Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadkamerák  (Megtekintve 195681 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Dátum: 2012. Június 09. - 09:00:15 »

Bentshaft kérésére.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1 Dátum: 2012. Június 11. - 14:49:10 »

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni vadkamera használóktól, hozzáértőktől!
Eldöntötte a társaságunk, hogy vadkamerát veszünk!
Hatalmas a választék, pont ezért nem is tudunk dönteni!
A kamera célja nem vadmegfigyelés céljából lenne, hanem egyéb dúvad meglesésére is akarjuk használni! Pont ezért fennáll annak a veszélye is, hogy észreveszik, leszedik, szétütik stb. Ezért olyan kamerában gondolkozunk, ami a készített képet elküldi valahova!
Találtam mms/gsm/gprs funciós kamerákat, de nem gondolom elég jónak! MMS drága, macerás telefonról letölteni gépre a jobb láthatóság miatt, előfizetést igényelnek, stb....
Létezik-e olyan megoldás, hogy a képet a közelben jobban elrejthető vevő/tárolóegységre továbbítja?

Köszönöm  Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2012. Június 11. - 15:08:48 »

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni vadkamera használóktól, hozzáértőktől!
Eldöntötte a társaságunk, hogy vadkamerát veszünk!
Hatalmas a választék, pont ezért nem is tudunk dönteni!
A kamera célja nem vadmegfigyelés céljából lenne, hanem egyéb dúvad meglesésére is akarjuk használni! Pont ezért fennáll annak a veszélye is, hogy észreveszik, leszedik, szétütik stb. Ezért olyan kamerában gondolkozunk, ami a készített képet elküldi valahova!
Találtam mms/gsm/gprs funciós kamerákat, de nem gondolom elég jónak! MMS drága, macerás telefonról letölteni gépre a jobb láthatóság miatt, előfizetést igényelnek, stb....
Létezik-e olyan megoldás, hogy a képet a közelben jobban elrejthető vevő/tárolóegységre továbbítja?

Köszönöm  Emelem


Hasonló ötletet vetettem fel a taggyűlésen a vadászház és környéke , elsősorban a gabonatároló és a volier megfigyelésére főként a kétlábú kártevők lefülelésére .
Szerintem egy Webkamera vagy ilyesmi lehetne a megoldás de a technikai részével nem vagyok teljesen tisztában.                                                                         Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #3 Dátum: 2012. Június 11. - 15:58:58 »

Hasonló ötletet vetettem fel a taggyűlésen a vadászház és környéke , elsősorban a gabonatároló és a volier megfigyelésére főként a kétlábú kártevők lefülelésére .
Szerintem egy Webkamera vagy ilyesmi lehetne a megoldás de a technikai részével nem vagyok teljesen tisztában.   

Akit kimondottan vagyonvédelem érdekel, keresse meg K. Németh Sándor urat. Székesfehérvári a cége.
Kamerát, kamera rendszereket telepítenek, GSM vagy infra alapú adatátvitellel, szerveren tárolt felvételekkel.
Ha telepítve van a rendszer, akkor automatikusan rögzít az előre beállított időközökben álló képet. De mozgásérzékelővel
összekötve is működik, akkor a kockák szinte filmmé állnak össze. Mivel kicsi az adatmennyiség (nem mozgóképet továbbít és fekete-fehérben dolgozik), ezért GSM
alapon sem irreálisan drága a fenntartása. Bárhol, ahol van hálózat, egy mobil net segítségével rá lehet menni a kamerák adatlapjára
és egy diagrammon azonnal látható, hogy volt-e mozgás miatt felvétel. Azokat azonnal meg is lehet nézni.
Ráadásul az egyszer elküldött képanyag már nem tüntethető el, még ha a "filléres" kamerát meg is rongálja valaki, magát a készüléket el lehet rejteni tőle távolabb
is, olyan magasra, hogy ne lehessen csak úgy elérni.
Sajnos nem kaptunk forrást a vásárlásra, a helyi bemutató nagyon meggyőző volt.
Telefonszáma: 20/9562-329  ;  www.bettternet.hu  ; info@betternet.hu
 Emelem

 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4 Dátum: 2012. Június 11. - 18:20:52 »

Akit kimondottan vagyonvédelem érdekel, keresse meg K. Németh Sándor urat. Székesfehérvári a cége.

 

Köszönöm ! Meghajol
Naplózva
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #5 Dátum: 2012. Június 11. - 19:31:39 »

Szerény véleményem szerint a két lábú kártevő ellen a vad megfigyelő kamera nem megoldás. Az igen csekély jogi tudásom szerint titokban nem készülhet felvétel senkiről kivéve bizonyos birói ügyészi engedéllyel. Ha valakiről készül is felvétel azt a bíróság, rendőrség nem fogadja el bizonyítékul, viszont a delikvens simán indíthat pert személyi szabadság megsértéséért és igen szép összegű kártérítést fognak neki megítélni. Ha pedig kitáblázod hogy hol van a kamera semmi értelme.   
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #6 Dátum: 2012. Június 11. - 20:02:25 »

viszont a delikvens simán indíthat pert személyi szabadság megsértéséért és igen szép összegű kártérítést fognak neki megítélni.  
Erre azért ne vegyél be egy púpozott evőkanál ciánkálit...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #7 Dátum: 2012. Június 11. - 20:11:59 »

Lehet nincs igazam, de úgy tudom csak akkor legális ha a képen szereplő tud róla, hogy felvétel készül róla.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #8 Dátum: 2012. Június 11. - 20:19:47 »

Szerény véleményem szerint a két lábú kártevő ellen a vad megfigyelő kamera nem megoldás. Az igen csekély jogi tudásom szerint titokban nem készülhet felvétel senkiről kivéve bizonyos birói ügyészi engedéllyel. Ha valakiről készül is felvétel azt a bíróság, rendőrség nem fogadja el bizonyítékul, viszont a delikvens simán indíthat pert személyi szabadság megsértéséért és igen szép összegű kártérítést fognak neki megítélni. Ha pedig kitáblázod hogy hol van a kamera semmi értelme.   

Rendőrség csak bírói engedéllyel hallgathat le, rejtettkamerázhat, stb. bizonyos (súlyos) bűncselekményt elkövető személyt. Szerintem ezzel keverhető. Magánpógár vagyonvédelmi céllal figyelheti a vagyonát. Ld. megannyi kamera. Máskülönben én a rókák lesése, továbbá az éjszakai lepkék  nemi életének feltérképezése célján telepíteném a kamerát, oszt kössön bele, akinek Imre az anyja..

Személyi jogokról meg: bűnözni nem alanyi jog, az mindenkoron, minden jogos eszközzel üldözendő. Ez nem Amerika.  Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #9 Dátum: 2012. Június 11. - 20:28:42 »

Tévedés ne essék nem a rosszakkal vagyok, nem is a vadkamera ellen csak nem tudom mire lehet vele menni ha megfigyel egy vadorzót. Jó el lehet vele beszélgetni szűk körben, de a terepjárós, éjjellátóval felszerelt emberkének lesz pénze ügyvédre is. A vadásztársaságnak lesz pénze pereskedni?   
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #10 Dátum: 2012. Június 11. - 20:31:59 »

Tévedés ne essék nem a rosszakkal vagyok, nem is a vadkamera ellen csak nem tudom mire lehet vele menni ha megfigyel egy vadorzót. Jó el lehet vele beszélgetni szűk körben, de a terepjárós, éjjellátóval felszerelt emberkének lesz pénze ügyvédre is. A vadásztársaságnak lesz pénze pereskedni?   

Fel sem merült  Piál  Sajnos ez benne van a pakliban, de valahonnan el kell indulni. Annak meg jó. Közvélemény (ld. pl. fenetudja hányszoros sajtódíjas CélPont, de elég erre egy youtube,) ellen pl. kevés embernek van pénze.  Kacsint
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #11 Dátum: 2012. Június 11. - 20:34:13 »

Tévedés ne essék nem a rosszakkal vagyok, nem is a vadkamera ellen csak nem tudom mire lehet vele menni ha megfigyel egy vadorzót. Jó el lehet vele beszélgetni szűk körben, de a terepjárós, éjjellátóval felszerelt emberkének lesz pénze ügyvédre is. A vadásztársaságnak lesz pénze pereskedni?   

Szerintem kevered a dolgokat!  Kacsint Azon felháborodni, hogy illetéktelenül más birtokán tartózkodva, lopás közben lefotózzák, csak egy politikus lenne képes, de azok meg nem ilyen kicsiben utaznak.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #12 Dátum: 2012. Június 11. - 20:50:29 »

Azon már háborodtak fel, hogy lopás közben meg rázta az áram, hogy letartoztatták az áldott jó kisfiút mert rabolt, hogy hozzá mertek szólni mikor a szarvasokat nyúzta (még ölt is a mocsok)
hogy meghalt a sportoló (Kozma) stb. Szerintem a megoldás kifigyelni és több embernek tetten érni akkor vissza lehet tartani a rendőrség kiérkezéséig, és még el is eshet menekülés közben csak több tanú legyen rá, hogy a cipőfűzőjében botlott meg.
Az ma Magyarország ez van a bűnözőnek joga a sértettnek meg kára van. Amíg a fejünk felet ilyen törvényeket hoznak és mi hagyjuk nem is fog változni semmi pedig nagyon kéne.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #13 Dátum: 2012. Június 11. - 21:17:39 »

Jó el lehet vele beszélgetni szűk körben, de a terepjárós, éjjellátóval felszerelt emberkének lesz pénze ügyvédre is. A vadásztársaságnak lesz pénze pereskedni?   
Ezért aztán, ha vannak jó problémamegoldó emberkék a vadásztársaságban, a delikvens egy kicsit megverődik...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #14 Dátum: 2012. Június 12. - 08:37:54 »

Lehet nincs igazam, de úgy tudom csak akkor legális ha a képen szereplő tud róla, hogy felvétel készül róla.

Ha így lenne akkor jó előre jelezni kéne a rendőrségnek hogy sebességmérés okán felvételt készítenek. Ráadásul amiről én beszéltem az a vt. tulajdonát képező vadászház . gabonatároló,góré , és volier .

Nagyon nagy baj hogy ilyen nézetek terjedtek el és vannak rá fogékony emberek . Durva dolog lenne ha ha a lefotózott tolvaj szabadon sétálgat de a fotó készítőjét eljárás alá vonnák.
Nem hiszem hogy most erre fújnának a szelek !  Csak halkan jegyzem meg és elnézést az OFF -ért de az ország szerintem az utolsó előtti pillanatban van jó irányú változtatáshoz.
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: