Oldalak: 1 ... 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 [739] 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1453179 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #11070 Dátum: 2017. Június 23. - 14:19:04 »

Amúgy ősi hegyivadász családból származom,így nyugodt szívvel jelentem ki,hogy 500 méterről simán hallható a becsapódás,még némi oldalszélben is...
Maklincnak: (Altájban már vadásztam-már nem emlékszem melyik leányzó altája volt.)

Az is az altaj óriása volt? Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #11071 Dátum: 2017. Június 23. - 15:52:18 »

Emelem

Nem vagyok az említett vadász "védőügyvédje". Még csak azt se mondhatom, hogy ismerem (bár jó-néhányszor találkoztunk már). A puskáival viszont elég sokszor találkozom, közös fegyvermesterünk által.  Kacsint

A cikk, amit olvastál 2005-ös. Nem tudom, az hányadik útja volt, lehet, hogy akkor még zöld volt.  Vállat von  
Azóta eltelt néhány év és Ő folyamatosan nyomja a hasonló utakat.  Gondolom fejlődött... Kacsint Egyébként a másik végletet is űzi a lőtáv tekintetében, íjjal is vadászik, messzi tájakon is...

Az biztos, hogy a puskái maximálisan specializáltak: karbonos cső, full titán stb. Szerintem tudja mi kell neki, mi az, ami használható. Egy ideje átnyergelt a 7mmSTW kaliberre.
Bár szerintem Te azt is mindjárt lefikázod...


Egyébként én csípem az írásaidat, érdekesek a történeteid, sokszor irigyellek is a lehetőségeid miatt.
Csak ezzel az Amerikában mindent jobban tudunk szemlélettel nem tudok mit kezdeni... Fejvakarás
Wave







A 7mm STW egy kihalo felbe levo kaliber, a Remington mar nem is gyartja, a 7mm RUM megolte, es jogosan csak, hogy fikazzak tovabb...Mosolyog
 Na de mindegy, sajnalom neked az jott le, hogy fikazok. Olvasvan nehany magyar iro kanadai "elmenysikereit " majdnem tenyleg nehanyszor rakoptem a kavemat a laptopomra, ez valtja ki belolem valoszinu ezt a szkeptikussagot. Pld. medvet loni Kanadaba es foleg kulfoldinek akik vezetve is vannak, kb olyan nehez es extrem mint az agyybasz@ras, es nekunk itt eloknek is ugyanaz, legyen az cserkelve vagy csalin. Olyan nehez es extrem mint szoron loni vaddisznot nektek.
 Latnad te, hogy mekkora aljat keritenek neki, az irasaikba, meg azt az onfenyezest, mindig jon, hogy lehannyam magam mikor elkezdem olvasni, de kesobb csak rohogok, na ez tortent az argali storynal is. Ennyi.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #11072 Dátum: 2017. Június 23. - 17:01:05 »

Nem olyan rég láttam egy Himalaja filmet, ott könnyes szemmel köszönte meg egy 72 éves japán a sherpa-knak, hogy feljutott a Mount-Everest csúcsára.
Naplózva
maklinc84
Vendég
« Új üzenet #11073 Dátum: 2017. Június 23. - 17:53:24 »

Pénze  van, de szerintem vadászember is. Úgyahogy. Pédaértékű a területén az apróvad állomány, fordítanak rá szépen. No de ez nem csak az ő érdeme (a hivatásos vadász ért is hozzá, szereti is csinálni).
Aztán, hogy egyszer úgy küldött el minket a lesről (fegyver nélkül voltunk, a területet nem zavarva, közúttól nem messze...), hogy biztos mi dobjuk le a lesdeszkát, mi sz...unk a lesre, itt minden az övé.... megetet minket a disznókkal...

    Emelem

Ezen  hozzászólásodon véletlenül  túlszaladtam tegnap.   Sokat segített a puzzle összerakásában...  Köszönöm  Emelem

Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11074 Dátum: 2017. Június 23. - 18:32:01 »

    Emelem  Attila!

Csak, kérdésemre szerettem volna választ kapni... 
Sajnos rosszul tettem fel kérdésem, és valószínű ez okozhatta a fentebbi reakciót nálad. Sajnálom, hibáztam.  Fej a falba

Sz.v.sz. a preciziós távcső, bipod, a megbízható lézeres távmérő, a sok sok gyakorlás, szinte elengedhetetlen dolog egy biztonságosan végrehajtandó lövéshez.........
Valami olyan használati eszközre gondoltam a felsoroltakon kívül, mint pl. egy megbízható célballisztikai program, ami képes számolni a lőtávolsággal, széliránnyal, szélsebességgel, a lövés szögével, a légnyomás változással stb..... és a végén kiad, a MOA állításra vonatkozó két klick balra, három klick fel eredményt.

De már nem szeretnék tovább ezzel a kérdéssel foglalkozni ezzel a kérdéssel, pusztán csak a tisztánlátás késztetett e sorok megírására.

A lényeg, hogy egyértelműen leírta a lövés leadásának körülményeit...  És sikerül a lövés is.
 
"Céloztam. A szél miatt 10-15 cm-re hátrébb fogtam, és meghúztam a  Róka " ......    Nálam itt volta vége...    Emelem




Ha elfogadjuk, hogy jelen beszélgetés tárgya az, hogy a magashegyi vadászatnál mely eszközök nyújthatnak segítséget, és nem az, hogy egy bizonyos ember írásait kritizáljuk, zsigerből kétségbe vonjuk azokat, amiket filmez, vagy ír, kiröhögjük, mert mi mindenhez mindig mindenhez jobban értünk, mert ahol lakunk, ott mindenki mindenhez sokkal, de sokkal jobban ért, vagy nem az alapján skatulyázunk be egy egyébként nagyon sokat vadászó sikeres embert, mert ravasznak hívja az elsütőbillentyűt (egyébként igazán helyesen az trigger....) akkor válaszolnék......én személy szerint csodálkoznék, ha nem a Quick Load/Quick Target programot használná. Csípőből sorolok vagy 15 embert innen a fórumról is, aki ezt használja, kis agyalás után könnyen fölszalad a szám vagy 25-re. Őket mondjuk kicsit legalább érdekli a dolog. Akiket nem igazán érdekel, azok simán elegerésznek a Norma, Sako, Remington stb. által ingyenesen rendelkezésre bocsátott programokkal... kiváló eredménnyel.
A QL/QT azt hiszem hogy mindazoket tudja, amiket kérdeztél.......általában a használók a leggyengébb pontok a rendszerben.
 Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #11075 Dátum: 2017. Június 23. - 18:46:33 »

   
 
"Céloztam. A szél miatt 10-15 cm-re hátrébb fogtam, és meghúztam a  Róka " ......    Nálam itt volta vége...    Emelem




Egyébként a Vadászok, a Magyar Vadásznyelv évszázados hagyományai szerint ravasznak hívják a - ravaszt.
Elsütőbillizének meg hívják katonák meg a sportlövészek meg... (ezt kitöröltem, mert nem akartam bántó lenni...)
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #11076 Dátum: 2017. Június 23. - 18:54:48 »

Az is az altaj óriása volt? Vigyorog
Nem. Az én voltam.
Szerintem ne vesszetek össze más vadászélményein.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11077 Dátum: 2017. Június 23. - 19:08:44 »

Nem. Az én voltam.
Szerintem ne vesszetek össze más vadászélményein.

Balázs, mintha nem tudnád.... itt az "összeveszés" a lényeg..... téma az mindig akad.  Kacsint Ördög Ördög
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #11078 Dátum: 2017. Június 23. - 21:23:14 »

Ha elfogadjuk, hogy jelen beszélgetés tárgya az, hogy a magashegyi vadászatnál mely eszközök nyújthatnak segítséget, és nem az, hogy egy bizonyos ember írásait kritizáljuk, zsigerből kétségbe vonjuk azokat, amiket filmez, vagy ír, kiröhögjük, mert mi mindenhez mindig mindenhez jobban értünk, mert ahol lakunk, ott mindenki mindenhez sokkal, de sokkal jobban ért, vagy nem az alapján skatulyázunk be egy egyébként nagyon sokat vadászó sikeres embert, mert ravasznak hívja az elsütőbillentyűt (egyébként igazán helyesen az trigger....) akkor válaszolnék......én személy szerint csodálkoznék, ha nem a Quick Load/Quick Target programot használná. Csípőből sorolok vagy 15 embert innen a fórumról is, aki ezt használja, kis agyalás után könnyen fölszalad a szám vagy 25-re. Őket mondjuk kicsit legalább érdekli a dolog. Akiket nem igazán érdekel, azok simán elegerésznek a Norma, Sako, Remington stb. által ingyenesen rendelkezésre bocsátott programokkal... kiváló eredménnyel.
A QL/QT azt hiszem hogy mindazoket tudja, amiket kérdeztél.......általában a használók a leggyengébb pontok a rendszerben.
 Emelem

Sziasztok!
Nagyon jó még a Strelok ballisztikai program, és már inkább ezt használjuk hosszabb lövéseknél.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #11079 Dátum: 2017. Június 23. - 22:23:05 »


"Céloztam. A szél miatt 10-15 cm-re hátrébb fogtam, és meghúztam a  Róka " ......    Nálam itt volta vége...    Emelem

Túllépve a távlövészeti fingfűrészelésen, "Álljunk meg egy szóra"😉
Arra vagyok kíváncsi, hogy téged, magyar ember létedre (bátorkodom
feltételezni az írásod alapján) miért zavar, hogy valaki egy  kifejező, vadászok által régóta használt szót használ egy alkatrész
megnevezésére, az MHSZ és a MNH berkein belül elharapózott, műmájer, technokrata okádék helyett?
Bocsánat az  OffTopic miatt  Stoel
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #11080 Dátum: 2017. Június 23. - 23:27:37 »

Túllépve a távlövészeti fingfűrészelésen, "Álljunk meg egy szóra"😉
Arra vagyok kíváncsi, hogy téged, magyar ember létedre (bátorkodom
feltételezni az írásod alapján) miért zavar, hogy valaki egy  kifejező, vadászok által régóta használt szót használ egy alkatrész
megnevezésére, az MHSZ és a MNH berkein belül elharapózott, műmájer, technokrata okádék helyett?
Bocsánat az  OffTopic miatt  Stoel
 Emelem
Mert ő,egy örök visszatérő,újrakezdő... Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #11081 Dátum: 2017. Június 24. - 06:00:18 »

Meghajol

Szerintem csak így van értelme
Szerintem is!
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #11082 Dátum: 2017. Június 24. - 06:07:29 »

    Emelem

Ezen  hozzászólásodon véletlenül  túlszaladtam tegnap.   Sokat segített a puzzle összerakásában...  Köszönöm  Emelem


Hát igazán nincs mit.
Az is hozzátartozik a dologhoz, hogy akkor én az agydaganattal műtött nagybátyámat vittem ki, mert nem dolgozhatott, és ölte az unalom (nyugodjék), és nagyon haragudtam, mikor nagyképűen elzavart minket. Most már valamennyire meg is tudom érteni, de a stílus durva volt. Azt mondják, hogy a felesége halála óta ilyen....
Egyébként aztiszem most már az ő erdészeti csemetekertje a legnagyobb az országban, de egy kis darab földön kezdte káposztával.... (ezt a ..vagy csak pénze van... kérdés miatt írom le.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #11083 Dátum: 2017. Június 24. - 07:41:04 »

Mert ő,egy örök visszatérő,újrakezdő... Kacsint

Csak nem Őőőő????????  Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #11084 Dátum: 2017. Június 24. - 09:12:36 »

Egyébként a Vadászok, a Magyar Vadásznyelv évszázados hagyományai szerint ravasznak hívják a - ravaszt.
Elsütőbillizének meg hívják katonák meg a sportlövészek meg... (ezt kitöröltem, mert nem akartam bántó lenni...)

Nem értem ezt a fingreszelést. Az idézet végén egy ikon van aminek a jelentése "róka"!
Tehát az idézet mondat így szól:  "Céloztam. A szél miatt 10-15 cm-re hátrébb fogtam, és meghúztam a  rókát"  Mindenkinek joga van azt csinálni a rókával amit akar. Van aki megnyúzza, van aki megeszi, van aki "meghúzza" a rókát. Mi ezzel a gond?   Röhög Stoel Stoel Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 [739] 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: