Oldalak: 1 ... 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 [781] 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1452547 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11700 Dátum: 2018. Március 02. - 08:35:47 »

Sziasztok ! Valaki megtudná mondani , hogy miért van olyan sok használt 8x56 Schmidt Bender eladó ?

A képe jó, de nem ad túl sok plusz mozgásteret a felhasználás módját illetően. Biztos ír majd jó néhány méltán büszke tulaj is, hogy márpedig azzal mindent lehet, csak meg kell tanulni, és aki nem tudja/akarja megtanulni, az szimplán f@sz ügyetlen, meg hogy az extra/kényelmi funkciók csak arra jók, hogy elromoljanak. Tulajdonképp járhatnánk még szekérrel is akár...  Stoel Azt sem gondolom, hogy minden eladó azért akarna szabadulni tőle, mert éjjellátót akar feltenni, a technikai előrelépésnek anélkül is vannak lépcsői. Azt inkább el tudom hinni, hogy egyre több embernek szimplán kevés, amit a fix 8-as nagyítás nyújt, az idő talán kicsit túllépett ezen a konstrukción, már persze ha megvan hozzá a lehetőségük anyagilag és vadászati lehetőségek terén is "bővülni". Szerintem...
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #11701 Dátum: 2018. Március 02. - 15:56:55 »

Sziasztok ! Valaki megtudná mondani , hogy miért van olyan sok használt 8x56 Schmidt Bender eladó ?

Ha azért kérded, mert venni szeretnél, nyugodtan tedd meg. Nem a konstrukció hibája miatt váltják le. Szerintem szimplán dübörög a gazdaság és mindenki vari távcsövet vesz, mert megtehetik. Nekem van fix is, variabel is, mindkettő tökéletes. Nekem vadászati célra megfelelnek. Emelem
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Bronson
CharlesHenNB
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



WWW
« Új üzenet #11702 Dátum: 2018. Március 02. - 18:47:30 »

Sziasztok ! Valaki megtudná mondani , hogy miért van olyan sok használt 8x56 Schmidt Bender eladó ?

Szia! Nekem egy fegyverem van, egy 30-06-os. Arra vettem egy variábelt mert sokat cserkelek meg hajtásba is eljutok évente egy-kétszer, én azért cseréltem le.
Amúgy semmi bajom vele, sajnálom is eladni de ez van Rííí
 Emelem
Naplózva

galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #11703 Dátum: 2018. Március 02. - 19:17:37 »

Sziasztok ! Valaki megtudná mondani , hogy miért van olyan sok használt 8x56 Schmidt Bender eladó ?
Mert a Darth Vader Nagyúr...de a hülyebogár még nála is nagyobb Ördög

De jó kérdés.
Több oka is lehet.
Tán azért, mert egy használhatatlan limlom....de ez nem igaz Vigyorog.
A 8x56 egy nagy klasszikus, főként azon germán területeken terjedt el, ahol nagy hagyománya van az éjszakai vaddisznólesnek.
A németeknél a '70-80-as években a közismert elnevezése a "Sauenglas", azaz vaddisznótávcső volt, nagyon sokáig szinte kizárólag 1-es irányzó jellel gyártották.
Ahogy a variábel technika kezdett megfizethetőbb lenni, úgy szorult lassan egyre hátrébb a 8x56.
A gyártók próbálták még életben tartani, mert volt még stabil közönsége, akik nem igényelték a varia technikát, ezért ellátták különféle irányzó jelekkel és világító
pontos változatokat is készítettek, de lassan kikopik a használatból.
A magyar piaci igény általában 10-20 évvel követi a germán állapotokat, ami ott bekövetkezik, az kis idő után általában nálunk is.
Ma már max. némi kis többlet ráfordítással egy "prémium"  8x56 árán egy közepes árfekvésű varia kukkert lehet venni, így előbbi lassacskán kiszorul a polcokról.
Vagy csak azok tartják meg, akik még mindig csak arra az évi pár éjszakai vadászatra tartanak puskát, vagy aki nem engedheti meg magának a cserét, vagy nincs rá igénye.

Csak, hogy Makkmarci kollégának igaza legyen, igen, én pl. pár éven keresztül minden vadászaton egy 8x56-tal használtam a 9,3-as Frankonia Mauseremet, és
még hajtásban is igen eredményesen elvadásztam vele, de hát köztudott, hogy kurva jól lövök.... Ördög Röhög

Amúgy épp tegnap éjjel vadászat közben agyaltam azon, hogy a 300-asra kellene vennem egy 8x56-ost világító ponttal, mert azt csak lesvadászatra használom,
a rajta lévő 3-12-es Terra átköltözhet a 243-asra a kis jénai 4x32 helyére, ha meg hajtásba "kell" menni, akkor arra ott lenne a 8x68 és a nagy Zenith.
Miken gondolkodnék, ha nem lenne ennyi puska a szekrényben? Angyal
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #11704 Dátum: 2018. Március 02. - 21:22:17 »

Mert a Darth Vader Nagyúr...de a hülyebogár még nála is nagyobb Ördög

Amúgy épp tegnap éjjel vadászat közben agyaltam azon, hogy a 300-asra kellene vennem egy 8x56-ost világító ponttal, mert azt csak lesvadászatra használom,



Decemberben vettem egy 300-ast, hasonló, csak lesvadász célzattal esetleg bikavadászatra. Megmondom őszintén, nem láttam értelmét drágább optikának, és így vil pontos 8x56 volt 189 pénz.
Persze tudom van jobb, nekem is van jobb, de kövezettek meg, nekem tetszik formára is, a fegyveren is jól mutat, használat céljára is szerintem tökéletes, akkor meg minek adjak ki 7-800 ezret másra?!
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11705 Dátum: 2018. Március 02. - 22:53:08 »

Decemberben vettem egy 300-ast, hasonló, csak lesvadász célzattal esetleg bikavadászatra. Megmondom őszintén, nem láttam értelmét drágább optikának, és így vil pontos 8x56 volt 189 pénz. Persze tudom van jobb, nekem is van jobb, de kövezettek meg, nekem tetszik formára is, a fegyveren is jól mutat, használat céljára is szerintem tökéletes, akkor meg minek adjak ki 7-800 ezret másra?!

Ennél azért jóval olcsóbban is lehet már variábel (és akár világítópontos) távcsövet kapni. Persze ha Neked nincs szükséged az extra funkciókra, az más kérdés.
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #11706 Dátum: 2018. Március 03. - 07:41:17 »

Ennél azért jóval olcsóbban is lehet már variábel (és akár világítópontos) távcsövet kapni. Persze ha Neked nincs szükséged az extra funkciókra, az más kérdés.
Konkrétan mire gondolsz?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11707 Dátum: 2018. Március 03. - 08:40:13 »

Ennél azért jóval olcsóbban is lehet már variábel (és akár világítópontos) távcsövet kapni. Persze ha Neked nincs szükséged az extra funkciókra, az más kérdés.

 Fejvakarás  Lehet azt már 10.000  - 20.000 Ft ért is kapni . A mi egyébként egy rakás @ar . Én nem mennék a Meopta minőség alá ha csak egy univerzális távcsőre lenne szükségem .
Többen minimum egy lapon emlegetik a Meoptával a Deltát (  :Mosolyog  ) sőt vannak akik a valódi prémiumokkal is versenyre keltik de én nem hiszek az ilyen dolgokban . A piacban hiszek és a minőség befolyásolja a keresletet a kereslet pedig a kínálattal együtt meg az árat . Annyi komplett hülye nincs a világon mint amennyi prémium távcsövet eladnak . Mert annak kéne tekinteni aki két háromszoros árat ad azért hogy ne Delta nevű távcsöve legyen pedig az ugyan azt tudná mint egy minőségi Zeiss , Swar , Kahles , na és S&B  stb.  Az eladó nagy számú S&B távcsövekre visszatérve szerintem a legfőbb ok a nagy számban megvásárolt mennyiség amit a hazai gyártó a relatíve alacsonyabb ár és a szerviz biztonsága eredményezett . Több használatban lévőből több is az eladó - így a legfőbb ok a kategória váltás  ( varia ,világítópontosra )  miatt eladók száma is . Ja én is azért adtam el - meg vettem is a S&B - t . Egyébként meg tudtommal elég jó minőség a Kaps és a Nightforce távcső is de azért látsz belőlük csak nagyon keveset mert nem egy elterjedt márka . Talán méltatlanul nem .   Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11708 Dátum: 2018. Március 03. - 09:08:59 »

Konkrétan mire gondolsz?

Csak egy példa a sok közül: egy 3-12x56-os Zeiss Conquest V4 kb. 1100 EUR. De még tudsz menni lejjebb is árban variábel (és világító pont terén), ezért próbáltam jelezni, hogy azért bőven van élet 7-800e Ft alatt is...
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #11709 Dátum: 2018. Március 03. - 09:14:09 »

" Annyi komplett hülye nincs a világon"---Dehogynem!  Ördög Gondolj az autóeladásokra.  Nem
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #11710 Dátum: 2018. Március 03. - 09:17:47 »

" Annyi komplett hülye nincs a világon"---Dehogynem!  Ördög Gondolj az autóeladásokra.  Nem

pont erre gondoltam  Ördög
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #11711 Dátum: 2018. Március 03. - 09:48:00 »

Csak egy példa a sok közül: egy 3-12x56-os Zeiss Conquest V4 kb. 1100 EUR. De még tudsz menni lejjebb is árban variábel (és világító pont terén), ezért próbáltam jelezni, hogy azért bőven van élet 7-800e Ft alatt is...
Félreértettelek, azt hittem a SchmidtBender 8x56-nál olcsóbb világítópontos variára gondoltál, azügyben szerettem volna művelődni. Ebben egyet értünk.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11712 Dátum: 2018. Március 03. - 10:11:28 »

Félreértettelek, azt hittem a SchmidtBender 8x56-nál olcsóbb világítópontos variára gondoltál, az ügyben szerettem volna művelődni. Ebben egyet értünk.

Igazad van, az első mondatban is volt ár, bocsi.

Egyébként meg a Delta Titánium HD 2,5-10x56-os vil ponttal együtt is mindössze 7e Ft-tal drágább (most), mint az említett fix, vil. pontos S&B volt anno 189e-ért. Rosszakat a HD-ról sem nagyon hallottam olyantól, aki használta is.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #11713 Dátum: 2018. Március 03. - 10:41:23 »

Igazad van, az első mondatban is volt ár, bocsi.

Egyébként meg a Delta Titánium HD 2,5-10x56-os vil ponttal együtt is mindössze 7e Ft-tal drágább (most), mint az említett fix, vil. pontos S&B volt anno 189e-ért. Rosszakat a HD-ról sem nagyon hallottam olyantól, aki használta is.
Akkor mikor vettem a Hd-t rengeteg fórumtárssal beszéltem. Olyanokkal, akik néztek már be mindenféle optikába. Nekem az egy kényszer-vásárlás volt,nem tudtam akarok-e egyáltalán tovább vadászni...Vettem egy olcsó puskát és egy Deltát. Azóta 2 évet vadásztam ezzel a készséggel,magamhoz képest eredményesen. Hóviharban,esőben,fagyban,hőgutában is jól teljesített mindkettő. Ahogy már meséltem a  Deltára már rá is estem a lesről, nem lett baja. Sikerült sokféle céltávcsővel összenézni,és hát nem egy gyenge optika. A Duralyt-Conquest árfekvés távcsöveiben sem látsz többet,talán picit kontrasztosabban. Hogy meddig lesz jó,azt nem tudom...most az.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #11714 Dátum: 2018. Március 03. - 12:45:40 »

Fejvakarás  Lehet azt már 10.000  - 20.000 Ft ért is kapni . A mi egyébként egy rakás @ar . Én nem mennék a Meopta minőség alá ha csak egy univerzális távcsőre lenne szükségem .
Többen minimum egy lapon emlegetik a Meoptával a Deltát (  :Mosolyog  ) sőt vannak akik a valódi prémiumokkal is versenyre keltik de én nem hiszek az ilyen dolgokban . A piacban hiszek és a minőség befolyásolja a keresletet a kereslet pedig a kínálattal együtt meg az árat . Annyi komplett hülye nincs a világon mint amennyi prémium távcsövet eladnak . Mert annak kéne tekinteni aki két háromszoros árat ad azért hogy ne Delta nevű távcsöve legyen pedig az ugyan azt tudná mint egy minőségi Zeiss , Swar , Kahles , na és S&B  stb.  Az eladó nagy számú S&B távcsövekre visszatérve szerintem a legfőbb ok a nagy számban megvásárolt mennyiség amit a hazai gyártó a relatíve alacsonyabb ár és a szerviz biztonsága eredményezett . Több használatban lévőből több is az eladó - így a legfőbb ok a kategória váltás  ( varia ,világítópontosra )  miatt eladók száma is . Ja én is azért adtam el - meg vettem is a S&B - t . Egyébként meg tudtommal elég jó minőség a Kaps és a Nightforce távcső is de azért látsz belőlük csak nagyon keveset mert nem egy elterjedt márka . Talán méltatlanul nem .   Emelem

Nekem is Delta HD van, nincs gondom vele.(Mondjuk én pont Meopta R2 cseréltem le rá Mosolyog ) Szerintem az is benne lehet a pakliban, hogy ha valaki egy magasabb kategóriájú fegyvert vesz, akkor az nem fog rátenni egy Deltát, hiába ugyanúgy lát vele, mint a Zeiss vagy Meopta távcsövekkel, és hát valljuk be, egy Blaser R8 Succes-en elég mulatságosan is mutatna.  Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 [781] 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: