Oldalak: 1 ... 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 [734] 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1453432 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10995 Dátum: 2017. Június 12. - 14:45:57 »

Ha jól látom, az az előnye, hogy a "karácsonyfa" az első képsíkban vagy, hogy tudsz vele mondjuk méretet becsülni, anélkül, h ránéznél, hogy' áll a nagyítás?

Hideg, hideg...
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #10996 Dátum: 2017. Június 12. - 22:30:37 »



Ami a képen van az G4 10 w-os 12 V-os izzó lábai összenyomva kicsit ,hogy a 3V-os 2032-es  lithium elemet szorítsák.
Az izzó felizzik kis mértékben kb 10 másodpercre,utána csak melegszik kicsit ,majd kihűl.
Mikor  eltelik  kb. 30 perc  ,kiveszed az elemet az izzó lábai közül,és behelyezed  egy zeiss conquest Dl-be.
Az addigi pötty ,ami túlvilágított volt kismértékben, átmegy nagyon fasza kis gyenge pilácsba.
A másik conquesttemmel összehasonlítva sokkal ,de sokkal szelídebb a pötty ugyanazon a legkisebb fokozaton nézegetve.
Ugyanakkor marad annyi az elemben ,hogy maximumon szobai világításnál látszik a piros pötty.


Emlékszem régen valaki rugózott rajta hogy miként lehetne ezt a pöttyöt gyengébbre hangolni.
Hátha valakinek jól jön, gondoltam megosztom.

Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #10997 Dátum: 2017. Június 12. - 23:36:13 »

Próbáltam még 30 percet meríteni rajta,és olyankor mikor túlságosan lemerül az elem,akkor villog a pont.
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #10998 Dátum: 2017. Június 13. - 09:21:07 »

Ami a képen van az G4 10 w-os 12 V-os izzó lábai összenyomva kicsit ,hogy a 3V-os 2032-es  lithium elemet szorítsák.
Az izzó felizzik kis mértékben kb 10 másodpercre,utána csak melegszik kicsit ,majd kihűl.
Mikor  eltelik  kb. 30 perc  ,kiveszed az elemet az izzó lábai közül,és behelyezed  egy zeiss conquest Dl-be.
Az addigi pötty ,ami túlvilágított volt kismértékben, átmegy nagyon fasza kis gyenge pilácsba.
A másik conquesttemmel összehasonlítva sokkal ,de sokkal szelídebb a pötty ugyanazon a legkisebb fokozaton nézegetve.
Ugyanakkor marad annyi az elemben ,hogy maximumon szobai világításnál látszik a piros pötty.

Emlékszem régen valaki rugózott rajta hogy miként lehetne ezt a pöttyöt gyengébbre hangolni.
Hátha valakinek jól jön, gondoltam megosztom.


Mondjuk én pl emiatt nem vettem Steiner Ranger (2.5-10x) céltávcsövet. Komolyan egy 1000+ EUR távcsőnél a vásárlónek kell ba**akodnia, hogy 100%-os elem helyett 50%-osat visz magával? Aki ilyen trehányságra képes, mást is elba**hatott...
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #10999 Dátum: 2017. Június 13. - 14:34:10 »

Mondjuk én pl emiatt nem vettem Steiner Ranger (2.5-10x) céltávcsövet. Komolyan egy 1000+ EUR távcsőnél a vásárlónek kell ba**akodnia, hogy 100%-os elem helyett 50%-osat visz magával? Aki ilyen trehányságra képes, mást is elba**hatott...

Amikor  a ballisztikai tornyos zeiss conquest megjött ,és olvastam itt ,hogy túlvilágított,nem értettem miről beszél az illető,mert az fenomenális,az Asv-s változat nem túlvilágított.
Aztán mivel nagyon jó kis cső a következő puskára vettem egy másik conquestet ,ami már nem lett ASV-s,és valóban túlvilágított lett az már.
Most itt van egy asv nélküli conquest ,(majd egy havernak szerelem fel)és azzal hasonlítottam össze az enyémet.
Mindkettő túlvilágított .
Mindkettő elemét lemerítettem,és most már mindkettő jó.

Mondjuk én ezzel együtt tudok élni,az optika meg jó nagyon.
Annó a leupold vx3,vxr vonalat erőltettem,van is kettő puskámon még,nem válok meg tőle,aztán ez a conquest ,duralyt picit jobb volt,vettem 3-at (kinti ára nem elrugaszkodott annyira),viszont most már ha 1000 eur körül vásárolnék,akkor megint leupoldot vennék,az új vx3i 56-os lencsével széles látómezővel nagyon nagyon jó.
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #11000 Dátum: 2017. Június 13. - 14:59:25 »

sziasztok,
nekem van Conquest Dl 3-12x50 60-as világított pontos.
3 év alatt minden év elején beteszek egy vadiúj 2032-es enregizert. Mikor kimegyek a tárazás bekapcsolás, mikor végzek kikapcsolás.
A lesen ülve 1-2 alkalommal  után állítok a fényerőn, a legvégén pedig leveszem az utolsó 20-30 percre.
Nem éreztem zavarónak, hogy túl erős lenne, sőt, azt kell mondjam nagyon jól állítható.
A használata során inkább zavaró, hogy a kikapcsolás a + - együttes megnyomásával elég macerás, pláne kesztyűben.
Tökéletes lenne, ha lenne egy plusz főkapcsoló, ami day/off/night állású lenne, és a két állapotot lehetne még finomhangolni a + - -al.
Egyébként szerintem egy penge kis távcső.


Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #11001 Dátum: 2017. Június 15. - 11:10:55 »

Tegnapig Delta-szűz voltam, ezért nem is foglaltam konkrét állást a "jobb a Delta, mint..." polémiában.
De végre betekinthettem és hosszan tanulmányoztam egy 2,5-15* akárhányas nagyítású, parallaxis állítós, világító
pontos darabot.....
A véleményem az, mint a belgáknak az angol sörről: Úgy ahogy van, vissza kell önteni a lóba.
Kb. mint ha egy kéztörlő papir gurigán kukkoltam volna át.
Jó fényviszonyok között sem volt képes a teljes, amúgy gyalázatosan szűk látómezőben egyformán kontúros képet adni.
Aki szerint ez minden tekintetben pótol egy "prémium" kategóriába tartozó távcsövet, az talán még soha nem látott olyant.

Emelem

Nem akarom a gumicsontot tovább rágni... Ja, de mégis.  Ördög
Nekem is szöget ütöttek a fejembe a fenti sorok.
Korábban - kb. két-három hónappal ezelőttig - még véletlenül se vádolhattak volna engem azzal, hogy Delta-fan vagyok.
Az elfogulatlanság szerintem nálam adott, mert egymás mellett sorakoznak a szekrényben a S&B; Zeiss; Swaro; Nickel; Kaps; Leupold; csövek, némelyikből több is, különféle nagyítás és átmérő tartományban. Utoljára érkezett a Delta HD (na jó nem, azóta vettem egy Meostart R1-t is :Mosolyog).
Eddig, terepi körülmények között nagyon jónak láttam a DT HD képét, nem találtam kivetni valót benne.
Tegnap este éppen kiszámolósat játszottam, hogy melyik puskát is vigyem ma magammal - remélhetőleg gesznyókat kergetni .
Az utolsó rostán két vas maradt fenn: a SIG SHR a Deltával a tetején és a M98-as a Swaro.-val. Mindkettő varia 56-os világítós. Hirtelen gondolattól vezérelve kivittem mindkettőt az udvarra és összehasonlító vizsgálatot végeztem (már sötét volt).
Hááát, én semmi, de semmi különbséget nem tapasztaltam a látott képek között. (Sőt, de azt már le se merem írni... Kacsint- biztos csak beképzeltem.)
A Swaro persze "csak" egy Habicht, nem a legeslegújabb széria, de azért mégiscsak elismerten minőséget képvisel.
Szóval nem tudom Csabus melyik típusba nézett bele, de szvsz. a HD széria teljesen vállalható.

(Persze lehet, hogy az én szememmel van a baj.  Fejvakarás Mondjuk nappal biztos, hogy tökéletes a látásom, papírom is van róla.  Sötétben nincs referenciám. Vállat von)

 Wave

   
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #11002 Dátum: 2017. Június 15. - 16:16:44 »

Emelem

Nem akarom a gumicsontot tovább rágni... Ja, de mégis.  Ördög
Nekem is szöget ütöttek a fejembe a fenti sorok.
Korábban - kb. két-három hónappal ezelőttig - még véletlenül se vádolhattak volna engem azzal, hogy Delta-fan vagyok.
Az elfogulatlanság szerintem nálam adott, mert egymás mellett sorakoznak a szekrényben a S&B; Zeiss; Swaro; Nickel; Kaps; Leupold; csövek, némelyikből több is, különféle nagyítás és átmérő tartományban. Utoljára érkezett a Delta HD (na jó nem, azóta vettem egy Meostart R1-t is :Mosolyog).
Eddig, terepi körülmények között nagyon jónak láttam a DT HD képét, nem találtam kivetni valót benne.
Tegnap este éppen kiszámolósat játszottam, hogy melyik puskát is vigyem ma magammal - remélhetőleg gesznyókat kergetni .
Az utolsó rostán két vas maradt fenn: a SIG SHR a Deltával a tetején és a M98-as a Swaro.-val. Mindkettő varia 56-os világítós. Hirtelen gondolattól vezérelve kivittem mindkettőt az udvarra és összehasonlító vizsgálatot végeztem (már sötét volt).
Hááát, én semmi, de semmi különbséget nem tapasztaltam a látott képek között. (Sőt, de azt már le se merem írni... Kacsint- biztos csak beképzeltem.)
A Swaro persze "csak" egy Habicht, nem a legeslegújabb széria, de azért mégiscsak elismerten minőséget képvisel.
Szóval nem tudom Csabus melyik típusba nézett bele, de szvsz. a HD széria teljesen vállalható.

(Persze lehet, hogy az én szememmel van a baj.  Fejvakarás Mondjuk nappal biztos, hogy tökéletes a látásom, papírom is van róla.  Sötétben nincs referenciám. Vállat von)

 Wave

   
Lehet Csabus régi szériás deltába nézett.
Egyébként nekem a 222-esen van egy swaro habicht ,és állítom,hogy a zeiss conquest jobb.
Szórón néztem össze őket ,bujkáló hold volt ,azonos nagyitás stb.
Fényerősebb volt a conquest.
Mivel 222 esen van a swaro ,és nappal brilliáns képe van ezért nem baj abszolút ,hogy egy zeiss (belépő )modellje megveri.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #11003 Dátum: 2017. Június 15. - 17:55:55 »

Lehet Csabus régi szériás deltába nézett.
Egyébként nekem a 222-esen van egy swaro habicht ,és állítom,hogy a zeiss conquest jobb.
Szórón néztem össze őket ,bujkáló hold volt ,azonos nagyitás stb.
Fényerősebb volt a conquest.
Mivel 222 esen van a swaro ,és nappal brilliáns képe van ezért nem baj abszolút ,hogy egy zeiss (belépő )modellje megveri.
Emelem

Na, legalább megtudtam, hogy nem a Delta jó, hanem a Swaro a sz@r.  Igen  Táncol Röhög


 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #11004 Dátum: 2017. Június 15. - 20:58:48 »

Emelem

Na, legalább megtudtam, hogy nem a Delta jó, hanem a Swaro a sz@r.  Igen  Táncol Röhög


 Wave


Regebbi habicht 1.kepsikos meg.Konnyen lehet hogy ma mar egy meostar vagy delta hd feler vele, vagy lekorozi.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #11005 Dátum: 2017. Június 16. - 09:34:27 »

Regebbi habicht 1.kepsikos meg. Könnyen lehet hogy ma mar egy meostar vagy delta hd feler vele, vagy lekorozi.
Wave

Az, hogy első vagy második képsíkos csak "divat" kérdése, szvsz. az optikai teljesítményt nem befolyásolja. Engem pl. nem zavar a vastagodó szálkereszt, sőt.
Én se vonom kétségbe, hogy fejlődnek a lencsék, bevonatok stb. De azért azt se, hogy egy varia vil.pontos Swro Habicht erősen prémium kategória (még ha van is nála még jobb). Azért hasonlítottam a Deltához.  Vállat von
Annyira azért én se pörgök a témán, pl. nem hasonlítottam még oda-vissza mindegyik távcsövemet egymással. Mindegyik megfelel számomra az adott puskán és a neki szánt vadászati módban. Kacsint
De pl. a vadi új Leupod VX3 x50-est sötétben simán "leveri" a huszonharminc éves (West-Germany) 52-es Zeiss Diavari...

Wave


Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #11006 Dátum: 2017. Június 16. - 10:36:15 »

Wave

Az, hogy első vagy második képsíkos csak "divat" kérdése, szvsz. az optikai teljesítményt nem befolyásolja. Engem pl. nem zavar a vastagodó szálkereszt, sőt.
Én se vonom kétségbe, hogy fejlődnek a lencsék, bevonatok stb. De azért azt se, hogy egy varia vil.pontos Swro Habicht erősen prémium kategória (még ha van is nála még jobb). Azért hasonlítottam a Deltához.  Vállat von
Annyira azért én se pörgök a témán, pl. nem hasonlítottam még oda-vissza mindegyik távcsövemet egymással. Mindegyik megfelel számomra az adott puskán és a neki szánt vadászati módban. Kacsint
De pl. a vadi új Leupod VX3 x50-est sötétben simán "leveri" a huszonharminc éves (West-Germany) 52-es Zeiss Diavari...

Wave



Persze tudom hogy az optikai teljesitményt nem befolyásolja melyik képsíkban van a szálk. csak arra utaltam hogy régi swaro  ,még talán nem is létezett akkor, amikor az készült 2. képsikos változat egy gyártónál sem.
Nagyon jó képe van a swaronak ,de világosabb a képe a conquest szeriának.
Biztos prémium,de akkor az új Leupold VX3 i  56-os lencsével a prémiumok prémiuma.Széles látómező,és brilliáns kép,fényerős optika .A régi leupoldtól sokkal jobb.
Nem tenném át azt a swarot nagyobb puskámra,pont jó arra a 222-esre,ott a helye ,nem éri fel a többi gagyibbnak hitt távcsövemet az én szememmel nézve.
Biztos ha lesz új puskám VX3i-t veszem át a kollégától,hál isten nem árulja ,úgyhogy lehet az rám vár.
Csak mit veszek alája az a kérdés.
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #11007 Dátum: 2017. Június 20. - 19:11:55 »

Hátha nem volt, napi marketing vagy inkább PR?

http://www.usarmy4life.com/leupold-scope-survives-11-years-idaho-wilderness/
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #11008 Dátum: 2017. Június 20. - 21:31:47 »


A Kahlesnek is van ilyen sztorija, ott egy mannlicheren szerelt cső maradt a hóhatáron
a havason valami 40 évig....👌
« Utoljára szerkesztve: 2017. Június 20. - 22:50:39 írta Horrido » Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
maklinc84
Vendég
« Új üzenet #11009 Dátum: 2017. Június 20. - 21:47:17 »


   Emelem




 Meglepődött

Csak  Leupoldot innentől kezdve!...  Mosolyog    (Zeiss 3-9 X 42 fegyvertávcső, áron alul eladó!)   Stoel
Naplózva
Oldalak: 1 ... 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 [734] 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: