Oldalak: 1 ... 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 [738] 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1453440 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11055 Dátum: 2017. Június 23. - 07:40:30 »


Meglepodsz, hogy milyen sokan nyulkalnak ki 600m -re egy egyszeru 308 Win -el. Ezek sokat lonek, es egy pontos cso kimelo kaliber, es siman visz egy 200 kg feherfarkut vagy oszverszarvast, (szerintem akarmilyen szarvast) hasonloan a 30-06. A haverem 400m lott meg egy javort a csonakbol egy 25-06 Remingtonal.Tuzberogyott (gerinc)

Majd kapsz mindjárt "helyreigazítást" a nagykaliber/magnum-fétisisztáktól, hogy "az márpedig kevés"...  Kacsint
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #11056 Dátum: 2017. Június 23. - 08:08:11 »

Ha valahol, akkor a HEGY az, ahol a sikert nem lehet pénzen megvenni, úgy gondolom.


Jajjj dehogynem, Barátom. Voltam egy hajtáson most télen. A többségnek a fegyvertokja került annyiba, mint a Cz-m. Megragadt bennem egy mondat, amit az egyik résztvevő mondott, aki éppen egy másik résztvevő közép-ázsiai expedíciójáról érdeklődött. Így hangzott: "Lőtted vagy lőtték ?"  Finoman utána érdeklődtem a dolgoknak, mert eddig nem hittem el azokat a mendemondákat, hogy előfordul bizony, hogy a kísérők lövik meg birkát-kecskét, mert a hős jágerünk levegőt sem kap kétezer méter felett, nemhogy cserkeljen. Úgy tűnik van alapja a mendemondáknak  Ördög Ördög Ördög


Bentshafthoz kapcsolódva : "Céloztam. A szél miatt 10-15 cm-re hátrébb fogtam, és meghúztam a ravaszt. Figyeltem az állatot, hallottam a lövedék becsapódását" .
....500 m-rol halotta a becsapodast ?  szembe szellel es szellel egy iranyba loveskor nem kell ratartani, tehat valoszinu oldal szellel lott es o meg igy is halotta a becsapodast ? Ez komoly....
Nem irja szabadkezbol, ulve, a kocsirol,  hatizsakrol, bipodrol, lott-e, csak  "celzott" es 10-15 cm hatrebb tartott. Nekem kinek magashegyi vadaszvezeto az egyik vadasztarsam es jomagam is sokszor megfordultam Bighorn tajakon, igy nehez nem megkerdojelezni. Elnezest, en nem akarok senkit megbantani de nekem a sztori egy kicsit furcsa.


Erre nincs mit mondani  Ördög, maximálisan egyetértek Bentshafttal.

 Emelem
Naplózva
maklinc84
Vendég
« Új üzenet #11057 Dátum: 2017. Június 23. - 08:28:28 »

Jajjj dehogynem, Barátom. Voltam egy hajtáson most télen. A többségnek a fegyvertokja került annyiba, mint a Cz-m. Megragadt bennem egy mondat, amit az egyik résztvevő mondott, aki éppen egy másik résztvevő közép-ázsiai expedíciójáról érdeklődött. Így hangzott: "Lőtted vagy lőtték ?"  Finoman utána érdeklődtem a dolgoknak, mert eddig nem hittem el azokat a mendemondákat, hogy előfordul bizony, hogy a kísérők lövik meg birkát-kecskét, mert a hős jágerünk levegőt sem kap kétezer méter felett, nemhogy cserkeljen. Úgy tűnik van alapja a mendemondáknak  Ördög Ördög Ördög


Erre nincs mit mondani  Ördög, maximálisan egyetértek Bentshafttal.

 Emelem


   Emelem

   + 1  Igen              A feléig sem tudtam elolvasni a cikket valamiért...  Vállat von      Ördög         Emelem
Naplózva
maklinc84
Vendég
« Új üzenet #11058 Dátum: 2017. Június 23. - 08:34:54 »

   Emelem

   + 1  Igen              A feléig sem tudtam elolvasni a cikket valamiért...  Vállat von      Ördög         Emelem

 A Bátyától viszont szívesen elolvasnék egy argali vadászós történetet...      Legyen az bármilyen hosszú.  Röhög
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11059 Dátum: 2017. Június 23. - 08:35:07 »

Finoman utána érdeklődtem a dolgoknak, mert eddig nem hittem el azokat a mendemondákat, hogy előfordul bizony, hogy a kísérők lövik meg birkát-kecskét, mert a hős jágerünk levegőt sem kap kétezer méter felett, nemhogy cserkeljen. Úgy tűnik van alapja a mendemondáknak  Ördög Ördög Ördög

OFF: Egy hajtás szünetében mesélte egyszer egy "tehetőseb" vajdasági magyar, hogy kiment - valamelyik ex-szovjet tagállamba - valamelyik fajta hegyi kecskét lőni. Több ezer méteren voltak, hó akkora volt, hogy bot nélkül nem lehetett haladni esés-kelés nélkül, levegő az viszont nagyon nem volt, mikor egyszer csak a botja valahogy kiesett a kezéből és visszacsúszott a lejtőn vagy 100 m-t, ott megállt. Mutogatta a (férfi) kísérőnek kézzel lábbal, hogy ugyan menjen már le a botjáért. A kísérő mutogatta, hogy ő oszt le nem megy, menjen vissza érte a gazdája. Felajánlott neki 100 USD-t, a kísérő csak rázta a fejét. 200 dollár? A kísérő még így sem volt hajlandó. Mikor 300 dollárnál tartott, a kísérő elmutogatta, hogy annyiért már akár meg is dughatja ott helyben, de az az Isten nincsen, hogy ő visszamenjen a vendég botjáért!  Röhög
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11060 Dátum: 2017. Június 23. - 08:37:01 »

OFF: Egy hajtás szünetében mesélte egyszer egy "tehetőseb" vajdasági magyar, hogy kiment - valamelyik ex-szovjet tagállamba - valamelyik fajta hegyi kecskét lőni. Több ezer méteren voltak, hó akkora volt, hogy bot nélkül nem lehetett haladni esés-kelés nélkül, levegő az viszont nagyon nem volt, mikor egyszer csak a botja valahogy kiesett a kezéből és visszacsúszott a lejtőn vagy 100 m-t, ott megállt. Mutogatta a (férfi) kísérőnek kézzel lábbal, hogy ugyan menjen már le a botjáért. A kísérő mutogatta, hogy ő oszt le nem megy, menjen vissza érte a gazdája. Felajánlott neki 100 USD-t, a kísérő csak rázta a fejét. 200 dollár? A kísérő még így sem volt hajlandó. Mikor 300 dollárnál tartott, a kísérő elmutogatta, hogy annyiért már akár meg is dughatja ott helyben, de az az Isten nincsen, hogy ő visszamenjen a vendég botjáért!  Röhög

tehetősebb...
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #11061 Dátum: 2017. Június 23. - 08:47:38 »

.......esetleg ezert rohognek .....garantaltan mert ismerik ezt a szolast : " egy vadasztaborba mindig a legzoldebbnek log a legnagyobb kes az oven"........

Mi a baj kerded ?? .....eloszor is a sulya, cipeltel te mar 4- 5 kilos puskat 3-4  ezer metereken napokon at, 56 objektivu celtavcsovel rajta? Maga celtavcso sem arra valo. En cipeltem ijat, konnyebb joval egy speci "magashegyi fegyver"- nel is de egy napi meredek, utan leszakadt a karom.
Meg minek, ha valaki tenyleg tudja es hozzaerto, az nem csinalja, ha meg nem tudja annak meg mindegy, csak ugy adja elo mintha tudna ? teljesen felesleges ilyen sulyu es ereju fegyver..... Safari kaliber az.
" termetes joszag" .....itt a kilencszaz, ezer kilos javort es 300 kilos medveket lovunk 308, 30-06, 280, 270, 243, 300 Win Mag stb, es kisebb magnumokkal. A hegyi kosokra a legnepszerubb kaliber a 270 Win, 270 WSM es a 300 WSM,  270, 257 Weatherby, es mind jok 500 m- re, vagy tovabb,  sot a 308 Win is ott van.   A kosokat nem nehez megolni, konnyen lemennek, egy vekonyboru vad.  (Egy nyilvesszo is ha csak 10 cm - re  is behatol a kazanhazba megoli)

Ezt irja:

"Céloztam. A szél miatt 10-15 cm-re hátrébb fogtam, és meghúztam a ravaszt. Figyeltem az állatot, hallottam a lövedék becsapódását" .
....500 m-rol halotta a becsapodast ?  szembe szellel es szellel egy iranyba loveskor nem kell ratartani, tehat valoszinu oldal szellel lott es o meg igy is halotta a becsapodast ? Ez komoly....
Nem irja szabadkezbol, ulve, a kocsirol,  hatizsakrol, bipodrol, lott-e, csak  "celzott" es 10-15 cm hatrebb tartott. Nekem kinek magashegyi vadaszvezeto az egyik vadasztarsam es jomagam is sokszor megfordultam Bighorn tajakon, igy nehez nem megkerdojelezni. Elnezest, en nem akarok senkit megbantani de nekem a sztori egy kicsit furcsa.


Ps. Nezzetek meg Argali vadaszatokat a YouTube on, semmi kulonos, terepjarokkal jarnak a legtobbet, un." fennsikos" vadaszatok. Az un extrem faktor eleg langyos. Nincs meg az a fuggoleges, meredek mint itt a Sziklas Hegysegi vadaszatoknal vagy az Alpokba. En nem mondom hogy nem lott argalit valahogyan, de  lehetseges nem is ugy ahogyan o leirja, es ahogyan itt mondjak ebbe a sztoriba sok a "bullshit" .....de el tudja adni, foleg  ha kivulallok olvassak.....


Emelem

Nem vagyok az említett vadász "védőügyvédje". Még csak azt se mondhatom, hogy ismerem (bár jó-néhányszor találkoztunk már). A puskáival viszont elég sokszor találkozom, közös fegyvermesterünk által.  Kacsint

A cikk, amit olvastál 2005-ös. Nem tudom, az hányadik útja volt, lehet, hogy akkor még zöld volt.  Vállat von  
Azóta eltelt néhány év és Ő folyamatosan nyomja a hasonló utakat.  Gondolom fejlődött... Kacsint Egyébként a másik végletet is űzi a lőtáv tekintetében, íjjal is vadászik, messzi tájakon is...

Az biztos, hogy a puskái maximálisan specializáltak: karbonos cső, full titán stb. Szerintem tudja mi kell neki, mi az, ami használható. Egy ideje átnyergelt a 7mmSTW kaliberre.
Bár szerintem Te azt is mindjárt lefikázod...


Egyébként én csípem az írásaidat, érdekesek a történeteid, sokszor irigyellek is a lehetőségeid miatt.
Csak ezzel az Amerikában mindent jobban tudunk szemlélettel nem tudok mit kezdeni... Fejvakarás
Wave




Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11062 Dátum: 2017. Június 23. - 08:49:32 »

Urak! Nyilván mindenkinek igaza van. Egyszer beszèltem az úrral, nekem èrdekes ès tanulságos volt. Láttam egy pár videoját, lehet, hogy csak egy stúdióban forgatott, szèpen összevágott anyag.... mindegy, èn hiszèkeny vagyok, elhiszem amit láttam, elhiszem, hogy ő volt a hegyen, elhiszem, hogy ő lőtte a birkákat ès a kecskèket. Megpróbálok szórakozni ezeken az írásokon, videokon. Biztos èn vagyok a hülye, hisz minden kockáját, sorát lehetne tamáskodva nèznem, olvasnom, de nem így nèzem...... Megcáfolni nem tudom, de nem is akarom.... abban biztos vagyok, hogy vannak akik felmennek a hegyre, ès hoznak nagy, szèp trófeákat, jobban elhiszem, hogy azok "követtèk" el ezeket, akik rendszeresen odajárnak, mint aki összedob mondjuk 50 000 dodót egy ilyen presztízsútra, ès lehoz egy kapitális argalifejet...... Mondjuk, azt azèrt borítèkolni lehetett, hogy lesznek vèlemènyek, hideg is, meleg is. Emelem
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #11063 Dátum: 2017. Június 23. - 09:15:48 »

Bocs, remélem nem adtam félreértésre okot. Fogalmam sincs ki a nevezett úriember, írásait , videóit sem ismerem és nem is érdekelnek (jelenlegi vadászirodalmat Bornemisza Pétertől eltekintve nem tartom olvashatónak még a hazai vadászatról szólókat sem, az egzotikus vadászatokról meg inkább ne beszéljünk, lassan az is könyvet ír Afrikáról, aki egyszer látott négert a Körúton) , így biztosan nem ő volt az általam hallott sztori alanya.
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #11064 Dátum: 2017. Június 23. - 09:17:10 »

Az írást -még- nem olvastam, de a bal felső sarokban lévő Agancsfelvásárlás" gomb azért megütötte a szemem. Nevet   Csodalk
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11065 Dátum: 2017. Június 23. - 10:58:18 »

   Emelem

   + 1  Igen              A feléig sem tudtam elolvasni a cikket valamiért...  Vállat von      Ördög         Emelem

Akkor máskor ne kérdezz, ha nem érdekel a válasz.... az írás második felében van, hogy milyen segítő felszereléseket használt az úr.... ez 12 éve volt, azóta biztos újabbak, modernebbek vannak neki is, és sokmindenkinek akinek szüksége van ilyenekre, és telik is rá...
Nem azért tettem fel a cikket, hogy népszerűsítsem, hanem mert feltettél egy konkrét kérdést, és rögtön az első gugli által kidobott cikk első kézből tartalmazta a válaszokat.

De azt hiszem tényleg azoknak van igazuk, akik már semmilyen kérdést, vagy hozzászólást nem reagálnak le kellő, vagy inkább semmilyen szakmai komolysággal.
Az utóbbi egy évben belőlem is csak az ultratetű, ultratömény és főleg ultraértelmetlen sültbaromságok törtek elő....és lám, milyen jól tettem  Kacsint Igen Igen.. mihelyst komolyan veszek egy kérdést... ez lesz belőle. Ördög Ördög Ördög
Ígérem, többet nem fog előfordulni! Nem szól szám Vigyorog
 Wave
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #11066 Dátum: 2017. Június 23. - 12:11:43 »

Amúgy ősi hegyivadász családból származom,így nyugodt szívvel jelentem ki,hogy 500 méterről simán hallható a becsapódás,még némi oldalszélben is...
Maklincnak: (Altájban már vadásztam-már nem emlékszem melyik leányzó altája volt.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #11067 Dátum: 2017. Június 23. - 13:14:55 »

Urak! Nyilván mindenkinek igaza van. Egyszer beszèltem az úrral, nekem èrdekes ès tanulságos volt. Láttam egy pár videoját, lehet, hogy csak egy stúdióban forgatott, szèpen összevágott anyag.... mindegy, èn hiszèkeny vagyok, elhiszem amit láttam, elhiszem, hogy ő volt a hegyen, elhiszem, hogy ő lőtte a birkákat ès a kecskèket. Megpróbálok szórakozni ezeken az írásokon, videokon. Biztos èn vagyok a hülye, hisz minden kockáját, sorát lehetne tamáskodva nèznem, olvasnom, de nem így nèzem...... Megcáfolni nem tudom, de nem is akarom.... abban biztos vagyok, hogy vannak akik felmennek a hegyre, ès hoznak nagy, szèp trófeákat, jobban elhiszem, hogy azok "követtèk" el ezeket, akik rendszeresen odajárnak, mint aki összedob mondjuk 50 000 dodót egy ilyen presztízsútra, ès lehoz egy kapitális argalifejet...... Mondjuk, azt azèrt borítèkolni lehetett, hogy lesznek vèlemènyek, hideg is, meleg is. Emelem
Ő biztosan felmegy. A hiv. vadásza mesélte, hogy-fogalmam sincs már merre- a kísérők már fordultak volna vissza, ő noszogatta őket, hogy csak tovább-tovább😃
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #11068 Dátum: 2017. Június 23. - 13:25:12 »

Ő biztosan felmegy. A hiv. vadásza mesélte, hogy-fogalmam sincs már merre- a kísérők már fordultak volna vissza, ő noszogatta őket, hogy csak tovább-tovább😃

 Meghajol

Szerintem csak így van értelme
Naplózva
maklinc84
Vendég
« Új üzenet #11069 Dátum: 2017. Június 23. - 14:17:06 »

Akkor máskor ne kérdezz, ha nem érdekel a válasz....

    Emelem  Attila!

Csak, kérdésemre szerettem volna választ kapni... 
Sajnos rosszul tettem fel kérdésem, és valószínű ez okozhatta a fentebbi reakciót nálad. Sajnálom, hibáztam.  Fej a falba

Sz.v.sz. a preciziós távcső, bipod, a megbízható lézeres távmérő, a sok sok gyakorlás, szinte elengedhetetlen dolog egy biztonságosan végrehajtandó lövéshez.........
Valami olyan használati eszközre gondoltam a felsoroltakon kívül, mint pl. egy megbízható célballisztikai program, ami képes számolni a lőtávolsággal, széliránnyal, szélsebességgel, a lövés szögével, a légnyomás változással stb..... és a végén kiad, a MOA állításra vonatkozó két klick balra, három klick fel eredményt.

De már nem szeretnék tovább ezzel a kérdéssel foglalkozni ezzel a kérdéssel, pusztán csak a tisztánlátás késztetett e sorok megírására.

A lényeg, hogy egyértelműen leírta a lövés leadásának körülményeit...  És sikerül a lövés is.
 
"Céloztam. A szél miatt 10-15 cm-re hátrébb fogtam, és meghúztam a  Róka " ......    Nálam itt volta vége...    Emelem


Naplózva
Oldalak: 1 ... 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 [738] 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: