Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő az újratöltésről...  (Megtekintve 92092 alkalommal)
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #180 Dátum: 2013. Január 17. - 21:30:21 »

Szia Balázs!

A cikkben említett mosószeres tisztítási eljárást (a "Vanish Oxy Action"-al) érdemes modern füstnélküli porral töltött lőszerhüvelynél is alkalmazni? Ha igen, max. mennyi ideig lehet benne áztatni?  - Gondolok itt arra, hogy hosszabb idő után nem korrodálja-e a hüvely anyagát?
 Wave 

Szia Anti!

Én fél óránál tovább nem tartottam még benne a hüvelyeket, de szerintem nem bántja, egy idő után abbahagyja a pezsgést a cucc, és már nem csinál semmit. Egyébként itt egy kis videó a dologról:



Üdv
SC
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #181 Dátum: 2013. Január 18. - 08:07:35 »

Figyelem!
Házilagos lőszerszerelés és újratöltés vizsga Budapesten, 2013. február 2.-án szombaton a  III.Gyöngysor utcában! Jelentkezni a Teve utcában a fegyverügyön lehet ügyfélfogadási időben!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #182 Dátum: 2013. Január 18. - 09:40:07 »

Figyelem!
Házilagos lőszerszerelés és újratöltés vizsga Budapesten, 2013. február 2.-án szombaton a  III.Gyöngysor utcában! Jelentkezni a Teve utcában a fegyverügyön lehet ügyfélfogadási időben!


Na ez a gáz Urak!
Mindent csak abban a kibaszott modern Vérnyomásnövelő központban lehet csak személyesen és csak ügyfélfogadási időben, és csak... és csak.. és csak...!
A telefont, a faxot, az e-milt, a scannelést, és a banki átutalást még nem találták fel 2013 elején Budapesten.
A "végeken" meg, megyei rendőrkapitányságokon (pl. Szekszárd) meg azt hiszed, hogy Európába érkeztél!!  Woest Woest Woest

Bocs csak úgy kijött...  Emelem
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #183 Dátum: 2013. Január 18. - 15:51:08 »

Csináltam egy videót "ilyen volt, ilyen lett" jelleggel a feketelőporral kilőtt, majd a fenti mód szerint tisztított hüvelyről. Meggyőző a módszer...

Naplózva
SzaboZ
mijouctXD
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


WWW
« Új üzenet #184 Dátum: 2013. Január 21. - 11:35:25 »

Belső pucolásnak ez lenne az istene:

http://haztartasigep.vatera.hu/haztartasi_nagygep/mosogep/ultrahangos_tisztito_moso_gep_1_4_liter_70w_2ev_ga_1701653198.html

Csak kicsit fogszívós az ára. Egyébként mintha hasonlítana erre:

http://www.hornady.com/store/Lock-N-Load-Sonic-Cleaner-220-Volt/
Naplózva

Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #185 Dátum: 2013. Január 21. - 11:55:02 »

Sziasztok!

Folytatván a cikksorozatot a feketelőporos lőszertöltésről, szokás szerint értékes infókkal a modern lőporos kollégáknak is!

http://www.kapszli.hu/hu/news/138

Ebben a részben a szerszámok nélküli lőszertöltést, valamint a hüvely formázást és a csappantyúzást vesszük górcső alá.

Üdv
SC
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #186 Dátum: 2013. Január 21. - 11:55:45 »


Van német lövésztársam, aki használ ilyet. nem rossz, de a tumbler jobb.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #187 Dátum: 2013. Január 21. - 11:58:41 »


 Igen
Még jó, hogy nálunk a cégnél van ilyen, csak nem 1,5 literes, hanem 15.  Kacsint
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
SzaboZ
mijouctXD
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


WWW
« Új üzenet #188 Dátum: 2013. Január 22. - 11:29:18 »

Van német lövésztársam, aki használ ilyet. nem rossz, de a tumbler jobb.

Más tészta. A tumbler nagyon frankón rendbe teszi a külső részét, de a folyamat úgy kezdődik, hogy a hüvely és a csappantyú fészek is tele megy polírozó anyaggal. Ott ami kosz van gyakorlatilag ott is marad. Viszont az ultrahang remekül ki tudja onnan pucolni. Hátrányának róják fel, hogy a lövés után a hüvelynyakban marad grafitot is kipucolja ezáltal kell figyelni a kenésére.
Naplózva

SzaboZ
mijouctXD
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


WWW
« Új üzenet #189 Dátum: 2013. Január 23. - 08:45:12 »

Kipróbáltam az Oxyactiont. Semmi jele nincs annak, hogy bántaná a rezet. A hab hófehér. Sehol semmi elszíneződés. A hüvely belsejében maradt koszt kipucolja, viszont annak a helyén fura matt lepedéket lehet látni. Szerintem jobb, mint retkesen hagyni....
Naplózva

Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #190 Dátum: 2013. Január 23. - 09:03:46 »

Kipróbáltam az Oxyactiont. Semmi jele nincs annak, hogy bántaná a rezet. A hab hófehér. Sehol semmi elszíneződés. A hüvely belsejében maradt koszt kipucolja, viszont annak a helyén fura matt lepedéket lehet látni. Szerintem jobb, mint retkesen hagyni....

Én sem gondolom, hogy bántja. Főleg azért sem, mert vegyész ismerősök ajánlották e célra, ők meg nem csak látják, hanem értik is a folyamatot velem ellentétben. Mosolyog

Egyébként a videó alapján kaptam egyéb javaslatokat is: van vizes tumbler is, amelyik rozsdamentes acélgolyókkal működik. A vízhez csak vízlágyítót és vmi szappanszerű cuccot kell adni. Állítólag az is frankó a feketepor égésterméke ellen.
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #191 Dátum: 2013. Január 23. - 20:25:03 »

Más tészta. A tumbler nagyon frankón rendbe teszi a külső részét, de a folyamat úgy kezdődik, hogy a hüvely és a csappantyú fészek is tele megy polírozó anyaggal. Ott ami kosz van gyakorlatilag ott is marad. Viszont az ultrahang remekül ki tudja onnan pucolni. Hátrányának róják fel, hogy a lövés után a hüvelynyakban marad grafitot is kipucolja ezáltal kell figyelni a kenésére.

Bogarat tettél a fülembe, úgyhogy rendeltem bár ultrahangos tisztítót a Lymantól + a belevaló vegyszer adalékot. Kipróbálom majd nehezített terepen (feketelőporos hüvelytakarítás).
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #192 Dátum: 2013. Január 24. - 10:06:38 »

Kipróbáltam az Oxyactiont. Semmi jele nincs annak, hogy bántaná a rezet. A hab hófehér. Sehol semmi elszíneződés. A hüvely belsejében maradt koszt kipucolja, viszont annak a helyén fura matt lepedéket lehet látni. Szerintem jobb, mint retkesen hagyni....
Emelem
Mennyire habzik fel az Oxyaction? (A videó alapján eléggé... Fejvakarás)
- Gondoltam, ki kellene próbálni az ultrahangos kádban, de félek, hogy elönt mindent a hab... Vállat von
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #193 Dátum: 2013. Január 24. - 10:34:48 »

Emelem
Mennyire habzik fel az Oxyaction? (A videó alapján eléggé... Fejvakarás)
- Gondoltam, ki kellene próbálni az ultrahangos kádban, de félek, hogy elönt mindent a hab... Vállat von
 Wave

Öléggé valóban. Kifolyik mindig az edényből.
Naplózva
SzaboZ
mijouctXD
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


WWW
« Új üzenet #194 Dátum: 2013. Január 24. - 10:44:41 »

Öléggé valóban. Kifolyik mindig az edényből.

Habzik az rendesen. Szerintem ne használd az ultrahanggal együtt, mert a buborékok -tekintve, hogy rugalmasak- elviszik az ultrahang energiáját. Kicsit még mókáztam vele és arra jutottam, hogy ha nincs ultrahang, akkor nagyon jó, de ha van, akkor kár vele pöcsölni. Lerugdalja az a mocsok 95%-át. Ami meg rajta marad azt nem eksönözi le az okszi se... Kacsint
Naplózva

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: