Oldalak: 1 ... 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 [741] 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1453325 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #11100 Dátum: 2017. Június 29. - 09:45:35 »

Nyolcadikosokkal dobattam kislabdát múltkorában. Van kinn velem mindig egy gyerek aki visszadobálja a labdákat. Azt mondja, Tanár úr, meg se nézte hol esett le csak bemondta mennyi. Mert tudom anélkül is. Jóvoggyék má (ezzel azt hiszem fény derült a származására is). Tudod mit? Játsszunk olyat,hogy te megnézed mennyi, én meg megmondom. 60-70 méterig méterre jó vagyok. A végén elnézést kért. Honnan tudja maga ezt? Láttam már pár labdát leesni.
Fényes nappal még csak-csak elvagyok, de mikor már setétedik....
A rutint azzal pótolom, hogy ha előre tudom hová megyek, akkor a gúgliörszön bemérek pár viszonyítási pontot. Van, hogy le is rajzolom. Ha meg túl kicsit mutat a céltávcsőben pl. a róka, akkor nem lövök.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #11101 Dátum: 2017. Június 29. - 12:47:19 »

Fényes nappal még csak-csak elvagyok, de mikor már setétedik....
A rutint azzal pótolom, hogy ha előre tudom hová megyek, akkor a gúgliörszön bemérek pár viszonyítási pontot. Van, hogy le is rajzolom. Ha meg túl kicsit mutat a céltávcsőben pl. a róka, akkor nem lövök.

Nyilván nekem is a megszokott focipályán és fényes nappal működik ilyen pontossággal. Ezt csak azért írtam le, hogy lehetnek,sőt vannak olyan vadászok (vadőrök) akiknél a több évtizedes gyakorlat miatt kiválóan működik a távolságbecslés mindenféle firlefranc nélkül.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
maklinc84
Vendég
« Új üzenet #11102 Dátum: 2017. Június 29. - 13:57:50 »

Nyilván nekem is a megszokott focipályán és fényes nappal működik ilyen pontossággal.


    Emelem  Atyám!

No! Pontosan az ilyen, és ehhez hasonló körülményeket hívja a pórnép..., "laboratóriumi" körülményeknek.  Mosolyog
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11103 Dátum: 2017. Június 29. - 15:37:25 »

Jajjj dehogynem, Barátom. Voltam egy hajtáson most télen. A többségnek a fegyvertokja került annyiba, mint a Cz-m. Megragadt bennem egy mondat, amit az egyik résztvevő mondott, aki éppen egy másik résztvevő közép-ázsiai expedíciójáról érdeklődött. Így hangzott: ""  Finoman utána érdeklődtem a dolgoknak, mert eddig nem hittem el azokat a mendemondákat, hogy előfordul bizony, hogy a kísérők lövik meg birkát-kecskét, mert a hős jágerünk levegőt sem kap kétezer méter felett, nemhogy cserkeljen. Úgy tűnik van alapja a mendemondáknak  Ördög Ördög Ördög


Erre nincs mit mondani  Ördög, maximálisan egyetértek Bentshafttal.

 Emelem


Megkésve sikerült átolvasni az alapproblémát érintő és mélyen ásó eszmefuttatásokat és sajnos saját magam is megtapasztaltam hogy vannak és minél gazdagabbak annál inkább vannak akiknek nem az a lényeg hogy kipróbálja magát és elsősorban magának szerezzen vadászélményt hanem az hogy eldicsekedhessen hogy az ö terepjárója, fegyvere , távcsöve , elejtett zsákmánya , szafarija ,stb,stb  milyen drága és akik nincsenek beavatva azok előtt ő legyen a nagy hegyivadász, afrikavadász , stb.  Néhány dolgot személyesen is megtapasztaltam és az elbeszélésekből is leszűrtem hogy vélhetőleg a világ minden táján el lehet adni az un. "ketrec Ördög vagy kerti vadászatokat" vagy az ezekhez hasonló kevésbé nehéz körülmények közti vadászatot, vagy egyszerűen a trófeát  .  Kacsint
Mottó : Amíg ló@ar van , veréb is van !    Emelem
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #11104 Dátum: 2017. Július 04. - 10:01:10 »

Sziasztok!

Nem teljesen ide illik, de ezt a topicot többen nézik, mint a netes vásárlóst:

A korábban már linkelt finn lamnia Július 4.-i akciót tart:  https://www.lamnia.com/hu/sc/97/vadaszat-es-l%C5%91fegyverek/fegyvertavcsovek

Üdv.: P.p.
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #11105 Dátum: 2017. Július 04. - 11:20:04 »

Sziasztok!

Nem teljesen ide illik, de ezt a topicot többen nézik, mint a netes vásárlóst:

A korábban már linkelt finn lamnia Július 4.-i akciót tart:  https://www.lamnia.com/hu/sc/97/vadaszat-es-l%C5%91fegyverek/fegyvertavcsovek

Üdv.: P.p.

Leupold VX-6 3-18x50 IR 4 Firedot Matte fegyvertávcső, 30mm - 410e HUF - nem hangzik rosszul... (majd egy százassal olcsóbb mint Pesten)
Naplózva
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #11106 Dátum: 2017. Július 04. - 21:02:21 »

Leupold VX-6 3-18x50 IR 4 Firedot Matte fegyvertávcső, 30mm - 410e HUF - nem hangzik rosszul... (majd egy százassal olcsóbb mint Pesten)

Már elég régóta ugyanezzel a 30 és 35%-os akcióval adják a Leupoldokat. Persze ettől az ár elég jó (nekem 8% áfával még jobb  Stoel  ), csak nem nagyon van benne július 4-i extraság Mosolyog
Naplózva
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #11107 Dátum: 2017. Július 12. - 21:32:35 »

Akasztják a hóhért  Röhög

Lelkesen olvasom ezt a topikot is, annak ellenére, hogy sosem értettem azokat a hatalmas dilemmákat, amiket felvetettetek céltávcső vásárlás előtt. Eddig. Ezért megkövetek Mindenkit.

Az utóbbi időben hibázgattam és felmerült, be kellene újra lőni a távcsövet. Jelenleg egy 3006-os fegyveren egy Delta Titánium  4-16x42-es távcső van.

A lőtéren 50 méterről, lőpadról 1. lövés 11 óra irányába 20 centire, 2. lövés 11 óra irányába kb. 15 cm (az utolsó saját lövésem (sorrendben az 5.) pedig a lőlapban sem volt benne. Közben kettőt lőtt a lövészetvezető, az egyik 7 órára 15 cm, míg a másik a céltábla jobb aljában. Egyrészt sosem gondoltam, hogy én lennék a legjobb mesterlövész és abban is biztos vagyok, hogy egy nálam lényegesen többet lövő esetében ha nem is az origóban, de legalább ugyanott kellene lennie a két lövésnek. A következtetés, valami nagyon elment a távcsőben, ezért csere (percekig kapkodtam a levegőt   OOO).
Utóbb két egymástól független véleményt is kaptam, miszerint a front paralaxis-állítás nem annyira szerencsés ... Vállat von
És akkor mégis mire??????? Ismét elolvastam mindent (korábban is, erre a Deltára is oda van írva a tulajdonságokhoz az 5000 J), így az alábbi három gondolatom támadt, sorrend-függetlenül:

- Delta Titanium 2,5-10x56 HD
- Schmidt Bender Klassik 8x56 Világítópontos Hungarian
- Leupold VX-R 3-9X50 Duplex világító pontos

Áraik szerint az S-B és a Leupold fillérre egyezik, és kb egy szerelék árával több, mint a Delta.

A nagyítást ás a variábelezést ne nagyon nézzétek, évek óta nem tekertem semmit eddig se.  Vigyorog Viszont a világítópont, az fontos lenne. Főúr, még egy szál gyufát!!!!

Ja, és az S-B-n az a "Made in Hungary" azért megfogott.

Kérdés 2: a levitézlett távcsövemet esetleg érdemes megpróbálni rászerelni a .22-es fegveremre, vagy annyira elmehetett már, hogy végleg kuka??

Üdv:
Balázs

Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11108 Dátum: 2017. Július 12. - 21:49:11 »

Akasztják a hóhért  Röhög

Lelkesen olvasom ezt a topikot is, annak ellenére, hogy sosem értettem azokat a hatalmas dilemmákat, amiket felvetettetek céltávcső vásárlás előtt. Eddig. Ezért megkövetek Mindenkit.

Az utóbbi időben hibázgattam és felmerült, be kellene újra lőni a távcsövet. Jelenleg egy 3006-os fegyveren egy Delta Titánium 4-16x42-es távcső van.

A lőtéren 50 méterről, lőpadról 1. lövés 11 óra irányába 20 centire, 2. lövés 11 óra irányába kb. 15 cm (az utolsó saját lövésem (sorrendben az 5.) pedig a lőlapban sem volt benne. Közben kettőt lőtt a lövészetvezető, az egyik 7 órára 15 cm, míg a másik a céltábla jobb aljában. Egyrészt sosem gondoltam, hogy én lennék a legjobb mesterlövész és abban is biztos vagyok, hogy egy nálam lényegesen többet lövő esetében ha nem is az origóban, de legalább ugyanott kellene lennie a két lövésnek. A következtetés, valami nagyon elment a távcsőben, ezért csere (percekig kapkodtam a levegőt   OOO).
Utóbb két egymástól független véleményt is kaptam, miszerint a front paralaxis-állítás nem annyira szerencsés ... Vállat von
És akkor mégis mire??????? Ismét elolvastam mindent (korábban is, erre a Deltára is oda van írva a tulajdonságokhoz az 5000 J), így az alábbi három gondolatom támadt, sorrend-függetlenül:

- Delta Titanium 2,5-10x56 HD
- Schmidt Bender Klassik 8x56 Világítópontos Hungarian
- Leupold VX-R 3-9X50 Duplex világító pontos

Áraik szerint az S-B és a Leupold fillérre egyezik, és kb egy szerelék árával több, mint a Delta. A nagyítást ás a variábelezést ne nagyon nézzétek, évek óta nem tekertem semmit eddig se.  Vigyorog Viszont a világítópont, az fontos lenne. Főúr, még egy szál gyufát!!!! Ja, és az S-B-n az a "Made in Hungary" azért megfogott.

Kérdés 2: a levitézlett távcsövemet esetleg érdemes megpróbálni rászerelni a .22-es fegveremre, vagy annyira elmehetett már, hogy végleg kuka??

Üdv:
Balázs

Nincs kizárva, hogy tényleg megmakkant benne valami, de azért mielőtt végérvényesen keresztet vetsz rá, én mindenképp feltenném egy másik puskára, hogy azon mit mutat, esetleg egy másik távcső a Te puskádra, hogy az mit mutat másik távcsővel (bocs, tudom, hogy nem mindenkinek van kapásból kéznél másik puska vagy távcső ilyen esetekre, de az volna a legbeszédesebb). Egyébként mit mondott/nézett meg a lövészetvezető azon kívül, hogy "ez szar"? Zárszerkezetet az agyba rögzítő csavarok, szerelék rögzítőcsavarok, szerelék gyűrű csavarok mind meghúzva? Távcsőállító tekerentyűk esetleg végálláshoz közel? A puskát a lőpadban vízszintesen megtartva, a távcsövet felülről óvatosan megfeszegetni jobbra-balra (hülyén hangzik, de mint a fagycsapot a kerti csapnál), közben fogni a szerelék tövét, érzel-e bármi kotyogást? Ezek mind megvoltak, vagy csak a lőlap alapján született meg a halotti bizonyítvány?
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11109 Dátum: 2017. Július 12. - 22:09:59 »

Akasztják a hóhért  Röhög

És akkor mégis mire??????? Ismét elolvastam mindent (korábban is, erre a Deltára is oda van írva a tulajdonságokhoz ... :Vvonz 5000 J), így az alábbi három gondolatom támadt, sorrend-függetlenül:
........

Ja, és az S-B-n az a "Made in Hungary" azért megfogott.

Kérdés 2: a levitézlett távcsövemet esetleg érdemes megpróbálni rászerelni a .22-es fegveremre, vagy annyira elmehetett már, hogy végleg kuka??

Üdv:
Balázs





- Huszon egynéhány évig volt 300-as Winmagon "Made in Hungary" feliratú varia, vil. pont nélküli Smittbandi, 7-800 lövés alsó hangon elment belőle, az is lehet, hogy jóval több... most ott fickóskodik egy 338-ason, még nem szólt, hogy feladta volna a küzdelmet. Vállat von
- Azt nem akarom mondani, hogy mire költsd, vagy ne költsd a pénzed, de a Delta katalógus szerint ez a fajta cső csak 3 év garanciás... ez talán azért jelenthet valamit......
-Mindenképpen próbáld ki, az azért lássuk be nem kerül szinte semmibe. Kacsint Próbára még egy gagyi alu szerelék is megmutatja, hogy kuka-e a távcső.... szerintem nem biztos.
 Emelem



Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #11110 Dátum: 2017. Július 12. - 22:17:45 »

Akasztják a hóhért  Röhög

Lelkesen olvasom ezt a topikot is, annak ellenére, hogy sosem értettem azokat a hatalmas dilemmákat, amiket felvetettetek céltávcső vásárlás előtt. Eddig. Ezért megkövetek Mindenkit.

Az utóbbi időben hibázgattam és felmerült, be kellene újra lőni a távcsövet. Jelenleg egy 3006-os fegyveren egy Delta Titánium  4-16x42-es távcső van.

A lőtéren 50 méterről, lőpadról 1. lövés 11 óra irányába 20 centire, 2. lövés 11 óra irányába kb. 15 cm (az utolsó saját lövésem (sorrendben az 5.) pedig a lőlapban sem volt benne. Közben kettőt lőtt a lövészetvezető, az egyik 7 órára 15 cm, míg a másik a céltábla jobb aljában. Egyrészt sosem gondoltam, hogy én lennék a legjobb mesterlövész és abban is biztos vagyok, hogy egy nálam lényegesen többet lövő esetében ha nem is az origóban, de legalább ugyanott kellene lennie a két lövésnek. A következtetés, valami nagyon elment a távcsőben, ezért csere (percekig kapkodtam a levegőt   OOO).
Utóbb két egymástól független véleményt is kaptam, miszerint a front paralaxis-állítás nem annyira szerencsés ... Vállat von
És akkor mégis mire??????? Ismét elolvastam mindent (korábban is, erre a Deltára is oda van írva a tulajdonságokhoz az 5000 J), így az alábbi három gondolatom támadt, sorrend-függetlenül:

- Delta Titanium 2,5-10x56 HD
- Schmidt Bender Klassik 8x56 Világítópontos Hungarian
- Leupold VX-R 3-9X50 Duplex világító pontos

Áraik szerint az S-B és a Leupold fillérre egyezik, és kb egy szerelék árával több, mint a Delta.

A nagyítást ás a variábelezést ne nagyon nézzétek, évek óta nem tekertem semmit eddig se.  Vigyorog Viszont a világítópont, az fontos lenne. Főúr, még egy szál gyufát!!!!

Ja, és az S-B-n az a "Made in Hungary" azért megfogott.

Kérdés 2: a levitézlett távcsövemet esetleg érdemes megpróbálni rászerelni a .22-es fegveremre, vagy annyira elmehetett már, hogy végleg kuka??

Üdv:
Balázs



Tőcsavarokat ellenőrizd a puskán. Főleg azt ami a tokozatot az agyazáshoz rögzíti. Le lehet húzni csikorgósra. Engem is szívatott, teli torokból anyáztam mindenkivel, oszt a két tokcsavart kellett meghúzni.  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #11111 Dátum: 2017. Július 12. - 22:20:01 »

Nincs kizárva, hogy tényleg megmakkant benne valami, de azért mielőtt végérvényesen keresztet vetsz rá, én mindenképp feltenném egy másik puskára, hogy azon mit mutat, esetleg egy másik távcső a Te puskádra, hogy az mit mutat másik távcsővel (bocs, tudom, hogy nem mindenkinek van kapásból kéznél másik puska vagy távcső ilyen esetekre, de az volna a legbeszédesebb). Egyébként mit mondott/nézett meg a lövészetvezető azon kívül, hogy "ez szar"? Zárszerkezetet az agyba rögzítő csavarok, szerelék rögzítőcsavarok, szerelék gyűrű csavarok mind meghúzva? Távcsőállító tekerentyűk esetleg végálláshoz közel? A puskát a lőpadban vízszintesen megtartva, a távcsövet felülről óvatosan megfeszegetni jobbra-balra (hülyén hangzik, de mint a fagycsapot a kerti csapnál), közben fogni a szerelék tövét, érzel-e bármi kotyogást? Ezek mind megvoltak, vagy csak a lőlap alapján született meg a halotti bizonyítvány?

Sajnos a távcső "áll, mint Katiban a gyerek". Úgy gondoltam, soha nem veszek újat, többek között azért is, mert a 47 évemmel lassan elérem azt az állapotot, amikor már felesleges a nagyobb frontlencsén belépő fény.
Tegnap este nekem is nagy gyomorgörcsöm volt, viszont:
valóban nincs másik fegyver, amire áttenném (ha mégis, akkor az fegyvermesterrel tenném, mert még azon is gondolkodhatnék, megfelelően végeztem-e el??. Ez új költség)
Miskolchoz közel ismereteim szerint két hivatalos nagygolyós lőtér van, Szerencs (30 km), Füzesabony (70 km). Közel....

Mire végigjárom, szépen összerakódnak a költségek, ami akkor rendben van, ha mégis jónak bizonyul a cső, de ha nem ...

Korábban én mindig 30 méterre lőttem be a fegyvert (korábban egy hibázás utáni belövést le is írtam), és bár középpontot ugyan nem tudtam lőni, de legalább mindig ugyanoda mentek a lövések (1-1,5 cm-re az origótól)

 Vállat von Vállat von
Naplózva
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #11112 Dátum: 2017. Július 12. - 22:26:40 »


- Azt nem akarom mondani, hogy mire költsd, vagy ne költsd a pénzed, de a Delta katalógus szerint ez a fajta cső csak 3 év garanciás... ez talán azért jelenthet valamit......

Jöttem őrjöngve haza, hogy így 10 év, meg úgy 10 év ... aztán csak látom én is az éppen csak többesszám éveket. Ugyanezen gondolkodtam én is.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #11113 Dátum: 2017. Július 12. - 22:41:45 »

Sajnos a távcső "áll, mint Katiban a gyerek". Úgy gondoltam, soha nem veszek újat, többek között azért is, mert a 47 évemmel lassan elérem azt az állapotot, amikor már felesleges a nagyobb frontlencsén belépő fény.
Tegnap este nekem is nagy gyomorgörcsöm volt, viszont:
valóban nincs másik fegyver, amire áttenném (ha mégis, akkor az fegyvermesterrel tenném, mert még azon is gondolkodhatnék, megfelelően végeztem-e el??. Ez új költség)
Miskolchoz közel ismereteim szerint két hivatalos nagygolyós lőtér van, Szerencs (30 km), Füzesabony (70 km). Közel....

Mire végigjárom, szépen összerakódnak a költségek, ami akkor rendben van, ha mégis jónak bizonyul a cső, de ha nem ...

Korábban én mindig 30 méterre lőttem be a fegyvert (korábban egy hibázás utáni belövést le is írtam), és bár középpontot ugyan nem tudtam lőni, de legalább mindig ugyanoda mentek a lövések (1-1,5 cm-re az origótól)

 Vállat von Vállat von

Vidd ki Hollóhoz Diósgyőrbe. Látott már egyeg-mást, csak mond rá valamit. Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11114 Dátum: 2017. Július 12. - 23:05:26 »


Úgy gondoltam, soha nem veszek újat, többek között azért is, mert a 47 évemmel lassan elérem azt az állapotot, amikor már felesleges a nagyobb frontlencsén belépő fény.
...........

Ezt a bődületes űberf@szságot én is anno bő 30 éve olvastam a Zoltán Attila kisbiblában..... Hittem is mint a vezérkönyvet, aztán szépen lassan, hogy öregszem, egyre jöttem rá...... pontlekellszarni, hogy ki mit mond, vagy ki mit ír, vagy ki mit vezet le fizikai alaptételekkel, rájöttem, hogy minden egyes békéslakosnak KIZÁRÓLAG A SAJÁT SZEMÉNEK KELL HINNI...
És már meg ne bántódj, de ez a kis távcsövecske, amit most szétcsörgőzött a 06-os, ez minden, csak nem általános hazai igényeknek megfelelő vadásztávcső. Örülj neki, ilyet 222-esre akartam venni pockozni...... aztán még arra sem vettem.
Meglátod, ki fog nyílni a világ Kacsint
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 [741] 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: