Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadkamerák  (Megtekintve 195791 alkalommal)
Rospe
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #480 Dátum: 2018. Január 19. - 21:34:57 »

Tisztelt Vadásztársak!
Tudom már párszor ki lett vesézve, de ismét hozzászólnék a Suntek HC-300m kamerához. Most kaptam nemrég egy "csodát".
Kezdésnek szerintem nem rossz, lehet rajta gyakorlatozni  OOO
Beállítási progi, vagy hasonló, nem volt vele, a neten kellett keresgélni, de még ha meg van ami kell, úgy sem egyszerű.
Eleinte az istennek sem sikerült beállítanom hogy küldje a képet, de mivel nem találtam semmi hasznos oldalt, illetve olyan valakit aki segítene beállítani, ezért kitettem csak úgy, alénature .
Két és fél napot volt kint egy szórón, 520 képet készített, ebben benne volt két rudli őz, két mezei nyúl, pár fácán, szarkák, dolmik, galambok,bagoly, és egy csapat veréb, amik 2-percenként rebbentek föl-le a "terített asztalra".
Aztán sikerült beállítani egy ismerősömnek, vágtattam ismét ki a szokásos helyre.
Alig értem haza, már jöttek is a képek, nagy volt az örömöm  Táncol  csak sajnos nem sokáig tartott, küldött 11 képet, aztán semmi...
Másnap kimentem, lemerültek az elemek, Duracell tartós volt benne, vettem bele Panasonicot, az sem bírta tovább.
Eközben ismét beállíttattam, de most már figyeltem, mert közben kivettem a telefonkártyát belőle, így törlődött a beállítás. (ne kérdezzétek miért)
Most pedig rátok találtam, így már kombináltam és tök egyszerű a beállítása a kütyünek  Mosolyog
Így kezdtem előröl az egészet, új csapat Duracell elem 16 GB sd kártya, 1 zsák kukorica  Kacsint
Két nap alatt 153 képet küldött, aztán lemerültek az elemek.

Kérdésem a következő:
Milyen elemet érdemes ebbe a szerkezetbe alkalmazni, ami bírja a hideget és a sok kép küldést?
A tölthető elemek többsége 1.2 V ez mennyire gubancos?
Illetve, ti hogyan véditek ki, hogy bizonyos vadfajról kevesebb képet küldjön?

Válaszaitokat előre is köszönöm  Emelem
Naplózva
Rospe
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #481 Dátum: 2018. Január 19. - 21:57:09 »

Azért megjöttek a várva várt vendégek is  Kacsint

Naplózva
Rospe
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #482 Dátum: 2018. Január 19. - 22:01:09 »

Naplózva
Rospe
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #483 Dátum: 2018. Január 19. - 22:13:07 »

Ők pedig már lassan házigazdák  Mosolyog
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9908



« Új üzenet #484 Dátum: 2018. Január 20. - 05:16:42 »


Kérdésem a következő:
Milyen elemet érdemes ebbe a szerkezetbe alkalmazni, ami bírja a hideget és a sok kép küldést?
A tölthető elemek többsége 1.2 V ez mennyire gubancos?


Már megjelentek a Li-ion 1.5V vagy a NI-Zn , ZI-Mn 1,5v akksik. Igaz egy picivel drágábbak mint a MH-s cuccok, plusz más töltő is kell hozzá.

https://pixinfo.com/cikkek/voltcraft-charge-manager-410-es-nizn-akkumulatorok/

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Fsz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36



« Új üzenet #485 Dátum: 2018. Január 20. - 08:20:06 »

Üdv!

Megint a SUNTEK, sajnos nagyon soknál tapasztalom, hogy "eszi" az elemet, és a külső aksit is. Az 550G és a 700-as 20-40 kép és max. két napig bírja.
A régi 300-as meglepően nagyon jól bírta akár 500-600 képet is elküldött egy feltöltéssel, de sajnos olyat már nem lehet venni.
Az újakat (amelyeknek pirosas kezdő-képernyője van) pedig már javítani sem lehet szoftverikusan.
Vásárolgattam én is tesztelésre 1,5 pontosabban 1,6V tölthető elemeket, de az árukhoz képest nem nagyon tudtak többet mint az 1,2V-os.
A legtöbb tölthető aksi sajnos hidegben megadja magát, eneloop  pro tölthető 1,2V AA ceruzaelemet javaslom.   


Tanácsom: tapasztalatom alapján mindegyik képküldős kamerát külső aksiról érdemes üzemeltetni, mivel mindegyiknek nagy az áramfelvétele. Ha az aksit sem akarod cserélni akkor + napelem.
Naplózva
Rospe
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #486 Dátum: 2018. Január 20. - 17:51:11 »

Köszönöm a gyors válaszokat, és meg is fogadom a tanácsokat.
Ebből adódóan, lenne még egy kérdésem.
A külső aksit, hová és mivel kel csatlakoztatni?
Naplózva
Fsz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36



« Új üzenet #487 Dátum: 2018. Január 20. - 19:06:17 »

Sunteknél felül van az aksi csatlakozó, és 2,1x4,00 mm DC kábel csatlakozóval. Érdemes szilikonnal szigetelni a csatlakoztatás után, mivel egyébként beázik és tönkremegy.
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #488 Dátum: 2018. Január 21. - 08:58:02 »

Üdv!

Használ valaki Aldis vadkamerát? Ha igen, mennyire elégedett vele? Esetleg milyen más alternatíva van ilyen árban? Többet is vennem kell, nem szóróra vagy leshez lenne, nem kell, hogy sokat tudjon, képküldés stb végképp nem érdekel. Két szempont fontos, hogy használható képeket csináljon és ha meghibásodik elmaradjon a mutogatás és "errenincsen" duma. Ezért gondoltam az Aldisra. 

Köszi előre is

Fox
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #489 Dátum: 2018. Január 21. - 09:28:19 »

Üdv!

Használ valaki Aldis vadkamerát? Ha igen, mennyire elégedett vele? Esetleg milyen más alternatíva van ilyen árban? Többet is vennem kell, nem szóróra vagy leshez lenne, nem kell, hogy sokat tudjon, képküldés stb végképp nem érdekel. Két szempont fontos, hogy használható képeket csináljon és ha meghibásodik elmaradjon a mutogatás és "errenincsen" duma. Ezért gondoltam az Aldisra. 

Köszi előre is

Fox
31 ért hirdeti a Minoxokat a zshop.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #490 Dátum: 2018. Január 21. - 09:29:38 »

31 ért hirdeti a Minoxokat a zshop.
Bocs. 32.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #491 Dátum: 2018. Január 21. - 09:41:18 »

És az jobb? Abszolut semmit nem értek hozzá, nem viccből kérdezem. Szerintem egy jobb képességű alsós többet tudna kihozni belőle, mint én. A múlt héten mutatta meg Atti, hogy a mobilom tud világítani mint egy elemlámpa. Ez azért mond valamit rólam, mint jövőbeli userről. Annyi elvárásom van, hogy működjön és ha nem, akkor cseréljék ki. Őszintén szólva ebben a vonatkozásban sokkal jobban bízom az Aldiban, eddig mindig mindent szó kicseréltek a környezetemben lévőknek, amivel baj volt. De ha azt mondjátok, hogy jobb és a garancia is működik, nyilván lesz.rom a kameránkénti néhány ezer forint különbséget.
Naplózva
Rospe
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #492 Dátum: 2018. Január 21. - 11:08:45 »

Sunteknél felül van az aksi csatlakozó, és 2,1x4,00 mm DC kábel csatlakozóval. Érdemes szilikonnal szigetelni a csatlakoztatás után, mivel egyébként beázik és tönkremegy.

Köszi az infót.
Hétfőn aksi vétellel kezdem a napot, aztán szerelés.

 Emelem


Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #493 Dátum: 2018. Január 21. - 11:47:52 »

És az jobb? Abszolut semmit nem értek hozzá, nem viccből kérdezem. Szerintem egy jobb képességű alsós többet tudna kihozni belőle, mint én. A múlt héten mutatta meg Atti, hogy a mobilom tud világítani mint egy elemlámpa. Ez azért mond valamit rólam, mint jövőbeli userről. Annyi elvárásom van, hogy működjön és ha nem, akkor cseréljék ki. Őszintén szólva ebben a vonatkozásban sokkal jobban bízom az Aldiban, eddig mindig mindent szó kicseréltek a környezetemben lévőknek, amivel baj volt. De ha azt mondjátok, hogy jobb és a garancia is működik, nyilván lesz.rom a kameránkénti néhány ezer forint különbséget.
Sam 6 segíthet dönteni. A garanciájukról nem tudok nyilatkozni. Amit vettem,nem romlott el. Magyar számlája volt. /távcső/
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #494 Dátum: 2018. Január 21. - 12:08:44 »

Sam 6 segíthet dönteni. A garanciájukról nem tudok nyilatkozni. Amit vettem,nem romlott el. Magyar számlája volt. /távcső/

Köszi  Igen.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: