Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő az újratöltésről...  (Megtekintve 92084 alkalommal)
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #255 Dátum: 2013. Március 20. - 22:42:22 »

Uraim egy vadásztársam kérését tolmácsolnám, mégpedig Heves Nógrád vagy Borsod megyében hol kapható lőpor, ill. csappantyú?
Naplózva
Davise
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #256 Dátum: 2013. április 07. - 23:19:41 »

Üdvözlöm Önöket,
mostanság merengek a lőszer újratöltésről. Számolgatok, elmélkedek, gondolkozom. Izgalmasnak tartom a témát, és kedvemre való lenne esetlegesen saját kényemre alakítani az általam használni kívánt lőszer tulajdonságait. Mindezek mellett pedig az anyagiak sem utolsó szempontok. Hazai honlapokon szinte semmi információt nem találok lőszeregységek beszerezhetőségéről/áráról. A kíváncsiságomat így kénytelen voltam európai oldalakról kielégíteni, és csöpke ismereteimet onnan szereztem. A lőszer újratöltésre vonatkozó jogszabályokat is áttanulmányoztam, bár ezeket eddig csak felületesen. Szeretnék érdeklődni tőletek a témával kapcsolatban. Mégpedig:
-a jogszabályban a lőszerelem megszerzési engedély a lőporra és a csappantyúra vonatkozik csak? tehát a hüvely és a lövedék nem?
-a matricák beszerzése engedélymentes, így más országból való behozatala is az? (ritka kaliberről van szó, itthon nem találtam)
Remélem nem kérdeztem ordító hülyeséget, ha mégis elnézést, de most ismerkedem az új lehetőséggel. (Ma dél óta  :Mosolyog)

Tisztelettel: Davise
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #257 Dátum: 2013. április 08. - 08:14:42 »

Üdvözlöm Önöket,
mostanság merengek a lőszer újratöltésről. Számolgatok, elmélkedek, gondolkozom. Izgalmasnak tartom a témát, és kedvemre való lenne esetlegesen saját kényemre alakítani az általam használni kívánt lőszer tulajdonságait. Mindezek mellett pedig az anyagiak sem utolsó szempontok. Hazai honlapokon szinte semmi információt nem találok lőszeregységek beszerezhetőségéről/áráról. A kíváncsiságomat így kénytelen voltam európai oldalakról kielégíteni, és csöpke ismereteimet onnan szereztem. A lőszer újratöltésre vonatkozó jogszabályokat is áttanulmányoztam, bár ezeket eddig csak felületesen. Szeretnék érdeklődni tőletek a témával kapcsolatban. Mégpedig:
-a jogszabályban a lőszerelem megszerzési engedély a lőporra és a csappantyúra vonatkozik csak? tehát a hüvely és a lövedék nem?
-a matricák beszerzése engedélymentes, így más országból való behozatala is az? (ritka kaliberről van szó, itthon nem találtam)
Remélem nem kérdeztem ordító hülyeséget, ha mégis elnézést, de most ismerkedem az új lehetőséggel. (Ma dél óta  :Mosolyog)

Tisztelettel: Davise


Üdv,

nem, nem kérdeztél ordító hülyeségeket. Habár a kérdésedre egynémely válasz egyenesen kiolvasható a jogszabályból, amit sajnos egy kicsit pontosabban kell majd áttanulmányoznod.
Tehát a hüvely és lövedék (általában) nem lőszerelem. A kivételek a jogszabályban.
A matrica egy acélból készült célszerszám, semmi nem tiltja a vásárlását.
Igen, jól gondolod, ritka kalibernél „éri meg” mindenképpen a töltésben gondolkodni. Valamint akkor, ha a gyári lőszerek elég drágák, és mondjuk kihozod otthon az egyharmadából. De nem hinném, hogy ez lenne az elsődleges szempont….
De hogy ne keletkezzen egy óriási méretű luk az oldalamon a kíváncsiságtól, elárulnád, hogy milyen ritka kaliberről lenne szó?

 Emelem
Naplózva
Davise
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #258 Dátum: 2013. április 08. - 10:52:10 »

Köszönöm válaszotokat!
Azóta tovább okosodtam, így a külföldi matrica beszerzés feleslegessé vált. El is mesélem miért.
Itthon csak a LEE cég által gyártott matricákat találtam, mint elérhető termékeket. Ez a cég azonban nem gyárt 7x65R hüvely visszaformázó matricát. Ezért kerestem külföldi oldalakon. Viszont, amikor megnéztem a PKLV honlapján található videósorozatot, akkor merült fel bennem a kérdés, hogy a 7x64-es hüvely vajon mennyiben különbözhet a billenőcsövűekre kiszuperált testvérétől. A norma oldalán megkerestem a hüvelyek méretezését és a hosszán kívül szerencsére nem különbözik. Ez miatt úgy gondolom, hogy a 7x64-es matrica set alkalmazható a "ritka" kaliber esetében is. Így szerencsére ez beszerezhető itthon is.
Engedjétek még meg, hogy had kérdezhessem meg azt, hogy miből lehet jól felkészülni a vizsgára? Van-e használható magyar szakirodalom?

Tisztelettel: Davise  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #259 Dátum: 2013. április 08. - 12:14:33 »

Köszönöm válaszotokat!
.............
Engedjétek még meg, hogy had kérdezhessem meg azt, hogy miből lehet jól felkészülni a vizsgára? Van-e használható magyar szakirodalom?

Tisztelettel: Davise  Emelem

Kedves Davise!
Valószínűleg nehezen hihető, de ezt a „kazalnyi okosságot”  Ördög a válaszomban EGYEDÜL sikerült összehoznom……  Kacsint
7x65R… már megijedtem, hogy tényleg valami ritkaságról van szó. A ritkaságokkal mindig valami nyűg van ugyanis. Ez nem ritkaság, biztos lesz aki segít, jó sokan használják, és tölthetik is. Én nem vagyok ebben a kaliberben érintett.
A PKLV honlapján ott vannak a kidolgozott kérdés-válaszok is. Más magyar irodalomról nem tudok. De nem lesz elég a szóbeli tudás, némi gyakorlati bemutatót is kérnek a vizsgán, és ha látják, hogy az ápolt még nem látott ilyet a valóságban… kegyetlenül UV-ra utasítják! Ez viszont nem vicc! Némely keresztkérdések is elhangoztak a gyakorlatból a vizsgán, tehát nem árt, ha egy pár teljes műveletsort valahol a gyakorlatban is végigcsinálsz. Sok sikert!

 Emelem

Egyébként a lényeggel - mint látom - tisztában vagy! A lényeg, hogy ne várd a sült galambot, vagyis hogy majd csak kiokosítanak, hanem az Internet óriási tárházában keresgélj önállóan.. Igen  Igen
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #260 Dátum: 2013. április 08. - 15:02:12 »

Köszönöm válaszotokat!
Azóta tovább okosodtam, így a külföldi matrica beszerzés feleslegessé vált. El is mesélem miért.
Itthon csak a LEE cég által gyártott matricákat találtam, mint elérhető termékeket. Ez a cég azonban nem gyárt 7x65R hüvely visszaformázó matricát. Ezért kerestem külföldi oldalakon. Viszont, amikor megnéztem a PKLV honlapján található videósorozatot, akkor merült fel bennem a kérdés, hogy a 7x64-es hüvely vajon mennyiben különbözhet a billenőcsövűekre kiszuperált testvérétől. A norma oldalán megkerestem a hüvelyek méretezését és a hosszán kívül szerencsére nem különbözik. Ez miatt úgy gondolom, hogy a 7x64-es matrica set alkalmazható a "ritka" kaliber esetében is. Így szerencsére ez beszerezhető itthon is.
Engedjétek még meg, hogy had kérdezhessem meg azt, hogy miből lehet jól felkészülni a vizsgára? Van-e használható magyar szakirodalom?

Tisztelettel: Davise  Emelem

Szia!
Természetesen minden probléma nélkül tölthető a 7x65R töltény 7x64-es matricával, csak az un. "Hülsenhalter" (mi is rendes magyar neve?  He?) más.  Szerintem vizsgára felkészülni, bően elég a PKLV honlapján letölthető anyag, és a ideósorozat. Ha an alaki ismerősöd akinek an felszerelése, és kicsit tudod gyakorolni a szerszámok használatát, én személy szerint felesleges pénzkidobásnak tartom több tizezer forintért, egy két -három napos tanfolyamon a résztételt. Legalábbis én kihagytam.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #261 Dátum: 2013. április 08. - 15:13:05 »

Szia!
Természetesen minden probléma nélkül tölthető a 7x65R töltény 7x64-es matricával, csak az un. "Hülsenhalter" (mi is rendes magyar neve?  He?)
Igen
Talán hüvelytalp-befogó. /A szó szerinti fordítás - hüvely tartó - hülyén hangzik magyarul./

más.  Szerintem vizsgára felkészülni, bően elég a PKLV honlapján letölthető anyag, és a ideósorozat. Ha an alaki ismerősöd akinek an felszerelése, és kicsit tudod gyakorolni a szerszámok használatát, én személy szerint felesleges pénzkidobásnak tartom több tizezer forintért, egy két -három napos tanfolyamon a résztételt. Legalábbis én kihagytam.
Szintén  Igen
A kiadott (letölthető) segédletet viszont szó szerint kérik számon a tesztben!
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #262 Dátum: 2013. április 08. - 15:35:30 »

Szia!
Természetesen minden probléma nélkül tölthető a 7x65R töltény 7x64-es matricával, csak az un. "Hülsenhalter" (mi is rendes magyar neve?  He?) más.  Szerintem vizsgára felkészülni, bően elég a PKLV honlapján letölthető anyag, és a ideósorozat. Ha an alaki ismerősöd akinek an felszerelése, és kicsit tudod gyakorolni a szerszámok használatát, én személy szerint felesleges pénzkidobásnak tartom több tizezer forintért, egy két -három napos tanfolyamon a résztételt. Legalábbis én kihagytam.

Most látm, szinte az összes  "v" betü kimaradt, de most megklopfoltam a billentyűzetet, és úgy néz ki megjavult.

Anti!
Ugyanezt tapasztaltam én is!
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #263 Dátum: 2013. április 08. - 15:41:23 »

Most látm, szinte az összes  "v" betü kimaradt, de most megklopfoltam a billentyűzetet, és úgy néz ki megjavult.

Anti!
Ugyanezt tapasztaltam én is!
Üdv!
.. Fejvakarás ..  ..a "v" valóban jó lett.., de most meg, az "o" maradozik ki..  Stoel ..
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #264 Dátum: 2013. április 08. - 16:27:33 »

Üdv!
.. Fejvakarás ..  ..a "v" valóban jó lett.., de most meg, az "o" maradozik ki..  Stoel ..

 Igen Vigyorog
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #265 Dátum: 2013. április 08. - 16:43:47 »

Igen Vigyorog
.. Koccint ..  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #266 Dátum: 2013. április 08. - 17:32:05 »

Ruger, Anti!
Igen, annak felesleges a tanfolyás, aki már látott ilyet. De aki TÉNYLEG most kezdi, annak elengedhetetlen a gyakorlat az eszközökkel. És ha nincs ismerőse, vagy haverja, aki megtanítja rá, akkor még mindig jobb egy tanfolyás, mint hogy azt higgye magáról, hogy tudja a videóból, és valamit majd jól el fog qrni, és a legkisebb rossz az lesz, hogy kivágják a vizsgán......
Az elvét kell megértenie mindenkinek, és ehhez a gyakorlat, és a szerszámok saját kézzel történő buzerálása, állítgatása elengedhetetlen. Tudom, hogy Ti is ezt gondoljátok, de esetlegesen sok éves (külföldön megszerzett!) gyakorlat után, nem szabad még véletlenül sem azt sugallnunk, hogy ez olyan tök egyszerű. Pláne, ha valaki valóban nem csinált még soha ilyet.
Még csak most engedték meg, és azoknak, akik valamilyen mélységig ebben benne vannak, szerintem – már csak magunk miatt is – kötelességünk azt képviselni, hogy igenis ehhez valamilyen szintű tudás és gyakorlat szükségeltetik. Ne felejtsük el, hogy ez Magyarország, ahol ezért nem régen még letöltendő járt, és mindannyian tapasztaljuk, ha máshol nem az engedélyezési folyamatnál, hogy a Hatóság gondolkozása nem érte utol a jogalkotást…..
Nehogy visszavegyék nagyon könnyen, amit nagy nehezen megkaptunk. Nekünk nincs Függetlenségi Nyilatkozatunk, amire hivatkozhatunk, hogy ez olyan állampolgári jog, amit az Alapító Atyák adtak… stb.

Egy kicsit ugyan 22-es csapdája a dolog, hogy hogyan is legyen valaki gyakorlott, ha ezt eddig nem szabadott, de hát ezen is túllendülünk, mint annyi minden ökörségen a fegyvertartással kapcsolatban.
 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #267 Dátum: 2013. április 08. - 17:47:46 »

Ruger, Anti!
Igen, annak felesleges a tanfolyás, aki már látott ilyet. De aki TÉNYLEG most kezdi, annak elengedhetetlen a gyakorlat az eszközökkel. És ha nincs ismerőse, vagy haverja, aki megtanítja rá, akkor még mindig jobb egy tanfolyás, mint hogy azt higgye magáról, hogy tudja a videóból, és valamit majd jól el fog qrni, és a legkisebb rossz az lesz, hogy kivágják a vizsgán......
Az elvét kell megértenie mindenkinek, és ehhez a gyakorlat, és a szerszámok saját kézzel történő buzerálása, állítgatása elengedhetetlen. Tudom, hogy Ti is ezt gondoljátok, de esetlegesen sok éves (külföldön megszerzett!) gyakorlat után, nem szabad még véletlenül sem azt sugallnunk, hogy ez olyan tök egyszerű. Pláne, ha valaki valóban nem csinált még soha ilyet.
Még csak most engedték meg, és azoknak, akik valamilyen mélységig ebben benne vannak, szerintem – már csak magunk miatt is – kötelességünk azt képviselni, hogy igenis ehhez valamilyen szintű tudás és gyakorlat szükségeltetik. Ne felejtsük el, hogy ez Magyarország, ahol ezért nem régen még letöltendő járt, és mindannyian tapasztaljuk, ha máshol nem az engedélyezési folyamatnál, hogy a Hatóság gondolkozása nem érte utol a jogalkotást…..
Nehogy visszavegyék nagyon könnyen, amit nagy nehezen megkaptunk. Nekünk nincs Függetlenségi Nyilatkozatunk, amire hivatkozhatunk, hogy ez olyan állampolgári jog, amit az Alapító Atyák adtak… stb.

Egy kicsit ugyan 22-es csapdája a dolog, hogy hogyan is legyen valaki gyakorlott, ha ezt eddig nem szabadott, de hát ezen is túllendülünk, mint annyi minden ökörségen a fegyvertartással kapcsolatban.
 Emelem


 Emelem

A "fórumos tanfolyam-vizsga" ügye megfeneklett? Nem beszél róla senki!  Vállat von
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #268 Dátum: 2013. április 08. - 17:57:03 »

Dehogynem Sanyooo!
pl. Neked most is eszedbe jutott, és meg is említetted  Röhög
Valószínűleg az a pár fórumtárs, akit érdekelt, saját kútfőből abszolválta a vizsgát, és lehet, hogy elfogytak a további érdeklődők?  Vállat von

 Emelem
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #269 Dátum: 2013. április 09. - 09:03:24 »

Ruger, Anti!
Igen, annak felesleges a tanfolyás, aki már látott ilyet. De aki TÉNYLEG most kezdi, annak elengedhetetlen a gyakorlat az eszközökkel. És ha nincs ismerőse, vagy haverja, aki megtanítja rá, akkor még mindig jobb egy tanfolyás, mint hogy azt higgye magáról, hogy tudja a videóból, és valamit majd jól el fog qrni, és a legkisebb rossz az lesz, hogy kivágják a vizsgán......
Az elvét kell megértenie mindenkinek, és ehhez a gyakorlat, és a szerszámok saját kézzel történő buzerálása, állítgatása elengedhetetlen. Tudom, hogy Ti is ezt gondoljátok, de esetlegesen sok éves (külföldön megszerzett!) gyakorlat után, nem szabad még véletlenül sem azt sugallnunk, hogy ez olyan tök egyszerű. Pláne, ha valaki valóban nem csinált még soha ilyet.
Még csak most engedték meg, és azoknak, akik valamilyen mélységig ebben benne vannak, szerintem – már csak magunk miatt is – kötelességünk azt képviselni, hogy igenis ehhez valamilyen szintű tudás és gyakorlat szükségeltetik. Ne felejtsük el, hogy ez Magyarország, ahol ezért nem régen még letöltendő járt, és mindannyian tapasztaljuk, ha máshol nem az engedélyezési folyamatnál, hogy a Hatóság gondolkozása nem érte utol a jogalkotást…..
Nehogy visszavegyék nagyon könnyen, amit nagy nehezen megkaptunk. Nekünk nincs Függetlenségi Nyilatkozatunk, amire hivatkozhatunk, hogy ez olyan állampolgári jog, amit az Alapító Atyák adtak… stb.

Egy kicsit ugyan 22-es csapdája a dolog, hogy hogyan is legyen valaki gyakorlott, ha ezt eddig nem szabadott, de hát ezen is túllendülünk, mint annyi minden ökörségen a fegyvertartással kapcsolatban.
 Emelem


Szia!
Teljesen egyetértek veled, egyáltalán nem szabad elbagatelizálni a dolgot, ezért írtam , ha van az ismerősi körben olyan, akinek van felszerelése, és tud rajta gyakorolni. Én csak a magam nevében beszélek, még a mai világban, a mai árak mellett is nagyon soknak tartom az általam hallott több tizezres tanfolyam díjakat, azért a pár alkalomért. Főleg úgy, hogy a vizsga előtt beszélgetve, elég sok bizonytalanság volt, több tanfolyamot végzett kollégában. Ugyanazt az írásos aPKLV honlapjáról le lehetett tölteni.  Gondolom valóban, ha semmi lehetősége nincs valakinek gyakorolni, odakényszerül, és ezt alaposan megfizeti.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: