Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadkamerák  (Megtekintve 196276 alkalommal)
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #330 Dátum: 2016. December 12. - 14:18:56 »

Melyik portot használod? Elképzelhető az adott smtp port levan tiltva a Telekomnál, a 25-ös biztossan. Probáld meg a 465 portot.
A problémám a Vodafone-os kártyával van. Egyébként 465-öst használom a telekomos kártyával és az működik.
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #331 Dátum: 2016. December 12. - 14:50:47 »

A problémám a Vodafone-os kártyával van. Egyébként 465-öst használom a telekomos kártyával és az működik.
Akkor használd a 25-öst a vodással... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #332 Dátum: 2016. December 14. - 16:07:20 »

A problémám a Vodafone-os kártyával van. Egyébként 465-öst használom a telekomos kártyával és az működik.
Jelentem rájöttem, mit baxtam el. A gmailes smtp szerverrel a 465-ösön működik, csak a vodafonnak nem mindegy, hogy az APN átjárón feltöltőkártyás vagy előfizetéses kapcsolati pont azonosító van beállítva. Jelesül a feltöltőkártyás: vitamax.internet.vodafone.net  az előfizetéses: internet.vodafone.net.

 OOO
 Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
hornady
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #333 Dátum: 2017. Február 06. - 07:49:52 »

Üdv mindenkinek!

Nemrég vásároltam egy Suntek 550 M/G vadkamerát, melyet Nape fórumtárs segítségével sikerült is beállítani. Telekomos sim kártyát vettem hozzá, amellyel szépen küldi is a képeket a gmail-re, csak éppen az éjszakai képeknél az infra nem kapcsol be így azok teljesen sötétek. Van valakinek esetleg tapasztalata ezzel a típussal, mit lehetne állítani a szerkezeten, hogy az éjszakai képek is láthatóak legyenek?
Korábban olvastam, hogy a kamera szürkületben  esetleg nem érzékel, ezért én egy éjszakára kint hagytam, de így sem sikerültek az éjszakai képek.

Segítségeteket előre is köszönöm!     Emelem
Naplózva
schmo
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #334 Dátum: 2017. Február 08. - 09:35:45 »

Sziasztok !
Vettünk egy Suntek HC500M kamerát. Sikerült - az itt olvasottak segítségével - beállítani, működik az emailküldés is.
Ellenben nem találjuk a menüben - és nekünk ez kellene igazából - a timelapse/periodic shot  (időzített felvételek) funkciót.
A leírásban ott volt, hogy tudja, de mégsem... A HC300M youtube-os videóján a menüben látszik, hogy van ilyen opció - de a mi HC500M-ünkben nincs Szomorú
Lehetséges, hogy egy firmware frissítés megoldaná a dolgot? Ha igen, honnan tudnánk letölteni? (gugliztam, de nem találok, csak HC300M-eset)
Előre is köszi, ha bárkinek van valami ötlete.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #335 Dátum: 2017. Február 08. - 10:45:32 »

Sziasztok !
Vettünk egy Suntek HC500M kamerát. Sikerült - az itt olvasottak segítségével - beállítani, működik az emailküldés is. Ellenben nem találjuk a menüben - és nekünk ez kellene igazából - a timelapse/periodic shot  (időzített felvételek) funkciót. A leírásban ott volt, hogy tudja, de mégsem... A HC300M youtube-os videóján a menüben látszik, hogy van ilyen opció - de a mi HC500M-ünkben nincs Szomorú Lehetséges, hogy egy firmware frissítés megoldaná a dolgot? Ha igen, honnan tudnánk letölteni? (gugliztam, de nem találok, csak HC300M-eset) Előre is köszi, ha bárkinek van valami ötlete.

Hol látsz a leírásban, ill. a youtube videoban time lapse funkciót?  Vállat von
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #336 Dátum: 2017. Február 08. - 11:32:57 »

Üdv mindenkinek!

Nemrég vásároltam egy Suntek 550 M/G vadkamerát, melyet Nape fórumtárs segítségével sikerült is beállítani. Telekomos sim kártyát vettem hozzá, amellyel szépen küldi is a képeket a gmail-re, csak éppen az éjszakai képeknél az infra nem kapcsol be így azok teljesen sötétek. Van valakinek esetleg tapasztalata ezzel a típussal, mit lehetne állítani a szerkezeten, hogy az éjszakai képek is láthatóak legyenek?
Korábban olvastam, hogy a kamera szürkületben  esetleg nem érzékel, ezért én egy éjszakára kint hagytam, de így sem sikerültek az éjszakai képek.

Segítségeteket előre is köszönöm!     Emelem


Szia!
 Az elemek minőségével lesz a probléma! Nekem többféle kamera is akkor produkált ilyet amikor merülőben volt az elem vagy az olcsóbb kategória (auchan saját márkás stb.) elem lett bele téve.
A tölthető elemek/akkuk sem felelnek meg. Ugyan is egy AA elem 1,5v ezzel szemben egy NiCd vagy NiMh AA akku 1,2v. Ha 8 elemmel működő kamerád van és akkut használsz akkor 8x0,3 volt fog hiányozni és a Ledek nyitófeszültsége nem lesz meg.
Próbáld meg Varta High Energy vagy Duracell turbo max vagy energizer high tech-et

Üdv: KÁ
Naplózva
schmo
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #337 Dátum: 2017. Február 08. - 12:33:52 »

Hol látsz a leírásban, ill. a youtube videoban time lapse funkciót?  Vállat von

Hol olvastam:
A kamera (HC 500M) mellé kapott Manual-ban szerepel a legvégén az táblázatban: "Periodic shot  1Second~24Hours"

Menüben hol láttam:
Találtunk egy mmsconfig file-t, amiben látszik a timelapse opció (csatolom - illetve egy linket, nem jöttem rá, hogy lehet képet csatolni Szomorú )
Ezt a számitógépen kitöltöttük, rámásoltuk a kamerára, de ott már nem látszik a timelapse a menüben a MODE-ban (csak camera, video, camera&video van)
Ezért gondoltuk, hogy lehet, hogy a firmware-t kellene frissíteni...

https://drive.google.com/file/d/0B_BHwhs7Z6RzT1k3a2pVMUNFYnc/view?usp=sharing
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #338 Dátum: 2017. Február 08. - 12:43:54 »

Hol olvastam:
A kamera (HC 500M) mellé kapott Manual-ban szerepel a legvégén az táblázatban: "Periodic shot  1Second~24Hours"

Menüben hol láttam:
Találtunk egy mmsconfig file-t, amiben látszik a timelapse opció (csatolom - illetve egy linket, nem jöttem rá, hogy lehet képet csatolni Szomorú )
Ezt a számitógépen kitöltöttük, rámásoltuk a kamerára, de ott már nem látszik a timelapse a menüben a MODE-ban (csak camera, video, camera&video van)
Ezért gondoltuk, hogy lehet, hogy a firmware-t kellene frissíteni...

https://drive.google.com/file/d/0B_BHwhs7Z6RzT1k3a2pVMUNFYnc/view?usp=sharing

Kösz, most már látom, viszont akkor most már én sem értem...  Vállat von  :Mosolyog
Naplózva
hornady
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #339 Dátum: 2017. Február 08. - 13:33:18 »

Szia!

Köszönöm a segítséget, 2 nappal ezelőtt rákötöttem egy 6V/4Ah külső aksira, amellyel már működik este is.
Viszont nem minden fényképet küld el a kamera az email címre, ez mitől lehet?

Üdv hornady


 
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #340 Dátum: 2017. Február 08. - 14:10:46 »

Szia!

Köszönöm a segítséget, 2 nappal ezelőtt rákötöttem egy 6V/4Ah külső aksira, amellyel már működik este is.
Viszont nem minden fényképet küld el a kamera az email címre, ez mitől lehet?

Üdv hornady


 

Szia!
 A kép küldéshez idő kell.
Enyémnél: elkészíti a mozgásra beindulva az 1-2-3 db képet attól függ, hogy van beállítva. Ebből az egyes számú képből készít egy lebutított kisebb méretűt, amit el tud küldeni.
Aztán a hálózaton keresztül MMS vagy internet csomag kapcsolattal elküldi. Ott is idő a kapcsolat szinkronizálása és az adat átadása. egy perc legalább kell...
Közben a fényképező egység készíti a delay-késleltetés alapján beállított szerint a következő mozgásra a képet, ami lehet egy percnél hamarabb következett be. Így az előző küldéssel van elfoglalva és ezt nem fogja küldeni...
Naplózva
Dezső101
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #341 Dátum: 2017. Február 09. - 11:18:41 »

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem. Vadkamera vásárlás előtt állok, méhészetemben szeretném használni, főként vagyonvédelmi célokra. Így elsődleges szempont, hogy a kamera este is minél nagyobb távolságot belásson, érzékeljen. Két vadkamera típus közt vacillálok, s ennek eldöntéséhez kérném a tapasztalatotokat, tanácsotokat. E két kameratípus a FORESTCAM LS-127, valamint az LTL ACORN 5310MG. Melyik megvásárlását javasoljátok, egyáltalán volt-e tapasztalatotok bármelyik kamerával? (Nekem hasonló kategóriájúnak és hasonló árúnak tűnnek.) S egyáltalán FORESTCAM kamerát használt-e valaki a fórumozók közül? Valamint esetleg ebben a kategóriában ajánlanátok más kameratípust? Milyen vadkameramárkák azok még, amik világszinten hagyományosan ismertek, használtak, megbízhatóak? (Mert a neten százával találni mindenféle gyártót...) Köszi a válaszokat előre is! ;-)
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #342 Dátum: 2017. Február 09. - 21:29:36 »

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem. Vadkamera vásárlás előtt állok, méhészetemben szeretném használni, főként vagyonvédelmi célokra. Így elsődleges szempont, hogy a kamera este is minél nagyobb távolságot belásson, érzékeljen. Két vadkamera típus közt vacillálok, s ennek eldöntéséhez kérném a tapasztalatotokat, tanácsotokat. E két kameratípus a FORESTCAM LS-127, valamint az LTL ACORN 5310MG. Melyik megvásárlását javasoljátok, egyáltalán volt-e tapasztalatotok bármelyik kamerával? (Nekem hasonló kategóriájúnak és hasonló árúnak tűnnek.) S egyáltalán FORESTCAM kamerát használt-e valaki a fórumozók közül? Valamint esetleg ebben a kategóriában ajánlanátok más kameratípust? Milyen vadkameramárkák azok még, amik világszinten hagyományosan ismertek, használtak, megbízhatóak? (Mert a neten százával találni mindenféle gyártót...) Köszi a válaszokat előre is! ;-)
Minox DTC1100, Uvision 785  Emelem Éjszaka nem nagyon veri meg távolságban más.
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
schmo
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #343 Dátum: 2017. Február 11. - 15:11:13 »

suntek hc500m : nappal nem szép színes fotókat készít, hanem pirosas, egyszínűeket - mint amikor a régi papírképek kifakulnak...
Mi lehet ennek az oka??? Szomorú
Naplózva
Vadkamera
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #344 Dátum: 2017. Március 12. - 07:31:15 »

suntek hc500m : nappal nem szép színes fotókat készít, hanem pirosas, egyszínűeket - mint amikor a régi papírképek kifakulnak...
Mi lehet ennek az oka??? Szomorú

A rossz fényviszonyok miatt lehet én is tapasztaltam ilyet elégtelen fénynél!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: