Oldalak: 1 ... 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 [736] 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1453471 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #11025 Dátum: 2017. Június 21. - 20:31:51 »

Éppen fontolgatom egy 300-as magnum bszerzését...

Kedves Csaba!

Igazad van, a 8x68-as mellé ragyogó választás egy 300-as magnum, csak így tovább, látom kezdesz ráérezni az ízére!  Kacsint
 Emelem
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #11026 Dátum: 2017. Június 22. - 08:29:48 »

Lehet, hogy nevetni fogsz, de az enyem is aludt ket napig kint egy fanak tamasztva szerencsere elek jo melyen bennt az erdobe ahol a szarvast zsigereltuk. Ket nap mulva jutott eszembe, hogy at kene huznom a csovet, mikor jott a huuu vazze...hol a puska ? Ket ora vezetes vissza fel ora csortetes az erdobe, es ott volt. Szerencsere megtalaltam a pontos helyet. Volt megkonnyebules mikor meglattam.

Ha nem lenne meg, akkor itthon meg is könnyebbülnél minden tekintetben.
Az ellenségemnek sem kívánnám, hogy  ilyen szituba kerüljön.
Nálam az az eljárás, hogy mielőtt a zsigerelés kezdődne, szépen elpakolok mindent, tokba, autóba.
Otthon pedig minden esetben áthúzás után kerül a fegyver a szekrénybe.

 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #11027 Dátum: 2017. Június 22. - 09:45:39 »

Elmesélem egykori balf@szkodásomat, okulására a hálátlan utókornak 😁
Mikor még nagyon pezsgett bennem az "én mindent, mindenkinél jobban tudok és mi dent akarok" hormoncsomag, gyakran mentem két puskával vadászni.
9 golyóspuska állt a szekrényben, volt választék hozzá.
Egy alkalommal a nálam lévő kisebb kaliberrel meglőttem egy dámtarvadat, amit keresnem kellett, megtaláltam, kihúztam, rendberaktam, beszállítottam a hűtőbe.....
Pár nap múlva mentem ugyan oda vissza, lopakodok a leshez....mikor megláttam, hogy a les sarkában áll egy golyóspuska  Meglepődött
Egyből behúzódtam teli gatyával egy vastag cserfa mögé, mert azt gondoltam, hogy orvvadász ül a lesen, csak észrevette a jöttömet és lehúzódott.
Nagy bátran oda is kiabáltam valamit, hogy Jöjjön elő feltartott kézzel, vagy ilyesmit....és vártam.....és vártam....és nem történt semmi.
Akkor mart belém a felismerés, hogy az bizony az én puskák, amit nagy ügyesen ottfelejtettem legutóbb 😌
Soha többé nem vittem több puskát magammal lesvadászatra.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #11028 Dátum: 2017. Június 22. - 10:42:45 »

Igen, ezért szokta ismételgetni egy öreg vadászbarátom (igaz, ő csak egy puskával jár) a vadászat végén: A puskám, a kutyám, a táskám, a puskám, a kutyám, a táskám........
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
maklinc84
Vendég
« Új üzenet #11029 Dátum: 2017. Június 22. - 11:51:02 »


És szellemi képességeim csökkenésén túl számítódjon be a teljes megilletődöttségem, hogy magával egy élő hazai legendával volt alkalmam beszélgetni, aki nemcsak üresjáratban szakértette szét az agyát ezekről, hanem mind saját tapasztalata alapján beszéltünk 800 méteres hegyi lövésekről, Berger és egyéb hosszútávlövő lövedékekről, ultralassú porokról, és pár száz lövés utáni csőcserékről….  Emelem


    Emelem

Teljes tisztelettel kérdezném, hogy a hazai élő legendánk használt e bármilyen segédeszközt a  800m-es hegyi távlövésnél?
 
Mint azt sokan tudjuk, 800m-re lőni és teljes biztonsággal eredményes találatot elérni nem gyerekjáték, (nem "laboratóriumi" körülmények között) még egy eredeti NF -l sem...  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11030 Dátum: 2017. Június 22. - 13:50:39 »

    Emelem

Teljes tisztelettel kérdezném, hogy a hazai élő legendánk használt e bármilyen segédeszközt a  800m-es hegyi távlövésnél?
 
Mint azt sokan tudjuk, 800m-re lőni és teljes biztonsággal eredményes találatot elérni nem gyerekjáték, (nem "laboratóriumi" körülmények között) még egy eredeti NF -l sem...  Emelem

2-300 m feletti lövéseket már nem is igazán lehet illik megfelelő segédeszközök nélkül tenni eredményesen. Lézer távmérő, 16-20x-os vagy akár afeletti nagyítású távcső nagyon finom szálkereszttel, megfelelő alátámasztás, qurva sok gyakorlás. Ezeken kívül gondolsz még valami másra?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #11031 Dátum: 2017. Június 22. - 14:41:33 »

2-300 m feletti lövéseket már nem is igazán lehet illik megfelelő segédeszközök nélkül tenni eredményesen. Lézer távmérő, 16-20x-os vagy akár afeletti nagyítású távcső nagyon finom szálkereszttel, megfelelő alátámasztás, qurva sok gyakorlás. Ezeken kívül gondolsz még valami másra?
Kiegészíteném még a kurvanagy önfegyelemmel és önismerettel.
Ismerek két embert, akik olyan szinten eredményesek az 500-1000 m közötti távokon, mint bármelyik jó átlagvadász 50-100 m között.
De magamban csak gépnek hívom őket, mert lövés közben nincsenek érzelmeik és gondolataik.
Igazi terminátorok ők....kb. akkora szociális érzékenységgel is megáldva  Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11032 Dátum: 2017. Június 22. - 15:32:02 »

Kiegészíteném még a kurva nagy önfegyelemmel és önismerettel.
Ismerek két embert, akik olyan szinten eredményesek az 500-1000 m közötti távokon, mint bármelyik jó átlagvadász 50-100 m között.
De magamban csak gépnek hívom őket, mert lövés közben nincsenek érzelmeik és gondolataik.
Igazi terminátorok ők....kb. akkora szociális érzékenységgel is megáldva  Stoel

Szerintem a gyakorlás fogalma lefedi ezt is (a szociális érzékenységhez viszont nem látom, hol kapcsolódik, ill. hogy az most ebben az összefüggésben az most ok, vagy okozat?).
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #11033 Dátum: 2017. Június 22. - 15:55:26 »

Ha nem lenne meg, akkor itthon meg is könnyebbülnél minden tekintetben.
Az ellenségemnek sem kívánnám, hogy  ilyen szituba kerüljön.
Nálam az az eljárás, hogy mielőtt a zsigerelés kezdődne, szépen elpakolok mindent, tokba, autóba.
Otthon pedig minden esetben áthúzás után kerül a fegyver a szekrénybe.

 Emelem


Az auto fel orai jarasra volt tolunk.
Miert irod " itthon meg is konnyebulnel minden tekintetben " meg az ellensegemnek sem kivannam" az ilyen szitut " ......miert, mi lenne nagy gond ?
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #11034 Dátum: 2017. Június 22. - 16:00:41 »

Az auto fel orai jarasra volt tolunk.
Miert irod " itthon meg is konnyebulnel minden tekintetben " meg az ellensegemnek sem kivannam" az ilyen szitut " ......miert, mi lenne nagy gond ?

Megkönnyebbülnél a többi fegyveredtől, némi pénztől,némi gondoktól,ami a munkáddal kapcsolatos,viszont főznének rád,és még varrhatod a focilabdákat is.....
Naplózva
maklinc84
Vendég
« Új üzenet #11035 Dátum: 2017. Június 22. - 16:07:52 »

2-300 m feletti lövéseket már nem is igazán lehet illik megfelelő segédeszközök nélkül tenni eredményesen. Lézer távmérő, 16-20x-os vagy akár afeletti nagyítású távcső nagyon finom szálkereszttel, megfelelő alátámasztás, qurva sok gyakorlás. Ezeken kívül gondolsz még valami másra?

  Emelem

Igen.

Szerintem a gyakorlás fogalma lefedi ezt is (a szociális érzékenységhez viszont nem látom, hol kapcsolódik, ill. hogy az most ebben az összefüggésben az most ok, vagy okozat?).

Véleményem szerint, úgy kapcsolódik, hogy aki átlagos szociális érzékenységgel rendelkezik..., az ne nagyon lődözzön 500m fölé.   Stoel  Stoel

A tutit majd  Csabus leírja.      Emelem
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #11036 Dátum: 2017. Június 22. - 16:23:35 »

Megkönnyebbülnél a többi fegyveredtől, némi pénztől,némi gondoktól,ami a munkáddal kapcsolatos,viszont főznének rád,és még varrhatod a focilabdákat is.....

Itt mehettem volna venni egy mas puskat, valoszinu bejelentem a rendorsegen. A fegyvert nem tudjak azonositani, nincs regisztralva sehol. Mostansag  beiktatjak a szeria szamot a computerbe az uzletbe mikor ujat veszel, most szigoruabbak, de ha valaki hasznaltan vesz meg most sem tudjak nyomon kovetni. Nem ismertem senkit szemelyesen,  de viszont olvastam forumon hogy elhagyta a fegyveret, bemondta a rendorsegen, leirta hogyan nezett ki, marka, tavcso, stb, es mehetett is mast venni.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #11037 Dátum: 2017. Június 22. - 18:25:52 »

Elmesélem egykori balf@szkodásomat, okulására a hálátlan utókornak 😁
Mikor még nagyon pezsgett bennem az "én mindent, mindenkinél jobban tudok és mi dent akarok" hormoncsomag, gyakran mentem két puskával vadászni.
9 golyóspuska állt a szekrényben, volt választék hozzá.
Egy alkalommal a nálam lévő kisebb kaliberrel meglőttem egy dámtarvadat, amit keresnem kellett, megtaláltam, kihúztam, rendberaktam, beszállítottam a hűtőbe.....
Pár nap múlva mentem ugyan oda vissza, lopakodok a leshez....mikor megláttam, hogy a les sarkában áll egy golyóspuska  Meglepődött
Egyből behúzódtam teli gatyával egy vastag cserfa mögé, mert azt gondoltam, hogy orvvadász ül a lesen, csak észrevette a jöttömet és lehúzódott.
Nagy bátran oda is kiabáltam valamit, hogy Jöjjön elő feltartott kézzel, vagy ilyesmit....és vártam.....és vártam....és nem történt semmi.
Akkor mart belém a felismerés, hogy az bizony az én puskák, amit nagy ügyesen ottfelejtettem legutóbb 😌
Soha többé nem vittem több puskát magammal lesvadászatra.
Tavalyelőtt követtem el egyszerre két baklövést...Egy beteg bakot bíztak rám,egyik gyümölcsösünk mellett. Meg is lőttem. (800 méterről) ....(na jó vagy 50-ről mert már járni is alig bírt) Le kellett adnom a fejet a vadászmesternek,a testet pedig az enyészetnek. A puskát (üresen) a kerítésnek támasztottam.Gyorsan elvégeztem a nyisszantást,aztán a nagy fejetlenségben...( Ördög) Fej ládába,test ládába,be kocsiba,elhajtás...Ku.va nagy fék visszatolat...Kiugrás puskáért visszafutás...Leon a profi... Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #11038 Dátum: 2017. Június 22. - 18:40:38 »

Elmesélem egykori balf@szkodásomat, okulására a hálátlan utókornak 😁

Soha többé nem vittem több puskát magammal lesvadászatra.

Kezdő vadász koromban a rókalesekre hurcoltam két puskát.
Ha megjelent a koma. akkor "természetesen" mindig az volt kéznél, ami nem volt jó. Ördög
Röhögött is rajtam jó néhány róka a területünkön. Igen
A vegyescsövűvel drasztikusan lecsökkent a röhögők száma... Vigyorog
Bár azzal is akadt egy-két érdekes történet... Stoel Röhög
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #11039 Dátum: 2017. Június 22. - 19:26:56 »



Éppen fontolgatom egy 300-as magnum bszerzését.......húzzak lapot 19-re egy Deltával? Fejvakarás OOO

Ha úgy gondolod tuti nyersz vele, miért ne.
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Oldalak: 1 ... 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 [736] 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: