Oldalak: 1 ... 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 [573] 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471721 alkalommal)
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #8580 Dátum: 2015. április 28. - 09:30:55 »

Nekem már az mindent elmondott róla, hogy a Fehován a Zeiss standon a képviselő szabályosan szégyellte és igyekezett elrángatni onnan...  Röhög

Fintorogva tette ki szegényem.
Biztos rangon alulinak találta,de hát muszáj volt.
Lenne 40.000.- aztán nem lenne akkor gond,akkor nincs akkora bukta ,a gyerek még tud vele játszani.
Pont utánanéztem már 139.000.- Nem tudom hol vette a haver 190e pöngőért,vagy átdumált,vagy nem tudja hol kell vásárolni.
Ahol ez most 139e ,ott volt a Bender 7x50 189.990.-,a különbséget meg még egy operaénekes sem tudná kiénekelni.
Megy az Akah után ,lesz majd ez 70.000 .- is.
Kiváncsi vagyok amerikába menyi lehet az ára.
Kb 300 dollár,de csak a feliratért fizet 200-at ,az optikai telj. 100 dolcsi.
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #8581 Dátum: 2015. április 30. - 18:37:44 »

Segítsetek!Megér egy karcmentes,újszerű Swarovski z6i 2-12x50 1400 Eurot?Első generációs,de az előéletéről nem tudok semmit!
Naplózva
Takika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



« Új üzenet #8582 Dátum: 2015. Május 05. - 23:50:28 »

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni. Kicsit hosszú lesz,de kérlek olvassátok végig. Mosolyog
Tudom, hogy a Delta a legjobb prémium kategóriás céltávcső, és ezen kijelentés után után elképzelem, ahogyan néhány fórumtárs arca kezd kipirulni...a vérnyomások is kezdenek emelkedni, és már éppen billentyűzetet "ragadnátok" kitiltásomat követelve, de megnyugtatok mindenkit,ezt csak viccnek szántam! Mosolyog Vettem a fáradtságot és rákerestem a "delta" szóra, majd pedig végigolvastam 33 oldalnyi hozzászólást (2008-tól..ajánlom mindenkinek,aki ebben a témában vitázik).

A helyzetem a következő:  Mivel 2005 óta gyakran járok lőtérre, így .22-es fegyverekkel már volt tapasztalatom , de nagyobb kaliberrel alig. Aztán (sok évnyi fórum olvasás után) tavaly vettem meg életem első golyós vadászpuskáját, egy Marlin X7VH-t, 308Win. kaliberben (igen...pockozó kaliber Nevet) . Elsősorban nem vadászatra szántam, hanem tapasztalat szerzésre, gyakorlásra. Akkor annyira izgatott voltam, hogy nem akartam sokat költeni céltávcsőre, így az acél Leupold szerelékbe egy kínai gyártású "Winchester" márkanévvel ellátott "variábel céltávcső" került. Nem vártam tőle sokat, de ki akartam próbálni a fegyverem. Optikailag hmmmm... el lehet képzelni, de mentségére legyen mondva, hogy lövésálló. Eddig 320 lövést adtam le vele 7x-es nagyításon használva, és pontosan tudtam vele lőni 100 méterre. A fegyvert nagyon megszerettem, és most érzem úgy, hogy 100 méterig pontos lövést tudok leadni vadra is(a vadászlázzal nem számoltam még Mosolyog). Azonban ez a céltávcső nem való vadászatra. Anyagi helyzetem annyit javult az elmúlt évben, hogy most egy S&B vagy Zeiss megvásárlása nem jelent problémát, de most jön a csavar:balkezes vagyok. Szeretnék  idén egy kezes (de főleg)balkezes, golyós vadászpuskát is venni (Browning vs. Tikka), és arra egy prémium céltávcsövet.
 A Marlinomra pedig egy nem prémium kategóriás, főleg lőtérre de vadászatra is megfelelő céltávcsövet szeretnék. Későbbi terveim között szerepel,hogy más lőtéren kipróbálom a Marlint 200 és 300 méteren is. A vitákat elkerülendő: a Marlint szeretném a balkezes fegyver megérkezése, belövése után hosszabb távra és csak lőtéren használni.  Addig azonban max.  150 méterig vaddisznó vadászatra (a fegyver mérete és tömege alapján lesről). Szerintetek erre megfelel a DELTA TITANIUM 2,5-10X56 IR SF? Tudnátok még javasolni hasonló árkategóriában(kb +50000) a célokra megfelelő új céltávcsövet?

Üdvözlettel:Balázs
Naplózva

"A bürühöz üljön, ifiúr! Csak a bürühöz. Ott ma biztosan kijönnek..."
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #8583 Dátum: 2015. Május 06. - 01:45:11 »

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni. Kicsit hosszú lesz,de kérlek olvassátok végig. Mosolyog
Tudom, hogy a Delta a legjobb prémium kategóriás céltávcső, és ezen kijelentés után után elképzelem, ahogyan néhány fórumtárs arca kezd kipirulni...a vérnyomások is kezdenek emelkedni, és már éppen billentyűzetet "ragadnátok" kitiltásomat követelve, de megnyugtatok mindenkit,ezt csak viccnek szántam! Mosolyog Vettem a fáradtságot és rákerestem a "delta" szóra, majd pedig végigolvastam 33 oldalnyi hozzászólást (2008-tól..ajánlom mindenkinek,aki ebben a témában vitázik).

A helyzetem a következő:  Mivel 2005 óta gyakran járok lőtérre, így .22-es fegyverekkel már volt tapasztalatom , de nagyobb kaliberrel alig. Aztán (sok évnyi fórum olvasás után) tavaly vettem meg életem első golyós vadászpuskáját, egy Marlin X7VH-t, 308Win. kaliberben (igen...pockozó kaliber Nevet) . Elsősorban nem vadászatra szántam, hanem tapasztalat szerzésre, gyakorlásra. Akkor annyira izgatott voltam, hogy nem akartam sokat költeni céltávcsőre, így az acél Leupold szerelékbe egy kínai gyártású "Winchester" márkanévvel ellátott "variábel céltávcső" került. Nem vártam tőle sokat, de ki akartam próbálni a fegyverem. Optikailag hmmmm... el lehet képzelni, de mentségére legyen mondva, hogy lövésálló. Eddig 320 lövést adtam le vele 7x-es nagyításon használva, és pontosan tudtam vele lőni 100 méterre. A fegyvert nagyon megszerettem, és most érzem úgy, hogy 100 méterig pontos lövést tudok leadni vadra is(a vadászlázzal nem számoltam még Mosolyog). Azonban ez a céltávcső nem való vadászatra. Anyagi helyzetem annyit javult az elmúlt évben, hogy most egy S&B vagy Zeiss megvásárlása nem jelent problémát, de most jön a csavar:balkezes vagyok. Szeretnék  idén egy kezes (de főleg)balkezes, golyós vadászpuskát is venni (Browning vs. Tikka), és arra egy prémium céltávcsövet.
 A Marlinomra pedig egy nem prémium kategóriás, főleg lőtérre de vadászatra is megfelelő céltávcsövet szeretnék. Későbbi terveim között szerepel,hogy más lőtéren kipróbálom a Marlint 200 és 300 méteren is. A vitákat elkerülendő: a Marlint szeretném a balkezes fegyver megérkezése, belövése után hosszabb távra és csak lőtéren használni.  Addig azonban max.  150 méterig vaddisznó vadászatra (a fegyver mérete és tömege alapján lesről). Szerintetek erre megfelel a DELTA TITANIUM 2,5-10X56 IR SF? Tudnátok még javasolni hasonló árkategóriában(kb +50000) a célokra megfelelő új céltávcsövet?

Üdvözlettel:Balázs

Szia Balazs,

nekem is egy Marlin X7VH fegyverem van,igaz 22-250-es Remington -pockozo- kaliberben. Szeretem,jol mukodik,egy negativuma van,hogy orrnehez (de hat 'van benne anyag' es a tus sem fabol van) Ezen egy 6-24*42-es Delta Titanium celtavcso van Mildot szalkereszttel,nagyszeru parositas,leginkabb a rokak banatara...

A nagygolyos puskamon 4 evig volt az altalad emlietett DELTA TITANIUM 2,5-10X56 IR SF celtavcso,sok szep elmennyel gazdagitott,a belovesen kivul nem kellett allitani.
Fel eve adtam el mert az ara ment a Leica celtavcsobe,ami most van a 30.06-os puskamon.

Szerintem most a piacon,egy UJ,megbizhato,variabel,vilagitopontos celtavcso,150-200 ezer korul csak a Delta van. E felett esetleg Leupold VX-R vagy Meostar hasonlo (uj,megbizhato,variabel,vilagito pontos) kategoriaban.

Persze,lehet az arat lejjebb vinni,de akkor valamit ki kell hagyni,pl: 7*56-os fix(!) Meostar,vil.ponttal,vagy 8*56-os S&B fix,vilagito pont nelkul,stb.,a hasznaltpiacot nem is emlitve,ott is ki lehet fogni jo celtavcsoveket,200 ezerig,csak ugy az hasznalt,a garancia kerdeses,stb.

...en a helyedben (csak egy otlet!) csinaltatnek egy egyedi balos tust a Marlinra (max.100 ezer) es vennek ra egy az altalad is emlitett S&B vagy Zeis celtavcsovet. A fegyvert ismered,elmondasod alapjan szereted is,a kalibere kituno vadaszatra vagy sportloveszetre is. Igy anyagilag jobban jonnel ki,mintha egy uj -balos!- Tikkat vagy Browning puskat is vennel,majd meg arra a premium kategorias celtavcso /szerelek,+a Delta a Marlinra...,akkor inkabb egy Swarovski Z6 vagy Leica Magnus a Marlinra egyedi tussal...

Udv. Peti  Emelem
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #8584 Dátum: 2015. Május 09. - 21:16:48 »

Páran kérték,ezért összehasonlítottam a 7x50 Bendert a 6x42-essel.
A magyar forgalmazó szerint nincs különbség a germany,és hungary s&b  között,ez fenn van a honlapon is.
Volt 8x56-os s&b,van 6x42-es s&b-em,de mindegyiknél gond volt,hogy fények tánca van,ha pl. naplemente irányába nézek(persze nem a napba,ég felé,hanem magasból a földre),egyszerűen egy fénykör ugrál a látómezőben.
A germany 7x50 klassik-nál ez a jelenség nincs.
A kép kifogástalan.
Naplózva
Takika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



« Új üzenet #8585 Dátum: 2015. Május 10. - 22:00:48 »

Szia Balazs,

nekem is egy Marlin X7VH fegyverem van,igaz 22-250-es Remington -pockozo- kaliberben. Szeretem,jol mukodik,egy negativuma van,hogy orrnehez (de hat 'van benne anyag' es a tus sem fabol van) Ezen egy 6-24*42-es Delta Titanium celtavcso van Mildot szalkereszttel,nagyszeru parositas,leginkabb a rokak banatara...

A nagygolyos puskamon 4 evig volt az altalad emlietett DELTA TITANIUM 2,5-10X56 IR SF celtavcso,sok szep elmennyel gazdagitott,a belovesen kivul nem kellett allitani.
Fel eve adtam el mert az ara ment a Leica celtavcsobe,ami most van a 30.06-os puskamon.

Szerintem most a piacon,egy UJ,megbizhato,variabel,vilagitopontos celtavcso,150-200 ezer korul csak a Delta van. E felett esetleg Leupold VX-R vagy Meostar hasonlo (uj,megbizhato,variabel,vilagito pontos) kategoriaban.

Persze,lehet az arat lejjebb vinni,de akkor valamit ki kell hagyni,pl: 7*56-os fix(!) Meostar,vil.ponttal,vagy 8*56-os S&B fix,vilagito pont nelkul,stb.,a hasznaltpiacot nem is emlitve,ott is ki lehet fogni jo celtavcsoveket,200 ezerig,csak ugy az hasznalt,a garancia kerdeses,stb.

...en a helyedben (csak egy otlet!) csinaltatnek egy egyedi balos tust a Marlinra (max.100 ezer) es vennek ra egy az altalad is emlitett S&B vagy Zeis celtavcsovet. A fegyvert ismered,elmondasod alapjan szereted is,a kalibere kituno vadaszatra vagy sportloveszetre is. Igy anyagilag jobban jonnel ki,mintha egy uj -balos!- Tikkat vagy Browning puskat is vennel,majd meg arra a premium kategorias celtavcso /szerelek,+a Delta a Marlinra...,akkor inkabb egy Swarovski Z6 vagy Leica Magnus a Marlinra egyedi tussal...

Udv. Peti  Emelem


Szia!
Köszönöm szépen! Mosolyog
A balos tus tervben van még májusban, de a cserkelés vonz jobban. Oda viszont egy kicsit nehéz, és egy kicsit hosszú a puska, de Te is ismered! Nevet Amúgy az áprilisi DWJ-ben volt egy összehasonlító cikk a Marlin és a Remington varmintokról. Azért azt megjegyzem,hogy itt nem reklám cikkeket írnak. Simán kielemezték,hogy mik a fegyverek előnyei és hátrányai, és simán leírják,hogy hiába kerül kb kétszer annyiba a Remi, ha ugyanazt tudja a Marlin is. Mosolyog Viszont beindult a hülyebogár és mantrázom,hogy "Nem kell .357......nem kell......." Nevet
Naplózva

"A bürühöz üljön, ifiúr! Csak a bürühöz. Ott ma biztosan kijönnek..."
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #8586 Dátum: 2015. Május 10. - 22:51:23 »


Szia!
Köszönöm szépen! Mosolyog
A balos tus tervben van még májusban, de a cserkelés vonz jobban. Oda viszont egy kicsit nehéz, és egy kicsit hosszú a puska, de Te is ismered! Nevet Amúgy az áprilisi DWJ-ben volt egy összehasonlító cikk a Marlin és a Remington varmintokról. Azért azt megjegyzem,hogy itt nem reklám cikkeket írnak. Simán kielemezték,hogy mik a fegyverek előnyei és hátrányai, és simán leírják,hogy hiába kerül kb kétszer annyiba a Remi, ha ugyanazt tudja a Marlin is. Mosolyog Viszont beindult a hülyebogár és mantrázom,hogy "Nem kell .357......nem kell......." Nevet

Szia,

igen,gondoltam hogy ha tobbet szeretnel cserkelni,akkor ez nem az a fegyver...

Nehez lesz megallitani azt a 'bogarat... Mosolyog Egy kalappal hozza!

Udv.  Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8587 Dátum: 2015. Május 15. - 11:59:05 »

Nem rég írtam, hogy az új Yukon Jager céltávcsőnek milyen "szép" szemlencserendszer kotyogása van.

Nos, ma d.e. néztem egy új S-B Classic céltávcsövet, hát bizony annak is volt kotyogása, ha nem is annyi mint a Yager.

Már a MEO is feledésben van ?

Tömítőgyűrű és okulárzsír már sokba van a gyártóknak, vagy csak trehányság. ? :Mosolyog

Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #8588 Dátum: 2015. Május 18. - 17:22:44 »

Sziasztok!
 Vettem egy használt céltávcsövet (Delta Tit. 2,5-10x56) és felszerelés előtt középállásba szeretném tekerni a szálkereszt állítókat( nagyjából).
Kb hány klick a teljes tartománya?
Üdv:KÁ
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #8589 Dátum: 2015. Május 18. - 17:43:53 »

Delta Titanium 2,5-10x56 importőri anyagból ollóztam... (btc)

"Variábelezéskor a megvilágítópont mérete (más márkáktól eltérõen) nem növekszik, mérete 100 méteren minden nagyításnál 1 cm-es marad!"
Aki megmondja mér' hülyeség, az nyer egy szem cukrot...   Kacsint
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #8590 Dátum: 2015. Május 18. - 18:02:40 »

Delta Titanium 2,5-10x56 importőri anyagból ollóztam... (btc)

"Variábelezéskor a megvilágítópont mérete (más márkáktól eltérõen) nem növekszik, mérete 100 méteren minden nagyításnál 1 cm-es marad!"
Aki megmondja mér' hülyeség, az nyer egy szem cukrot...   Kacsint

Azt, hogy ez miért hülyeség, nem tudom.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #8591 Dátum: 2015. Május 18. - 18:08:31 »

Delta Titanium 2,5-10x56 importőri anyagból ollóztam... (btc)

"Variábelezéskor a megvilágítópont mérete (más márkáktól eltérõen) nem növekszik, mérete 100 méteren minden nagyításnál 1 cm-es marad!"
Aki megmondja mér' hülyeség, az nyer egy szem cukrot...   Kacsint

A lényeg lemaradt! Fejvakarás

Azt, hogy ez miért hülyeség, nem tudom.
Azt tudom, hogy már egyre több gyártó csinál olyan távcsövet amelyikben a nagyítás növelésével nem növekszik a célkereszt, tüske, piros pont mérete. De, hogy a piros pont 100 méteren eleve   mekkora azt soha nem néztem. Egyszerűen a távcsövön belül máshova helyezik ezeket, így a nagyítás rájuk nem hat.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
forester73
Vendég
« Új üzenet #8592 Dátum: 2015. Május 18. - 18:21:54 »

Sziasztok!
 Vettem egy használt céltávcsövet (Delta Tit. 2,5-10x56) és felszerelés előtt középállásba szeretném tekerni a szálkereszt állítókat( nagyjából).
Kb hány klick a teljes tartománya?
Üdv:KÁ

Ádám ! Nézem az eladási topikot és látom eladtál egy S&B távcsövet (ilyen eretnekséget ) és vettél egy DT ? Mert ha igen akkor üdvözöllek a klubban ! Jó egészséget és sikereket az "új" szerzeményedhez . Röhög Wave
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #8593 Dátum: 2015. Május 18. - 18:41:49 »

Delta Titanium 2,5-10x56 importőri anyagból ollóztam... (btc)

"Variábelezéskor a megvilágítópont mérete (más márkáktól eltérõen) nem növekszik, mérete 100 méteren minden nagyításnál 1 cm-es marad!"
Aki megmondja mér' hülyeség, az nyer egy szem cukrot...   Kacsint

Ha a szálkereszt az 1. képsíkban van, akkor nem akkora hülyeség. De ezt sajna nem találtam meg sehol.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #8594 Dátum: 2015. Május 18. - 19:00:15 »

Delta Titanium 2,5-10x56 importőri anyagból ollóztam... (btc)

"Variábelezéskor a megvilágítópont mérete (más márkáktól eltérõen) nem növekszik, mérete 100 méteren minden nagyításnál 1 cm-es marad!"
Aki megmondja mér' hülyeség, az nyer egy szem cukrot...   Kacsint

Szerintem ez legalább akkora:

"a parallaxisállítás szinte egyedülállóan 7,25 mm/100m!"
Naplózva
Oldalak: 1 ... 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 [573] 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: