Oldalak: 1 ... 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 [775] 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1446257 alkalommal)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #11610 Dátum: 2018. Január 28. - 11:51:05 »

Ezek szerint az lesz amitöl tartottam egy kicsitt. Sajnos szerelék csere is szükséges lesz,amivel az idö megy, hogy minnél elöbb kint lehessek vele. Azt hiszem, hogy ezek után inkább az elején nehezebb de a végén jobb utat választom! Köszönöm!  Emelem

Vegyes csövűvel ki lehet ám menni optika nélkül is...  SŐT Wave

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #11611 Dátum: 2018. Január 29. - 08:29:18 »

Üdv mindenkinek!
Sikerült egy vegyescsövűre szert tennem amit lassan szeretnék egy céltávcsövel felszerelni.
Leginkább esti vadászatra használnám.
 50-56 os lencse és ami fix collos tubus. Két távcső közül gondolkodom. Zeiss terra 3x 4-12x50 és meopta artemis 2100 7x50 villpontos. Sajnos én villponton és variabelen "nevelkedtem" igy eleg nagy a baj nálam. Árban most nem igazán lépnék tú, l és szeretnék újat venni ami nálam kopik be.
Ki melyiket választaná

 Emelem

Gáloscsabus megmondta a frankót  a Zeiss terráról. Igen

A Delta témában nem értek vele egyet, de ez egy másik történet, ne kezdjünk bele... Kacsint Ördög

Szvsz. a tubus méret nem befolyásolja a fényerőt, de az igaz lehet, hogy német (osztrák) prémium márkát, - ami varia és megfelelően fényerős - nemigen gyártanak colos tubussal.
A helyedben az Artemis 2100 7x50-et is elvetném, mert ez a szériája a Meoptának fényerőben nulla, világító pont ide vagy oda, sötétben nemigen használható... Ellentétben az újabb Meostar-okkal.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #11612 Dátum: 2018. Január 29. - 09:32:15 »

Emelem

Gáloscsabus megmondta a frankót  a Zeiss terráról. Igen

A Delta témában nem értek vele egyet, de ez egy másik történet, ne kezdjünk bele... Kacsint Ördög

Szvsz. a tubus méret nem befolyásolja a fényerőt, de az igaz lehet, hogy német (osztrák) prémium márkát, - ami varia és megfelelően fényerős - nemigen gyártanak colos tubussal.
A helyedben az Artemis 2100 7x50-et is elvetném, mert ez a szériája a Meoptának fényerőben nulla, világító pont ide vagy oda, sötétben nemigen használható... Ellentétben az újabb Meostar-okkal.

 Wave

 Emelem
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #11613 Dátum: 2018. Január 30. - 14:45:30 »

Szeretnèk èrdeklődni,Delta Titánium Hd vagy a Meostar R1 a jobb,azonos paramèterek mellet? Termèszetesen a Deltát újonnan vennèm,a Meoptát használtan.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #11614 Dátum: 2018. Január 30. - 15:07:31 »

Szeretnèk èrdeklődni,Delta Titánium Hd vagy a Meostar R1 a jobb,azonos paramèterek mellet? Termèszetesen a Deltát újonnan vennèm,a Meoptát használtan.

 Nyami Alakul! És ma kedd is van.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #11615 Dátum: 2018. Január 30. - 15:27:09 »

 Vigyorog sejtettem,hogy ilyen reakciót vált ki a kèrdèsem. Bevallom a Deltáról elèg negatív vèlemènyt kaptam egy barátoktól,akiben megbízok,máshol meg odákat zengenek róla. Sajnos arra nincs lehetősèg,hogy elhozzam a boltból kipróbálásra egy estère. Befürödni nem szeretnèk,mert 200 ezerből,inkább elmegyek vadászni,mintsem kidobjam az ablakon. Viszont a règi Norconiám kicsit idejètmúlt,nem is úgy látok vele,ahogy szeretnèk,ès igen pirospötty párti vagytok,mert nagyobb biztonsággal tudok vele cèlozni,mint a bajorral. Ha anyagilag úgy állnèk biztos nem tennèk fel ilyen kèrdèst,vennèk egy Z6i-t,aztán kalap-kabát.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11616 Dátum: 2018. Január 30. - 15:42:36 »

Vigyorog sejtettem,hogy ilyen reakciót vált ki a kèrdèsem. Bevallom a Deltáról elèg negatív vèlemènyt kaptam egy barátoktól,akiben megbízok,máshol meg odákat zengenek róla. Sajnos arra nincs lehetősèg,hogy elhozzam a boltból kipróbálásra egy estère. Befürödni nem szeretnèk,mert 200 ezerből,inkább elmegyek vadászni,mintsem kidobjam az ablakon. Viszont a règi Norconiám kicsit idejètmúlt,nem is úgy látok vele,ahogy szeretnèk,ès igen pirospötty párti vagytok,mert nagyobb biztonsággal tudok vele cèlozni,mint a bajorral. Ha anyagilag úgy állnèk biztos nem tennèk fel ilyen kèrdèst,vennèk egy Z6i-t,aztán kalap-kabát.

S&B 8x56 világítópont akciósan 199.000 azt kapap kabát .  Igaz nem Meopta nem Delta variálhatósága is csak annyi hogy leveszed ha olyan a szerelék meg belenézel vagy nem nézel bele de csalódásmentes  .    Emelem
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #11617 Dátum: 2018. Január 30. - 15:42:56 »

Vigyorog sejtettem,hogy ilyen reakciót vált ki a kèrdèsem. Bevallom a Deltáról elèg negatív vèlemènyt kaptam egy barátoktól,akiben megbízok,máshol meg odákat zengenek róla. Sajnos arra nincs lehetősèg,hogy elhozzam a boltból kipróbálásra egy estère. Befürödni nem szeretnèk,mert 200 ezerből,inkább elmegyek vadászni,mintsem kidobjam az ablakon. Viszont a règi Norconiám kicsit idejètmúlt,nem is úgy látok vele,ahogy szeretnèk,ès igen pirospötty párti vagytok,mert nagyobb biztonsággal tudok vele cèlozni,mint a bajorral. Ha anyagilag úgy állnèk biztos nem tennèk fel ilyen kèrdèst,vennèk egy Z6i-t,aztán kalap-kabát.

Egy telefont megér, hívd fel a boltot (elküldöm üzenetben az elérhetőségüket), mi módon tudnád kipróbálni a távcsövet.
Hamarosan FEHOVA, kint szoktak lenni. Ha jössz fel, akkor el is tudod vinni egy próbára.
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #11618 Dátum: 2018. Január 30. - 15:51:06 »

Vigyorog sejtettem,hogy ilyen reakciót vált ki a kèrdèsem. Bevallom a Deltáról elèg negatív vèlemènyt kaptam egy barátoktól,akiben megbízok,máshol meg odákat zengenek róla. Sajnos arra nincs lehetősèg,hogy elhozzam a boltból kipróbálásra egy estère. Befürödni nem szeretnèk,mert 200 ezerből,inkább elmegyek vadászni,mintsem kidobjam az ablakon. Viszont a règi Norconiám kicsit idejètmúlt,nem is úgy látok vele,ahogy szeretnèk,ès igen pirospötty párti vagytok,mert nagyobb biztonsággal tudok vele cèlozni,mint a bajorral. Ha anyagilag úgy állnèk biztos nem tennèk fel ilyen kèrdèst,vennèk egy Z6i-t,aztán kalap-kabát.

A BTC-nél kipróbálhatod mindkettőt a szürkületi szimulátorral. Egyikről sem tudok mit mondani, mert egyiket sem használtam. Annyit tudok hozzászólni, hogy december elején vettem egy 8x56-os Delta keresőt és az nagyon jó. Nekem. Márpedig keresőben volt is van is választékom, meg láttam is már ezt, azt. Hogy a Norconiához képest bármelyik nagyságrendekkel jobb lesz, az tuti.  Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11619 Dátum: 2018. Január 30. - 16:29:15 »

A BTC-nél kipróbálhatod mindkettőt a szürkületi szimulátorral. Egyikről sem tudok mit mondani, mert egyiket sem használtam. Annyit tudok hozzászólni, hogy december elején vettem egy 8x56-os Delta keresőt és az nagyon jó. Nekem. Márpedig keresőben volt is van is választékom, meg láttam is már ezt, azt. Hogy a Norconiához képest bármelyik nagyságrendekkel jobb lesz, az tuti.  Wave


Nekem egy kicsit csalódás volt az a szürkületi szimulátor. Tartok tőle, hogy valós véleményt ott is nehéz kialkítani. Lehet, hogy csak az én véleményem...
Én Antira hallgattam (legyen már ő a hibás), és vettem egyet....de őszintén... sokat b@szakodtunk a kert végében távcsövekkel, ám én nem sok különbséget látok az 56-os varia S&B és az 56-os új Delta között.
Való igaz, hogy más a képe, nem tudom megfogalmazni, hogy mennyiben, de valahogy MÁS. Nekem fura a világító pont is, nem volt még ilyenem eddig. de lehet vele élni. Vigyorog
Van kb 80 méterre a kertben egy szürke oxidált alu kapcsolódoboz (azért írom, mert nem csillog) és mind a kettővel kb. egyformán látni este is. Ránéztem varia 50-es Swaro-val, azzal persze világosabb volt a kép, de két hangyaf@sznyi különbségnél annál sem volt több. Esetleg hárommal....
Egyik barátom szerint egyértelműen jobb a S&B, mint a Delta...  Vállat von
Ez is szem, meg hangulatfüggő.

 Emelem

Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #11620 Dátum: 2018. Január 30. - 16:34:42 »

Köszönöm a segítsèget. Igen a Bender is benne van a játèkban,a szerelèkkel nagy gond nincs,mert amikor átèpítettem a puskám,nem engedtem az oldható szerekèkből,EAW van rajta,a baj annyi,hogy a nyílt irányzèkot cserèltetnem kell,mert nem állítható,így még 70 mèteren jó fèl mètert lő fölè. A Norconia is használható,csak valahogy bizalmatlan vagyok vele (pedig nem kellett újra beállítani,csak lőszerváltáskor). Mostmár tènyleg kell egy èles teszt,aztán meglátom mit mutat az èn szememnek.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #11621 Dátum: 2018. Január 30. - 18:59:37 »

Szeretnèk èrdeklődni,Delta Titánium Hd vagy a Meostar R1 a jobb,azonos paramèterek mellet? Termèszetesen a Deltát újonnan vennèm,a Meoptát használtan.

Használom mindkettőt.
Ha a szürkületi használhatóságra gondoltál, akkor a Meopta jobb egy lehelettel.
Most nemtom melyiknek mi az új ára, de amíg az R1r 1000 eur körül volt akkor jobb döntés a Delta HD, ugyanis tényleg nagyon pici a Meopta előnye. Most, hogy az R2 talán lenyomta az R1r árát, már véleményes.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #11622 Dátum: 2018. Január 31. - 08:43:51 »

Szeretnèk èrdeklődni,Delta Titánium Hd vagy a Meostar R1 a jobb,azonos paramèterek mellet? Termèszetesen a Deltát újonnan vennèm,a Meoptát használtan.

 Emelem

Én mindkettővel meg vagyok elégedve. (Delta HD varia 56 és Meostar R1r szintén varia 56) Lehet, össze is hasonlíthatnám őket közvetlenül... Fejvakarás
Na, valamikor majd rászánom magam.
Az a baj, hogy a szekrényben a hátsó sorban vannak, és rühellem kipakolni az első sor vasait, meg a zasszony is beszól ilyenkor, hogy mindenhol puska van a lakásban.  Ördög

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #11623 Dátum: 2018. Január 31. - 11:06:02 »

 Emelem Emelem Emelem

Legkiválóbb tiszteletem minden vadász-, fórum-, olvasó-, beutalt-társnak!

A S&B 8X56 világítópontos most 200e HUF akcióban.
A Meopta Meostar R1 7X56 világítópontos is annyi.

Szerintetek - pro és kontra - melyik az ár-érték-használhatóság palettán a jobb?
(Kérem a Deltát most ne tegyük ide  Stoel)

 Emelem
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #11624 Dátum: 2018. Február 01. - 09:42:55 »



Nekem egy kicsit csalódás volt az a szürkületi szimulátor. Tartok tőle, hogy valós véleményt ott is nehéz kialkítani. Lehet, hogy csak az én véleményem...
Én Antira hallgattam (legyen már ő a hibás), és vettem egyet....de őszintén... sokat b@szakodtunk a kert végében távcsövekkel, ám én nem sok különbséget látok az 56-os varia S&B és az 56-os új Delta között.
Való igaz, hogy más a képe, nem tudom megfogalmazni, hogy mennyiben, de valahogy MÁS. Nekem fura a világító pont is, nem volt még ilyenem eddig. de lehet vele élni. Vigyorog
Van kb 80 méterre a kertben egy szürke oxidált alu kapcsolódoboz (azért írom, mert nem csillog) és mind a kettővel kb. egyformán látni este is. Ránéztem varia 50-es Swaro-val, azzal persze világosabb volt a kép, de két hangyaf@sznyi különbségnél annál sem volt több. Esetleg hárommal....
Egyik barátom szerint egyértelműen jobb a S&B, mint a Delta...  Vállat von
Ez is szem, meg hangulatfüggő.

 Emelem




Én még sosem próbáltam. Csak úgy gondolom, hogy mégis jobb lehet attól az opciótól, hogy az ember bemegy x vadászboltba, kézbeveszi a céltávcsövet, belenéz innen, onnan, megcsavargatja, hogy változik-e a nagyítás és végül a tulaj gyanakvó pillantásitól kísérve kiáll a boltajtóba belenézelődni a csőbe. Aztán, hogy mit lát az már egy másik kérdés.
Ellenben, ha te már próbáltad, akkor nagyon örülnénk, ha elmesélnéd a tapasztalataidat. Előre is köszi!  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 [775] 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: