Oldalak: 1 ... 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 [742] 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1446452 alkalommal)
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #11115 Dátum: 2017. Július 13. - 08:31:24 »



Korábban én mindig 30 méterre lőttem be a fegyvert (korábban egy hibázás utáni belövést le is írtam), és bár középpontot ugyan nem tudtam lőni, de legalább mindig ugyanoda mentek a lövések (1-1,5 cm-re az origótól)

 Vállat von Vállat von
szia,
milyen márka típus a fegyver?
Nem tudom a vadászati szokásokat, de én 50 méterre lövöm be, és ott azért nem illik, hanem KÖTELEZŐ, a célpont fölé 1-1,5cm-re lőni padból.
Ha ez megvan, akkor  a kérdéses eszköz 200 méterig, ameddig én lövök, pontos.
Volt hibázásom nekem is, ami után kontroll lövések következtek, és bebizonyosodott, hogy én vagyok a szűk keresztmetszet.
Kell egy kis mentalitás is, mert elsődlegesen BÍZNI KELL A FEGYVERBEN, annak pontosságában.
Azért a Te fegyvered esetében, nem kicsi a baj, és akkor még finoman fogalmaztam. Lehet tényleg csak két csavar lazult ki, de milyen fegyver az amin ez előfordulhat?




Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11116 Dátum: 2017. Július 13. - 08:40:30 »

Lehet tényleg csak két csavar lazult ki, de milyen fegyver az amin ez előfordulhat?

Szerintem tulajdonképp bármilyen. Azért kell időnként ellenőrizni, és HA kilazult, meghúzni. Persze ha ez istenkáromlás, akkor én kérek elnézést.  Mosolyog
Naplózva
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #11117 Dátum: 2017. Július 13. - 08:51:14 »

szia,
milyen márka típus a fegyver?
Nem tudom a vadászati szokásokat, de én 50 méterre lövöm be, és ott azért nem illik, hanem KÖTELEZŐ, a célpont fölé 1-1,5cm-re lőni padból.
Ha ez megvan, akkor  a kérdéses eszköz 200 méterig, ameddig én lövök, pontos.
Volt hibázásom nekem is, ami után kontroll lövések következtek, és bebizonyosodott, hogy én vagyok a szűk keresztmetszet.
Kell egy kis mentalitás is, mert elsődlegesen BÍZNI KELL A FEGYVERBEN, annak pontosságában.
Azért a Te fegyvered esetében, nem kicsi a baj, és akkor még finoman fogalmaztam. Lehet tényleg csak két csavar lazult ki, de milyen fegyver az amin ez előfordulhat?

Sabatti Rover 870

Eddig minden alkalomal én voltam a hunyó a hibázásoknál. Most azon is elgondolkoztam, a cső renben van-e, de mivel minden lövés után legésőbb másnap takarítom, így ezt elvetettem.
A csavar azért akárhol meglazulhat szerintem, különben ki sem tudnánk csavarni  Vállat von
Ja, komlói szerelék van fenn. És ismét megnéztem a lengőcsövet is, az A4-es szépen becsúszik a tokig.

Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #11118 Dátum: 2017. Július 13. - 11:10:31 »

Lehet tényleg csak két csavar lazult ki, de milyen fegyver az amin ez előfordulhat?


A tokcsavar bármilyen puskán fellazulhat szimplán a használattól és ugyanilyen tüneteket produkál. De nem is kell lógnia, elég ha nincs meg a gyári feszítés (nekem pl. cca 20 Nm, magyarul: csikorgós  Ördög )
Egy futóvadpályán eltöltött combosabb kalandozás, ahol már jó melege van a fegyvernek és még mindig 'gyön a papírdisznó zu schnell, simán lehet elég, hogy igazodjon ez-az. 
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #11119 Dátum: 2017. Július 13. - 11:54:35 »

Sabatti Rover 870

Eddig minden alkalomal én voltam a hunyó a hibázásoknál. Most azon is elgondolkoztam, a cső renben van-e, de mivel minden lövés után legésőbb másnap takarítom, így ezt elvetettem.
A csavar azért akárhol meglazulhat szerintem, különben ki sem tudnánk csavarni  Vállat von
Ja, komlói szerelék van fenn. És ismét megnéztem a lengőcsövet is, az A4-es szépen becsúszik a tokig.



Osztom Makkmarci fórumtárs véleményét, nembiztos hogy a távcső a ludas , lehet más is !

Egyébként a távcsövet is meg tudod nézni (otthon) hogy , jól működik e. A tükrös módszerrel  , egy kis tükröt kell a kilépő lencse elé tenni , azt legkisseb nagyításon rendesen belenézni a távcsőbe ( ekkor látod a szálkereszt tükörképét a távcsőbe ) , ha elkezded tekergetni a tornyokat meg fogod látni hogy megy e rendesen vagy nem ! 

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11120 Dátum: 2017. Július 13. - 11:56:36 »

Sabatti Rover 870

Eddig minden alkalomal én voltam a hunyó a hibázásoknál. Most azon is elgondolkoztam, a cső renben van-e, de mivel minden lövés után legésőbb másnap takarítom, így ezt elvetettem.
A csavar azért akárhol meglazulhat szerintem, különben ki sem tudnánk csavarni  Vállat von
Ja, komlói szerelék van fenn. És ismét megnéztem a lengőcsövet is, az A4-es szépen becsúszik a tokig.



Mindenképpen javaslom első lépésként az egész szerelék  lebontását . Egy barátom a segítségem kérte már az új távcsőre is alkudott mikor a szereléktalp rögzítőcsavarban megleltük a hibát .   Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #11121 Dátum: 2017. Július 13. - 11:59:12 »

szia,
milyen márka típus a fegyver?
Nem tudom a vadászati szokásokat, de én 50 méterre lövöm be, és ott azért nem illik, hanem KÖTELEZŐ, a célpont fölé 1-1,5cm-re lőni padból.
Ha ez megvan, akkor  a kérdéses eszköz 200 méterig, ameddig én lövök, pontos.
Volt hibázásom nekem is, ami után kontroll lövések következtek, és bebizonyosodott, hogy én vagyok a szűk keresztmetszet.
Kell egy kis mentalitás is, mert elsődlegesen BÍZNI KELL A FEGYVERBEN, annak pontosságában.
Azért a Te fegyvered esetében, nem kicsi a baj, és akkor még finoman fogalmaztam. Lehet tényleg csak két csavar lazult ki, de milyen fegyver az amin ez előfordulhat?






Üdv!

25méteren is be lehet lőni a golyós fegyvert.
 Csak akkor 25m-re  teljesen 0-ra kell állítani !  
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #11122 Dátum: 2017. Július 13. - 12:15:37 »


  Schmidt Bandi terjeszkedik

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-fegyvertavcso-gyar-epul-magyarorszagon
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11123 Dátum: 2017. Július 13. - 12:35:34 »


...elég ha nincs meg a gyári feszítés (nekem pl. cca 20 Nm, magyarul: csikorgós  Ördög )


Ahhoz, hogy helyén lehessen kezelni a konkrét adatot, és ne kezdje egy kevésbé hozzáértő - netán vakon bízva a fórum csalhatatlanságában - 20 Nm-re húzni a saját tok-csavarját, nem ártana tudni, milyen fegyverhez van megadva ez a nyomaték. Óvatosan kételkedem benne, hogy ez hivatalos gyári adat volna bármelyik puskához, akár a Te Blaseredhez is, nekem spec. - némi műszaki háttérrel - erős túlzásnak tűnik, pláne ha tényleg "csikorgós". 20 Nm egy M8-as acél csavarnál már határérték akkor, ha fémet húzol össze fémmel (azaz nincs is közte fa). Konkrétan ez majd négyszerese annak, amit pl. a Brownells vonatkozó cikke ajánl maximumként bármelyik tokcsavarhoz. (Itt megint jön az itt szokásos fórum-dilemma: ha nem idézek be hiteles forrást, akkor "megint csak okoskodom világba", ha beidézem, akkor meg "csak szobai internet-tudós vagyok"...  Vállat von)

http://www.brownells.com/.aspx/lid=10816/guntechdetail/Torque_Specifications_for_Gunsmiths

"Presently, Remington’ website is offering a spec of “no more than 45 in/lbs” on the action screws of the 700 VS and 10-15 in/lbs on the standard 700. In the past we have garnered guard screw specs from Weatherby (65 in/lbs), Winchester (25 in/lbs), and HS Precision (45 in/lbs)."

"Jelenleg a Remington honlap ajánlása szerint a 700 VS-en a tokcsavar nyomaték "nem több, mint 45 in/lbs", a standard 700-ason pedig 10-15 in/lbs. Korábban kaptunk adatokat a Weatherbytől (65 in/lbs), a Winchestertől (25 in/lbs), és a HS Precisiontól (45 in/lbs)."

Mértékegység átváltás: 45 in/lbs = kb. 5 Nm

Ez a cikk pedig: http://precisionrifleblog.com/2013/03/22/rifle-screw-torque-settings-specifications/

Stock Action Screw Torque Setting (in/lbs):
    Most bedded actions: 65
    Remington: 45
    Weatherby: 65
    Winchester: 25
    HS Precision: 45

Másrészt csodálkoznék, ha 10 vadászból egynél többnek lenne nyomatékkulcsa, illetve használná, mikor összerakja a puskáját. Sokkal inkább életszerű eljárás  - már aki egyáltalán veszi a fáradságot néha szétszedni takarítás vagy ellenőrzés céljából - , ha összerakáskor az ember kézzel "jól" meghúzza a tokcsavarokat az adott csavarhoz való jellegű és méretű csavarhúzóval(!), de azt gondolom, semmiképp nem kellene "megtépni", főleg annyira nem, hogy csikorogjon tőle a csavar, vagy az ember foga. Bár amíg nem az én puskám tokcsavarjait húzza, addig felőlem húzhatja is...
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11124 Dátum: 2017. Július 13. - 12:39:47 »


A tükrös módszerrel, egy kis tükröt kell a kilépő lencse elé tenni , azt legkisebb nagyításon rendesen belenézni a távcsőbe ( ekkor látod a szálkereszt tükörképét a távcsőbe ), ha elkezded tekergetni a tornyokat meg fogod látni hogy megy e rendesen vagy nem ! 


Ezzel a statikus módszerrel azt pont nem fogod tudni kiszűrni, hogy lövés hatására elmászik-e a szálkereszt (az eredeti probléma ez volt, nem az, hogy nem lehetett állítani). Mert az attól még előfordulhat, hogy az állítócsavarok "jól" állítják a képet minden irányba.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #11125 Dátum: 2017. Július 13. - 14:01:58 »

Ahhoz, hogy helyén lehessen kezelni a konkrét adatot, és ne kezdje egy kevésbé hozzáértő - netán vakon bízva a fórum csalhatatlanságában - 20 Nm-re húzni a saját tok-csavarját, nem ártana tudni, milyen fegyverhez van megadva ez a nyomaték. Óvatosan kételkedem benne, hogy ez hivatalos gyári adat volna bármelyik puskához, akár a Te Blaseredhez is, nekem spec. - némi műszaki háttérrel - erős túlzásnak tűnik, pláne ha tényleg "csikorgós". 20 Nm egy M8-as acél csavarnál már határérték akkor, ha fémet húzol össze fémmel (azaz nincs is közte fa). Konkrétan ez majd négyszerese annak, amit pl. a Brownells vonatkozó cikke ajánl maximumként bármelyik tokcsavarhoz. (Itt megint jön az itt szokásos fórum-dilemma: ha nem idézek be hiteles forrást, akkor "megint csak okoskodom világba", ha beidézem, akkor meg "csak szobai internet-tudós vagyok"...  Vállat von)

http://www.brownells.com/.aspx/lid=10816/guntechdetail/Torque_Specifications_for_Gunsmiths

"Presently, Remington’ website is offering a spec of “no more than 45 in/lbs” on the action screws of the 700 VS and 10-15 in/lbs on the standard 700. In the past we have garnered guard screw specs from Weatherby (65 in/lbs), Winchester (25 in/lbs), and HS Precision (45 in/lbs)."

"Jelenleg a Remington honlap ajánlása szerint a 700 VS-en a tokcsavar nyomaték "nem több, mint 45 in/lbs", a standard 700-ason pedig 10-15 in/lbs. Korábban kaptunk adatokat a Weatherbytől (65 in/lbs), a Winchestertől (25 in/lbs), és a HS Precisiontól (45 in/lbs)."

Mértékegység átváltás: 45 in/lbs = kb. 5 Nm

Ez a cikk pedig: http://precisionrifleblog.com/2013/03/22/rifle-screw-torque-settings-specifications/

Stock Action Screw Torque Setting (in/lbs):
    Most bedded actions: 65
    Remington: 45
    Weatherby: 65
    Winchester: 25
    HS Precision: 45

Másrészt csodálkoznék, ha 10 vadászból egynél többnek lenne nyomatékkulcsa, illetve használná, mikor összerakja a puskáját. Sokkal inkább életszerű eljárás  - már aki egyáltalán veszi a fáradságot néha szétszedni takarítás vagy ellenőrzés céljából - , ha összerakáskor az ember kézzel "jól" meghúzza a tokcsavarokat az adott csavarhoz való jellegű és méretű csavarhúzóval(!), de azt gondolom, semmiképp nem kellene "megtépni", főleg annyira nem, hogy csikorogjon tőle a csavar, vagy az ember foga. Bár amíg nem az én puskám tokcsavarjait húzza, addig felőlem húzhatja is...

Fanyelű Tikka és van nyomatékkulcsom. A 20 tényleg sok, 53 lbs-t ajánl rá Beretta, az meg olyan 6 Nm. A lényeg, hogy le kell húzni tisztességgel.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11126 Dátum: 2017. Július 13. - 14:04:49 »

Fanyelű Tikka és van nyomatékkulcsom. A 20 tényleg sok, 53 lbs-t ajánl rá Beretta, az meg olyan 6 Nm. A lényeg, hogy le kell húzni tisztességgel.

Nem tudom, miért emlékeztem Blaser-re. T3, vagy korábbi modell? Viszont így megvan a 10 emberből az 1 a nyomatékkulccsal.  Vigyorog
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #11127 Dátum: 2017. Július 13. - 14:12:30 »

Nem tudom, miért emlékeztem Blaser-re. T3, vagy korábbi modell? Viszont így megvan a 10 emberből az 1 a nyomatékkulccsal.  Vigyorog

Biztos Blasertulajdonos fejem van.  Vállat von

T3. A megtévesztő az volt egyébként hogy a torx csavart a gyári T kulcsával nem tudtuk tovább húzni, de nyomatékkulccsal még ment.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11128 Dátum: 2017. Július 13. - 14:35:52 »

Biztos Blasertulajdonos fejem van.  Vállat von

T3. A megtévesztő az volt egyébként hogy a torx csavart a gyári T kulcsával nem tudtuk tovább húzni, de nyomatékkulccsal még ment.

Akkor ez kicsit 22-es csapdája. Értem, hogy a Beretta hivatalosan 53 in/lbs-t ajánlott, de azt csak nyomatékkulccsal (és ahogy írod, nagyobb erőkifejtéssel) lehet elérni, másrészt meg a Tikka ad hozzá egy dedikált (ha jól emlékszem) T-kulcsot, és a kézi szerszámokról az álmoskönyv általánosságban azt mondja, hogy pont úgy vannak méretezve ergonómiailag, hogy ha "csak" normál erősségű emberi kézzel használod, elméletileg nem is tudod túlterhelni a csavart. Én biztosan megelégednék a gyári T-kulccsal elérhető kézi nyomatékkal, de nyilván úgy csinálod, ahogy Neked jól esik.

Kicsit lehet OFF-olunk a tokcsavarokkal a Céltávcsövek topikban, elnézést érte, esetleg átmegyünk valahova máshova...  Stoel
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11129 Dátum: 2017. Július 13. - 16:47:39 »


Kicsit lehet OFF-olunk a tokcsavarokkal a Céltávcsövek topikban, elnézést érte, esetleg átmegyünk valahova máshova...  Stoel

Azért a szerelék és felszerelése közelebb van a cétávcsövekhez mint a faji kérdések a vadászfórumhoz !  Ördög  Bár - Ki tudja ?  Stoel
Naplózva
Oldalak: 1 ... 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 [742] 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: