Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471704 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #645 Dátum: 2008. Június 20. - 10:50:53 »

Csabikám....!!!!

Ennyi erővel egy 100-as fehérre zománcozott kályha csövel is illusztrálhattál volna.... :ALC

 Bion Bion Bion
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #646 Dátum: 2008. Június 20. - 12:30:22 »

Vettem egy olcsó, Hunter fantázianevű, amúgy Ritter Optik feliratú 6-24X50 távcsövet. Az istennek sem bírom belőni   Vadász  vele rendesen a fegyvert, (egy  új  Zastava M70 .243-t), van esetleg ezzel valakinek tapasztalata? Bótban vettem, külön elmondtam, hogy mire kell, de úgy tűnik, feleslegesen. Ránézésre bírnia kellen, de ha végre ponton van, akkor elég neki egy nagyítás váltás, és már félrevisz, 100-on olyan 5-6 cm-t legalább, össze-vissza. Persze lehet, hogy a cső rossz, vagy a lőszert nem bírja, de nem hiszem, mert a távcsövön történő változtatás után megy el a lövés. (Remington, Sako, mindegyikkel sz.r lenne?)

Erről jut eszembe:-) Van valakinek olcsó (kb. 50-60eFt-ig), de MŰKÖDŐ, eladó hasonló paraméterű távcsöve esetleg? Vagy tudna ajánlani? Köszi.


Tipikus eset ennél a céltávcsőnél is, hogy kínai és gyenge gyártmány ( a név ellenére).
Az, hogy zoom-kor elmennek a találatok szerintem az az oka, hogy a belső optikai zoom szerkezet, nem párhúzamos a házzal, ezért állításkor a célzójel képe "elvándoról, elmászik.
Ennek ellenőrzése egyszerű, mert vagy a fegyvert kell vagy a céltávcsövet fix-re befogni és variábelezni, zoom-ni kell, és látható, hogy a célzójel képe merre és mennyit mászik el.
Vadászpuskára tényleg gyenge gyártmány, és még nagyon sok név alatt megtalálható ez a gyártmány. Mosolyog
Vissa kell vinni szerintem és számolják be valami normálisba. Mosolyog
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #647 Dátum: 2008. Június 20. - 12:47:38 »

Vettem egy olcsó, Hunter fantázianevű, amúgy Ritter Optik feliratú 6-24X50 távcsövet. Az istennek sem bírom belőni   Vadász  vele rendesen a fegyvert, (egy  új  Zastava M70 .243-t), van esetleg ezzel valakinek tapasztalata? Bótban vettem, külön elmondtam, hogy mire kell, de úgy tűnik, feleslegesen. Ránézésre bírnia kellen, de ha végre ponton van, akkor elég neki egy nagyítás váltás, és már félrevisz, 100-on olyan 5-6 cm-t legalább, össze-vissza. Persze lehet, hogy a cső rossz, vagy a lőszert nem bírja, de nem hiszem, mert a távcsövön történő változtatás után megy el a lövés. (Remington, Sako, mindegyikkel sz.r lenne?)

Erről jut eszembe:-) Van valakinek olcsó (kb. 50-60eFt-ig), de MŰKÖDŐ, eladó hasonló paraméterű távcsöve esetleg? Vagy tudna ajánlani? Köszi.
6-24x56   
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #648 Dátum: 2008. Június 20. - 13:47:10 »

Vettem egy olcsó, Hunter fantázianevű, amúgy Ritter Optik feliratú 6-24X50 távcsövet. Az istennek sem bírom belőni   Vadász  vele rendesen a fegyvert, (egy  új  Zastava M70 .243-t), van esetleg ezzel valakinek tapasztalata? Bótban vettem, külön elmondtam, hogy mire kell, de úgy tűnik, feleslegesen. Ránézésre bírnia kellen, de ha végre ponton van, akkor elég neki egy nagyítás váltás, és már félrevisz, 100-on olyan 5-6 cm-t legalább, össze-vissza. Persze lehet, hogy a cső rossz, vagy a lőszert nem bírja, de nem hiszem, mert a távcsövön történő változtatás után megy el a lövés. (Remington, Sako, mindegyikkel sz.r lenne?)

Erről jut eszembe:-) Van valakinek olcsó (kb. 50-60eFt-ig), de MŰKÖDŐ, eladó hasonló paraméterű távcsöve esetleg? Vagy tudna ajánlani? Köszi.
6-24x56   

50-60eFt? A Te ilyen csövedet megveszem ennyiért... >Nevet
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #649 Dátum: 2008. Június 20. - 13:50:41 »


[/quote]
6-24x56   
[/quote]

50-60eFt? A Te ilyen csövedet megveszem ennyiért... >Nevet
[/quote]


Mire az neked Doktor Úr? Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #650 Dátum: 2008. Június 21. - 01:23:04 »

Vettem egy olcsó, Hunter fantázianevű, amúgy Ritter Optik feliratú 6-24X50 távcsövet. Az istennek sem bírom belőni   Vadász  vele rendesen a fegyvert, (egy  új  Zastava M70 .243-t), van esetleg ezzel valakinek tapasztalata? Bótban vettem, külön elmondtam, hogy mire kell, de úgy tűnik, feleslegesen. Ránézésre bírnia kellen, de ha végre ponton van, akkor elég neki egy nagyítás váltás, és már félrevisz, 100-on olyan 5-6 cm-t legalább, össze-vissza. Persze lehet, hogy a cső rossz, vagy a lőszert nem bírja, de nem hiszem, mert a távcsövön történő változtatás után megy el a lövés. (Remington, Sako, mindegyikkel sz.r lenne?)

Erről jut eszembe:-) Van valakinek olcsó (kb. 50-60eFt-ig), de MŰKÖDŐ, eladó hasonló paraméterű távcsöve esetleg? Vagy tudna ajánlani? Köszi.


Tipikus eset ennél a céltávcsőnél is, hogy kínai és gyenge gyártmány ( a név ellenére).
Az, hogy zoom-kor elmennek a találatok szerintem az az oka, hogy a belső optikai zoom szerkezet, nem párhúzamos a házzal, ezért állításkor a célzójel képe "elvándoról, elmászik.
Ennek ellenőrzése egyszerű, mert vagy a fegyvert kell vagy a céltávcsövet fix-re befogni és variábelezni, zoom-ni kell, és látható, hogy a célzójel képe merre és mennyit mászik el.
Vadászpuskára tényleg gyenge gyártmány, és még nagyon sok név alatt megtalálható ez a gyártmány. Mosolyog
Vissa kell vinni szerintem és számolják be valami normálisba. Mosolyog

Köszi a választ. Bevallom, előre elmeszeltem a boltot fejben, de ma felhívtam őket és teljesen korrektek voltak. (Nem úgy mint a nagynevű, a 7x drágább sörétesemnél!)Ezen felbuzdúlva adtam magunknak egy újabb esélyt,  mert nekem nem igazán a pénz kell, hanem egy távcső, a jövő héten kicserélik másikra. Ha az sem jön össze, akkor visszafizetik a pénzt. Sajna, ezek 'egyedi' cuccok, másnál lehet, hogy gond nélkül hegedül....
Naplózva

Üdv:
Huta
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #651 Dátum: 2008. Június 23. - 09:56:46 »

Vettem egy olcsó, Hunter fantázianevű, amúgy Ritter Optik feliratú 6-24X50 távcsövet. Az istennek sem bírom belőni   
Erről jut eszembe:-) Van valakinek olcsó (kb. 50-60eFt-ig), de MŰKÖDŐ, eladó hasonló paraméterű távcsöve esetleg? Vagy tudna ajánlani? Köszi.


Hát Huta, mit is mondjak...
Mint tapasztalt Vadászfórumos és kitűnő lövész ilyen amatőr hibába esni...  Nyihi
Szerintem nem én mondom először, hogy a céltávcső a Meoptánál  (és ettől fölfelé) kezdődik... Angyal
Szerintem kérd vissza a pénzt és vegyél céltávcsövet!  Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #652 Dátum: 2008. Június 26. - 21:17:53 »

Anti  Wave- Az elveimből nem engedek, szerintem egy dolognak, amit legyártottak, működni kell!!! Fejvakarás Vagy mégsem?

Na, hogy borzoljam tovább az okosok kedélyét, (akiknek sajna, teljesen igazuk van! ) elmondom, hogy egyeztetve a kereskedővel, a pénz helyett még egy esélyt kértem mindkettőnknek. Nos, nem jött be,  a másik, mot már belorusz termék, ami mellesleg több hoszt rávert a másikra, a végső, nagyításváltó teszten sajna megborult... Vagyis, gyakszi, ez is használhatatlan, illetve a 6-24 között, gondolom, bármelyik állapotban kiválóan működne, mint fix cső. Abszolut nem mozog el, csak jó 10 cm-t ugrik ,aztán ottmarad szépen. Ergo, ezzel sem válik valóra álmom, egy korrekt dúvadazó fegyver, ahol bohó, szürkülő fürtjeimbe túrva, ötletszerűen változtatnék a nagyításon. Csak azt nem értem, ezeket ember nem próbálja???!!! Minek gyártani, ha nem müxik, vagy miért nem írják rá, hogy only légfegyverre?

Szóval, továbbra is érdekelne bármilyen gyártmányú, de működő 6-24x50 körüli képességű céltávcső, 100eFt-ig, lehetőleg colos tubussal (ha már megvettem a szereléket :-(((   )   

Tudom, volt  egy eladó Swarowsky, ha jól emlékszem, de azt most nem bírta a pénztárcám, 300eFt-ért, ezért még mindig hiszek a mesékben, pdig már elmúltam a királyfi-kort!

A Nikko Stirlingről tudtok vmit? Mert normális magyar weblapot nem találtam.

PLEASE!  KAP Mert már nem bírok ránézni az új fegyveremre!!!!!
Naplózva

Üdv:
Huta
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #653 Dátum: 2008. Június 26. - 22:02:45 »



Szóval, továbbra is érdekelne bármilyen gyártmányú, de működő 6-24x50 körüli képességű céltávcső, 100eFt-ig, lehetőleg colos tubussal (ha már megvettem a szereléket :-(((   )   


PLEASE!  KAP Mert már nem bírok ránézni az új fegyveremre!!!!!
Használtban nem tudom, hogy találsz-e mostanában ilyet.(E-gun, ilyesmi?)
Újban: 4-16x42 Delta? Kb.60.000Ft
Próbáld ki, meglátod. én, -igaz nappal- nemrég kukkantottam bele egy ilyenbe,de nem volt rossz.
Mindenesetre Kalappal!
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #654 Dátum: 2008. Június 26. - 22:24:32 »

Anti  Wave- Az elveimből nem engedek, szerintem egy dolognak, amit legyártottak, működni kell!!! Fejvakarás Vagy mégsem?

Na, hogy borzoljam tovább az okosok kedélyét, (akiknek sajna, teljesen igazuk van! ) elmondom, hogy egyeztetve a kereskedővel, a pénz helyett még egy esélyt kértem mindkettőnknek. Nos, nem jött be,  a másik, mot már belorusz termék, ami mellesleg több hoszt rávert a másikra, a végső, nagyításváltó teszten sajna megborult... Vagyis, gyakszi, ez is használhatatlan, illetve a 6-24 között, gondolom, bármelyik állapotban kiválóan működne, mint fix cső. Abszolut nem mozog el, csak jó 10 cm-t ugrik ,aztán ottmarad szépen. Ergo, ezzel sem válik valóra álmom, egy korrekt dúvadazó fegyver, ahol bohó, szürkülő fürtjeimbe túrva, ötletszerűen változtatnék a nagyításon. Csak azt nem értem, ezeket ember nem próbálja???!!! Minek gyártani, ha nem müxik, vagy miért nem írják rá, hogy only légfegyverre?

Szóval, továbbra is érdekelne bármilyen gyártmányú, de működő 6-24x50 körüli képességű céltávcső, 100eFt-ig, lehetőleg colos tubussal (ha már megvettem a szereléket :-(((   )   

Tudom, volt  egy eladó Swarowsky, ha jól emlékszem, de azt most nem bírta a pénztárcám, 300eFt-ért, ezért még mindig hiszek a mesékben, pdig már elmúltam a királyfi-kort!

A Nikko Stirlingről tudtok vmit? Mert normális magyar weblapot nem találtam.

Nikko Stirling-ről annyit, hogy a FT honlapon forgalmazták egy ideig, de mivel hiányos volt az engedélyük, ez írányú tevékenységhez, ezért megszüntették a forgalmazást.
Igaz a honlapon még él., ennek ellenére az elérhetőség. Kacsint Mosolyog
Többsége eredeti kínai volt, pedig sokan tudják, hogy a Nikko Stirling, bizony eredetileg japán és nem is rossz gyártmány volt anno.
Hát ennek a gyártását is átadták kínának. MTC dettó ! Kacsint Mosolyog

Egy colosba, eredeti és megbízható, és "olcsó", szerintem már csak a Delta Titanium széria van, a 4-16X42-es és a 6-24X42-es vagy preciziós lövészetre a 5-20X50-es, de az már 30mm-es tubussal.
Már preciziósban és FT-ben is használják teljes megelégedéssel ezeket.
Rugós légfegyver amit nem vet szét, az nem lehet rossz ! Mosolyog
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #655 Dátum: 2008. Június 27. - 09:56:09 »

A Nikko Stirlingről tudtok vmit? Mert normális magyar weblapot nem találtam.

Szia!  Wave

A Nikko Stirling-et használ Norbi barátom (Ansch) messzihordó 6mm-es sportpuskáján,  neki eddíg bevált. De ha jól tudom az övé több volt mint 100e.
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #656 Dátum: 2008. Június 27. - 10:32:13 »

Üdvi.

Nos nekem van nikkom.
Az enyém eredeti jappán, és én angliából rendeltem, egy imerős segítségével-akkor volt 160.000

Maximálisan meg vagyok elégedve vele, ajánlani tudom.
Mondjuk az enyém 10-50X60 as 30 as tubussal.
Lövök vele hosszutávot 6mm br -el, eddig nem tudok negativumot.
Annyi tuti, hogy a fényérték probléma ezeknél fenntál, azaz éjszaka nem a legjobb, de ez minden nnagy nagyitásnál igaz.
 Ezért hátrány a colos tubus is.

Szerintem ha tudsz vegyél nikkot, de ha lehet akkor jappánt, ha még használt akkor is.

Üdvi

Ansch
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #657 Dátum: 2008. Június 29. - 09:54:23 »

Köszönöm. Az AG rövidítés (Air Gun) szerintetek mit takar? Hogy golyósra nem alkalmas?
Naplózva

Üdv:
Huta
Steve
Vendég
« Új üzenet #658 Dátum: 2008. Június 30. - 08:11:06 »

Köszönöm. Az AG rövidítés (Air Gun) szerintetek mit takar? Hogy golyósra nem alkalmas?

Egészen pontosan. Igen
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #659 Dátum: 2008. Június 30. - 10:49:56 »

Én is láttam egy ilyen Nikko céltávcsövet a hétvégén, egy 8-32x50-est, a nagy parallaxisállító oldalkerékkel. Szép képe volt.

A lövésállóság nem volt téma, mert egy Field Target légpuskán volt.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: