Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő az újratöltésről...  (Megtekintve 92063 alkalommal)
Davise
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #270 Dátum: 2013. április 09. - 16:50:36 »

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Eldöntöttem, le fogok vizsgázni!  Vigyorog A kérdés már csak az, hogy mikor!
A tanfolyam mindenképp hasznos, ezt kár tagadni. Az értéke, az ott szerzett minimális gyakorlat vizsgák kimenetelét döntheti és dönti is el. Ehhez kétség nem fér! Ellenben az árát nem tartom kedvezőnek. Ha az időtartamát is figyelembe veszem, akkor kifejezettem drágállom. Hasonló időtartamú fegyverismereti tanfolyamon töredékért lehet részt venni. Az állami vadászvizsgára felkészítő tanfolyamok árának pedig nem elhanyagolható hányada, pedig azok időtartama és anyaga összevethetetlen a lőszertöltő vizsgáéval.

A vizsga szükségessége kérdés az említett összes vizsga esetében létező kérdés tud lenni. Biztos is vagyok benne, hogy a vadászok cirka fele-fele arányban vett részt vadászvizsgára felkészítő tanfolyamon és mindannyian tudjuk, hogy nélküle is becsületesen, teljes értékűen fel lehet készülni, míg sajnos olyan esetek is vannak, hogy olyanoknak sikerül a vizsga akik a tanfolyam elvégzése ellenére is hiányos ismeretekkel rendelkeznek. Eme tényt figyelembe véve a valódi határt a készséggel rendelkezők és a nem rendelkezők között a vizsgabizottságnak a feladata eldönteni!

Egyszóval! Tehát arra szerettem volna kilyukadni, hogy a gyakorlati anyag elsajátításában nagy segítség a tanfolyam, viszont a biztos elméleti tudás, a "mit-miért" birtokában megoldható kell, hogy legyen a gyakorlati rész is. Mint ahogy a gyakorlott kéz is téveszthet, vagy esetlegesen rutinból szabályt sért.

Tisztelettel: Davise  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #271 Dátum: 2013. április 09. - 22:01:09 »

"Eme tényt figyelembe véve a valódi határt a készséggel rendelkezők és a nem rendelkezők között a vizsgabizottságnak a feladata eldönteni!"

Nem, Davise!
Ezt az élet fogja eldönteni!
A vizsga - a "papír" - egy beugró csak, ha jót akarsz csinálni, a tanfolyam is és a vizsga is kevés. Vegyél egy alapcuccot, és gyakorolj a videók alapján. És ha megakadsz, kérdezz, akár itt a fórumon is. Valaki biztos fog válaszolni. Kb 300 embernek megvan a vizsgája, csak tudnak egy-két kérdésre válaszolni!
 Wave
Naplózva
Davise
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #272 Dátum: 2013. április 09. - 22:29:57 »

Egyet kell, hogy értsek. Viszont egészen jó ötletet adtál, amit muszáj, hogy megköszönjek. Eddig fel sem merült, hogy a papírok előtt megvegyem a felszerelést. Azt tudom, vagyis valójában eldöntöttem, h le fogom tenni, mert szeretnék vele foglalkozni. Így előbb-utóbb be kell szereznem a felszerelést. Ebből kifolyólag mért ne elöbb, ha ez segítségemre is lehet a felkészülésben?  Meglepődött Tiszta jó!!  Vigyorog

Tisztelettel: Davise  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #273 Dátum: 2013. április 09. - 22:41:49 »

Na, már nem éltem hiába!!  Táncol
 Wave
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #274 Dátum: 2013. április 10. - 00:30:16 »

Na, már nem éltem hiába!!  Táncol
 Wave
Dehogynem. Állandóan félrevezeted a nagyérdeműt. A másik fórumon is hadoválsz valami cordite-ról meg arról, hogy a vatta tartja helyén a hüvelyben a lőport meg jobb égés meg ilyesmi. Lófaxt! Látszik, milyen elmaradott vagy.  Tasli
Jusson eszedbe, hogy amikor kapsz egy injekciót, a nővérke is ad egy vattabucit, hogy szorítsd a sebre. Nohát, a hüvelybe is azért rakják bele a vattát, hogy ne kelljen a bucival a meglőtt vad után rongálni. Mint az köztudott...
 Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #275 Dátum: 2013. április 10. - 08:26:16 »

Dehogynem. Állandóan félrevezeted a nagyérdeműt. A másik fórumon is hadoválsz valami cordite-ról meg arról, hogy a vatta tartja helyén a hüvelyben a lőport meg jobb égés meg ilyesmi. Lófaxt! Látszik, milyen elmaradott vagy.  Tasli
Jusson eszedbe, hogy amikor kapsz egy injekciót, a nővérke is ad egy vattabucit, hogy szorítsd a sebre. Nohát, a hüvelybe is azért rakják bele a vattát, hogy ne kelljen a bucival a meglőtt vad után rongálni. Mint az köztudott...
 Vigyorog

A "bucival" már kell vad után rohangálni, bevonták az engedélyét mielőtt hűvösre tették  Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #276 Dátum: 2013. április 10. - 08:32:00 »

A "bucival" már kell vad után rohangálni, bevonták az engedélyét mielőtt hűvösre tették  Ördög
Le is vizsgázott íjászatból a kis huncut még a sitt előtt oszt úgy járt ki vadászni...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #277 Dátum: 2013. április 10. - 10:35:05 »

Dehogynem. Állandóan félrevezeted a nagyérdeműt. A másik fórumon is hadoválsz valami cordite-ról meg arról, hogy a vatta tartja helyén a hüvelyben a lőport meg jobb égés meg ilyesmi. Lófaxt! Látszik, milyen elmaradott vagy.  Tasli
Jusson eszedbe, hogy amikor kapsz egy injekciót, a nővérke is ad egy vattabucit, hogy szorítsd a sebre. Nohát, a hüvelybe is azért rakják bele a vattát, hogy ne kelljen a bucival a meglőtt vad után rongálni. Mint az köztudott...
 Vigyorog

Ez nem esett jól! Épp kezdtem elhinni, hogy talán van valami értelme az életemnek, és erre tessék… belenyomod a képembe a tutit! Legalább egy kicsit finomabban tetted volna! Hogy valami esélyt is adnál, vagy legalább feltételekhez kötnéd, hogy pl. hány nyuggert kell a zebrán még átvezetnem, és akkor lehet, hogy kapok egy mezei pirospontot…. vagy valami ilyesmi!  Rííí
A vattával tényleg lebuktam! Most már mindegy! (Az asszonnyal is konzultáltam ez ügyben, ő teljesen mást mondott vatta ügyben, és nővérkéket nem is említett Vállat von)
Nem gondoltam, hogy vatta ügyben igazi szakértők is olvassák a másik fórumot!  Igen Vigyorog
Mindegy, ez a szégyen már örökké rajtam marad…! Stoel  Rííí
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #278 Dátum: 2013. április 10. - 10:57:38 »

A másik fórumon is hadoválsz

Te ezt honnan tudod, mikor ki vagy tiltva??  Nyihi

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #279 Dátum: 2013. április 10. - 14:59:16 »

Te ezt honnan tudod, mikor ki vagy tiltva??  Nyihi

 Effendi
A nickem van kitiltva... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Davise
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #280 Dátum: 2013. április 10. - 19:12:40 »

Újra üdvözlök minden kedves olvasót! Keresgetek lőszer töltési táblázatokat/könyveket. Nem tud valaki olyat, amiben esetlegesen az egyes lőpor-csappantyú párosítások égési/gázfejlődési adatai megtalálhatóak? Érteném itt mondjuk adott kaliber esetén a gáztérfogat növekedésének mértékét mondjuk az idő függvényében, vagy olyasvalami paramétereket, amiből előre számolni lehetne a töltényőrben alakuló nyomás-diagramot? Illetve, ha már itt tartunk, nem kötött valaki közelebbi ismeretséget a Quick Load nevű programmal? Mennyire használható?
Előre is köszönöm!

Tisztelettel: Davise  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #281 Dátum: 2013. április 11. - 11:01:27 »

Újra üdvözlök minden kedves olvasót! Keresgetek lőszer töltési táblázatokat/könyveket. Nem tud valaki olyat, amiben esetlegesen az egyes lőpor-csappantyú párosítások égési/gázfejlődési adatai megtalálhatóak? Érteném itt mondjuk adott kaliber esetén a gáztérfogat növekedésének mértékét mondjuk az idő függvényében, vagy olyasvalami paramétereket, amiből előre számolni lehetne a töltényőrben alakuló nyomás-diagramot? Illetve, ha már itt tartunk, nem kötött valaki közelebbi ismeretséget a Quick Load nevű programmal? Mennyire használható?
Előre is köszönöm!

Tisztelettel: Davise  Emelem

A QL-ban minden megvan, ami érdekelhet.
A csappantyú-lőpor párosítás nincs, szerintem nincs is értelme. Ha majd eljutsz odáig, rájössz, hogy ennél lényegesen több befolyásoló tényező van, ami alapján az általad érdeklődésre számot tartó „adott kaliber esetén a gáztérfogat növekedésének mértékét mondjuk az idő függvényében, vagy olyasvalami paramétereket, amiből előre számolni lehetne a töltényőrben alakuló nyomás-diagramot” dolgokat be lehet állítani és meg lehet nézni.
Egyébként fel sem foghatom, hogy minek ez neked, és hogy miket tudsz ezekből leszűrni? Vállat von De hát te tudod!
A különböző csappantyúk hatásait egy adott „recept" esetében vagy a PKLV nyomásvizsgálatából, vagy házilag egy lövedék sebességmérő adatai alapján tudod kikalkulálni.
Először vegyél egy QL-ot, és ha kitanulmányoztad és marad még kérdésed, akkor tedd fel azokat.
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #282 Dátum: 2013. április 11. - 21:15:08 »

A másik fórumon is hadoválsz.......  Tasli

 Vigyorog

Ne mondd, hogy csak máshol hadoválok: Azóta beszéltem egy barátommal, tudja a "vatta" történetét..... Csak kényszerűségből került felhasználásra vatta, ami egyáltalán nem szerencsés, mivel nem rugalmas a szivaccsal ellentétben, mivel a vatta zömül. Prózai oka volt a felhasználásnak, elfogyott a szivacs....
A gyári kivitelű szivacs: a Kynoch 3 méretet gyárt, nagyon apró lukas, szürke szivacshenger, a kettes méret adatai, amelyet a 400-as és az 500-as közötti hüvelymérethez ajánlanak: kb. egy inch hosszú, 13,6 mm átmérőjű, a tömege 1,5 grain, nagyon kis fajsúlyú szivacsféle. És teljesen elég a lövésnél.
Ennyit tudtam meg vatta történetéről....  Emelem
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #283 Dátum: 2013. április 11. - 23:00:49 »

Akkor most szívesen olvasnánk az értekezéseidet a lukról és a hüvelyről is... Türelmetlenül


 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #284 Dátum: 2013. április 12. - 08:16:27 »

Akkor most szívesen olvasnánk az értekezéseidet a lukról és a hüvelyről is... Türelmetlenül


 Effendi Emelem

Kérlek tisztelettel, ha pontosabban méltóztatnál definiálnád, hogy mire is vagy kíváncsi...
Amennyiben az érsek úr által adott megoldásban szereplő lukra vagy kíváncsi abban a viccben, amelyben az volt a keresztrejtvény kérdése, hogy "a szerelem nyilasa", akkor - fájdalom! - nem én vagyok az autentikus forrás a "luk" definiálására... Vigyorog

És jó lenne, ha a hüvelyt is méltóztatnál definiálni, ó fényestekintetű ,bülbülszavú, nagytiszteletű Effendi (hogy legyen előtted mindig elég - banánhéjként működő - mélyvörös rózsaszirom, könnyű lépteidet még könnyebbé tevő.....!!!)
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: