Oldalak: 1 ... 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 [735] 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1453481 alkalommal)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #11010 Dátum: 2017. Június 20. - 21:49:09 »

A Kahlesnek is van ilyen sztorija, ott egy mannlicheren szerelt cső maradt a hóhatáron
a havason valaki 40 évig....👌

Egy régi Nimródban láttam, teljesen használható maradt a távcső
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #11011 Dátum: 2017. Június 21. - 11:50:24 »


No azért az csak sikeres vadásznap lehet,ahol elvész a puska. Piál Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #11012 Dátum: 2017. Június 21. - 13:15:54 »

No azért az csak sikeres vadásznap lehet,ahol elvész a puska. Piál Ördög
Ilyesmi elő-előfordul ám itthon is....csak itt kisebb a terület, általában gyorsabban megkerül az elhagyott holmi  Ördög

Közben utána érdeklődtem a múltkori kukkernak.
A pontos típusa nem derült ki, de az biztos, hogy nem Harley Davidson.

Így ruhámat ünnepélyesen megszaggatom, fejemre hamut hintek és alázatosan megkövetek minden Delta-Funt és pártoló tagot Vigyorog Meghajol

Éppen fontolgatom egy 300-as magnum bszerzését.......húzzak lapot 19-re egy Deltával? Fejvakarás OOO
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #11013 Dátum: 2017. Június 21. - 13:17:58 »

No azért az csak sikeres vadásznap lehet,ahol elvész a puska. Piál Ördög

Valami hasonló jutott az eszembe nekem is!

Leupoldom van, egyértelműen elfogult vagyok és "hazabeszélek": az ő tesztjükből az tetszett, amikor kidobják helikopáterből a Mark 6-ost, meg mosógépbe vágják a VX-2-est és bizonygatják, hogy egyik esetben sem mászik el a szálkereszt, azonos lesz a találati pont, mint a procedúra előtt. Lackia nagyon megdícsérte a VX-3i-t és hiszek neki, nem kísérleteznék még drágábban ilyen Zeiss, meg S&B fantázianevűekkel!  Röhög Röhög
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11014 Dátum: 2017. Június 21. - 13:33:22 »


Közben utána érdeklődtem a múltkori kukkernak.
A pontos típusa nem derült ki, de az biztos, hogy nem Harley Davidson.

Így ruhámat ünnepélyesen megszaggatom, fejemre hamut hintek és alázatosan megkövetek minden Delta-Funt és pártoló tagot Vigyorog Meghajol


Vezeklés képpen mindenképp, meg a Delta-Fan-ok kedvéért is, meg már csak pusztán a fun kedvéért is.  gyozo  Ördög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #11015 Dátum: 2017. Június 21. - 13:47:42 »

Ilyesmi elő-előfordul ám itthon is....csak itt kisebb a terület, általában gyorsabban megkerül az elhagyott holmi  Ördög

Közben utána érdeklődtem a múltkori kukkernak.
A pontos típusa nem derült ki, de az biztos, hogy nem Harley Davidson.

Így ruhámat ünnepélyesen megszaggatom, fejemre hamut hintek és alázatosan megkövetek minden Delta-Funt és pártoló tagot Vigyorog Meghajol

Éppen fontolgatom egy 300-as magnum bszerzését.......húzzak lapot 19-re egy Deltával? Fejvakarás OOO


Utoljára ekkora mea cul-pázást huszlavika adott elő, amikor véleményt nyilvánított egy usákos (NF) gyártmányról, igaz ott belengettek neki némi jogi következményt is Ördög Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #11016 Dátum: 2017. Június 21. - 14:37:48 »


Utoljára ekkora mea cul-pázást huszlavika adott elő, amikor véleményt nyilvánított egy usákos (NF) gyártmányról, igaz ott belengettek neki némi jogi következményt is Ördög Wave

mea culpa-zást ...  Vigyorog Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #11017 Dátum: 2017. Június 21. - 14:51:26 »

mea culpa-zást ...  Vigyorog Emelem

én bűnöm, én igen nagy bűnöm (diszlexiás a billentyűzetem) Vigyorog
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11018 Dátum: 2017. Június 21. - 15:07:20 »


Utoljára ekkora mea cul-pázást huszlavika adott elő, amikor véleményt nyilvánított egy usákos (NF) gyártmányról, igaz ott belengettek neki némi jogi következményt is Ördög Wave

.... ha csak cseppet is ismernél, akkor még vigyorgó ördöggel sem írnál le ekkora sületlen ultrabaromságot, hogy azért mea-culpáztam, mert lefostam a bokámat a miatt, hogy jogi következményeket akaszt valaki a nyakamba ....... akit ráadásul ismerek, tisztelek..... egész egyszerűen kihalófélben levő szürkeállományomnak köszönhetően emlékeztem teljesen rosszul, hogy az inkriminált ámerikai, inkább taktikai és távlövő csövet maximalizmusra törekvő tulajdonosa miért cserélte le egy másik márkára. Én úgy emlékeztem, hogy a csunyabrutális csőszájfékes hátrarúgás miatt volt a csere, de nem……  És szellemi képességeim csökkenésén túl számítódjon be a teljes megilletődöttségem, hogy magával egy élő hazai legendával volt alkalmam beszélgetni, aki nemcsak üresjáratban szakértette szét az agyát ezekről, hanem mind saját tapasztalata alapján beszéltünk 800 méteres hegyi lövésekről, Berger és egyéb hosszútávlövő lövedékekről, ultralassú porokról, és pár száz lövés utáni csőcserékről….  Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #11019 Dátum: 2017. Június 21. - 15:13:44 »

.... ha csak cseppet is ismernél, akkor még vigyorgó ördöggel sem írnál le ekkora sületlen ultrabaromságot, hogy azért mea-culpáztam, mert lefostam a bokámat a miatt, hogy jogi következményeket akaszt valaki a nyakamba ....... akit ráadásul ismerek, tisztelek..... egész egyszerűen kihalófélben levő szürkeállományomnak köszönhetően emlékeztem teljesen rosszul, hogy az inkriminált ámerikai, inkább taktikai és távlövő csövet maximalizmusra törekvő tulajdonosa miért cserélte le egy másik márkára. Én úgy emlékeztem, hogy a csunyabrutális csőszájfékes hátrarúgás miatt volt a csere, de nem……  És szellemi képességeim csökkenésén túl számítódjon be a teljes megilletődöttségem, hogy magával egy élő hazai legendával volt alkalmam beszélgetni, aki nemcsak üresjáratban szakértette szét az agyát ezekről, hanem mind saját tapasztalata alapján beszéltünk 800 méteres hegyi lövésekről, Berger és egyéb hosszútávlövő lövedékekről, ultralassú porokról, és pár száz lövés utáni csőcserékről….  Emelem

Huha, miért van az az érzésem, hogy ezek a sorok még mindig a korábbi mea culpázás részei. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #11020 Dátum: 2017. Június 21. - 15:29:59 »

Ilyesmi elő-előfordul ám itthon is....csak itt kisebb a terület, általában gyorsabban megkerül az elhagyott holmi  Ördög

Közben utána érdeklődtem a múltkori kukkernak.
A pontos típusa nem derült ki, de az biztos, hogy nem Harley Davidson.

Így ruhámat ünnepélyesen megszaggatom, fejemre hamut hintek és alázatosan megkövetek minden Delta-Funt és pártoló tagot Vigyorog Meghajol

Éppen fontolgatom egy 300-as magnum bszerzését.......húzzak lapot 19-re egy Deltával? Fejvakarás OOO

A nyolcvanas évek végén Meggyesi ( útelágazás ) elvtárs hagyta el nálunk a golyósát egy elvtársi hajtáson. Pedig akkor még  Piál előtte volt.Sőt éppen a vacsora alatti, utáni poharazgatás hozta meg a jobbik ( nem Jobbik  Ördög ) eszét és indított keresésnek minden kívül rekedt hadrafogható talpas pórnépet. Természetesen meg is lett az utolsó állásán, fának támasztva. Mármint a puska. Vigyorog Ma már nem feltétlen lenne meg. Vagyis dehogynem,csak nem neki. Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11021 Dátum: 2017. Június 21. - 15:48:40 »

Huha, miért van az az érzésem, hogy ezek a sorok még mindig a korábbi mea culpázás részei. Emelem

Ezek után talán kevesebbet kellene az érzéseidre hallgatni....
Csak kissé rühellem, ha téves, mesterségesen félremagyarázott és ráadásul általam negatívnak ítélt kontextusban látom valahol a nevemet előrángatni egy kis jópofáskodás alátámasztására......teljesen öncélúan.... ennyi....
 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #11022 Dátum: 2017. Június 21. - 15:59:35 »

Ezek után talán kevesebbet kellene az érzéseidre hallgatni....
Csak kissé rühellem, ha téves, mesterségesen félremagyarázott és ráadásul általam negatívnak ítélt kontextusban látom valahol a nevemet előrángatni egy kis jópofáskodás alátámasztására......teljesen öncélúan.... ennyi....
 Emelem
Az emlegetett kommunikációs szekvencia.

1,Egy nagy nevű hegyivadászunk 30-378-asa még a csúcskategóriájú Nightforce csöveket is a vásári kínai csövek kategóriájába „jóárasította”.

2,Szia Attila!
Már ne haragudj, de ez akár hitel rontás is lehetne ha komolyan gondoltad

3,Nnnna szóval, akkor sikerült akaratlanul is valami darázsfészekbe nyúlnom..... Kacsint Angyal
Ilyenkor van az, hogy a főcímlapon elhangzottakat a főcímlapon kell visszavonni... felköpni, aláállni, megszaggatni a ruháimat, és meghasogatni az arcomat...
Tehát... amennyire én tudom, de ez lehet aljas rosssszindulatú pletyka is !!!, én úgy hallottam, hogy egy N........E  feliratú távcső, ami valószínűleg a kiváló nevű és minőségű távcsőnek kinézetre jól sikerült, de valójában ennek a márkának minden bizonnyal egy gagyi kínai hamisítványa volt, nem bírta a lövéseket egy erős kaliberű csőszájfékkel felszerelt puskából. Én természetesen egy szavát sem hiszem az illetőnek, mert meg vagyok győződve róla, hogy ez a márka még véletlenül sem gyárt silány minőségű terméket, és még véletlenül sem fordulhat elő olyan, hogy ez a márka olyan távcsövet adott ki a gyárból, ami – akár egy hibás darab is – ne bírna ki mindent, ami csak egy távcsővel előfordulhat! Minden eddig ennek ellenkezőjére utaló állításom tévedés, valótlan, és határozottan cáfolom, hogy erre a kiváló márkára bármi rosszat is lehetne állítani!!

4,Látod Attila ez amit írsz ez megint egy kicsit mellébeszélés.
Ha "B. A" monogramos nagy nevű hegyivadászunk 30-378-asáról lenne szó akkor leírnám mi történt.
A nagynevű hegyi vadászok körében nem divat a másolt "ocsó" kinai gagyi eszközök beszerzése.
Ha más hasonló kaliberjelű fegyverén ment tönkre egy Nightforce cső arról nem hallottam, pedig az összes hivatalos európai garanciális probléma ismert előttem.

További szép napot. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11023 Dátum: 2017. Június 21. - 16:07:12 »

Az emlegetett kommunikációs szekvencia.


Úgy irigylem az ilyen nyugdíjas egyenruhásokat... hogy mennyi idejük van felesleges dolgokra...... a szarkazmust csak kevesen értik.... és inkább a halál, csak nehogy NE nekik legyen igazuk..... Fejvakarás
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #11024 Dátum: 2017. Június 21. - 16:31:34 »

No azért az csak sikeres vadásznap lehet,ahol elvész a puska. Piál Ördög

Lehet, hogy nevetni fogsz, de az enyem is aludt ket napig kint egy fanak tamasztva szerencsere elek jo melyen bennt az erdobe ahol a szarvast zsigereltuk. Ket nap mulva jutott eszembe, hogy at kene huznom a csovet, mikor jott a huuu vazze...hol a puska ? Ket ora vezetes vissza fel ora csortetes az erdobe, es ott volt. Szerencsere megtalaltam a pontos helyet. Volt megkonnyebules mikor meglattam.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 [735] 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: