Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadkamerák  (Megtekintve 196217 alkalommal)
Kópé67
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #375 Dátum: 2017. április 19. - 15:59:00 »

Hosszú az éledési idő 1-2 mp ami aktiválta az éppen nincs rajta a felvételen.

Máskor meg percenként küldi a felvételeket látszólag ok nélkül.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #376 Dátum: 2017. április 19. - 16:00:32 »

Ezt kicsit kifejtenéd?

Jajjj, de régimódi vagy.......értsd: kóborkutya, éhes kisebbségi, vagy többségi Angyal...... ami, vagy aki aktiválja a vadállományt, hogy a vadkamera irányába mozduljon......  Kacsint Vigyorog
Kérdezz bátran! Ördög Ördög
 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #377 Dátum: 2017. április 19. - 16:57:13 »

Hosszú az éledési idő 1-2 mp ami aktiválta az éppen nincs rajta a felvételen. Máskor meg percenként küldi a felvételeket látszólag ok nélkül.

Valami biztos, hogy mozdul a kamera látószögén belül, de az ilyet leginkább a széltől mozduló dolgok szokták kiváltani (belógó ág, levelek stb.), azaz a felvételen tulajdonképp rajta van, de nem vad, csak nem tudod kiszűrni, mi az. Én megpróbálnám a mozgásérzékelő érzékenységét (sensitivity) lejjebb venni (ha van ilyen opció ezen a típuson).

Ha vad volna, ami kiváltja, az előbb-utóbb mégiscsak rajta volna valamelyik felvételen. Nem túl életszerű, hogy 10-ből 10-szer valami (szerinted) volt a kamera előtt, de sosincs rajta egy képen sem...
Naplózva
Kópé67
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #378 Dátum: 2017. április 19. - 17:53:40 »

Úgy is kipróbáltam, hogy nappaliba a széklábara raktam és éjszakára élesítettem 100-as nagyságrendű képet küldött reggelre
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #379 Dátum: 2017. április 19. - 18:56:32 »

Úgy is kipróbáltam, hogy nappaliba a széklábara raktam és éjszakára élesítettem 100-as nagyságrendű képet küldött reggelre


Nincsenek arra koboldok? Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Zolimester
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #380 Dátum: 2017. április 19. - 20:41:58 »

Valami biztos, hogy mozdul a kamera látószögén belül, de az ilyet leginkább a széltől mozduló dolgok szokták kiváltani (belógó ág, levelek stb.), azaz a felvételen tulajdonképp rajta van, de nem vad, csak nem tudod kiszűrni, mi az. Én megpróbálnám a mozgásérzékelő érzékenységét (sensitivity) lejjebb venni (ha van ilyen opció ezen a típuson).

Ha vad volna, ami kiváltja, az előbb-utóbb mégiscsak rajta volna valamelyik felvételen. Nem túl életszerű, hogy 10-ből 10-szer valami (szerinted) volt a kamera előtt, de sosincs rajta egy képen sem...

 Emelem
Tudom, hogy mindenhez is értesz,  Röhög de ezt kiegészíteném.

Ezek a kamerák általában hőtömeg változást érzékelnek. Ha üres kép jön, az általában nappal van, mert a nap rásüt vagy magára a kamera érzékelőjére, vagy akár a fényképezett területre, amiről felszáll a levegő, azt megfújja a szél, és máris mozog a hőtömeg. Vagy kisüt / beborul.
Vannak még az átrepülő rigók / szajkók / akármik.

Szobában aktiválhat a fűtőtest, kályha, főzőlap, kinél mi. Riasztósok ilyen helységekbe szoktak radarral kombinált érzékelőt tenni.

 Wave
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #381 Dátum: 2017. április 19. - 21:12:23 »

Emelem
Tudom, hogy mindenhez is értesz,  Röhög de ezt kiegészíteném.

Ezek a kamerák általában hőtömeg változást érzékelnek. Ha üres kép jön, az általában nappal van, mert a nap rásüt vagy magára a kamera érzékelőjére, vagy akár a fényképezett területre, amiről felszáll a levegő, azt megfújja a szél, és máris mozog a hőtömeg. Vagy kisüt / beborul.
Vannak még az átrepülő rigók / szajkók / akármik.

Szobában aktiválhat a fűtőtest, kályha, főzőlap, kinél mi. Riasztósok ilyen helységekbe szoktak radarral kombinált érzékelőt tenni.

 Wave
Tavaly nyaraláskor felraktam a kamerát a nappaliban...Csak anyósom volt rajta. Igaz ha sok ember fut feléje ő is csak annyit mond,hogy: HŐŐŐŐŐ TÖMEG!!!!
Osssz má meg is állnak... Ördög
 Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #382 Dátum: 2017. április 19. - 21:40:45 »

Tavaly nyaraláskor felraktam a kamerát a nappaliban...Csak anyósom volt rajta.....

Remélem elmentetted! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #383 Dátum: 2017. április 20. - 12:26:59 »

Remélem elmentetted! Mosolyog



...ssszus, elsőre úgy olvastam, hogy "eltemetted"!
Mondok, tőled ilyet... nahát! Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #384 Dátum: 2017. április 21. - 17:15:40 »


...ssszus, elsőre úgy olvastam, hogy "eltemetted"!
Mondok, tőled ilyet... nahát! Vigyorog
 Emelem



A bakikról csak ennyit:
A netten olvastam egy bak elejtéséről.  Ezt írták,  "Igazi rafinált fineszes bak volt." 
Én azt olvastam, hogy igazi rafinált fideszes bak volt! A víz levert.  :Mosolyog Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tróbert
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #385 Dátum: 2017. április 23. - 19:17:23 »

Hali! A Suntec HC 300M kamerával probléma nálam is ua. Beszéltem egy hozzáértővel aki azt mondta,  hogy hamisítvány. Szerinte csak software-sen van egy kicsit tuningolva a képküldéshez. Őszerinte csak sima 300-as széria.  Valszeg Te is Ali-n rendelted. Ha a  SIM benne van akárhogyan állítod akkor is automatikusan küld függetlenül ,hogy van e mozgás. Legfeljebb a kép készítési  idővel tudsz játszani.  Az enyém sima kameraként jól műkö :Emeldik.  Használd SIM nélkül Te is és két-három naponta ellenőrizd. javascript:void(0);
Naplózva
Vadkamera
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #386 Dátum: 2017. április 24. - 09:32:10 »

Hali! A Suntec HC 300M kamerával probléma nálam is ua. Beszéltem egy hozzáértővel aki azt mondta,  hogy hamisítvány. Szerinte csak software-sen van egy kicsit tuningolva a képküldéshez. Őszerinte csak sima 300-as széria.  Valszeg Te is Ali-n rendelted. Ha a  SIM benne van akárhogyan állítod akkor is automatikusan küld függetlenül ,hogy van e mozgás. Legfeljebb a kép készítési  idővel tudsz játszani.  Az enyém sima kameraként jól műkö :Emeldik.  Használd SIM nélkül Te is és két-három naponta ellenőrizd. javascript:void(0);

hamisítvány??? na nemár mind vadkamera kinában készül !Csak jelzem a HC300 típus idestova 2 éve nem gyártják első szériás vadkamera rengeteg hibával! Már az 500m is sokkal többet tud! De én 550m re szavazok minden állítható rajta!
Ali-n és Ebay-en rendelt kamerák 90% -a hibás vagy hardware-esen ami általában nem javítható vagy pedig software-esen ami javítható de aliról rendelt kamerák nagy része ezt sem bírja mert kiég a memóriája közben !   
Aki írta a hőtömeget igaza van arra is képes bekapcsolni sőt kisebb légmozgásra is! Ha itthon veszel kamerát el is mondják,h kihelyezés előtt első lépés tereprendezés Nevet (belógó ága bokrok ritkítása)
Naplózva
Vadkamera
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #387 Dátum: 2017. április 24. - 09:40:19 »

A 300m éledési ideje gyártó által meghatározott 3-5s volt ami lehet teszten sikerül Nevet
Ha nem 1,5 V tölthető elemmel akksival vagy külső akksival használod még több lehet! És még befolyásolja a memóriakártya írási sebessége ha nem CL10es akkor megint adj hozzá pár sec-et!
Ha minden jó CL10 sd kártya és jó áramforrás a 300m éledési ideje kb 5-7 mp!
Naplózva
NAPE
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #388 Dátum: 2017. április 24. - 21:04:53 »

A 300m éledési ideje gyártó által meghatározott 3-5s volt ami lehet teszten sikerül Nevet
Ha nem 1,5 V tölthető elemmel akksival vagy külső akksival használod még több lehet! És még befolyásolja a memóriakártya írási sebessége ha nem CL10es akkor megint adj hozzá pár sec-et!
Ha minden jó CL10 sd kártya és jó áramforrás a 300m éledési ideje kb 5-7 mp!

Szia!
Tavaly nyár óta 300m-et használok. Class4 kartya, külső akksi. A minuszokban volt 4-5 másodperc, jelenleg 1-3 másodperc Nálam az élesedése, hőmérséklet fügvénye.
Üdv
 Emelem
Naplózva
Vadkamera
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #389 Dátum: 2017. április 26. - 18:44:44 »

Szia!
Tavaly nyár óta 300m-et használok. Class4 kartya, külső akksi. A minuszokban volt 4-5 másodperc, jelenleg 1-3 másodperc Nálam az élesedése, hőmérséklet fügvénye.
Üdv
 Emelem


Persze az is befolyasolja.csak sokan nincsenek tisztaban azzal mit tud es vasarlas utan szembesulnek vele, ami 300m gyerekhibaja az eledesi ideje.nekem volt jopar 300m em es sokszor szembesultem vele, h lesen ulve neztem vegig az elotte galoppozo disznokat ozeket es 1 sem szerepelt kepen csak ures fotok tomkelege.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: