismerete és helyes alkalmazása (vagy annak hiánya) valahol utal az ember alapműveltségére, közvetve talán még az IQ-jára is. Ezen fel lehet háborodni, de az is beszédes a maga módján, persze mindenkitől elnézést kérek, akinek ennél jobb indoka van a helytelen írásra. Annak meg még külön bája van, mikor valaki hibás magyar helyesírással aggódik a magyar (nemzeti?) helyesírásért... (és itt nem egy félregépelésről, elütésről beszélek) Stoel
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #625 Dátum: 2019. Február 14. - 10:31:56 »

Üdvözletem!

Egy érdekes feladat elé állított a kíváncsiskodó oldalbordám, és magamtól nem találtam rá megoldást így itt kérnék némi segítséget, hátha nem egyedi a problémám.

Feleségem elkezdett természetfotózással foglalkozni és leginkább a nagyvad fotózásban leli örömét, de rájött, hogy ha igazán szeretné visszaadni amit elképzel sokkal jobban meg kellene ismernie a vad viselkedését. (aminek én nagyon örülök Mosolyog ). Külföldi oldalakon talált különböző stream-eket ahol pl. egy  szarvasetetőre van irányítva egy kamera így napi 24 órában bármikor rá tud nézni. Ezen felbuzdulva szeretne egy hasonló megoldást amit a "saját" vadjainak megfigyelésére használna. Ehhez a helyi Vt-vel is beszélnem kell még  de úgy néz ki nem zavarná őket ha kihelyeznénk egy masinát, így teljesen legálisan lenne a kihelyezés is.

Tudna valaki ajánlani olyan megoldást ami erre a célra megfelelő lehet? Láttam olyan vadkamerákat amik képesek videót is rögzíteni de olyat nem  amire be lehetne lépni élő képet nézegetni. Van egyáltalán ilyen, vagy csak én vagyok ügyetlen? A másik problémám, hogy éjszakai módban jellemzően 15-20 m távolságot írnak, ez normális,  nincs ami ettől picit messzebbre is lát (úgy 30m körül már jó lehetne)?

Előre is köszönöm a segítséget.



Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #626 Dátum: 2019. Február 14. - 10:44:48 »

Az ékezetek elhagyását manapság általában a lustaságra időhiányra szokták fogni inkább, de konkrétan a magyar helyesírás szabályainak ismerete és helyes alkalmazása (vagy annak hiánya) valahol utal az ember alapműveltségére, közvetve talán még az IQ-jára is. Ezen fel lehet háborodni, de az is beszédes a maga módján, persze mindenkitől elnézést kérek, akinek ennél jobb indoka van a helytelen írásra. Annak meg még külön bája van, mikor valaki hibás magyar helyesírással aggódik a magyar (nemzeti?) helyesírásért... (és itt nem egy félregépelésről, elütésről beszélek) Stoel
Aki az édes anyanyelve iránt igénytelen, attól más területen sem várok el túl sokat.
Tudom, hogy nem lehet mindig teljesen hibamentesen írni, itt-ott néha mindenkinek becsúszhat elütés, betűtévesztés, de akár még valami nagyobb hiba is.
Csak ne akarja ezt billentyűzettel, telefonnal, stb... magyarázni, hanem okuljon belőle.
Mai szóhasználattal élve diszlexiával és diszgráfiával születtem e világra (csak akkor még nem voltak ilyen szépen elnevezve, simán csak lehülyéztek miatta Ördög).
Szóval tisztában vagyok vele, hogy ez mennyire nem egyszerű téma.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #627 Dátum: 2019. Február 14. - 11:08:39 »

Üdvözletem!

Egy érdekes feladat elé állított a kíváncsiskodó oldalbordám, és magamtól nem találtam rá megoldást így itt kérnék némi segítséget, hátha nem egyedi a problémám.

Feleségem elkezdett természetfotózással foglalkozni és leginkább a nagyvad fotózásban leli örömét, de rájött, hogy ha igazán szeretné visszaadni amit elképzel sokkal jobban meg kellene ismernie a vad viselkedését. (aminek én nagyon örülök Mosolyog ). Külföldi oldalakon talált különböző stream-eket ahol pl. egy  szarvasetetőre van irányítva egy kamera így napi 24 órában bármikor rá tud nézni. Ezen felbuzdulva szeretne egy hasonló megoldást amit a "saját" vadjainak megfigyelésére használna. Ehhez a helyi Vt-vel is beszélnem kell még  de úgy néz ki nem zavarná őket ha kihelyeznénk egy masinát, így teljesen legálisan lenne a kihelyezés is.

Tudna valaki ajánlani olyan megoldást ami erre a célra megfelelő lehet? Láttam olyan vadkamerákat amik képesek videót is rögzíteni de olyat nem  amire be lehetne lépni élő képet nézegetni. Van egyáltalán ilyen, vagy csak én vagyok ügyetlen? A másik problémám, hogy éjszakai módban jellemzően 15-20 m távolságot írnak, ez normális,  nincs ami ettől picit messzebbre is lát (úgy 30m körül már jó lehetne)?

Előre is köszönöm a segítséget.


Az élő streamelés borzasztó mennyiségű adatforgalmat felzabál, ami a képfelbontással exponenciálisan nő, így mobil kameràval, mobiladatforgalommal gyakorlatilag lehetetlen, de minimum erősssen gazdaságtalan. (A három s-t a teátrális hatás kedvéért, azándékosan raktam ki, mielőtt valaki bőszen felkiáltana az iménti eszmefuttatásom nyomán). Így ilyen kamerák nem is készülnek tudtommal, elérhető áron legalábbis. Az élő videok általában végig vezetéken jutnak fel a netre.
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #628 Dátum: 2019. Február 14. - 11:20:29 »

Az élő streamelés borzasztó mennyiségű adatforgalmat felzabál, ami a képfelbontással exponenciálisan nő, így mobil kameràval, mobiladatforgalommal gyakorlatilag lehetetlen, de minimum erősssen gazdaságtalan. (A három s-t a teátrális hatás kedvéért, azándékosan raktam ki, mielőtt valaki bőszen felkiáltana az iménti eszmefuttatásom nyomán). Így ilyen kamerák nem is készülnek tudtommal, elérhető áron legalábbis. Az élő videok általában végig vezetéken jutnak fel a netre.

Köszönöm!
Igen erre én is gondoltam, az nem lenne gond ha nem folyamatosan küldené az adatot, inkább az lenne a cél, hogy amikor belép akkor tudjon élő képet is nézni, bár ez sem generálna kis forgalmat abban biztos vagyok.
A videót is készítő kamerák esetében van arra mód, hogy ne csak néhány másodpercet rögzítsen, hanem hogy amíg mozgás van mentse az adatokat? bocsánat de ebben a témában nagyon tudatlan vagyok Szomorú . Ha élő képet egyik sem tud ez lehetne alternatíva.

Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #629 Dátum: 2019. Február 14. - 11:29:48 »

Köszönöm!
Igen erre én is gondoltam, az nem lenne gond ha nem folyamatosan küldené az adatot, inkább az lenne a cél, hogy amikor belép akkor tudjon élő képet is nézni, bár ez sem generálna kis forgalmat abban biztos vagyok.
A videót is készítő kamerák esetében van arra mód, hogy ne csak néhány másodpercet rögzítsen, hanem hogy amíg mozgás van mentse az adatokat? bocsánat de ebben a témában nagyon tudatlan vagyok Szomorú . Ha élő képet egyik sem tud ez lehetne alternatíva.


A mozgás érzékeléstől fix intervallum állítható. A szünetidő minimalizálásával lehet játszani. Érdemes 32 gb memóriakártyát használni. 20 méternél többet nem fognak tudni.  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: