Oldalak: 1 ... 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 [776] 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1450587 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11625 Dátum: 2018. Február 01. - 09:59:12 »


Én még sosem próbáltam. Csak úgy gondolom, hogy mégis jobb lehet attól az opciótól, hogy az ember bemegy x vadászboltba, kézbeveszi a céltávcsövet, belenéz innen, onnan, megcsavargatja, hogy változik-e a nagyítás és végül a tulaj gyanakvó pillantásitól kísérve kiáll a boltajtóba belenézelődni a csőbe. Aztán, hogy mit lát az már egy másik kérdés.
Ellenben, ha te már próbáltad, akkor nagyon örülnénk, ha elmesélnéd a tapasztalataidat. Előre is köszi!  Emelem


Lásd még a kiállításokon a mesterséges fényekkel agyonvilágított csarnokok standjain a prémium márkák keresőibe belenézve elismerően huhogó-csettingető exkluzív műmájereket...
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11626 Dátum: 2018. Február 01. - 10:24:10 »

Lásd még a kiállításokon a mesterséges fényekkel agyonvilágított csarnokok standjain a prémium márkák keresőibe belenézve elismerően huhogó-csettingető exkluzív műmájereket...

Na b+ ! Micsoda egy műmájkrém vagyok !  Röhög  Ha nem lennének erős drótokkal kikötözve hazahoznám őket nézegetni de nem drótvágóval járok mint az ellenzéki pártok vezetői .  Nem szól szám  :Mosolyog Röhög
Mondjuk nem is csettintgetek és huhogni csak otthon szoktam de azért ..............  :Mosolyog  Eddig egy objektív alátámasztott megállapításom volt a JEHOVA kiállításon látott Zeiss Terrákról az is úgy szólt hogy "gagyi" . Ezt azóta többen megerősítették .   Emelem
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #11627 Dátum: 2018. Február 01. - 10:34:34 »

Volt már néhány céltávcsövem, meg néztem bele ebbe-abba.
A Terránál gagyibb kukkert még a piacos kínai szemetek között sem lenne könnyű találni.
Alig várom már a pillanatot, mikor leflexelhetem végre a 300-asról és tehetek rá helyette egy rendes,
30-as tubusú, sötétben is használható csövet.
Sajnos az optikában nagyon nehéz hosszabb távon is működő kompromisszumokat találni.
Azaz sokan gondolják úgy, hogy majd nekik sikerülni fog, aztán kis idő múlva rájönnek, hogy mégsem.....
kivéve a Delta tulajokat, nekik bejött az élet.... Ördög
Zoll-os méretben, olcsó és nagyon jó távcsövet, ami igen alkalmas az esti/éjszakai körülmények közé, nem igen fogsz találni.
Oda kell a fényáteresztő képesség, az meg egy szűk likú makaróninak sosem lesz, oda kályhacső kell.
Ilyen esetben a pénzügyi alapon való ragaszkodás az eredeti szerelékhez nem jó tanácsadó.
Ezt a tranzakciót, teljes megelégedéssel, fillérekből nem lehet megúszni Stoel



A zeiss, mint jónevű, prémium gyártó, hogyan engedhette meg magának,hogy forgalomba hozzon egy ilyen förmedvényt, mint a Terra?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
MrKopu
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Új üzenet #11628 Dátum: 2018. Február 01. - 10:36:30 »

Emelem

Én mindkettővel meg vagyok elégedve. (Delta HD varia 56 és Meostar R1r szintén varia 56) Lehet, össze is hasonlíthatnám őket közvetlenül... Fejvakarás
Na, valamikor majd rászánom magam.
Az a baj, hogy a szekrényben a hátsó sorban vannak, és rühellem kipakolni az első sor vasait, meg a zasszony is beszól ilyenkor, hogy mindenhol puska van a lakásban.  Ördög

 Wave

Az élet problémái  Röhög
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #11629 Dátum: 2018. Február 01. - 10:37:11 »


Mondjuk nem is csettintgetek és huhogni csak otthon szoktam de azért ..............  :Mosolyog 

Megint megmerevedett a .... derekad?   Röhög
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #11630 Dátum: 2018. Február 01. - 10:45:42 »


Sajnos az optikában nagyon nehéz hosszabb távon is működő kompromisszumokat találni.
Azaz sokan gondolják úgy, hogy majd nekik sikerülni fog, aztán kis idő múlva rájönnek, hogy mégsem.....
kivéve a Delta tulajokat, nekik bejött az élet.... Ördög

Nem rendelkezem óriási tapasztalatokkal,de a Delta HD kapcsán leírom (megint),hogy amelyik távcső nem állítódik el attól,hogy 130 kilósan kecsesen  lezuhanok a leslétrán és az esésemet (az okulárral koppanva a létrához) távcsővel csillapítom...szóval megemelem a kalapomat. Ráadásul sötétben sem csalódtam még benne. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11631 Dátum: 2018. Február 01. - 10:53:48 »


Én még sosem próbáltam. Csak úgy gondolom, hogy mégis jobb lehet attól az opciótól, hogy az ember bemegy x vadászboltba, kézbeveszi a céltávcsövet, belenéz innen, onnan, megcsavargatja, hogy változik-e a nagyítás és végül a tulaj gyanakvó pillantásitól kísérve kiáll a boltajtóba belenézelődni a csőbe. Aztán, hogy mit lát az már egy másik kérdés.
Ellenben, ha te már próbáltad, akkor nagyon örülnénk, ha elmesélnéd a tapasztalataidat. Előre is köszi!  Emelem


Nehezen tudtam elképzelni, hogy a boltban hol tudtak kialakítani szürkületi szimulátort.
Nagyon ötletesen egy rejtett galériában csinálták meg.
Oda húztak a falhoz egy létrát, és ha felmásztál, a falban levő rejtek ajtó mögött megnyilt az árnyak rejtett birodalma...
Talán 8 vagy 10 méterre egy mini dioráma szerű képet alakítottak ki, aminek a megvilágítását te tudod szabályozni.
Én vagy 10-15 percig kínlódtam benn, és közben az eladó szépen felnyújtotta azt a távcsövet egy tusra szerelve, amit kértél. Ekkor persze kinyilt az ajtó, beömlött a neon-fény, és a szemed széped kezdhette előről a több perces aklimatizálódását a félhomályhoz......  Fejvakarás
Egyik puskatávcsőben sem volt jó pl. a világító pont, így azt nem is tudtam megnézni, hogy milyen.. Vállat von Hála a Magasságosnak (aki a maga hasonlatosságára engem is megteremtett... Kacsint) a Delták világító pontjáról eddig mindenki csak jókat mondott, tehát szinte láthatatlan fokozatról a szép világosig állítható (Ezt Vegezáén tudtam megtekinteni a Velencei tó festői partvidékén, köszönet neki..)
A legcsücskösebb ugye az, hogy igazából a saját puskán levő meglévővel marha nehéz összehasonlítani... nem tudom, hogy mit szóltak volna egy vásárlókkal mindig megrakott boltban, ha ott előveszed a saját vasadat  OOO
A puskatávcsőre én semmi esetre sem tartottam jónak, egyáltalán nem olyan a fény-árny aránya, mint a természetben. Nem lehet szimulálni a valós szürkületet sem, nemhogy egy enyhe holdas, vagy csillagfényes estét-éjszakát.. Legalább is szerintem.
Keresőre jobb lehet valamivel, de a túl erős fény miatt szinte mindegyikben szép képet láthattál. Szvsz. az állandó ajtónyitogatás teljesen meghülyíti a szemet, az enyémnek min. 5, de inkább 10 perc kell, hogy teljesen át áljon esti üzemmódba. Ha egy bizonyos kereső megnézése a cél, és viszed a sajátodat, akkor talán jó lehet.
És ugye (mivel más is várt a titkok barlangjára...) már ez a szűk negyedóra is necces volt egyedül vitézkedni bent.
Röviden ennyi...

Remélem, hogy kicsit hasznos volt.

 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11632 Dátum: 2018. Február 01. - 10:58:35 »


Na b+ ! Micsoda egy műmájkrém vagyok !  Röhög  

Nem műmájkrém... műmájer

Ami tényleg echte szar az nagy fényben is szar, viszont stúdiófényben a jó értelemben vett átlagos minőség is jó képet tud mutatni. Tehát a huhogó bazári majom akkor és ott max a logo plusz a körülötte álló többi hasonszőrű miatt huhog, hogy ők is lássák, mennyire ért hozzá...
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #11633 Dátum: 2018. Február 01. - 11:12:51 »

Nem rendelkezem óriási tapasztalatokkal,de a Delta HD kapcsán leírom (megint),hogy amelyik távcső nem állítódik el attól,hogy 130 kilósan kecsesen  lezuhanok a leslétrán és az esésemet (az okulárral koppanva a létrához) távcsővel csillapítom...szóval megemelem a kalapomat....
Az nem lehetséges, hogy addig sz@rul volt belőve és az esésétől pont jó helyre ugrott a bele?  Ördög

Addig polírozzátok azt a deltátot, míg veszek egyet....na jó azt mégsem, de elhiszem ám én, hogy nem is olyan rossz az.
Sőt felőlem lehet teljesen jó is, de én már csak ilyen sznob köcsög maradok,
hogy számomra a minden tekintetben alkalmas céltávcső az valahol a Zeiss (terra nem ér Vigyorog)-Swaro-S&B sarokpontokon belül leledzik.
Ha eddig ez bejött, akkor sem kalandvágyból, sem spórolás okán ezen már nem változtatok.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11634 Dátum: 2018. Február 01. - 11:19:06 »

Az nem lehetséges, hogy addig sz@rul volt belőve és az esésétől pont jó helyre ugrott a bele?  Ördög

Addig polírozzátok azt a deltátot, míg veszek egyet....na jó azt mégsem, de elhiszem ám én, hogy nem is olyan rossz az.
Sőt felőlem lehet teljesen jó is, de én már csak ilyen sznob köcsög maradok,
hogy számomra a minden tekintetben alkalmas céltávcső az valahol a Zeiss (terra nem ér Vigyorog)-Swaro-S&B sarokpontokon belül leledzik.
Ha eddig ez bejött, akkor sem kalandvágyból, sem spórolás okán ezen már nem változtatok.
 Wave

Az igazi úriember onnan ismerszik meg, hogy vannak elvei, és be is tartja azokat……. (mondjuk ezeket azért nem olyan nagy lemondás betartani.... Vigyorog)
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11635 Dátum: 2018. Február 01. - 12:09:37 »

Nem műmájkrém... műmájer

Olvasni MÉG tudok .  Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11636 Dátum: 2018. Február 01. - 12:11:43 »

Az igazi úriember onnan ismerszik meg, hogy vannak elvei, és be is tartja azokat……. (mondjuk ezeket azért nem olyan nagy lemondás betartani.... Vigyorog)

Az elv pedig olyan mint a hasmenés - Tartjuk amíg bírjuk !  Ördög
Naplózva
edo1213
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #11637 Dátum: 2018. Február 01. - 12:24:01 »

Tisztelt vadásztársak!

Az alábbi céltávcsövekről kérnék véleményeket Schmidt Bender 8x56 világítópontos és Delta Titanium HD 2,5x10-56. Kinek milyen tapasztalata van ezen céltávcsövekről? Ha lehet ilyet kérdezni melyik a jobb vagy milyen különbségek vannak?
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11638 Dátum: 2018. Február 01. - 12:43:30 »

Tisztelt vadásztársak!

Az alábbi céltávcsövekről kérnék véleményeket Schmidt Bender 8x56 világítópontos és Delta Titanium HD 2,5x10-56. Kinek milyen tapasztalata van ezen céltávcsövekről? Ha lehet ilyet kérdezni melyik a jobb vagy milyen különbségek vannak?

Hát, most nagyon nehezet kérdeztél.....
Senkinek sincs itt ilyen..... honnan tudnák ezt itt a népek???  Rííí Ezek ismeretlen márkák, típusok... Vállat von
Tudod mind a kettő annyira nagy ritkaság, tehát arra, hogy földi halandónak lehetősége lenne ezt a két típust összehasonlítani, pláne ezen a fórumon, és esetleg írjon is róla, teljesen kizárt, szinte egyenlő a nullával.
Vagy hogy visszaolvass és találj róluk valami infót itt a fórumon.... esélytelen.
Szerintem add fel...... vagy esetleg valami külföldi fórum?, egy próbát megér! Igen







( Fej a falba Fej a falba Fej a falba Fej a falba)
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #11639 Dátum: 2018. Február 01. - 12:50:16 »

Hát, most nagyon nehezet kérdeztél.....
Senkinek sincs itt ilyen..... honnan tudnák ezt itt a népek???  Rííí Ezek ismeretlen márkák, típusok... Vállat von
Tudod mind a kettő annyira nagy ritkaság, tehát arra, hogy földi halandónak lehetősége lenne ezt a két típust összehasonlítani, pláne ezen a fórumon, és esetleg írjon is róla, teljesen kizárt, szinte egyenlő a nullával.
Vagy hogy visszaolvass és találj róluk valami infót itt a fórumon.... esélytelen.
Szerintem add fel...... vagy esetleg valami külföldi fórum?, egy próbát megér! Igen







( Fej a falba Fej a falba Fej a falba Fej a falba)

Ne bántsd már szegényt! Az előbb regisztrált, nemigen tudja még milyen univerzumba tévedt.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 [776] 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: