Oldalak: 1 ... 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 [341] 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471758 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5100 Dátum: 2012. Augusztus 30. - 22:05:58 »

 Akkor holnap este végigkattintgatom, hátha sikerül valamit kisütnöm...
Mi vele a probléma?
Mert ha csak a kíváncsiság vezérelne és amúgy a fegyvernek nincsen gondja, akkor szerintem felesleges kutató munkát végezni rajta Kacsint
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #5101 Dátum: 2012. Augusztus 30. - 22:29:26 »

igazság szerint lőtéren feltámasztva lőttem a fegyerrel, felfelé hordott 10 centivel, hát állítottam rajta kb 10 kattintást, de nagyjából ugyan oda mentek a lövések... Vállat von   ez simán lehet amiatt, hogy nem vagyok egy nagy mesterlövész, sokat kell még gakorolnom, mindenesetre nem mertem tovább tekergetni, ezért a nagy kíváncsiság...   Fejvakarás
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
Tozmen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #5102 Dátum: 2012. Augusztus 31. - 08:56:44 »

Üdv!Valaki használja már az új Delta Classic sorozat valamelyik tagját?Ára nagyon jól hangzik ,de nem merem megvenni ,talán ha valakinek lenne már
jó véleménye róla.Amúgy 270 win kaliberű fegyverre tenném fix komlói szerelékkel.
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #5103 Dátum: 2012. Augusztus 31. - 12:37:59 »

Üdv!Valaki használja már az új Delta Classic sorozat valamelyik tagját?Ára nagyon jól hangzik ,de nem merem megvenni ,talán ha valakinek lenne már
jó véleménye róla.Amúgy 270 win kaliberű fegyverre tenném fix komlói szerelékkel.


Én már használom az 56-os verziót. Szerintem megéri beruházni, egész jó kis kukker nekem több nem kell.Mindig látok vele amikor kell. Annyi hogy a világítópontja kicsit erős de ezt lehet orvosolni kisseb elemmel,de nekem 1 es fokozaton tökéletes. Nagyon jók a tornyok rajta, pontosan látod hol tartasz a tartományokban és akár vadászat közbe is állíthatod a 0 pontot mert látod hogy előtte melyik pontra lőtted be.
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5104 Dátum: 2012. Augusztus 31. - 12:50:20 »

Én már használom az 56-os verziót. Szerintem megéri beruházni, egész jó kis kukker nekem több nem kell.Mindig látok vele amikor kell. Annyi hogy a világítópontja kicsit erős de ezt lehet orvosolni kisseb elemmel,de nekem 1 es fokozaton tökéletes. Nagyon jók a tornyok rajta, pontosan látod hol tartasz a tartományokban és akár vadászat közbe is állíthatod a 0 pontot mert látod hogy előtte melyik pontra lőtted be.

"Delta Classic 3-12x56 céltávcső világítóponttal (4A)"---Erre gondolsz? Este is próbáltad? Milyen kaliberű puskán használod?
 Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #5105 Dátum: 2012. Augusztus 31. - 15:15:06 »

Annyi hogy a világítópontja kicsit erős de ezt lehet orvosolni kisseb elemmel,de nekem 1 es fokozaton tökéletes.
Üdv!

Írnál picit bővebben erről az orvoslásról..
Minek kell  kisebbnek lennie?  ..Az elem ármérőjének..,teljesítményének..,feszültségének.., vagy minek?!..  Emelem

Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5106 Dátum: 2012. Augusztus 31. - 15:24:43 »

Üdv!

Írnál picit bővebben erről az orvoslásról..
Minek kell  kisebbnek lennie?  ..Az elem ármérőjének..,teljesítményének..,feszültségének.., vagy minek?!..  Emelem



Volt erről szó a közelmúltban, mivel led-es a pontvilágítás, nem biztos, hogy egyszerű a fényerősség csökkentése.  Fejvakarás
Naplózva
Tozmen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #5107 Dátum: 2012. Augusztus 31. - 15:27:14 »

Én már használom az 56-os verziót. Szerintem megéri beruházni, egész jó kis kukker nekem több nem kell.Mindig látok vele amikor kell. Annyi hogy a világítópontja kicsit erős de ezt lehet orvosolni kisseb elemmel,de nekem 1 es fokozaton tökéletes. Nagyon jók a tornyok rajta, pontosan látod hol tartasz a tartományokban és akár vadászat közbe is állíthatod a 0 pontot mert látod hogy előtte melyik pontra lőtted be.
Üdv Diesel!
Köszi az infót!Én a 42-es verziót venném , nappali vadászatra kellene éjszakára van másik fegyverem ,csak a lövést állja ne mászkáljon benne a kereszt.Neked milyen kaliberű fegyveren van fönt?
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #5108 Dátum: 2012. Augusztus 31. - 15:47:53 »

Volt erről szó a közelmúltban, mivel led-es a pontvilágítás, nem biztos, hogy egyszerű a fényerősség csökkentése.  Fejvakarás
Hát pont ez az..   Szerintem sem egyszerű a fényerő csökkentése az adott eszközön..
Csak azért kérdeztem,hátha van rá valami egyszerű, praktikus ötlet, amiről mi nem tudunk..
Sosem lehet tudni..   Valaki talán már megoldotta ezt a problémát is.., és megosztja majd velünk..
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #5109 Dátum: 2012. Augusztus 31. - 16:12:45 »

Hát pont ez az..   Szerintem sem egyszerű a fényerő csökkentése az adott eszközön..
Csak azért kérdeztem,hátha van rá valami egyszerű, praktikus ötlet, amiről mi nem tudunk..
Sosem lehet tudni..   Valaki talán már megoldotta ezt a problémát is.., és megosztja majd velünk..

Azok esetében megoldható ez a 3V-ról 1,5V-os gombelemre való áttérés egy betéttel, ha nem mikroelektronikai vezérléssel, vagy forgópotméterrel történik a szálkereszt vil. szabályzása.
( forgókapcsoló nem azonos a potméterrel)

Ami már korszerű vezérléssel van építve azoknál nem, és nem is építhető át, mert nincs effektív hely hozzá, és azok gyárilag ilyenek.

Sajnos prémiumban is találkoztam már túlvezérelt világítással, mikor már a látómező széle is világított alapfokozaton.
( ezt nevezzük karácsonykavilágításnak Vigyorog)
Mint a piacos gagyik kínai céltávcsövek esetében)
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #5110 Dátum: 2012. Augusztus 31. - 16:36:35 »

Azok esetében megoldható ez a 3V-ról 1,5V-os gombelemre való áttérés egy betéttel, ha nem mikroelektronikai vezérléssel, vagy forgópotméterrel történik a szálkereszt vil. szabályzása.
( forgókapcsoló nem azonos a potméterrel)

Ami már korszerű vezérléssel van építve azoknál nem, és nem is építhető át, mert nincs effektív hely hozzá, és azok gyárilag ilyenek.

Sajnos prémiumban is találkoztam már túlvezérelt világítással, mikor már a látómező széle is világított alapfokozaton.
( ezt nevezzük karácsonykavilágításnak Vigyorog)
Mint a piacos gagyik kínai céltávcsövek esetében)

Üdv!

Egy magát menőnek gondoló gyártó.., igazán beépíthetne, egy kis ügyes  potmétert abba a távcsőbe..
Szerintem annak nincs semmi technikai akadálya..
És akkor mindenki a kénye kedve szerint állítgathathatná a szeméhez.., az adott szituációhoz.. 
Szerintem ez csak egy kis odafigyelés kérdése lenne a mérnökuraktól.., na meg egy jó piaci fogás lenne, az aktuális gyártónak is..
Én így látom.  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5111 Dátum: 2012. Augusztus 31. - 18:50:19 »

igazság szerint lőtéren feltámasztva lőttem a fegyerrel, felfelé hordott 10 centivel, hát állítottam rajta kb 10 kattintást, de nagyjából ugyan oda mentek a lövések... Vállat von   ez simán lehet amiatt, hogy nem vagyok egy nagy mesterlövész, sokat kell még gakorolnom, mindenesetre nem mertem tovább tekergetni, ezért a nagy kíváncsiság...   Fejvakarás

Ha ismersz egy nem túl drágán dolgozó fegyvermestert , inkább vidd oda ! Bizonytalan lőkészséggel képtelenség belőni a fegyvert.     Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #5112 Dátum: 2012. Augusztus 31. - 19:25:41 »

Üdv!

Egy magát menőnek gondoló gyártó.., igazán beépíthetne, egy kis ügyes  potmétert abba a távcsőbe..
Szerintem annak nincs semmi technikai akadálya..
És akkor mindenki a kénye kedve szerint állítgathathatná a szeméhez.., az adott szituációhoz.. 
Szerintem ez csak egy kis odafigyelés kérdése lenne a mérnökuraktól.., na meg egy jó piaci fogás lenne, az aktuális gyártónak is..
Én így látom.  Emelem

Valóban, igazad van. Emelem
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #5113 Dátum: 2012. Augusztus 31. - 19:47:33 »

Üdv!

Egy magát menőnek gondoló gyártó.., igazán beépíthetne, egy kis ügyes  potmétert abba a távcsőbe..
Szerintem annak nincs semmi technikai akadálya..
És akkor mindenki a kénye kedve szerint állítgathathatná a szeméhez.., az adott szituációhoz.. 
Szerintem ez csak egy kis odafigyelés kérdése lenne a mérnökuraktól.., na meg egy jó piaci fogás lenne, az aktuális gyártónak is..
Én így látom.  Emelem

Na ja csak a potiknak van egy oltári nagy hibája. Hajlamosak a kehesedésre , valahol láttam egy az anti időkből származó ilyetén szerkezetet. Na az soha a büdös életben nem lesz kontakt hibás. Mivel egy bronz szalag van az ellenállás réteg felett ami hozzányomódik ahogy tekered a tengelyt. Az elektronika ill kapcsoló sokkal olcsóbb....


Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #5114 Dátum: 2012. Augusztus 31. - 21:05:27 »

Na ja csak a potiknak van egy oltári nagy hibája. Hajlamosak a kehesedésre , valahol láttam egy az anti időkből származó ilyetén szerkezetet. Na az soha a büdös életben nem lesz kontakt hibás. Mivel egy bronz szalag van az ellenállás réteg felett ami hozzányomódik ahogy tekered a tengelyt. Az elektronika ill kapcsoló sokkal olcsóbb....

..  Meglepődött ..  ..Nekem is volt, talán még ma is megvan valahol a vill. cuccaim között, egy ui., de méretben ettől jóval nagyobb  potméterem..
.." Ragadozó korszakomban" használtam, szórón..  Stoel .., két szál bányászdróttal , + valamilyen pici izzóval, egy egyszerű áramkörben.., ..amivel a kelő Holdat szerettem volna szimulálni a nagytalpúaknak, az aréna fölött..  Mosolyog ..   ..én,..az akkori kis, naiv..

Az időtájt, egy  "kiscejsz" volt a nambörvan nekem.., ami igen igen csak alkalmatlan volt a lámpa nélküli lövéshez egy kicsit felhősebb éjszakán..

Mondanom se kell, hogy egyszer sem sikerült imitálnom azt a bizonyos Holdkeltét a sertevadaknak,hogy meg ne ugrottak volna mielőtt láthatóvá tehettem volna számomra, őméltóságukat..  :Mosolyog ..

Node a  potméterekre visszatérve.., a mai világunkban már semmilyen mozgóalkatrészt nem tartalmaznak az ilyen célra gyártott szabályzók..
A mai feszültségszabályzók, csak teszik a dolguk.., csendben.., gyakorlatilag szinte, meghibásodások nélkül.. 
Ja! És szinte "fillérekbe" kerülnek, csak..  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 [341] 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: