Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő az újratöltésről...  (Megtekintve 91769 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2012. április 21. - 09:47:12 »

Ja, ezek a dillon cuccok általában három pálcán vannak a céllövöldében, de néha csak kettőn... Ördög
Nem gond, nekem a karos van... Vigyorog

Az se rossz! Nekünk mázsa van a gazdaságban, végszükség esetén kimérem rajta azt a kis port!  Vigyorog
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #16 Dátum: 2012. április 21. - 15:49:12 »

Az utolsó videón a karos mérleg és a digitális közti méréskülönbségen elegánsan túlléptek a készítők.
Melyiknek lehet hinni?
Ez nekem is feltűnt, de már az az első megtekintéskor is kiböktem, hogy a karoson 0 fölé töltött.
Most visszanéztem, kimerevítve 6,09 nél jól látszik (vagy nem). :Mosolyog
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #17 Dátum: 2012. április 21. - 16:00:27 »

Ez nekem is feltűnt, de már az az első megtekintéskor is kiböktem, hogy a karoson 0 fölé töltött.
Most visszanéztem, kimerevítve 6,09 nél jól látszik (vagy nem). :Mosolyog

Ezt magyaráztam anno Sanyooonak, hogy igen jó minőségű mérleg kell ahhoz, hogy sokszor ugyanazt a mérési eredményt produkáld ugyanazzal a mérleggel, hátmég egy másikkal!

Gyakorlatilag, ha biztos akarsz lenni abban, hogy a mért érték az is pontosan amit leolvasol, kalibrálható mérleget kell beszerezni.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #18 Dátum: 2012. április 21. - 20:50:32 »

Ez nekem is feltűnt, de már az az első megtekintéskor is kiböktem, hogy a karoson 0 fölé töltött.
Most visszanéztem, kimerevítve 6,09 nél jól látszik (vagy nem). :Mosolyog


A digitális mérleg eltérése a mechanikusétól 0,2 grain volt az adott tömegnél. Ez 0,01 gramm, azaz 1/100 g. Ha a névleges töltet 2,89 g (44,6 grain) akkor az eltérés a névleges töltettömeghez képest kb. 0,3%. Ez az eltérés az újratöltés gyakorlata szempontjából nem számít. Fontosabb, hogy mindig ugyanazt mutassa. A lőszertöltő szerszám gyártók nem árulnak olyan mérleget, amely pontossága (pontatlansága) bajt okozna. Utálnak pereskedni.

A karos mérlegnél jól lett kimérve a töltet, csak a kamera kissé alulról vette, és emiatt látja többnek, aki minden részletre figyel. Parallaxis hiba.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #19 Dátum: 2012. április 21. - 20:55:59 »

Ezt magyaráztam anno Sanyooonak, hogy igen jó minőségű mérleg kell ahhoz, hogy sokszor ugyanazt a mérési eredményt produkáld ugyanazzal a mérleggel, hátmég egy másikkal!

Gyakorlatilag, ha biztos akarsz lenni abban, hogy a mért érték az is pontosan amit leolvasol, kalibrálható mérleget kell beszerezni.

Na most majdnem mondtam valamit!!!
-8, -9, -10. 
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #20 Dátum: 2012. április 21. - 20:57:57 »

Na most majdnem mondtam valamit!!!
-8, -9, -10. 

Mi a problémád a két mondattal? Ne számolj visszafele, ha nem tetszik, cáfold meg!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #21 Dátum: 2012. április 21. - 21:07:56 »

Mi a problémád a két mondattal? Ne számolj visszafele, ha nem tetszik, cáfold meg!

Én veled nem vitatkozom. Te is látod a hozzászólásaimat, én most kerestem vissza, mert biztos akartam lenni lenni, mit mondtam. Én nyugodt vagyok.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #22 Dátum: 2012. április 21. - 21:11:27 »

Én veled nem vitatkozom. Te is látod a hozzászólásaimat, én most kerestem vissza, mert biztos akartam lenni lenni, mit mondtam. Én nyugodt vagyok.

Én is.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #23 Dátum: 2012. április 26. - 12:05:38 »

Sehol nincs még infó a vizsgákról?
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #24 Dátum: 2012. április 26. - 21:47:34 »

Sehol nincs még infó a vizsgákról?

A mai napig nem jelent meg még a vizsgák rendjét, a vizsgakérdéseket és a díjtételeket tartalmazó BM rendelet módosítás. Anélkül pedig nincs vizsga...
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #25 Dátum: 2012. április 26. - 22:08:52 »

A mai napig nem jelent meg még a vizsgák rendjét, a vizsgakérdéseket és a díjtételeket tartalmazó BM rendelet módosítás. Anélkül pedig nincs vizsga...

Nem érdeke senkinek, erről beszéltem régebben. Árajánlatot kértem egyik vadászbolttól, melynek tulajdonosa országosan ismert a rádióból, de még nem volt idejük válaszolni.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #26 Dátum: 2012. április 27. - 12:15:58 »

Szia Sanyoo,

mire kértél tőlük árajánlatot?
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #27 Dátum: 2012. április 27. - 12:26:48 »

Szia Sanyoo,

mire kértél tőlük árajánlatot?
A múlt vasárnapra...de nem jött meg Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #28 Dátum: 2012. április 27. - 12:53:18 »

A múlt vasárnapra...de nem jött meg Ördög

Ne csináld!! Neked se??? Akkor lehet, hogy terhesek vagyunk??!!! Meglepődött Meglepődött
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #29 Dátum: 2012. április 27. - 15:20:21 »

Szia Sanyoo,

mire kértél tőlük árajánlatot?

Szia!
LEE LOADER CLASSIC
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: