Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő az újratöltésről...  (Megtekintve 92121 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #345 Dátum: 2014. április 03. - 18:30:17 »

Pont azt szeretném megtudni,hogy ő oda tartozik -e ?...
Nem tartozom azon emberek sorába, akik irigyek arra amit ők nem mernek,vagy nem tudnak,vagy nem is akarnak kipróbálni.Viszont azon emberek sorába tartozom akik-többek között itt a fórumon is- sok átgondolatlan cselekvéssorozat "áldozatát" voltak kénytelen megismerni. A vadászathoz szükséges eszközök beszerzése közben sokan követünk el hibát. (Én is vettem már pár dolgot amivel utána nem tudtam mit kezdeni... Ördög) Néha jó,ha valaki gondolkodásra késztet minket mielőtt beleugrunk egy hülyeségbe.
Nekem öt doboz lőszer két lőterezésre kevés.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #346 Dátum: 2014. április 03. - 19:44:25 »

Nekem öt doboz lőszer két lőterezésre kevés.
Nem is mondanálak átlagos magyar vadásznak. Magamat már inkább... Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #347 Dátum: 2014. április 03. - 20:34:55 »

Nekem öt doboz lőszer két lőterezésre kevés.

Mert állandóan rángógörcs áll a mutatóujjadba, ha puska van nálad.
Aztán majd 30 lőtérlátogatás után cserélhetsz csövet a Stájeren, ha hozni akarod a MOA-t! Vigyorog
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #348 Dátum: 2014. április 03. - 21:22:30 »

Mert állandóan rángógörcs áll a mutatóujjadba, ha puska van nálad.
Aztán majd 30 lőtérlátogatás után cserélhetsz csövet a Stájeren, ha hozni akarod a MOA-t! Vigyorog
Meglepődnék, ha nem bírná...de ez van. Kacsint
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #349 Dátum: 2014. április 03. - 22:13:15 »

Nekem öt doboz lőszer két lőterezésre kevés.
Vigyorog
Nálam úgy fogyott el tavaly legalább 180-200 db, hogy szinte csak íjjal vadásztam Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #350 Dátum: 2014. április 04. - 07:24:39 »

Vigyorog
Nálam úgy fogyott el tavaly legalább 180-200 db, hogy szinte csak íjjal vadásztam Ördög

Mit lőttél ?    OOO
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #351 Dátum: 2014. április 04. - 08:46:11 »

Nem a lelkesedésedet akarom faragni,de mennyit fogsz te vadászni és lőni? Hozzászólásaidból kiderül,hogy spórolni szeretnél a lőszerköltségen...Egy ilyen prés-általad bekalibrált -árából 5 doboz lőszert veszel...  Vállat von Átlagos körülmények között az 5 évre való lőszer.

 Emelem
Nem akarok a kérdezett kolléga helyet válaszolni, de szerintem elenyésző azok száma akik a spórolás miatt vágnak bele az újratöltésbe. Ez egy a vadászattal-lövészettel összefüggő, de szinte egy külön szenvedély. Aki belekezd nem hiszem, hogy az 5 doboz árát fogja nézni. És ha már tölt, többet is fog lőni, valószínű javul a fegyverkezelése stb.
Pl. én a csak a "hajtáspuskámmal" tavaly ~3 doboznyi lőszert ellőttem, de egyet sem vadra. (Bezzeg tegnap... :Mosolyog)

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #352 Dátum: 2014. április 04. - 08:59:34 »

Mit lőttél ?    OOO
HA én ezt a klubban egyszer elmesélném..... Ördög

A lőszerspórolás nekem nem fér bele a vadászatba.
Ha lenne erre vonatkozó törvénytervezet, én maximálisan támogatnék valami olyan kötelezettséget, hogy aki vadásznak tartja magát, annak legalább évente
egy alkalommal, de akár a vadászati idények főbb fordulópontjain lövészeti alkalmassági vizsgán kelljen részt vennie és ott egy jó szintet meglőnie.
Ez lenne a feltétele, hogy abban az adott időszakban egyáltalán fegyvert emelhessen vadra.
Lehetne ezt tartani magánál a Vadásztársaságnál, úgy gondolom ez nem megoldhatatlan feladat. Csak egy-két törvénymódosítás az egész.
Aki ezt nem tudja teljesíteni, annak semmi keresnivalója nincs az erdőn-mezőn fegyverrel a kezében!!!!
Ehhez pedig gyakorolni kell.
Ne jöjjön itt senki nyüsszögve, hogy ez sokba kerül.
Ha van pénz majomra, akkor legyen pénz banánra is!!
Nem, sajnos nem vet fel  a pénz és nincsen lőterem sem (mielőtt ezen a szálon elindulnánk) és ebből semmi anyagi előnyöm nem származna.
Lenne viszont sokkal kevesebb ellőtt lábú és kiontott belű vad, akiknek a szenvedését el lehetne kerülni.
Magyarországon közel sincs annyi vérebes, aki képes lenne lekövetni a jelenlegi piaci igényt....már amennyi sebzést egyáltalán bevall a sok balfasz kontár Stoel
Sok száz kísért vendég után merem azt állítani, hogy a magyar vadászok nagyobb hányada egyszerűen nem tud lőni.
Pedig nem ördöngősség ezeknek a képességeknek a megszerzése, de évi 1-2 doboz lőszerből lehetetlen.

Számomra a vadászat nem csak lehetőség, hanem legalább akkora részben kötelezettség is.
Aki ezt a "rossz" oldalát nem képes, vagy nem akarja vállalni, az ne vadásszon.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Tomsawier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #353 Dátum: 2014. április 04. - 09:44:40 »

Köszönöm az építőjellegű válaszokat! Fél oldalon fogalmaztam, de röviden is lelehet írni.

Nekem megéri!.
Naplózva

Ha kell, még ezerszer, úgy mondom el, van még vadász, és nem adja fel!
Ha kell, még ezerszer, úgy mondom el, hogy mindenki hallja, nem adja fel!
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #354 Dátum: 2014. április 04. - 19:02:50 »

HA én ezt a klubban egyszer elmesélném..... Ördög

A lőszerspórolás nekem nem fér bele a vadászatba.
Ha lenne erre vonatkozó törvénytervezet, én maximálisan támogatnék valami olyan kötelezettséget, hogy aki vadásznak tartja magát, annak legalább évente
egy alkalommal, de akár a vadászati idények főbb fordulópontjain lövészeti alkalmassági vizsgán kelljen részt vennie és ott egy jó szintet meglőnie.
Ez lenne a feltétele, hogy abban az adott időszakban egyáltalán fegyvert emelhessen vadra.
Lehetne ezt tartani magánál a Vadásztársaságnál, úgy gondolom ez nem megoldhatatlan feladat. Csak egy-két törvénymódosítás az egész.
Aki ezt nem tudja teljesíteni, annak semmi keresnivalója nincs az erdőn-mezőn fegyverrel a kezében!!!!
Ehhez pedig gyakorolni kell.
Ne jöjjön itt senki nyüsszögve, hogy ez sokba kerül.
Ha van pénz majomra, akkor legyen pénz banánra is!!
Nem, sajnos nem vet fel  a pénz és nincsen lőterem sem (mielőtt ezen a szálon elindulnánk) és ebből semmi anyagi előnyöm nem származna.
Lenne viszont sokkal kevesebb ellőtt lábú és kiontott belű vad, akiknek a szenvedését el lehetne kerülni.
Magyarországon közel sincs annyi vérebes, aki képes lenne lekövetni a jelenlegi piaci igényt....már amennyi sebzést egyáltalán bevall a sok balfasz kontár Stoel
Sok száz kísért vendég után merem azt állítani, hogy a magyar vadászok nagyobb hányada egyszerűen nem tud lőni.
Pedig nem ördöngősség ezeknek a képességeknek a megszerzése, de évi 1-2 doboz lőszerből lehetetlen.

Számomra a vadászat nem csak lehetőség, hanem legalább akkora részben kötelezettség is.
Aki ezt a "rossz" oldalát nem képes, vagy nem akarja vállalni, az ne vadásszon.
 Emelem
Az elvvel egyetértek, de Magyarisztánban ebből a kötelező lövészetből is lepapírozós buli lenne a végére, mert képtelenség lenne a jelenlegi apparátussal ellenőrizni, legyen szó akár vadászati-, akár igazgatásrendészeti hatóságról.
Vannak (fegyveres) szakmák, ahol van kötelezően előírt időszakos lövészet, de ide sorolhatnám az önvédelmi maroklőfegyvereket is.
Persze a törvény is azt írja elő, hogy "hitelt érdemlően kell igazolni a lőgyakorlat megtartását", nem pedig azt, hogy "meg kell tartani".
A lőtér aláírja a fake jegyzőkönyvet, pár garasért, mert ha nem, akkor sem maradnak ott lőni, hanem máshol papíroznak. A lőterek jelenlegi anyagi helyzetét nézve, őszintén nem is hibáztatom őket.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #355 Dátum: 2014. április 04. - 20:00:20 »

Az elvvel egyetértek, de Magyarisztánban ebből a kötelező lövészetből is lepapírozós buli lenne a végére, mert képtelenség lenne a jelenlegi apparátussal ellenőrizni, legyen szó akár vadászati-, akár igazgatásrendészeti hatóságról.
Vannak (fegyveres) szakmák, ahol van kötelezően előírt időszakos lövészet, de ide sorolhatnám az önvédelmi maroklőfegyvereket is.
Persze a törvény is azt írja elő, hogy "hitelt érdemlően kell igazolni a lőgyakorlat megtartását", nem pedig azt, hogy "meg kell tartani".
A lőtér aláírja a fake jegyzőkönyvet, pár garasért, mert ha nem, akkor sem maradnak ott lőni, hanem máshol papíroznak. A lőterek jelenlegi anyagi helyzetét nézve, őszintén nem is hibáztatom őket.

Miért jön valaki mindig ezzel a Magyarisztán szöveggel?
A VT vadászmestere nem engedi addig vadászni a vadászt, amíg nem lőtte meg a kötelezőket! Ennyi!!
Évi sok tízezer forint tagdíj, ilyen tököm hozzájárulás, olyan tököm kiadás, üzemanyag nem sok pénz? Tíz-húszezer forint fejenként meg már sok?
VADÁSZNI NEM KÖTELEZŐ!!!
Most nem a sokak szerint mű álszent duma a vad érző lény stb. az érv - habár aki ezt mondja, szívesen megnézném, hogy vinnyogna, ha valaki mondjuk lábonlőné az ilyen köcsög tetveket - de nincs joga senkinek nyilvános területen 5-6 km-ről gyilkos eszközökkel pufogtatni, aki nem igazolja évről-évre az ebben való jártasságát!
És igény lenne mindenkiben, hogy kivetné magából a vadászközösség azt, aki nem igazolja a többi vadásztárs előtt, hogy ért a fegyveréhez, és valamilyen szintet azért elér lőkészségben.
Nem papírról van szó!!!!  NoNo
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #356 Dátum: 2014. április 04. - 22:01:50 »

Miért jön valaki mindig ezzel a Magyarisztán szöveggel?
A VT vadászmestere nem engedi addig vadászni a vadászt, amíg nem lőtte meg a kötelezőket! Ennyi!!
Évi sok tízezer forint tagdíj, ilyen tököm hozzájárulás, olyan tököm kiadás, üzemanyag nem sok pénz? Tíz-húszezer forint fejenként meg már sok?
VADÁSZNI NEM KÖTELEZŐ!!!
Most nem a sokak szerint mű álszent duma a vad érző lény stb. az érv - habár aki ezt mondja, szívesen megnézném, hogy vinnyogna, ha valaki mondjuk lábonlőné az ilyen köcsög tetveket - de nincs joga senkinek nyilvános területen 5-6 km-ről gyilkos eszközökkel pufogtatni, aki nem igazolja évről-évre az ebben való jártasságát!
És igény lenne mindenkiben, hogy kivetné magából a vadászközösség azt, aki nem igazolja a többi vadásztárs előtt, hogy ért a fegyveréhez, és valamilyen szintet azért elér lőkészségben.
Nem papírról van szó!!!!  NoNo

Ba+ ez ütött ... Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #357 Dátum: 2014. április 04. - 22:29:14 »

Emelem
Nem akarok a kérdezett kolléga helyet válaszolni, de szerintem elenyésző azok száma akik a spórolás miatt vágnak bele az újratöltésbe. Ez egy a vadászattal-lövészettel összefüggő, de szinte egy külön szenvedély. Aki belekezd nem hiszem, hogy az 5 doboz árát fogja nézni. És ha már tölt, többet is fog lőni, valószínű javul a fegyverkezelése stb.
Pl. én a csak a "hajtáspuskámmal" tavaly ~3 doboznyi lőszert ellőttem, de egyet sem vadra. (Bezzeg tegnap... :Mosolyog)

 Wave
Puska volt a cumim és hamarabb volt "tőőtő" a kezemben mint biciklikormány... Kacsint Tisztában vagyok azzal is,hogy mit jelent a lövészetben a gyakorlás. Nagyon szívesen vizsgáznék le minden évben lövészetből,ha mindenkinek vizsgáznia kellene,mert akkor végre válogathatnék a környékbeli megürült helyekből,nem pedig arra kellene várnom,hogy valaki kivigyen magával,mint gyerekkoromban...  Ördög S mivel kicsit úgy érzem,hogy az általam megszemélyesített átlagvadász-átlaggondolkodása lett támadva az előző hozzászólásokban,jelzem,hogy korábban már elmondtam,nem azért szóltam hozzá,hogy a lelkes leendő újratöltőt lebeszéljem terveiről,-mert én faszariságból sajnálnám a lőszerújratöltés infrastruktúrájára a zsetont-hanem azért, mert kiindulásként ő volt az, aki spórolási szándékot jelzett-vagy legalábbis a szövegkörnyezetből az véltem sejleni...Így viszont nem értettem mit is akar.  Vállat von Megnyugtatott engem is ,hogy megéri majd neki... Wave

Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #358 Dátum: 2014. április 04. - 22:33:35 »

Miért jön valaki mindig ezzel a Magyarisztán szöveggel?

Mert nálunk össznépi gyakorlat, hogy azt nézzük, hogy valamit hogyan nem lehet "megcsinálni", nem pedig azt, hogy hogyan lehet.  Nem
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #359 Dátum: 2014. április 06. - 12:43:17 »

Mert nálunk össznépi gyakorlat, hogy azt nézzük, hogy valamit hogyan nem lehet "megcsinálni", nem pedig azt, hogy hogyan lehet.  Nem

Kb.  :Mosolyog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: