Oldalak: 1 ... 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 [827] 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471774 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12390 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 05:31:45 »

Z4i 92-93% z6i 90-91% leica 90% feletti,victory ht 95 % feletti,delta 92-93%


Lehet, hogy a te adataid pontosabbak, én a forgalmazókat kérdezgettem végig az idei fehován. De nem vonom kétségbe, hogy a te forrásaid jobbak. Arra viszont felhívták a figyelmemet, hogy  míg a prémiumok a teljes optikai rendszerre vonatkoztatva adják meg korrekt módon a mért adatokat, addig a gyengébb minőségű gyártók  csupán a front lencsén mért adatokat adják meg, sokszor azt is kozmetikázva.  A nagyok közt akkora a verseny, hogy ezt nem is tudnák megtenni, mert azonnal kiderűlne. Nálam amúgy a 96% több mint a 92-93% S.Peti
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12391 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 05:40:35 »

Ezt szintén megerősítem.
Volt Német 7x50-es em. Ennél jobb céltávcsőbe még nem volt szerencsém belenézni. A világító pont hiánya miatt váltam meg tőle. És volt magyar 8x56-os om is. Csak ismételni tudom magam. Egyetlen éjszakai vadászat erejéig volt a puskán. Másnap leszeretem és eladtam. Nem lehet egy napon említeni a kettőt.


7×50-est nem lehet összehasonlítani a 8×56-os magyarral, mert  kategória külömbség van közöttük.  Egy zenitet hasonlítasz össze gyakorlatilag egy klassikkal. A 7×50-es valóban egy kiemelkedően jó céltávcső, de nem azért mert germany, hanem mert mások a lencséi amit az ára is tükröz. Amúgy meg egy tényleg baromi jó céltávcső 
Naplózva

Jó szelet!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #12392 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 06:01:57 »

A kerdesem az lenne mivel en nem ismerem a Deltat. Ha ezek valoban olyan jok mint ahogyan mondjatok akkor hogyan van az, hogy itt Eszak Amerikaba a vilag legnagyobb vadaszpiacan nem ismerik, de meg nem is hallottak roluk. Az itteni piacra betorni minden optikai cegnek, autogyartoknak, stb, stb egy nadves almuk ( ha meg nincsenek itt)  tehat nem ertem a Deltaek marketingjuket. Tul kicsik ? Egy, egy webshopon kivul itt sehol nem latni oket. Itt egyszeruen egy ismeretlen no name brand amit kurva nehez lenne itt eladni 700 es 1500 euro kozti arkategoriaba amit a nagy nevek uralnak. Lehet ezert, es foleg ahol a sotetbe valo loveszet nem egy szempont.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #12393 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 08:17:49 »

Összefoglalva az elmúlt napok Delta kontra prémium hozzászólásait: aki próbálta a Delta HD-t  dicséri,aki sosem próbálta szidja. Ez alapján lehet dönteni szerintem. Ördög Beszélhetünk,veszekedhetünk évekig rajta,de optikailag /sok egyébbel összehasonlítva-nem nevesítek,ne legyen sértődés/ nagyon jó távcső. Szerkezetileg,meg majd kiderül. Valamiért sosem gondolkodtam 30 évben ezzel kapcsolatban. 70 évesen szerintem a Hubble -lel sem fogok már látni semmit. Röhög Aki tud,az mindennel tud. Sokszor hozom példának SG cimborám édesapját,aki egy piaci 10 rugós buschnell távcsővel vadászik/mindegy is hogyan írják,úgysem az/ Szóval a hálószobánk tejüveg ablakán jobb a képalkotás mint azon a csövön. Ennek ellenére 200 cucu felett jár a papa.Az alatta simuló 110 éves karlgusztit már nem is kezdem a prémiumpuskák mellé felhozni összehasonlítási alapnak.
Sosem fogok 200 disznó felé kerülni,hiába lesz Leica vagy bármi a puskámon. Egyrészt ahhoz vadászni kellene,de ugye akkor kinek lenne ideje itt írogatni??? Meg amúgy is. Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #12394 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 08:27:55 »

Ja. "Ezek" nem adnak egy nepper véleményére aki úgy cserélgeti a cuccait mint más az alsóneműjét...
"Ezek"úgy vannak vele, hogy egy céltávcsőnél a hosszú évek tapasztalata számít, nem a pillanatnyi benyomások ahol az újan megvett kínai csodát hasonlítod össze az innen-onnan beszerzett használt prémiumokkal.
"Ezek" már csak ilyen maradiak...
Nem cserélgetem báttya,hanem gyűjtöm.A szart adom csak el.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #12395 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 08:37:08 »

Nem cserélgetem báttya,hanem gyűjtöm.A szart adom csak el.
Egy első képsikos west germany bajor szálkereszttel,meg ilyenek nekem már nem férnek bele az elfogadható kategóríába.Baj?Új távcsöveim vannak,prémiumok.A fosokat eladom a puskákról,és csak minőségi fegyvert gyűjtök.Nem is ismersz.Miért becsmérelsz?Fogalmatlan vagy.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12396 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 09:00:15 »

A kerdesem az lenne mivel en nem ismerem a Deltat. Ha ezek valoban olyan jok mint ahogyan mondjatok akkor hogyan van az, hogy itt Eszak Amerikaba a vilag legnagyobb vadaszpiacan nem ismerik, de meg nem is hallottak roluk. Az itteni piacra betorni minden optikai cegnek, autogyartoknak, stb, stb egy nadves almuk ( ha meg nincsenek itt)  tehat nem ertem a Deltaek marketingjuket. Tul kicsik ? Egy, egy webshopon kivul itt sehol nem latni oket. Itt egyszeruen egy ismeretlen no name brand amit kurva nehez lenne itt eladni 700 es 1500 euro kozti arkategoriaba amit a nagy nevek uralnak. Lehet ezert, es foleg ahol a sotetbe valo loveszet nem egy szempont.

Azèrt mert Trump (hála Istenek ) jól megadóztazja a kínai @art !
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #12397 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 09:14:50 »

A kerdesem az lenne mivel en nem ismerem a Deltat. Ha ezek valoban olyan jok mint ahogyan mondjatok akkor hogyan van az, hogy itt Eszak Amerikaba a vilag legnagyobb vadaszpiacan nem ismerik, de meg nem is hallottak roluk. Az itteni piacra betorni minden optikai cegnek, autogyartoknak, stb, stb egy nadves almuk ( ha meg nincsenek itt)  tehat nem ertem a Deltaek marketingjuket. Tul kicsik ? Egy, egy webshopon kivul itt sehol nem latni oket. Itt egyszeruen egy ismeretlen no name brand amit kurva nehez lenne itt eladni 700 es 1500 euro kozti arkategoriaba amit a nagy nevek uralnak. Lehet ezert, es foleg ahol a sotetbe valo loveszet nem egy szempont.
Szeretem a leupoldjaimat,nem adom el őket.Nappal használt kisebb kaliberű puskáimon vannak.Az új Delta hd jobb szürkületben a vx3 vxr szeriànàl ,de ha  ez nem szempont,akkor a leupold kompaktabb,ott a lifetime garancia ,amerikaiaknak fontos,hogy hazai cucc stb.Dehogy vennének deltát.A vámmal,ahogy Stefi is írja,meg ott lenne az ára valahol a vxr körül.Egyébként Japanban készül a Delta HD.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #12398 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 10:06:53 »

A Deltákna az a legnagyobb problémája, hogy néhány éve volt egy agresszív (szerintem is gusztustalan) kampánya, ami sokakban még ma is ellenérzést vált ki.
Aztán még probléma, hogy olyanok nyilatkoznak róla akik még soha nem használták és saját bevallásuk szerin, soha nem is fogják.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 367


« Új üzenet #12399 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 10:41:06 »

Én csak pislogok itt. Az értelmes vita jó dolog. De ennek keretében nem csupán a vita tárgyát, hanem az azt használókat minősíteni nem gondolom hogy jó dolog. Szerintem véleményt mondani az tud akinek tapasztalata is van az adott dologról, de még így is szubjektív egy adott vélemény. Ahány ember annyi igény, és annyi vélemény, és annyi különböző anyagi lehetőség. Nekem van Delta is, Bender is, Zeiss is, volt Leupold is. Nekem jó volt mind a maga módján, másnak meg más lesz jó. Maradjunk békében, egymás véleményének tiszteletében olvtársak. Mindenkinek békés pihentető vasárnapot kívánok..... Kacsint Emelem 
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #12400 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 10:57:11 »

Egyébként Japanban készül a Delta HD.
Kérem, sorolja fel a prémium szegmens azon céltávcsöveit amelyek Japánban készülnek!
...
...
...
Köszönöm.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #12401 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 10:59:28 »

A szart adom csak el.
A fosokat eladom a puskákról,
Majd ha legközelebb a fórumon hirdeted a portékádat, ezt tedd hozzá a "gyári új (harmincéves)" mellé.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #12402 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 11:01:14 »

A Deltákna az a legnagyobb problémája, hogy néhány éve volt egy agresszív (szerintem is gusztustalan) kampánya, ami sokakban még ma is ellenérzést vált ki.
Amit Lacika művel, semmiben nem különbözik a kornél félétől... Nem Ez akkor is így van ha közben fényesre nyalja a seggedet az azonos vélemény kapcsán.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #12403 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 11:03:47 »

Összefoglalva az elmúlt napok Delta kontra prémium hozzászólásait: aki próbálta a Delta HD-t  dicséri,aki sosem próbálta szidja. Ez alapján lehet dönteni szerintem. Ördög Beszélhetünk,veszekedhetünk évekig rajta,de optikailag /sok egyébbel összehasonlítva-nem nevesítek,ne legyen sértődés/ nagyon jó távcső. Szerkezetileg,meg majd kiderül. Valamiért sosem gondolkodtam 30 évben ezzel kapcsolatban. 70 évesen szerintem a Hubble -lel sem fogok már látni semmit. Röhög Aki tud,az mindennel tud. Sokszor hozom példának SG cimborám édesapját,aki egy piaci 10 rugós buschnell távcsővel vadászik/mindegy is hogyan írják,úgysem az/ Szóval a hálószobánk tejüveg ablakán jobb a képalkotás mint azon a csövön. Ennek ellenére 200 cucu felett jár a papa.Az alatta simuló 110 éves karlgusztit már nem is kezdem a prémiumpuskák mellé felhozni összehasonlítási alapnak.
Sosem fogok 200 disznó felé kerülni,hiába lesz Leica vagy bármi a puskámon. Egyrészt ahhoz vadászni kellene,de ugye akkor kinek lenne ideje itt írogatni??? Meg amúgy is. Röhög
Köszönjük Balázs az összefoglalást, enélkül sok kérdés maradt volna nyitott...
A közhelyszótárt azért kár belekeverni...meg azt is, hány éves távlatokban gondolkodsz...amennyi közöd van a vadászathoz, lehet, két év múlva már a bélyeggyűjtők fórumán osztod az igét...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #12404 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 11:04:41 »

Lehet, hogy a te adataid pontosabbak, én a forgalmazókat kérdezgettem végig az idei fehován. De nem vonom kétségbe, hogy a te forrásaid jobbak. Arra viszont felhívták a figyelmemet, hogy  míg a prémiumok a teljes optikai rendszerre vonatkoztatva adják meg korrekt módon a mért adatokat, addig a gyengébb minőségű gyártók  csupán a front lencsén mért adatokat adják meg, sokszor azt is kozmetikázva.  A nagyok közt akkora a verseny, hogy ezt nem is tudnák megtenni, mert azonnal kiderűlne. Nálam amúgy a 96% több mint a 92-93% S.Peti
Egy optikai rendszernél az egyes elemek vagy az egész rendszer tulajdonságait lehet megadni.
A Delta HD-nál a DEVA mérései alapján az egyes elemeknek 98 a rendszernek meg 92% a fényáteresztése.
A 800 ezer is több a 200 ezernél.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 [827] 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: