Oldalak: 1 ... 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 [732] 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1453372 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #10965 Dátum: 2017. Június 10. - 20:01:53 »

Ezeket a teszteket mi sem azért szoktuk tartani, hogy a gyártókra befolyással legyen, hanem saját magunknak, hogy olyan távcsövekre is legyen rálátásunk amelyek nekünk nincs, de más használja őket. Azért egy egy ilyen teszt után az ember szívesebben vesz egy olyan távcsövet amit viszonylagosan természetes környezetben kipróbált, mint egy olyat amelyikkel a vadászbolt kirakatából megnézi a szomszéd ház falát!  Ott még nem tartunk, hogy odaadjanak egy mintadarabot pár napos kipróbálásra.


Pedig epp azt" kezdtem hinni Attila", hogy azert "teszteltek" mert a gyartokat akarjatok befolyasolni........ Fejvakarás  Röhög Röhög
.......csak osszezavarod az embert... Röhög
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #10966 Dátum: 2017. Június 10. - 20:40:45 »


 Apropó. Bar masik topikban vagyunk, a fórumtalis keresőtesztből lett valami?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #10967 Dátum: 2017. Június 10. - 20:48:11 »

Apropó. Bar masik topikban vagyunk, a fórumtalis keresőtesztből lett valami?

Hát, sok minden volt, távcső is sok, de a teszt az igazából elmaradt a hajnalig tartó beszélgetés miatt!  Persze volt aki megnézte őket, de nekem spec estére már elég homályos volt a szemem! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #10968 Dátum: 2017. Június 10. - 20:54:38 »

Hát, sok minden volt, távcső is sok, de a teszt az igazából elmaradt a hajnalig tartó beszélgetés miatt!  Persze volt aki megnézte őket, de nekem spec estére már elég homályos volt a szemem! Mosolyog

Mondjuk egy jó beszélgetés nagyon jó is tud lenni. Igaz jó lett volna egy valóban "pártatlan" kereső tesztet olvasni. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Mate90
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #10969 Dátum: 2017. Június 10. - 20:58:15 »

Sziasztok!

nalam tapasztalabbaktol kerdeznem, mekkora kulonbseg van egy zenith illetve illetve egy polarT96,vagy egy Zeiss HT kozott a gyakorlatban? Most ahogy nezelodtem, cirka 200 ezer Matyas a differencia. Kihasznalja ezt egy atlagos erdojaro? Vállat von Vagy csak ennyire nem megy a Zenith?  Ördög

Mate
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #10970 Dátum: 2017. Június 10. - 21:05:46 »

Apropó. Bar masik topikban vagyunk, a fórumtalis keresőtesztből lett valami?
Igen!
Délután hatkor kipróbáltunk 5 cél és kb ugyan annyi keresőt.
Mindegyikről megállapítottuk hogy jó.
Én 9 körül belenéztem Hansi Zeiss Victoryjába és úgy döntöttem, ha ennek a prémiumnak sötétedéskor kettős látása van a sz@r Meoptával és Delta HD-val már nem is érdemes foglalkozni.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #10971 Dátum: 2017. Június 10. - 21:21:30 »

Igen!
Délután hatkor kipróbáltunk 5 cél és kb ugyan annyi keresőt.
Mindegyikről megállapítottuk hogy jó.
Én 9 körül belenéztem Hansi Zeiss Victoryjába és úgy döntöttem, ha ennek a prémiumnak sötétedéskor kettős látása van a sz@r Meoptával és Delta HD-val már nem is érdemes foglalkozni.
 Ördög
Volt távcsőteszt: szombaton zajlott le...kinek-kinek ébredés után. A tesztalanyok zavartan tébláboltak az optikai eszközökkel telepakolt asztal körül,és találgatták,hogy bevitték-e párszázezres vackukat a szobájukba éjszaka,vagy itt maradt kint az asztalon valahol...Aki nem emlékezett,annak szűk látómezeje volt és alacsony szürkületi értéke... Amelyik távcsőnek nem volt,annak adtam egy piros pontot. Szóval,így.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #10972 Dátum: 2017. Június 10. - 21:27:12 »


 Bakker!!! Végre egy komoly teszt és én kimaradok belőle. Röhög Jövőre törik szakad megyek én is.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #10973 Dátum: 2017. Június 10. - 22:12:35 »

Volt távcsőteszt: szombaton zajlott le...kinek-kinek ébredés után. A tesztalanyok zavartan tébláboltak az optikai eszközökkel telepakolt asztal körül,és találgatták,hogy bevitték-e párszázezres vackukat a szobájukba éjszaka,vagy itt maradt kint az asztalon valahol...Aki nem emlékezett,annak szűk látómezeje volt és alacsony szürkületi értéke... Amelyik távcsőnek nem volt,annak adtam egy piros pontot. Szóval,így.

Hüjeség!!!
Azért sokan még este megemelték őket, tesztelték a három méter hosszban lerakott, mintegy 20 távcsövet, hogy melyik milyen nehéz...... (de szép kis kirakodóvásár volt, az biztos.. senki nem fotózta le?? Sanyi!!!, mámeg.. mámegint lemaradtál egy lényeges dologról!!! Be fogod így bukni a "fórum felkent hivatalos fotósa" címedet!!)
Lehet, volt aki bele is nézett némelyikbe?! (ez már nem biztos!)
Én egybe tán belenéztem.... reggel jöttem rá, hogy valszeg a sajátomba, merthogy olyan ismerős volt... Vállat von Vállat von (de ez sem biztos, mivel én nem iszom, csak a fáradtság lehetett az oka, de a többiek még erős fiatal legények, szóval érthetetlen..! Fejvakarás)
Tehát, vannak helyzetek, amikor nem kell nagyon erőltetni a dolgokat....  Vigyorog
 Emelem
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #10974 Dátum: 2017. Június 10. - 22:45:49 »

Ezeket a teszteket mi sem azért szoktuk tartani, hogy a gyártókra befolyással legyen, hanem saját magunknak, hogy olyan távcsövekre is legyen rálátásunk amelyek nekünk nincs, de más használja őket. Azért egy egy ilyen teszt után az ember szívesebben vesz egy olyan távcsövet amit viszonylagosan természetes környezetben kipróbált, mint egy olyat amelyikkel a vadászbolt kirakatából megnézi a szomszéd ház falát!  Ott még nem tartunk, hogy odaadjanak egy mintadarabot pár napos kipróbálásra.


Hm. Én eddig nem tapasztaltam ilyen problémát. Több helyről kaptam úgy tesztre (akár 1-2 hétre), hogy leraktam az árát - és visszakaptam (gyakorlatilag nekem kellett erősködni, hogy nézzék már át, minden megvan-e a dobozban).
Legyen szó akár kereső, akár céltávcsőről (nyilván utóbbit felszerelés nélkül lehetett kipróbálni).
A szomszéd vadászboltban még ennyire sem volt szükség, csak kezembe nyomták. (mondjuk tudják, hol lakok :-)

Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #10975 Dátum: 2017. Június 10. - 23:20:08 »

Hm. Én eddig nem tapasztaltam ilyen problémát. Több helyről kaptam úgy tesztre (akár 1-2 hétre), hogy leraktam az árát - és visszakaptam (gyakorlatilag nekem kellett erősködni, hogy nézzék már át, minden megvan-e a dobozban).
Legyen szó akár kereső, akár céltávcsőről (nyilván utóbbit felszerelés nélkül lehetett kipróbálni).
A szomszéd vadászboltban még ennyire sem volt szükség, csak kezembe nyomták. (mondjuk tudják, hol lakok :-)


Van azért ezzel a tesztre kiadással egy kis probléma.
Mi történik a visszavitt darabokkal?
Újnak eladni nem túl tisztességes, én biztos nem tenném.
Akár hogyan is vigyázol rá az már nem új, lekerül róla a verdefény.
30-40 távcsövet tesztre tartani, elég nagy befektetés.

Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #10976 Dátum: 2017. Június 11. - 00:01:06 »


Lehet, volt aki bele is nézett némelyikbe?! (ez már nem biztos!)

 Emelem

Hogyne... Ami nekem remlik az a nagy gazuzemu lufit lestuk par keresovel es megallapitottuk hogy, az ezer eves swaroknak melegebbek a szinei... Ördög
Hogyne persze kepek otthon hogyan szamolsz el?? Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #10977 Dátum: 2017. Június 11. - 21:33:08 »

Van azért ezzel a tesztre kiadással egy kis probléma.
Mi történik a visszavitt darabokkal?
Újnak eladni nem túl tisztességes, én biztos nem tenném.
Akár hogyan is vigyázol rá az már nem új, lekerül róla a verdefény.
30-40 távcsövet tesztre tartani, elég nagy befektetés.



Persze, igazad van. Őszintén szólva
- nem tudom, hogy milyen árréssel dolgoznak (és ilyen "bemutató" darabra tudnak-e adni mondjuk -10%-t)
- el tudom képzelni, hogy extra kedvezménnyel tudnak venni bemutató darabot a nagyobb forgalmazók.

Gyanítom, nem Józsi bácsinak adják oda, aki melós szettben nyakik olajosan toppan be a boltba, illetve ha esetleg nem veszed meg, akkor igyekszel bolti állapotban visszavinni. Ők meg utána áttörölgetik.
Felteszem ritkán fordul elő az, hogy valaki kap egy ilyen bemutató darabot, és visszaviszi, hogy tuti a cucc, csak adjanak már egy bontatlant és írják a számlát róla.
Naplózva
Mate90
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #10978 Dátum: 2017. Június 12. - 10:03:27 »

Sziasztok!

Elore is elnezest Toletek, ha mar unjatok a kerdeseim tavcsovekkel kapcsolatban, de mar a celegyenesben vagyok. Utolso kerdesem az lenne, hogy optikailag mekkora kulonbseg van a Zeiss Classic Diavari illetve a S&B Zenith kozott? Ugyanabban az arban tudnam most oket megvenni (480e.)

Koszonom! Emelem

Mate
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10979 Dátum: 2017. Június 12. - 10:51:21 »

Sziasztok!

Elore is elnezest Toletek, ha mar unjatok a kerdeseim tavcsovekkel kapcsolatban, de mar a celegyenesben vagyok. Utolso kerdesem az lenne, hogy optikailag mekkora kulonbseg van a Zeiss Classic Diavari illetve a S&B Zenith kozott? Ugyanabban az arban tudnam most oket megvenni (480e.)

Koszonom! Emelem

Mate

A Classic Diavari szálkeresztje együtt nagyítódik a képpel (1. képsík). A Schmidt Bendert majd valaki megmondja, de ha ott a szálkereszt mérete nem változik, én inkább afelé hajlanék. Világítópontos vagy nem, mekkora nagyítás, egyéb adatok a kiszemeltekről?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 [732] 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: