Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadkamerák  (Megtekintve 196408 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #360 Dátum: 2017. Március 16. - 18:01:25 »

Ugyan ez inverz megközelítésből: A kamerát megtalálni, hát mit mondjak még nem fogja a rabsicot földhöz csapni, viszont ha megy a kamerához, azt azért már valami sötétben látó bisz-basszal meg lehet figyelni. és hát a kamera rabsic nélkül nem nagyon hatékony, viszont ha nem is fogom meg a faszit esetleg a kamera helyét talán jobban be lehet határolni ezzel a módszerrel.(én így csinálnám) Emelem



Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Vadkamera
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #361 Dátum: 2017. Március 16. - 21:04:31 »

Srácok, lenne egy szakmai kérdésem. Az illegálisan telepített vadkamerát (modernizálnak a rabsicok) hogyan lehet bemérni? A közúti radardetektor alkalmas az infra kiszúrására? És egyáltalán, a készüléktől való távolság függvényében a menyit széleszt az érzékelő infrája?

Semmivel max sokat mászkálsz nyitott szemmel és ha mákod van észreveszed!
Naplózva
Vadkamera
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #362 Dátum: 2017. Március 16. - 21:07:58 »

Én inkább valami elektromos jel keresésre mennék rá. Úgy értem, hogy valami olyan kütyüvel keresném, ami jelzi, ha valami elektromos berendezés van a közelben. Mondjuk egy ilyen.
http://poloska.com/lehallgato-detektor/

Lehet Kínából olcsóbban megjön, Erdőjáró talált egy marha olcsó webshopot.
 Emelem

Ilyen talán akkor ha kamera hatósugarába érsz és fényképez!Feléled és képet küld!
Mert amúgy alvó állapotban nem fogja látni ez sem mert akkor semmit nem használ amit jelezhetne!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #363 Dátum: 2017. Március 16. - 22:37:55 »

Ugyan ez inverz megközelítésből: A kamerát megtalálni, hát mit mondjak még nem fogja a rabsicot földhöz csapni, viszont ha megy a kamerához, azt azért már valami sötétben látó bisz-basszal meg lehet figyelni. és hát a kamera rabsic nélkül nem nagyon hatékony, viszont ha nem is fogom meg a faszit esetleg a kamera helyét talán jobban be lehet határolni ezzel a módszerrel.(én így csinálnám) Emelem




Van pár email küldő kamerája megfelelően elhelyezve és pontosan tudja, mikor mész haza... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #364 Dátum: 2017. Március 17. - 06:50:33 »


Vannak erre olcsóbb módszerek !            Ha van sapka rajta azért ......................   Röhög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #365 Dátum: 2017. Március 17. - 07:24:47 »

Van pár email küldő kamerája megfelelően elhelyezve és pontosan tudja, mikor mész haza... Fejvakarás

Mivel a kamerával sok mindent nem lehet kezdeni, ezért sok választás nincs, a faszival kell valamit kezdeni, ha nincs más akkor sárkány ellen sárkányfű, vagyis kamerás faszit, kamerával kell megfigyelni, (váratlanság, meglepetés szerűség megtévesztés, visszatérő ellenőrzés, jóemberek segítsége stb, stb) Ha jól értem a rabsic itt engem figyel, akkor mivel a megfigyelő eszközeit nem tudom hatástalanítani akkor, a faszival kell valamit kezdeni. A feladat mindenféleképpen több embert igényel mert az ilyennel egyedül felvenni a küzdelmet, hát nem sok eredménnyel kecsegtet, de annyi kamerát csak, nem rak ki, hogy három négy embert is nyomon tud követni. Viszont ha az ottani viszonyoknak csak a fele igaz és rossz fiuk is hordába verődtek akkor ott már nem a technika fog dönteni, meg a kamerák száma. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #366 Dátum: 2017. Március 29. - 10:59:40 »

A megoldásról szóló félmondat Vegeza mailjében van szerintem. Az "elektronikus berendezést kereső kütyü" szerintem már sokkal inkább a különböző "szakszolgálatok" pénztárcájára van beárazva, szerintem marad az éjjellátós módszer.

Ha legalább nagyjából sejtitek, merre van, kimentek két autóval (ha nem sejtitek, akkor nyilván kicsivel több időt igényel). Az első autó a "csali", a hátsóból meg 50-100 m-ről - domborzattól függően akár messzebbről is - éjellátóval ki tudod szúrni, mikor és honnan exponál a cucc akármilyen hullámhosszon is, amint a csali autó beér a hatókörébe, mint ahogy szabad szemmel kiszúrnál egy vakut a tök sötétben baromi messziről, a terület tagoltságától, takarástól is is függően. Onnantól kezdve meg, hogy nagyjából meglesz, hol, és főleg milyen irányban exponál, már csak ügyesség kérdése utána már hátulról megközelíteni akár nappal is, és igény szerinti eszközökkel "intézkedni a kamera sorsáról", ha ez a cél. Persze előtte érdemes végig nézni az odavezető út többi részét is, nehogy egy felderítetlen kamera buktasson le.  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #367 Dátum: 2017. Március 29. - 11:08:53 »

Apropó,

inkább pozitív személyes tapasztalat alapján, ki milyen típusú, GPRS-en is megbízhatóan működő, email csatolmányként képet küldős, éjjeli üzemmóddal is rendelkező vadkamerát ajánlana, és milyen Telekomos SIM-mel? Beszerzési forrás is érdekelne a kamerához, meg a működő sys beállítások (IP cím, meg gate, meg miegymás)...  Emelem
Naplózva
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #368 Dátum: 2017. Március 29. - 19:56:18 »

És ha nem útra van telepítve,hanem váltóra?
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #369 Dátum: 2017. Március 29. - 22:30:03 »

Apropó,

inkább pozitív személyes tapasztalat alapján, ki milyen típusú, GPRS-en is megbízhatóan működő, email csatolmányként képet küldős, éjjeli üzemmóddal is rendelkező vadkamerát ajánlana, és milyen Telekomos SIM-mel? Beszerzési forrás is érdekelne a kamerához, meg a működő sys beállítások (IP cím, meg gate, meg miegymás)...  Emelem
Szia!

Minox DTC-1100, ha még elérhető, akkor Domino Net&Plus feltöltős sim, gmailos smtp szerver használatával. Ha aktuális lesz, majd írok privátban a beállításról.  Emelem
Mondjuk a kamera nem olcsó, de jó.  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
LAloTiti
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #370 Dátum: 2017. Március 30. - 22:36:31 »

ÜDV!

Lenne egy kérésem. Kaptam egy vadász ismerőstöl egy vadkamerát, hogy állítsam be. Egy Suntek HC-500-as.
Telenoros kártya van benne. Az a bajom, hogy MMSt tudok vele küldetni, de emailt nem akar.
Tud valaki segiteni ebbe? Előre is köszönöm. István.
Naplózva
jana070
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #371 Dátum: 2017. Március 31. - 17:25:36 »

Sziasztok!Tudna valaki segíteni Bolyguard(sg550m) vadkamera beállításában vodás sim-kártyával?Kezdek lefáradni róla! 😊 Köszi
Naplózva
jana070
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #372 Dátum: 2017. április 07. - 17:38:31 »

Hello!Irtam priváton!
Naplózva
Kópé67
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #373 Dátum: 2017. április 19. - 11:57:59 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni HC 300M tip.  vadkamera beállításához, mozgás során az aktiváló lemarad a felvételről.

Ha valakinek magyar nyelvű kezelési utasítása lenne az is érdekelne.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #374 Dátum: 2017. április 19. - 15:55:52 »


mozgás során az aktiváló lemarad a felvételről.


Ezt kicsit kifejtenéd?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: