Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadkamerák  (Megtekintve 195771 alkalommal)
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #225 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 13:37:14 »

Szia!
Látom a jövőt! Kilenc körül kiülsz...májára vigyázol...tizeneggykor beröffented a motort és hazaindulsz a csomagtartóban zötykölődő süldővel... Vigyorog Igen

Jó is volna.  :Mosolyog
Sajnos nálunk van egy rendelet amely a vaddisznó vadászatot igen csak korlátolja. Csak hétköznap, hétfőtöl csütörtökig engedélyezett a vadászat és akkor is csak este 22:00 óráig. Mintha tudnák a disznók, hogy 22 óra után kell jönni, ugyanis a felvételek szerint 22:30 és 24:00 óra között jellennek meg.  Woest  Rííí
A környéken fogyoban van a talpon maradt kukorica, igy hát reménykedem abban, hogy a jövöben hamarabb fognak jönni a szóróra!  Vadász
Üdv

Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #226 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 14:13:15 »

Jó is volna.  :Mosolyog
Sajnos nálunk van egy rendelet amely a vaddisznó vadászatot igen csak korlátolja. Csak hétköznap, hétfőtöl csütörtökig engedélyezett a vadászat és akkor is csak este 22:00 óráig. Mintha tudnák a disznók, hogy 22 óra után kell jönni, ugyanis a felvételek szerint 22:30 és 24:00 óra között jellennek meg.  Woest  Rííí
A környéken fogyoban van a talpon maradt kukorica, igy hát reménykedem abban, hogy a jövöben hamarabb fognak jönni a szóróra!  Vadász
Üdv


Azt hiszem még így is jobb,mint napnyugta után 2 órát vadászni...A pontos időt meg valahogy mindig tudják,mert míg 22.30-ig vadásztunk,akkor 22.40-kor mozdultak... Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #227 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 14:26:55 »

Jó is volna.  :Mosolyog
Sajnos nálunk van egy rendelet amely a vaddisznó vadászatot igen csak korlátolja. Csak hétköznap, hétfőtöl csütörtökig engedélyezett a vadászat és akkor is csak este 22:00 óráig. Mintha tudnák a disznók, hogy 22 óra után kell jönni, ugyanis a felvételek szerint 22:30 és 24:00 óra között jellennek meg.  Woest  Rííí
A környéken fogyoban van a talpon maradt kukorica, igy hát reménykedem abban, hogy a jövöben hamarabb fognak jönni a szóróra!  Vadász
Üdv

Ennek a korlátozásnak mi az oka, indoka?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #228 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 14:37:24 »

Idézet
Ennek a korlátozásnak mi az oka, indoka?

Több oka is van!
1. Igy probálják "megakadályozni", hogy éjszaka senki ne tudjon "legálissan" kint lenni fegyverrel a területen vagyis igy modon probálják elejét venni a lopásoknak pontosabban elkerülni.  Vállat von
2. Ami nem hivatalos de tudni véljük mert már néhányszor utaltak rá: A vadőrnek nincs kedve éjszakánként felkelni átvenni a disznót (hűtőház stb...).
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #229 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 15:59:57 »

Sziasztok!
A vadásztársaságunk vásárolt néhány vadkamerát. Múlt héten kihelyeztem az egyiket, gondoltam megosztom veletek a képeket.
A kemera egy Ltl Acorn 5310. A nappal készült képek kifogástalanok, de az éjszakai képek véleményem szerint gyengék. Kicsit jobb minőségre számitottam, de a lényeg rajta van.  Taps


Üdv

Szia!
 Szerintem ezek a képek elég jó minőségűeknek tűnnek! 1-2 vadkamerát teszteltem már...
A látható vörös led fénnyel vakuzó az szebb képet produkál.
A menüben szerintem van lehetőség a vaku erősség állítására és felbontás állításra is, legalábbis egy Ltl 6210 mg-nél volt.
Előfordul, hogy éjszakai képnél a kisebb felbontással jobban látszott, mert nem verte szét annyira a vaku, de itt nem ez van.
Üdv: KÁ
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #230 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 16:03:18 »

Több oka is van!
1. Igy probálják "megakadályozni", hogy éjszaka senki ne tudjon "legálissan" kint lenni fegyverrel a területen vagyis igy modon probálják elejét venni a lopásoknak pontosabban elkerülni.  Vállat von
2. Ami nem hivatalos de tudni véljük mert már néhányszor utaltak rá: A vadőrnek nincs kedve éjszakánként felkelni átvenni a disznót (hűtőház stb...).

1. A lopást így nem lehet elkerülni .  S.Peti

2.Nálatok a vadőr irányítja a társaságot ?    Nem Rííí
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #231 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 16:14:36 »

Több oka is van!
1. Igy probálják "megakadályozni", hogy éjszaka senki ne tudjon "legálissan" kint lenni fegyverrel a területen vagyis igy modon probálják elejét venni a lopásoknak pontosabban elkerülni.  Vállat von
2. Ami nem hivatalos de tudni véljük mert már néhányszor utaltak rá: A vadőrnek nincs kedve éjszakánként felkelni átvenni a disznót (hűtőház stb...).

Gondoltam mind a két indokra.
De, ha valaki nagyon lopni akar azt megteszi napközben is, ha pedig a vadőr nem szeret éjjel dolgozni, akkor a beírás nélküli éjszakai vadászat sem lehet nagy gond!  Fejvakarás Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #232 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 16:30:31 »

2.Nálatok a vadőr irányítja a társaságot ?    Nem Rííí
Igazából 3 ember irányitja a vadásztársaságot. A vadászmester, a vadőr és az elnők. Hozzáteszem a vadőr és a vadászmester első unokatestvérek (sokaknak az ő szavuk olyan mint a szentirás), és ezzel el is árultam mindent. Az elnökünk elég elfoglat ember, igy hát valamilyen szinten átadta az irányitást.

Igazábol mi már megszoktuk. Az elöző vezetés (az elmúlt 10-15 évben) hasonlóan végezte a dolgát, hasonló szabályokat hoztak, tehát nem új a dolog, átvették az elődöktől.
12000 hektáron gazdálkodunk. 145 tagunk van, ebből mondjuk 100 az aktiv tag. 10-15 tag  aki kijár lesekedni vaddisznóra. Ha sötétedésig nem jön a disznó már pakolnak is mennek haza. Nincs igény és nincs is aki kiáljon azért, hogy engedélyezve legyen az "éjszakai" vadászat, vagy legalábbis tovább mint 22 óra.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #233 Dátum: 2015. Szeptember 30. - 06:18:13 »

Igazából 3 ember irányitja a vadásztársaságot. A vadászmester, a vadőr és az elnők. Hozzáteszem a vadőr és a vadászmester első unokatestvérek (sokaknak az ő szavuk olyan mint a szentirás), és ezzel el is árultam mindent. Az elnökünk elég elfoglat ember, igy hát valamilyen szinten átadta az irányitást.

Igazábol mi már megszoktuk. Az elöző vezetés (az elmúlt 10-15 évben) hasonlóan végezte a dolgát, hasonló szabályokat hoztak, tehát nem új a dolog, átvették az elődöktől.
12000 hektáron gazdálkodunk. 145 tagunk van, ebből mondjuk 100 az aktiv tag. 10-15 tag  aki kijár lesekedni vaddisznóra. Ha sötétedésig nem jön a disznó már pakolnak is mennek haza. Nincs igény és nincs is aki kiáljon azért, hogy engedélyezve legyen az "éjszakai" vadászat, vagy legalábbis tovább mint 22 óra.

Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #234 Dátum: 2015. Szeptember 30. - 06:21:35 »

Emelem
Elsőre nem ment...
Szóval: Vadkáros időben/területen is ez a szabály? Bár, aki lusta az vadkárban is lusta. Hol a többi három vadőr? Papírok?
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #235 Dátum: 2015. Október 17. - 17:56:54 »

Suntek HC-300M-hez valaki tudna adni egy működő smtp beállítást gmailos, vagy hotmailes szerveren?

Köszi!
 Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #236 Dátum: 2015. Október 17. - 18:14:47 »

Suntek HC-300M-hez valaki tudna adni egy működő smtp beállítást gmailos, vagy hotmailes szerveren?

Köszi!
 Emelem
Cseréltél,vagy másnak segítesz?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #237 Dátum: 2015. Október 17. - 18:27:41 »

Cseréltél,vagy másnak segítesz?
Másnak próbálnék. Sokadjára futok neki, de kifogott rajtam.
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #238 Dátum: 2015. November 10. - 19:51:00 »

 Emelem

https://vadaszapro.net/reszletek/248082/vadkamera-12mp-940nm-uj-nem-hasznalt

Használ valaki már ilyet?

 Emelem
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #239 Dátum: 2015. November 10. - 19:56:33 »

Suntek 300-nak nézem. E-mailessel kínlódtam, de feladtam. Képet csinált elfogadhatót, de konfigurálni nem tudtam az email küldést. De ebben az nincs, csak képrögzítés. Árának megfelelő minőség kb.  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: