Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő az újratöltésről...  (Megtekintve 92057 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #90 Dátum: 2012. Október 26. - 15:51:10 »

Sziasztok!

Régen töltöttünk már  Mosolyog

Nézegettem a Nosler honlapját. Miért van az, hogy ilyen alacsony sebességhez elegendő lőportölteteket adnak meg min. és max. értéknek? Egy gyári lőszer simán eléri a 850 m/s-ot.
http://www.nosler.com/Reloading-Data/30-06-Springfield-180-Grains.aspx

Ez nem megy a pontosság rovására?

BP  Emelem

Én úgy halottam  a sebesség csökkentése NÖVELI a pontosságot! Céllövő topictársak majd megerősítik, vagy elvetik! Mosolyog
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #91 Dátum: 2012. Október 26. - 17:02:26 »

Ma hívott a helyi RKP ügyintézője, hogy egyrészt rossz helyen jelentkeztem, mert a PMRFK-nál kellett volna és nem náluk (bár a PMRFK-nál mondta a csaj, hogy a helyi szerveknél jelentkezzek levélben), másrészt meg ne izguljak, mert idén már úgysem lesz vizsga...

"Ő magyarnak születék,
S hazájában ősi jelszó:
„Ej, ráérünk arra még!”  Woest Woest

....és teljesen igaza van, nem szabad izgulni. Izguljanak azok, akik már negyven ropi mínuszban vannak a tanfolyás miatt!
Én egyelőre ingyen nézegetem a neten a hozzávalókat.
Naplózva
SzaboZ
mijouctXD
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


WWW
« Új üzenet #92 Dátum: 2012. November 09. - 15:25:51 »

Én úgy halottam  a sebesség csökkentése NÖVELI a pontosságot! Céllövő topictársak majd megerősítik, vagy elvetik! Mosolyog

Az a szabály, hogy nincs szabály. Próba van meg a kísérletezés. Az általában igaz, hogy a lőszer a maximális nyomásnál már kevésbé pontos, mint alatta, de sok ellenpélda is van. A pontosság rengeteg dolognak a függvénye. Elsősorban a puskacső-lövedék kombináció a fontos. Szereti-nem szereti. Az összes többi utána jön. Sorrendet szerintem fel sem lehet állítani.
Naplózva

Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #93 Dátum: 2012. November 09. - 20:34:48 »

Az a szabály, hogy nincs szabály. Próba van meg a kísérletezés. Az általában igaz, hogy a lőszer a maximális nyomásnál már kevésbé pontos, mint alatta, de sok ellenpélda is van. A pontosság rengeteg dolognak a függvénye. Elsősorban a puskacső-lövedék kombináció a fontos. Szereti-nem szereti. Az összes többi utána jön. Sorrendet szerintem fel sem lehet állítani.

Szabályok vannak! Például mindjárt egy: "Összehasonlíthatatlan fogalmakat nem hasonlítunk össze!" Ez a szabály szerény személyemtől van, most találtam ki! De igaz! Mert ugye azért azt feltételezheti mindenki bizonyos szint fölött, hogy aki pontosan akar lőni az össze válogatja a csövet-lövedéket-lőporadagot, sőt a beültetési mélységet is! Persze egy olyan országban, ahol a regnáló hatalom legalább a saját maga által hozott törvényeket betartja! Szomorú
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #94 Dátum: 2012. November 09. - 20:55:22 »

Szabályok vannak! Például mindjárt egy: "Összehasonlíthatatlan fogalmakat nem hasonlítunk össze!" Ez a szabály szerény személyemtől van, most találtam ki! De igaz! Mert ugye azért azt feltételezheti mindenki bizonyos szint fölött, hogy aki pontosan akar lőni az össze válogatja a csövet-lövedéket-lőporadagot, sőt a beültetési mélységet is! Persze egy olyan országban, ahol a regnáló hatalom legalább a saját maga által hozott törvényeket betartja! Szomorú


Bammeg Sanyooo!
Te még nem jöttél rá, hogy a törvények csak ránk vonatkoznak?
Hát mi sem hozunk otthon olyan "törvényt" ami ránk nézve rossz! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #95 Dátum: 2012. November 09. - 21:08:28 »

Bammeg Sanyooo!
Te még nem jöttél rá, hogy a törvények csak ránk vonatkoznak?
Hát mi sem hozunk otthon olyan "törvényt" ami ránk nézve rossz! Kacsint

Látod Attila, ezért szeretlek! Te el tudod magyarázni általam is érthető módon, hogy mi a helyzet!  Vigyorog De néha tévedsz! Nekem otthon szavam sincs, nemhogy törvényalkotási jogom!  Rííí Rííí Rííí
 Röhög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #96 Dátum: 2012. November 09. - 21:46:21 »

Hát mi sem hozunk otthon olyan "törvényt" ami ránk nézve rossz! Kacsint
Szégyen és gyalázat, de nem tudom már, hogy hol olvastam a következő történetet:
Főúri vadászat (talán Vitéz "Kőbányai" jelenlétével), főszolgabírók, ispánok, stb...
Aztán az egyik hajtásban esik egy szebbecske bika is.
Valaki meg találja dorgálni a zsinórosmentés főhalljakendet, hogy ezt meg miért kellett, ha egyszer törvény is tiltja, mire a válasz:
- A törvényt a parasztnak csináltuk!

Direkt nem teszek mosolygós kis fejecskét, mert inkább a hányós illene hozzá....annyira időszerű....
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #97 Dátum: 2012. November 09. - 22:00:30 »

Szégyen és gyalázat, de nem tudom már, hogy hol olvastam a következő történetet:
Főúri vadászat (talán Vitéz "Kőbányai" jelenlétével), főszolgabírók, ispánok, stb...
Aztán az egyik hajtásban esik egy szebbecske bika is.
Valaki meg találja dorgálni a zsinórosmentés főhalljakendet, hogy ezt meg miért kellett, ha egyszer törvény is tiltja, mire a válasz:
- A törvényt a parasztnak csináltuk!

Direkt nem teszek mosolygós kis fejecskét, mert inkább a hányós illene hozzá....annyira időszerű....


Ez a story inkább a mára igaz. Abban a korban, amire utalsz még élt a becsület.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #98 Dátum: 2012. November 09. - 22:04:14 »

Szégyen és gyalázat, de nem tudom már, hogy hol olvastam a következő történetet:
Főúri vadászat (talán Vitéz "Kőbányai" jelenlétével), főszolgabírók, ispánok, stb...
Aztán az egyik hajtásban esik egy szebbecske bika is.
Valaki meg találja dorgálni a zsinórosmentés főhalljakendet, hogy ezt meg miért kellett, ha egyszer törvény is tiltja, mire a válasz:
- A törvényt a parasztnak csináltuk!

Direkt nem teszek mosolygós kis fejecskét, mert inkább a hányós illene hozzá....annyira időszerű....

Talán valamelyik Nemeskéry könyvében...de nem biztos... Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #99 Dátum: 2012. November 09. - 23:12:47 »

Persze egy olyan országban, ahol a regnáló hatalom legalább a saját maga által hozott törvényeket betartja! Szomorú

Sanyooo! Már megint kezded? Ne mondd már, hogy a regnáló hatalom nem tart be!? 

Na ugye!  Ördög Ördög Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #100 Dátum: 2012. November 10. - 06:39:59 »

Attila!  Emelem



Te még nem jöttél rá, hogy a törvények csak ránk vonatkoznak?
Hát mi sem hozunk otthon olyan "törvényt" ami ránk nézve rossz! Kacsint


Ebben a huszonkettő, sorrendbe rakott Magyar szóban, minden benne van ami kell.............
És semmi, ami nem.  Emelem
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #101 Dátum: 2012. November 15. - 18:34:59 »

Szép estét mindenkinek!

A Vaterán kolbászoltam..és ebbe futottam bele...lehet érdekel valakit.
http://gyujtemeny.vatera.hu/militaria/hatastalanitott_fegyver/vadasz_hagyatek_soreteshez_1665879494.html?adult=1
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #102 Dátum: 2012. November 27. - 16:29:25 »

Uraim!

Végre előrelépés újratöltés ügyben! Hamarosan indulnak a vizsgák!!!

http://www.kapszli.hu/hu/news/112

Üdv
SC
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #103 Dátum: 2012. November 28. - 07:56:07 »

Uraim!

Végre előrelépés újratöltés ügyben! Hamarosan indulnak a vizsgák!!!

http://www.kapszli.hu/hu/news/112

Üdv
SC

Na ez már valami!  Mosolyog  Igen
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #104 Dátum: 2012. November 28. - 11:06:09 »

Uraim!

Nagyon jó hírek! Meghirdették az első lőszertöltő vizsgát dec. 12-re!
+ az alábbi linken találtok egy ingyenes kiadványt, amit a PKLV Kft. munkatársai készítettek az elméleti felkészülés segítésére:
http://www.kapszli.hu/hu/news/113

Üdv
SC



Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: