Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadkamerák  (Megtekintve 196491 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #120 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 00:47:47 »

Az jöhet minden mennyiségben, de csak barackbefőttel Vigyorog
Ehhez a perverzióhoz nekem már későn van... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #121 Dátum: 2014. Szeptember 21. - 11:52:25 »

Kicsit áttelepítettem a kamerámat egy háborítatlanabb területre, ahol a fiatal akácosok között vezet egy benőtt, jó sáros-dagonyás út.
Egy hétig volt kint, kaptam pár hasznos infót a vadmozgásról Igen













Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
szili76
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #122 Dátum: 2014. November 15. - 20:54:26 »

Aldi-s Maginon vadkamerám van, de nem vagyok vele elégedett. Szóró melletti fára van felszerelve kb. 5 m-re az etetéstől.
Sokszor előfordul, hogy nem csinál éjszakai felvételeket, pedig reggelre feleszik a szórót. Valamikor meg 50 fénykép is van. Elemcseréken, érzékenység-állításon, elhelyezés módosításán stb. stb.  már mindenen túl vagyok, de eredménytelenül. Van valakinek hasonló negatív tapasztalata? Esetleg valami tipp a megoldásra?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #123 Dátum: 2014. November 16. - 17:13:42 »


 Esetleg valami tipp a megoldásra?


No Aldi .    Vállat von
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #124 Dátum: 2014. November 16. - 17:57:22 »

No Aldi .    Vállat von

Talán a céggel kellene konzultálni, hogy javítsák meg vagy cseréljék ki.
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #125 Dátum: 2014. November 16. - 20:51:01 »

Talán a céggel kellene konzultálni, hogy javítsák meg vagy cseréljék ki.
Vagy adják vissza a pénzt,talán ez lenne a legjobb.
Kermi
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #126 Dátum: 2014. November 16. - 21:04:53 »

Az egy reklamációnál elég gyenge érv lesz, hogy "pedig a szórót felették".  Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
szili76
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #127 Dátum: 2014. November 16. - 22:10:45 »

Valszeg veszek helyette inkább egy másikat.
Milyet javasoltok?
A minimum kritériumok amiknek meg kell, hogy feleljen:
6V-os legyen, 20 méterig jó legyen sötétben, mehessen akksiról, nem kell Sim kártyás

Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #128 Dátum: 2014. November 16. - 22:14:03 »

Valszeg veszek helyette inkább egy másikat.
Milyet javasoltok?
A minimum kritériumok amiknek meg kell, hogy feleljen:
6V-os legyen, 20 méterig jó legyen sötétben, mehessen akksiról, nem kell Sim kártyás



Minox DTC 600 ?
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #129 Dátum: 2014. November 16. - 22:25:39 »

Az egy reklamációnál elég gyenge érv lesz, hogy "pedig a szórót felették".  Fejvakarás

Nem tölti be a funkcióját.
Olyan ez ,mintha visszavinném a kést,mert nem tudok vele rendesen szalámit szeletelni,pedig olyan is van,amelyikkel lehet.
Nem mondhatja azt,hogy akkor ezzel a késsel legyen szíves parízert,vagy szalonnát vágni,abból is azt,amelyik  puhább.
Elég primitív hasonlat volt,ez jutott nagy hirtelen eszembe.
Amennyiben nem tudja azt,amit állítanak róla,nincs gond.
A gond akkor van,ha a dobozára KÍVÜLRŐL  ráírták,hogy érzékelési távolság pl. 2 méter,arra pedig akkor is reagál,ha elrepül elötte egy molylepke,viszont  a szórótól meg 5 méterre van felszerelve.
Egyébként szerintem egy ALDI nem sz.rakszik vele,biztos lehet közös nevezőre jutni velük.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #130 Dátum: 2014. November 16. - 22:50:53 »

Nem tölti be a funkcióját.
Olyan ez ,mintha visszavinném a kést,mert nem tudok vele rendesen szalámit szeletelni,pedig olyan is van,amelyikkel lehet.
Nem mondhatja azt,hogy akkor ezzel a késsel legyen szíves parízert,vagy szalonnát vágni,abból is azt,amelyik  puhább.
Elég primitív hasonlat volt,ez jutott nagy hirtelen eszembe.
Amennyiben nem tudja azt,amit állítanak róla,nincs gond.
A gond akkor van,ha a dobozára KÍVÜLRŐL  ráírták,hogy érzékelési távolság pl. 2 méter,arra pedig akkor is reagál,ha elrepül elötte egy molylepke,viszont  a szórótól meg 5 méterre van felszerelve.
Egyébként szerintem egy ALDI nem sz.rakszik vele,biztos lehet közös nevezőre jutni velük.
Ezt ott a helyszínen kell bebizonyítanod. Nem ködben, nem hidegben, az irodában/boltban ahová visszavitted. Az olvtárs is írja, hogy néha viszont jó...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #131 Dátum: 2014. November 16. - 23:42:42 »

Ezt ott a helyszínen kell bebizonyítanod. Nem ködben, nem hidegben, az irodában/boltban ahová visszavitted. Az olvtárs is írja, hogy néha viszont jó...
Komolyan nem akarok vitatkozni.Butákoknál biztos elzavarják a boltból.Az Aldival (Győr) csak jó tapasztalataink vannak.
Ez csak hozzáállás kérdése .Aldiba vitt az asszony vissza cuccokat,egyszer pl. egy univerzális távirányítót,melyet a használati útmutató figyelmes elolvasása után sem sikerült életre keltenünk,és  kicserélték.Karácsony után meg valami forgókéses gépet hulimált vissza,mert valamiért gyenge volt a motor,terhelésre lelassult,nem volt az igazi.Ki sem bontották a csomagot,lehetett volna benne tégla is,elvették,és visszacsengették az árát,valami 13.000 Ft-ot.
Én mikor garanciában is javítottam gépeket,pontosan tudtam melyik a gagyi  cucc,esetleg melyiknek mi a gyengéje,megfelelő panasz esetén felvettem a kifogásokat,és már töltöttem is ki a cserére jogosító igazolást,amivel választhatott a levásárlás,kicserélés,és a pénz visszakövetelése között.
Led Lenser lámpát vettem a Metró áruházba,és az volt a baja,hogy a gomb megnyomására sem sikerült kikapcsolni.
Mikor a vevőszolgálaton a pasi 10-ből 10-szer ki-be kapcsolta ,és működött,majdnem megütött a guta.
Fejcsóválást követően kitöltötte a papírokat,én pedig elhoztam egy másikat,ami azóta egy kábelmegtörést leszámítva jól működik.
Nem hiszem,hogy van garanciális szervize, cseregarancia lehet rá.Az áruháznak meg nem kell kifizetni az importőrnek (aki Kínából belomtalanítja) az árát.

Elmondja nekik,hogy a szobában lefényképezi a repkedő legyet is,de a területen(megint oda kanyarodunk vissza,hogy betölt-e a funkcióját)ha köd van,ha hideg van hasznavehetetlen.
Biztos vadkamerának árulják,és az irodában viszonylag ritkán van vadállat,nem ott kell használni,hanem ahogy mondottad hidegben,ködben (ha értelmes megérti)....,az is lehet párat visszavittek már.
Naplózva
tamasrobi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #132 Dátum: 2014. December 02. - 10:15:06 »

Tisztelt Vadásztársak!


III.Rész
Reklám
A Fórumon semmiféle reklámtevékenység nem megengedett. Ezért töröltem.

« Utoljára szerkesztve: 2014. December 02. - 10:29:30 írta Sakac » Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #133 Dátum: 2014. December 12. - 22:33:25 »

Kaptam egy LTL Acorn 5210 MM kamerát. Van köztünk olyan guru aki tud segíteni a konfigurálásban? A szokásos körökön már túl vagyok, de képtelen vagyok beállítani a Vodafone hálózatán. Se MMS se e-mail...  Fejvakarás  Stoel Fej a falba
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #134 Dátum: 2014. December 12. - 23:31:29 »

Aldi-s Maginon vadkamerám van, de nem vagyok vele elégedett. Szóró melletti fára van felszerelve kb. 5 m-re az etetéstől.
Sokszor előfordul, hogy nem csinál éjszakai felvételeket, pedig reggelre feleszik a szórót. Valamikor meg 50 fénykép is van. Elemcseréken, érzékenység-állításon, elhelyezés módosításán stb. stb.  már mindenen túl vagyok, de eredménytelenül. Van valakinek hasonló negatív tapasztalata? Esetleg valami tipp a megoldásra?
Üdv!

Ez a jelenség, teljesen más típusú kamerával, nálam is előfordult. Kiderült, hogy a tápellátás alá van tervezve és éjszaka, pláne ha előtte este már készült pár fotó, az elemek alkalmatlanok az infraledek tápellátására. Este hidegebb is van, amúgy is csökken a feszültség az elemekben. Tápláld meg akkuról, valószínűleg meg fog "javulni". Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: