Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő az újratöltésről...  (Megtekintve 92097 alkalommal)
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #555 Dátum: 2022. Március 21. - 19:48:18 »

Mivel tud többet a svájci a Lovexnél?

Jaa, azt nem tudom Stoel

Lehet, hogy semmivel, csak nem reklámozzák, hogy milyen hőfokstabilitása van, meg copper fouling eliminátorral van ellátva.
Naplózva
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #556 Dátum: 2022. Március 21. - 19:52:37 »

Anélkül, hogy Szlávik vadásztárs elévülhetetlen érdemeit csökkenteni akarnám, meg kell jegyeznem, hogy az "Iszapszemű öreg rája" kifejezés az a magyar néphadseregből származik, a harmadik időszakos "öregkatona" volt az Iszapszemű öreg rája avagy az "öreg rája aki sz.rik rája".
De ezt honnan is tudna az az operettkatona aki Taszáron lopta a napot... Ördög Ördög Ördög

Öreg járőr nem rakéta, csúszik-mászik mint a béka.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #557 Dátum: 2022. Március 21. - 19:52:53 »

Jaa, azt nem tudom Stoel

Lehet, hogy semmivel, csak nem reklámozzák, hogy milyen hőfokstabilitása van, meg copper fouling eliminátorral van ellátva.

Nincs elegendő gyakorlati tapasztalatom a témában, ugyanakkor azt hiszem nem véletlenül síratja a fél világ a Varget port, és a REACH miatt kitiltott többi jóságot.. Biztosan van por és por között különbség
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #558 Dátum: 2022. Március 21. - 20:48:23 »

Az RS és Vihta nagyon egyenletesek sarzsonként. Mindkettő kiválló minőséget képvisel , jobbat mint a lovex.

Ennek az egész porosdinak is van egy gyakorlati oldala meg egy elméleti.
A gyakorlatit Csabus leírta pontosan.
Az elméletiben meg van minden más. Pénz, Okoskodás, számok, kíváncsiság, céllövészet stb.
Én személyszerint nem látom értelmesnek azt a részét az ujratöltésnek, hogy "olcsolőszer olcsóporbol".
Biztos azért mert kis csicska vagyok, de aki fegyvert, tagságit, kocsit, kukoricát  stb vesz annak nem az fogja a vadászidényét odaverni hogy 25e huf ért vagy 40e huf ért vesz port.
Kíváncsi vagyok a porokra, nem hiszem hogy mindenre a lovex a legjobb azért mer az van minden vadászboltban.
(kb mint a nike lőszer a legjobb mert akkoriban volt vad meg vadászat mêg)

Szóval szerintem, igen van különbség és van öröm faktora annak ha  valaki  tölt több kaliberben több féle porral.  És még jó is, nem csak lőlapon..
De mint mondtam.ez szubjektiv, én meg kis buzi vagyok, tudom.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #559 Dátum: 2022. Március 22. - 06:19:33 »

Anélkül, hogy Szlávik vadásztárs elévülhetetlen érdemeit csökkenteni akarnám, meg kell jegyeznem, hogy az "Iszapszemű öreg rája" kifejezés az a magyar néphadseregből származik, a harmadik időszakos "öregkatona" volt az Iszapszemű öreg rája avagy az "öreg rája aki sz.rik rája".
De ezt honnan is tudna az az operettkatona aki Taszáron lopta a napot... Ördög Ördög Ördög
Én kéremszépen, ezt a leghatározottabban tiltakozva, az összes, látótávolságon belül (és azon túl is) elérhető módon visszautasítom!
Mert emlékeim szerint loptam én ott szinte mindent, bármit, sőt még akármit is, de a Napot úgy hagytam ott, ahogyan az addig volt.
Nem mondom, hogy nem fordult meg a fejemben, de hát erkölcsi mérce is van a világon😇😁
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #560 Dátum: 2022. Március 22. - 06:24:44 »

Kíváncsi vagyok a porokra, nem hiszem hogy mindenre a lovex a legjobb azért mer az van minden vadászboltban.

Szóval szerintem, igen van különbség és van öröm faktora annak ha  valaki  tölt több kaliberben több féle porral.  És még jó is, nem csak lőlapon..
De mint mondtam.ez szubjektiv, én meg kis buzi vagyok, tudom.
Ja, ha így írod, akkor értem ám én!
Csak én a pin@val voltam így úgy 30 éven keresztül🤣

Ha neked ez nem ismerős, akkor a buzi előtti "kis" minősítést kéretik javítani 🤣🤣🤣
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #561 Dátum: 2022. Március 22. - 08:50:07 »

Az RS és Vihta nagyon egyenletesek sarzsonként. Mindkettő kiválló minőséget képvisel , jobbat mint a lovex.
 
Én személyszerint nem látom értelmesnek azt a részét az ujratöltésnek, hogy "olcsolőszer olcsóporbol".


 Emelem

Én nem vagyok a Lovex fizetett embere (sajnos), de - már biztos leírtam itt is párszor - teljesen meg vagyok vele elégedve.
Ha tudok különböző kaliberekben, különböző Lovex porokkal 0,5-1cm-es szórást produkálni (100m-en) nem lehet az olyan rossz.  Kacsint
Úgy vagyok vele, ha ez jól működik, minek fizessek majd' dupla annyit egy "neveseb" púderért.
Az "ócsólőszer" úgy se játszik, mert a lövedéket meg az alapján válogatom, ami nekem szimpatikus, nem amelyik olcsó.

Egyébként első körben a Vihtát használtam, mert a "nagy öregek" azt mondták, az a faxa.
Később szintén a "nagy öregek" mondták, hogy próbáljam ki a Lovexet, mert az is jó.  Vigyorog És tényleg.

Emellett nem lettem Lovex fanatikus, épp most tervezem kipróbálni az RS porokat is, kezdetnek a 45-70-hez.  Táncol

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #562 Dátum: 2022. Március 22. - 09:35:36 »

Én kéremszépen, ezt a leghatározottabban tiltakozva, az összes, látótávolságon belül (és azon túl is) elérhető módon visszautasítom!
Mert emlékeim szerint loptam én ott szinte mindent, bármit, sőt még akármit is, de a Napot úgy hagytam ott, ahogyan az addig volt.
Nem mondom, hogy nem fordult meg a fejemben, de hát erkölcsi mérce is van a világon😇😁
Ne mentegetőzz, már elévült. Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #563 Dátum: 2022. Március 22. - 09:47:35 »

Emelem

Én nem vagyok a Lovex fizetett embere (sajnos), de - már biztos leírtam itt is párszor - teljesen meg vagyok vele elégedve.
Ha tudok különböző kaliberekben, különböző Lovex porokkal 0,5-1cm-es szórást produkálni (100m-en) nem lehet az olyan rossz.  Kacsint
Úgy vagyok vele, ha ez jól működik, minek fizessek majd' dupla annyit egy "neveseb" púderért.
Az "ócsólőszer" úgy se játszik, mert a lövedéket meg az alapján válogatom, ami nekem szimpatikus, nem amelyik olcsó.

Egyébként első körben a Vihtát használtam, mert a "nagy öregek" azt mondták, az a faxa.
Később szintén a "nagy öregek" mondták, hogy próbáljam ki a Lovexet, mert az is jó.  Vigyorog És tényleg.

Emellett nem lettem Lovex fanatikus, épp most tervezem kipróbálni az RS porokat is, kezdetnek a 45-70-hez.  Táncol

 Wave


Én is azt szeretem-szeretném, ha a legolcsóbb Lovex (lenne) a legjobb,de úgy gondolom, hogy egy jó por nem csak abban mutatkozik meg, hogy 100m-en tud-e 1cm-es szórást, hanem hogy 1000m-en is megmarad-e az 10-15cm-nek, hidegben-melegben. Na meg hogy hány próbatöltésből sikerült ezt az optimális adagot meghatározni.

Mindemellett nincs kizárva egyáltalán, hogy a Lovex jobb, mint bármelyik egyéb, csak még nem szottyant kedve a világklasszis puskásoknak versenyt nyerni vele.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #564 Dátum: 2022. Március 22. - 12:53:23 »

Ne mentegetőzz, már elévült. Ördög Ördög Ördög
Nana!
Tévedtek itt már ennél nagyobbat is 😁
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #565 Dátum: 2022. Március 22. - 13:53:06 »

Én is azt szeretem-szeretném, ha a legolcsóbb Lovex (lenne) a legjobb,de úgy gondolom, hogy egy jó por nem csak abban mutatkozik meg, hogy 100m-en tud-e 1cm-es szórást, hanem hogy 1000m-en is megmarad-e az 10-15cm-nek, hidegben-melegben. Na meg hogy hány próbatöltésből sikerült ezt az optimális adagot meghatározni.

Mindemellett nincs kizárva egyáltalán, hogy a Lovex jobb, mint bármelyik egyéb, csak még nem szottyant kedve a világklasszis puskásoknak versenyt nyerni vele.

Jaaa, hogy itt most 1000 méterekről beszélünk?  Meglepődött
Azt hittem, Vadászfórum vagyunk és vadászati használhatóságról van szó.  Stoel
(Azért az 1000m még a preciziós/táv/sportlövőknél is extrémnek számit  Vállat von)

Nem mondtam, hogy a Lovex a legjobb, pláne nem, hogy távlövő verseny szinten.
Azt viszont állítom, hogy nekem vadászként, az említett esetekben nem lehet jobb annál, hogy 100m-en összeszakadnak a lövések. Drágább portól se fognak jobban ősszeszakadni.  Ördög
Ha hosszabb távon nézném (amire nem is nagyon van lehetőségem), ott már előjönne az arra nem alkalmas vadászpuska-vadászlövedék-rongy a hátulján kombó, és nem lehetne eldönteni, hogy a por vagy a többi tényező okozza azt a bizonyos szórásképet.
 Bow
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #566 Dátum: 2022. Március 24. - 07:18:23 »

Én is azt szeretem-szeretném, ha a legolcsóbb Lovex (lenne) a legjobb,de úgy gondolom, hogy egy jó por nem csak abban mutatkozik meg, hogy 100m-en tud-e 1cm-es szórást, hanem hogy 1000m-en is megmarad-e az 10-15cm-nek, hidegben-melegben. Na meg hogy hány próbatöltésből sikerült ezt az optimális adagot meghatározni.

Mindemellett nincs kizárva egyáltalán, hogy a Lovex jobb, mint bármelyik egyéb, csak még nem szottyant kedve a világklasszis puskásoknak versenyt nyerni vele.
Üdv erről a szórásról meg csak annyit hogy az első KarlóGusztávómmal próbálkozva vettem észre azt hogy a favorit töltet PPU hüvelybe töltve körkörös lőképet produkált.Ámde ha RWS hüvelybe töltöttem ugyanazt a lövések kicsit balra és magasabban csapódtak be és egy függőleges vonalon egymástól 2-2cm re.Tehát nem biztos hogy csak a por márkája és mennyisége ami meghatározó.Tehát minden egyes cső más recepttel fog igazán szépen működni de sok egyéb befolyásoló tényező lehet amire elsőkörben nem is gondolna az ember.Egy igazán jó versenytöltet lehet hogy 5-600 lövésből jön elő.Azt gondolom hogy nagyon sokan vagyunk akik örülünk hogyha vadászati szituban sikerül lőni 4cm szórást 200 m re.Egy lesről mindenképpen.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #567 Dátum: 2022. április 02. - 16:05:08 »


Szereztem egy sebességmérőt, mert furdalt a kíváncsiság, hogy mégis mennyi az annyi.
Persze azonnal eszembe jutott, hogy mi lenne ha töltenék is ezt azt.
 OOO



Az utsó 4 re lettem volna legjobban kíváncsi csak késő vettem észre, hogy a sebességmérő lelazult és nem tudott mérni.

Alapban a Norma meg spce amire be van lőve a puska.
A CFE-223 egy Hodgdon por, lapított gömblőpor, mindenféle hókuszpókusszal.
A Vectan Tubal 3000 az 30. kaliberek kissebb magjaihoz javasolt. Azzal a 150graines Sierra Pro hunter SP-t akartam kiptóbálni.

A gecoban szerintem Rotweil púder van ami igazából a belga PBC gyártmánya ha jól tudom.
A lapuaban biztos valami vihta van.

Én alapvetően elég kotvány lövő vagyok, de ami a röhej, hogy a 150-180-200graines magok bármelyikével lehetett volna gépház lövést elérni, annyira nem szórta vészesen. Sőt. Szóval HOWA rulez Táncol

Az egésznek semmi gyaorlati nagy célja nincs azon kívül, hogy kíváncsi vagyok.
Üdv

L
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #568 Dátum: 2022. április 06. - 22:13:02 »

Sziasztok!

Honnan a legegyszerűbb rendelni kis hazánkon belül kenőanyagot?
Nem igazán kapható a környékemen... és csak ezért nem utazgatnék.



 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #569 Dátum: 2022. április 09. - 21:14:06 »

Sziasztok!

Honnan a legegyszerűbb rendelni kis hazánkon belül kenőanyagot?
Nem igazán kapható a környékemen... és csak ezért nem utazgatnék.



 S.Peti

Petya, ha nem kapsz sehol kenőanyagot, akkor sűrű szappanos oldattal is nyomathatod!  Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: