Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471799 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #405 Dátum: 2008. Május 22. - 16:12:52 »

Nos én még maradnék optikai ügyletnél, segítség ügyben:

Kaps Zieljagd 8x56  kontra Schmidt & Bender Hungaria 8x56 LM:

Kaps:

+: nagyon igényes, szép kép, nagy név. -: külföldi garancia-érvényesítés, bár sose legyen rá szükség.

Bender:

+: nagyon igényes ez is, szép kép, nagy név, magyar, emellett szívem vágy évek óta. -: gyakorlatilag nem tudok, talán annyi, hogy Puklus Zoli szerint megveri a Kaps.

Nehéz döntés maga a vétel is, mert még nincs meg a vizsga, így látatlanba ugranék bele (bár Steve Pista Bátyám győzköd  Vigyorog), meg vagy 4 év gyűjtögetése menne el rá, ami azt jelenti, hogy fegyver jó ideig nem lesz hozzá, de egy életre választanék optikát. A kettő közti döntés meg aztán még nehezebb...  ???

Marksman!

Zoli egy 8x56-os Kaps-ot hasonlított össze egy 6x42-es Benderrel...nappal.
Nos én azt mondom bármelyiket veszed jól jársz...azonban azt tartom, hogy sem egyik sem másik nem jobb, még a Zeiss sem és a Kahles sem.
Ezek mind jó csövek és csak pénztárca, vagy "elfogultság" kérdése, nem más.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #406 Dátum: 2008. Május 22. - 16:15:56 »

Lehet a wetzlart fődbe döngölni...de ezen ha jól látom nincs gyorsfókusz.  :-\
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #407 Dátum: 2008. Május 22. - 16:51:08 »

Lehet a wetzlart fődbe döngölni...de ezen ha jól látom nincs gyorsfókusz.  :-\
Szia Wetzlar !
Én is úgy látom, hogy a szemlencse tubussal végezhető el ez a művelet, az elötte lévő kontraanyával lehet rögzíteni a beállítást.
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #408 Dátum: 2008. Május 22. - 16:55:35 »

Peti !Gratulálok a csőhöz, az irányzójel ideális hosszú,pontos lövésekhez.
Használd eredményesen!
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #409 Dátum: 2008. Május 22. - 17:06:14 »

Még annyit a fentebb leírt "melyik a jobb cső " eszmefuttatáshoz, hogy  kihagytátok a tényezők közül az emberi szemet, pedig valszeg ez is bejátszik a látott képbe, bár én szeretném ha a Swaro-m visszaállítaná a 20 éves koromba megszokotthoz. Bion Bion
Üdv.r. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
sab
Vendég
« Új üzenet #410 Dátum: 2008. Május 22. - 17:37:03 »

Nagy kérdések és válaszok ! Táncol
Delta céltávcsővel kapcsolatba. Mosolyog

Bandi : Az okuláron lévő skálán mit lehet állítani :

Válasz :
P.Zoli : Ott a parallaxist. :'(

Segítség.
Maga az okuláron legfeljebb a megfelelő dioptria értéket lehet beállítani, mást nem.( más néven, szemlencserendszer)

Az objektíven, vagy más néven a tárgylencsén, na azon a parallaxist, az lehet állítani, (ennél a gyártmánynál.)
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #411 Dátum: 2008. Május 22. - 18:03:01 »

UPeti!

Majd légy oly kedves beszámolni a RWS match "áldásos tevékenyéségéről" a megfelelő töltényes topicban.

Köszi. w.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #412 Dátum: 2008. Május 22. - 18:48:45 »

Nagy kérdések és válaszok ! Táncol
Delta céltávcsővel kapcsolatba. Mosolyog

Bandi : Az okuláron lévő skálán mit lehet állítani :

Válasz :
P.Zoli : Ott a parallaxist. :'(

Segítség.
Maga az okuláron legfeljebb a megfelelő dioptria értéket lehet beállítani, mást nem.( más néven, szemlencserendszer)

Az objektíven, vagy más néven a tárgylencsén, na azon a parallaxist, az lehet állítani, (ennél a gyártmánynál.)


Szerintem Bandi véletlenül keverte össze a két fogalmat, ez velem is előfordult már, amikor a Leupoldokról írtam. Kis jóindulattal lehet érteni a kérdést, mint azt Zoli is bizonyította a válaszával...
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #413 Dátum: 2008. Május 22. - 19:02:46 »

Nagy kérdések és válaszok ! Táncol
Delta céltávcsővel kapcsolatba. Mosolyog

Bandi : Az okuláron lévő skálán mit lehet állítani :

Válasz :
P.Zoli : Ott a parallaxist. :'(

Segítség.
Maga az okuláron legfeljebb a megfelelő dioptria értéket lehet beállítani, mást nem.( más néven, szemlencserendszer)

Az objektíven, vagy más néven a tárgylencsén, na azon a parallaxist, az lehet állítani, (ennél a gyártmánynál.)


Szerintem Bandi véletlenül keverte össze a két fogalmat, ez velem is előfordult már, amikor a Leupoldokról írtam. Kis jóindulattal lehet érteni a kérdést, mint azt Zoli is bizonyította a válaszával...
Igazad van,objektívre gondoltam. Wave
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #414 Dátum: 2008. Május 23. - 07:51:09 »

Peti !Gratulálok a csőhöz, az irányzójel ideális hosszú,pontos lövésekhez.
Használd eredményesen!
Üdv.r.

Köszönöm szépen, igyekezni fogok! Remélem sok rókát elcsípek a segítségével. Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #415 Dátum: 2008. Május 23. - 08:00:58 »

UPeti!

Majd légy oly kedves beszámolni a RWS match "áldásos tevékenyéségéről" a megfelelő töltényes topicban.

Köszi. w.

Szia Roland!

Hogy ne legyen nagyon OFF, az 5,6-os topicban válaszolok Neked! Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #416 Dátum: 2008. Május 23. - 08:11:03 »

Nagy kérdések és válaszok ! Táncol
Delta céltávcsővel kapcsolatba. Mosolyog

Bandi : Az okuláron lévő skálán mit lehet állítani :

Válasz :
P.Zoli : Ott a parallaxist. :'(

Segítség.
Maga az okuláron legfeljebb a megfelelő dioptria értéket lehet beállítani, mást nem.( más néven, szemlencserendszer)

Az objektíven, vagy más néven a tárgylencsén, na azon a parallaxist, az lehet állítani, (ennél a gyártmánynál.)


Én is tudom, hogy az okulár az nem az objektív, tárgylencse, de kitaláltam, hogy Bandi mire gondol. Egyébként valóban így helyes, mert aki nincs otthon ezekben a dolgokban, az emiatt tévesen jegyezheti meg és ezek után rosszúl fogja használni ezt a kifejezést. Igen
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #417 Dátum: 2008. Május 23. - 10:03:17 »

Én is tudom, hogy az okulár az nem az objektív, tárgylencse, de kitaláltam, hogy Bandi mire gondol. Egyébként valóban így helyes, mert aki nincs otthon ezekben a dolgokban, az emiatt tévesen jegyezheti meg és ezek után rosszúl fogja használni ezt a kifejezést.

Nem okítani akartam, csak jó dolog ha társaságban hallják az emberen, hogy tudja melyik az eleje és a vége a céltávcsőnek. Kacsint Mosolyog
De,kösz ! Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #418 Dátum: 2008. Május 23. - 10:08:29 »

Nézd, én azt figyeltem meg, hogy akik ezen a fórumon rendszeresen részt vesznek a céltávcsövekről folyó társalgásban, azok nagyjából tudják melyik az eleje és a vége egy távcsőnek, egyiküket sem láttam még fordítva nézni a keresőjébe pl. ...  gyozo gyozo gyozo Tudom, hogy ez Téged nem győz meg arról, hogy értjük is amit itt leírunk, de azért bátorkodtam ezt megjegyezni... Wave
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #419 Dátum: 2008. Május 23. - 10:08:42 »

Én is tudom, hogy az okulár az nem az objektív, tárgylencse, de kitaláltam, hogy Bandi mire gondol. Egyébként valóban így helyes, mert aki nincs otthon ezekben a dolgokban, az emiatt tévesen jegyezheti meg és ezek után rosszúl fogja használni ezt a kifejezést.

Nem okítani akartam, csak jó dolog ha társaságban hallják az emberen, hogy tudja melyik az eleje és a vége a céltávcsőnek. Kacsint Mosolyog
De,kösz ! Wave

Egyébként én is ezzel a helyreigazítással kezdtem a válaszom Bandinak, de kitöröltem és csak a kérdésére válaszoltam. Nem akartam okosnak, okítónak látszani, pedig szükség van rá, mert ebből tanúlhatnak akik nem értenek hozzá.
Ha Te nem igazítod ki, akkor Bandi is abban a tévhitben élt volna tovább, hogy az okulár az a tárgylencse. Valóban írjunk helyes kifejezéseket és javítsuk, ha valaki nem helyesen tudja. Ezért nem kell megsértődni senkinek, de nem is kell sértőn javítani. Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: