Oldalak: 1 ... 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 [656] 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471790 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #9825 Dátum: 2016. április 06. - 15:45:29 »

Nem akarok senkit megbántani, de ez  a 21. század.
Nem csiszolgatjuk szemre  a tizedmiliket.
Annak úgy kell állni, mint "Katiban a gyerek".
Ha itt ezen rágódtok, akkor számolni kell a -25C - +40C használati hőmérséklettel is, és egyszer egy szép hideg téli napon, egy lövés
alkalmával a távcső ott reped szarrá, sérül a tubus vagy "mitomén". Jobbik esetben észreveszi,  a rosszban pedig így vadászik tovább sebzést hibára halmozva.
Ha jól értem van egy új fegyver aminél szerelék vagy céltávcsőhiba van. Esetleg a fegyveren a felfogató rész nincs megfelelően kialakítva.
Ez a 3-as fogat.
Biztos eredményre vezet a találgatás, és meglesz a hiba, de mi van, ha pl pár év múlva távcsövet kell cserélni?
Akkor megint kezdődik a játék?!
Szerintem sürgősen ki kell találni, mely főegység rossz, és azt azonnal kiiktatni a rendszerből egy életre.


Emelem
Én se akarlak megbántani, de még ma, a 21. században is sok helyen kézzel csiszolják, illesztik az alkatrészeket. - Pont azért olyan drága néhány kisipari puskacsoda. Kacsint
Egyébként nem akarlak elkeseríteni, de jó-néhány szereléktípus szakszerű felszereléséhez hozzátartozik az összecsiszolás. (Ha jól emlékszem még TAL videójában is volt erről szó. Fejvakarás)
Ne érts félre, nem bíztatok senkit, hogy otthon gyakorlat, tapasztalat nélkül elkezdje reszelgetni a puskáját. Az a fegyvermester dolga, de ők is így csinálják.

Az eredeti kérdésre meg az a válasz, hogy a kedves Fórumtárs vigye el egy puskaműveshez a vasat és vizsgáltassa, csináltassa meg. Bow

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9826 Dátum: 2016. április 06. - 16:09:55 »


Az eredeti kérdésre meg az a válasz, hogy a kedves Fórumtárs vigye el egy puskaműveshez a vasat és vizsgáltassa, csináltassa meg. Bow


Ja, bárki, aki "in medias res" válaszadás helyett veszi a fáradságot, hogy visszaolvasson, honnan is indult az egész, és mit mire válaszoltunk, láthatja, hogy épp erre én is egynél többször utaltam még a polémia legelején.
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #9827 Dátum: 2016. április 06. - 20:17:22 »

Emelem
Én se akarlak megbántani, de még ma, a 21. században is sok helyen kézzel csiszolják, illesztik az alkatrészeket. - Pont azért olyan drága néhány kisipari puskacsoda. Kacsint
Egyébként nem akarlak elkeseríteni, de jó-néhány szereléktípus szakszerű felszereléséhez hozzátartozik az összecsiszolás. (Ha jól emlékszem még TAL videójában is volt erről szó. Fejvakarás)
Ne érts félre, nem bíztatok senkit, hogy otthon gyakorlat, tapasztalat nélkül elkezdje reszelgetni a puskáját. Az a fegyvermester dolga, de ők is így csinálják.

Az eredeti kérdésre meg az a válasz, hogy a kedves Fórumtárs vigye el egy puskaműveshez a vasat és vizsgáltassa, csináltassa meg. Bow

 Wave

Értem én hogy a kézimunka ma is fontos, nincs is ezzel baj, de ebben az esetben szerintem valami nagyon nincs rendben, amit sürgősen ki kell javítani, és é laikusként,
biztos nem azt az utat választanám, hogy a szarhoz csiszoljuk be a jót, hanem az említett főegységek közül a rosszat keresném meg, és iktatnám ki a rendszerből.
Tudom, van több fegyverem, és tény, hogy pl a SteyrMannlicher gyári szereléke is becsiszolós, de azért ez messze van a konkrét esettől.
 Emelem





Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #9828 Dátum: 2016. április 06. - 21:31:48 »

Próbálok rá mindig finoman célozgatni, hogy ezért célszerű Optilock gyűrűt használni, mert a benne lévő gömbfej szerű műanyag betét akkor is tengelyre áll, ha a gyűrűk magassága között több milliméter van. És nem kell csiszolni, nem roppant, nem hagy nyomot, rámegy a komlói alsó részre, harmincezerből kijön egy pár.

Akinek füle van, hallja meg.
 S.Peti
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #9829 Dátum: 2016. április 07. - 18:56:30 »

Üdv a szakértőknek!

Találkozott már valaki a következő jelenséggel?:
Távcsőcsere, mindkettő ugyanazon tubus, szerelék ugyanaz, és az új csővel (optikailag látszólag rendben) akkora alálövés van (min. 50 cm 50 méteren, amit korrigálni ugye nem lehet.
Kb 7-8 méterről, satuba befogva a szerelékben cserélgetve a két csövet a delta szálkeresztje kb oda "néz ahová a fegyvercső, betéve az új távcsövet 4-5 cm-rel feljebb "néz". "Delta lett victory-ra cserélve.Mindkét cső szálkeresztje középállasba.


Nullázd ki egymáshoz viszonyitva a két csövet.  Táncol Valószinül a vertikális állitógomb számozása és maga az állitó szerkezet nem dolgozik szinkronba. Emiatt kár lenne a szereléket megerőszakolni.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
SzFefe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


« Új üzenet #9830 Dátum: 2016. április 08. - 11:44:59 »

Szakértő mindent átnézett, külön minden rendben, de ezek szerint a cz + komlói + zeiss ht kombinációnál kompatibilitási gondok vannak, mert a szerelék tuskó reszelése lett a megoldás, 0,3 mm. én komolyan aggodalmaskodtam, ő meg komolyan nyugtatott. Vagy felkapom a szettet és elszaladok, vagy hagyom hogy gyakorolja a szakmáját (végüls ezért mentem). Maradtam. Mindegy, rajta van, egyelőre épen, látszólag szépen fekszik a gyűrűkben a távcső, majd elválik (nyár-tél) jó megoldás született-e, a belövés könnyen ment, minimális korrekcióval.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #9831 Dátum: 2016. április 08. - 11:57:12 »

Szakértő mindent átnézett, külön minden rendben, de ezek szerint a cz + komlói + zeiss ht kombinációnál kompatibilitási gondok vannak, mert a szerelék tuskó reszelése lett a megoldás, 0,3 mm. én komolyan aggodalmaskodtam, ő meg komolyan nyugtatott. Vagy felkapom a szettet és elszaladok, vagy hagyom hogy gyakorolja a szakmáját (végüls ezért mentem). Maradtam. Mindegy, rajta van, egyelőre épen, látszólag szépen fekszik a gyűrűkben a távcső, majd elválik (nyár-tél) jó megoldás született-e, a belövés könnyen ment, minimális korrekcióval.

Szia! Nekem ugyanez a kombináció gond nélkül összeállt és dolgozik már 3 éve. Egy kalappal hozzá!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9832 Dátum: 2016. április 09. - 12:16:15 »

Próbálok rá mindig finoman célozgatni, hogy ezért célszerű Optilock gyűrűt használni, mert a benne lévő gömbfej szerű műanyag betét akkor is tengelyre áll, ha a gyűrűk magassága között több milliméter van. És nem kell csiszolni, nem roppant, nem hagy nyomot, rámegy a komlói alsó részre, harmincezerből kijön egy pár.

Akinek füle van, hallja meg.
 S.Peti

 Igen

Nem tudom hogy ezért van e de külföldi használt céltávcsöveken nagyon sokszor látom hogy rengeteg ragasztó nyom illetve maradék van a tubusokon ( már amelyik nem sínes megoldás) .
Talán a néhány század vagy tized millimétereket a ragasztó is tudja kompenzálni az egyéb funkcióin kívül . Egyébként pont gyűrük felfekvésében rejlő hibalehetőségek miatt tartom jobbnak a sínes távcsöveket és szerelékeket - na meg az esztétika miatt is de persze az árak determinálják hogy néha ragaszkodunk a hagyományokhoz.  OOO              Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9833 Dátum: 2016. április 09. - 14:03:36 »

Egyébként pont gyűrük felfekvésében rejlő hibalehetőségek miatt tartom jobbnak a sínes távcsöveket és szerelékeket - na meg az esztétika miatt is de persze az árak determinálják hogy néha ragaszkodunk a hagyományokhoz.  OOO              Emelem

Meg azért a "gyűrűs" távcsövek a hozzá való szerelékekkel sokkal kevésbé korlátozzák le (közvetve persze anyagilag is értendő) a tulajdonost a későbbi esetleges cserében, akár puskából, akár távcsőből akar másikat...
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #9834 Dátum: 2016. április 10. - 21:52:43 »

Üdv. Urak!

Van valakinek tapasztalata a Zeiss Victory 6-24x72 céltávcsővel? Viszonylag olcsón jutnék hozzá, egy .308 Marlin Varmintra menne...
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #9835 Dátum: 2016. április 15. - 13:19:12 »

Üdv Urak!
Ebay-es 100 Dolcsis távcsövek közül van valami vállalható? Kellene valami a HMR-re 12-16x-os.
Láttam egész pofás Hawke másolatokat. Valakinek tapasztalata esetleg?
 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #9836 Dátum: 2016. április 15. - 14:31:41 »

Üdv Urak!
Ebay-es 100 Dolcsis távcsövek közül van valami vállalható? Kellene valami a HMR-re 12-16x-os.
Láttam egész pofás Hawke másolatokat. Valakinek tapasztalata esetleg?
 Emelem

Szia!

Tisztelettel kérlek enged meg, hogy elvi síkra tereljem a témát, mondom ezt azért mert én is megjártam a hadak útját ebben a kérdésben és először úgy gondoltam, hogy ha vékony a kaliber, vagy olcsó a fegyver, akkor ott a céltávcsővel is lehet spórolni. No ez az elméletem nekem egy IZS 18 esetében bukott meg, és a harmadik távcső után beláttam, hogy itt sem lehet a kérdést félvállról kezelni és bármennyire próbáltam az ár/érték arányt tologatni nem sikerült egy bizonyos szint alatt megtalálni a használható kategóriát. Én is úgy gondoltam, hogy nem gond a kaliber miatt, a lövésállóság, esetleg nem baj ha nem bírja az éjszakai fényeket, vagy fénytelenséget, de ezek a dolgok sorra dőltek meg azalatt a bizonyos szint alatt.
Eltudom képzelni, hogy beletalálsz valami olcsó és megfelelő eszközbe, én minden esetre javaslom, hogy ne a fegyver határozza meg a minőségét. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #9837 Dátum: 2016. április 15. - 16:15:38 »

Üdv Urak!
Ebay-es 100 Dolcsis távcsövek közül van valami vállalható? Kellene valami a HMR-re 12-16x-os.
Láttam egész pofás Hawke másolatokat. Valakinek tapasztalata esetleg?
 Emelem

Üdv!

100-200 euro-ért vettem variábel márkás céltávcsöveket egun-on, a drágábbik 4-es szálkereszttel szerelt 186 E . Szerencsém volt, vagy kivártam? Mindkettő.
 Emelem
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #9838 Dátum: 2016. április 15. - 17:05:50 »

Éreztem.hogy ilyen válaszokat fogok kapni Mosolyog azért be próbálkoztam Wave
Nekem is vannak egunos márkás csöveim, csak mind vastag szálkeresztes.
Asszem a DT 4-16X ami kellene, de abba be kell áldozni valamelyiket.
Naplózva
zsolti 2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


« Új üzenet #9839 Dátum: 2016. április 20. - 07:07:51 »

Sziasztok ! Sikerűlt vennem egy Zeiss Jena 4x32 sines .céltàvcsövet . Gyàri új . Én csomagoltam ki . Ezen màr van oldalàllítàsi lehetőség is . Izs 18-ra szeretném feltenni . Van valami szerelék hozzà ??
Naplózva
Oldalak: 1 ... 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 [656] 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: