Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471783 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #585 Dátum: 2008. Június 11. - 20:30:09 »

Te Viktor!

Nekem 6x42-es távcsövem van, mégsem azt dícsérem, magasztalom...hanem belátom, hogy a 8x56-os éjszakai vadászatra, távolabbi lövésekre alkalmasabb.
Ennyi.

Továbbá én is többször leírtam, hogy miért adjon Roland 40 ezerrel többet egy olyan távcsőért - jelesül a 7x50-esért - ami egy fikarcnyival sem tud többet a 8x56-osnál?...sőt!
Ez az alapkérdés, nem az, hogy melyik a jobb távcső...

Hidd el nem a kocavadászkodásról van szó, de ha majd egyszer lesz lehetőséged szinte napi rendszerességgel használni, megtapasztalni a legkülönbözőbb szituációkban a csöveket, akkor fogod igazán megérteni miről is beszélt Zoli is meg én is.
Mert nem az a mérvadó egy távcsőnél, hogy XY csővel összehasonlítottam, könnyebb 10 dekával, kisebb, ültem vele lesen...stb, hanem az, hogy a legszélsőségesebb szituációkban is mennyire tud kiszolgálni egy távcső függetlenül attól, hogy arra éppen milyen márkanév van írva.
Hidd el amikor cserkelsz, vagy lősz a vadra lehetne 3 kilós távcső is a puskádon sz.rnál rá, mert a vadászláz legyőz mindent.
Ne sértésnek vedd ezt, jótanácsnak.

Egon!

A közeli, testközeli - általad említett - szituációkban véleményed szerint mi előnye van a 7x-esnek a 8x-ossal szemben?
Én lőttem 8x56-ossal kb. 8-10 m-ről gazban álló disznót, csodás holdvilágnál az ég világon semmi gondom nem volt vele.
Persze jobb lett volna egy kisebb nagyítás, dehát akkor ez volt, megjegyzem ha variám van, akkor sem lett volna alkalmam vacakolni, meg tekergetni a távcsövet, keresőt a szememhez venni meg pláne.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #586 Dátum: 2008. Június 11. - 23:18:05 »

NightForce belülről:

Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #587 Dátum: 2008. Június 11. - 23:31:23 »

Te Viktor!

Nekem 6x42-es távcsövem van, mégsem azt dícsérem, magasztalom...hanem belátom, hogy a 8x56-os éjszakai vadászatra, távolabbi lövésekre alkalmasabb.
Ennyi.

Továbbá én is többször leírtam, hogy miért adjon Roland 40 ezerrel többet egy olyan távcsőért - jelesül a 7x50-esért - ami egy fikarcnyival sem tud többet a 8x56-osnál?...sőt!
Ez az alapkérdés, nem az, hogy melyik a jobb távcső...

Hidd el nem a kocavadászkodásról van szó, de ha majd egyszer lesz lehetőséged szinte napi rendszerességgel használni, megtapasztalni a legkülönbözőbb szituációkban a csöveket, akkor fogod igazán megérteni miről is beszélt Zoli is meg én is.
Mert nem az a mérvadó egy távcsőnél, hogy XY csővel összehasonlítottam, könnyebb 10 dekával, kisebb, ültem vele lesen...stb, hanem az, hogy a legszélsőségesebb szituációkban is mennyire tud kiszolgálni egy távcső függetlenül attól, hogy arra éppen milyen márkanév van írva.
Hidd el amikor cserkelsz, vagy lősz a vadra lehetne 3 kilós távcső is a puskádon sz.rnál rá, mert a vadászláz legyőz mindent.
Ne sértésnek vedd ezt, jótanácsnak.

Egon!

A közeli, testközeli - általad említett - szituációkban véleményed szerint mi előnye van a 7x-esnek a 8x-ossal szemben?
Én lőttem 8x56-ossal kb. 8-10 m-ről gazban álló disznót, csodás holdvilágnál az ég világon semmi gondom nem volt vele.
Persze jobb lett volna egy kisebb nagyítás, dehát akkor ez volt, megjegyzem ha variám van, akkor sem lett volna alkalmam vacakolni, meg tekergetni a távcsövet, keresőt a szememhez venni meg pláne.

Szia Roli!

Én nem sértődtem meg, csak éppen nem teljesen értek egyet. Amit írtam Zolinak, azt leírtam, nekem ez a véleményem, semmi olyat nem tapasztaltam ami miatt meg kellene változtatnom. Ha nem is járok ki naponta, de szerencsére vannak vadászati lehetőségeim, amik során az írt előnyeit tapasztaltam a távcsőnek, akár vendéglátóim 8x56-osaival szemben is. Lehet, hogy ezek az összehasonlítások semmit sem érnek, de attól én még vígan használom a kis Zeiss-et esőben, fagyban, holdas, vagy hold nélküli éjszakákon. Nekem bevált, mi mást is mondhatnék? Közelebbi lövéseknél, úgy 70-80 méteren belül igenis jobbnak tartom a 8x56-osnál. Bár szeretlek, tisztellek, de a szemem az egyetlen, aminek Nálad is jobban hiszek. Ha nem tartanám jó távcsőnek, de legalábis a lehetőségeimhez képest a legjobbnak, már rég túladtam volna rajta, nem szokásom sznobizmusból, vagy büszkeségből kevéssé használható tárgyakhoz ragaszkodni.

Ami a 6x42-est illeti: nekem az a véleményem, hogy az bizonyos szituációkban jobb a 7x50-esnél, de még tán a 8x56-osnál is... akár éjszaka is.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #588 Dátum: 2008. Június 11. - 23:58:30 »

Vitáztok itten........ Bion Bion  a 8x50-es a legjobb , abból is csak a Swarovsky...., mert nekem olyan van. Nyihi Nyihi Nyihi
Viccet féretéve tényleg jó kompromisszum a 7-esek és a nagy 8-asok között.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #589 Dátum: 2008. Június 12. - 00:42:27 »



Egon!

A közeli, testközeli - általad említett - szituációkban véleményed szerint mi előnye van a 7x-esnek a 8x-ossal szemben?
Én lőttem 8x56-ossal kb. 8-10 m-ről gazban álló disznót, csodás holdvilágnál az ég világon semmi gondom nem volt vele.
Persze jobb lett volna egy kisebb nagyítás, dehát akkor ez volt, megjegyzem ha variám van, akkor sem lett volna alkalmam vacakolni, meg tekergetni a távcsövet, keresőt a szememhez venni meg pláne.
„hogy nem csak a páholyos, steril laboratóriumi környezetű vadászatokat kell figyelembe venni, mert én sem azt szeretem, ha nem azt a módot, amikor valóban vad körülmények között vadászik az illető, hogy nincs mód keresőtávcsövet vinni vagy külön azzal bajlódni, csak a céltávcsővel van időd és módod bírálni.” Nem arra céloztam, hogy ide jobb a 7x-es hanem arra, hogy ilyen helyre nem igazán jók a nagy nagyítású fix távcsövek.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #590 Dátum: 2008. Június 12. - 07:40:43 »

Vitáztok itten........ Bion Bion  a 8x50-es a legjobb , abból is csak a Swarovsky...., mert nekem olyan van. Nyihi Nyihi Nyihi
Viccet féretéve tényleg jó kompromisszum a 7-esek és a nagy 8-asok között.

Meg aztán hogy s nézne ki a Kee puskáján egy hurkatőttő.... :-\ Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #591 Dátum: 2008. Június 12. - 07:41:47 »

NightForce belülről:



Van benne cucc rendesen....
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #592 Dátum: 2008. Június 12. - 09:18:21 »

Nem rossz...
De az itteniek is jók...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #593 Dátum: 2008. Június 12. - 12:49:52 »

Vitáztok itten........ Bion Bion  a 8x50-es a legjobb , abból is csak a Swarovsky...., mert nekem olyan van. Nyihi Nyihi Nyihi
Viccet féretéve tényleg jó kompromisszum a 7-esek és a nagy 8-asok között.

Swarovski...

Bocs Horrido, ezt nem hagyhattam ki.  Bion Bion Bion Kacsint

Egon!

Igen értem mire gondoltál, nem véletlenül voksoltam és a 6x42-esre, mert szerintem egy igen jó kompromisszumos cső, akár lesre, akár cserkelni, de okkal-móddal még hajtásban is alkalmazható.
Persze ettől függetlenül éccakai vadászatra mégsem ez a legoptimálisabb cső.
(hanem mondjuk a 1,5-6x42-es SB Zenith FD4 szk.-tel, na jó talán egy 2-9x42-es Kahles sem lenne rossz  Bion Bion OOO Okos)
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #594 Dátum: 2008. Június 12. - 13:51:49 »

Persze ettől függetlenül éccakai vadászatra mégsem ez a legoptimálisabb cső.
(hanem mondjuk a 1,5-6x42-es SB Zenith FD4 szk.-tel, na jó talán egy 2-9x42-es Kahles sem lenne rossz  Bion Bion OOO Okos)

Roli, ha már Kahles, akkor én a CXB 3-12x56 Multi Zérora szavaznék, S&B-nél pedig a 3-12x56-os Zenithre! Bion
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #595 Dátum: 2008. Június 12. - 14:09:35 »

Vitáztok itten........ Bion Bion  a 8x50-es a legjobb , abból is csak a Swarovsky...., mert nekem olyan van. Nyihi Nyihi Nyihi
Viccet féretéve tényleg jó kompromisszum a 7-esek és a nagy 8-asok között.

Swarovski...

Bocs Horrido, ezt nem hagyhattam ki.  Bion Bion Bion Kacsint

Te kis csunya....Wave Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #596 Dátum: 2008. Június 12. - 14:16:03 »

Persze ettől függetlenül éccakai vadászatra mégsem ez a legoptimálisabb cső.
(hanem mondjuk a 1,5-6x42-es SB Zenith FD4 szk.-tel, na jó talán egy 2-9x42-es Kahles sem lenne rossz  Bion Bion OOO Okos)

Roli, ha már Kahles, akkor én a CXB 3-12x56 Multi Zérora szavaznék, S&B-nél pedig a 3-12x56-os Zenithre! Bion

Hahó Zoli!

Egy apróság: a MultiZero nem CBX, hanem CS, ha pedig világítópontos, akkor CSX mz jelzésű.

Egyébként jó az ízlésed, ezt a távcsövet én is kinéztem magamnak karácsonyra (nem az ideire). Egy CSX 2,5-10x50 mz jól passzolna a 308-asomhoz, lehetne kombinálni 3, vagy négyfajta lövedékkel és akkor aztán zergétől a remetekanig mindent halálpontosan lehetne elejteni...
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #597 Dátum: 2008. Június 12. - 14:27:01 »

Persze ettől függetlenül éccakai vadászatra mégsem ez a legoptimálisabb cső.
(hanem mondjuk a 1,5-6x42-es SB Zenith FD4 szk.-tel, na jó talán egy 2-9x42-es Kahles sem lenne rossz  Bion Bion OOO Okos)

Roli, ha már Kahles, akkor én a CXB 3-12x56 Multi Zérora szavaznék, S&B-nél pedig a 3-12x56-os Zenithre! Bion

Hahó Zoli!

Egy apróság: a MultiZero nem CBX, hanem CS, ha pedig világítópontos, akkor CSX mz jelzésű.

Egyébként jó az ízlésed, ezt a távcsövet én is kinéztem magamnak karácsonyra (nem az ideire). Egy CSX 2,5-10x50 mz jól passzolna a 308-asomhoz, lehetne kombinálni 3, vagy négyfajta lövedékkel és akkor aztán zergétől a remetekanig mindent halálpontosan lehetne elejteni...

Igazad van, CSX nem pedig CBX.
..."zergétől a remetekanig..."  - csak már ott tartanánk, hogy mehetnénk rájuk vadászni! Megoldanám ezt a Kapssal is! Bion
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #598 Dátum: 2008. Június 12. - 15:15:03 »

Na igen...
Naplózva
Frunci
aaaaa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #599 Dátum: 2008. Június 12. - 17:44:33 »

Végre!

Felkerült a 8x56-os S&B a FÉG GV-re.



Ma kijutottam a lőtérre, tettem 3 lövést, egy picit jobbra mentek. Nem tudom mennyire látszik a lőlapon: 130 m-ről történt a lövés. Lapua Mega 12 g .30-06 cal.



Holnap talán valami süldő...

Üdv:Frunci
Naplózva
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: