Oldalak: 1 ... 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 [731] 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1453467 alkalommal)
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #10950 Dátum: 2017. Június 08. - 21:18:23 »

Tegnapig Delta-szűz voltam, ezért nem is foglaltam konkrét állást a "jobb a Delta, mint..." polémiában.
De végre betekinthettem és hosszan tanulmányoztam egy 2,5-15* akárhányas nagyítású, parallaxis állítós, világító
pontos darabot.....
A véleményem az, mint a belgáknak az angol sörről: Úgy ahogy van, vissza kell önteni a lóba.
Kb. mint ha egy kéztörlő papir gurigán kukkoltam volna át.
Jó fényviszonyok között sem volt képes a teljes, amúgy gyalázatosan szűk látómezőben egyformán kontúros képet adni.
Aki szerint ez minden tekintetben pótol egy "prémium" kategóriába tartozó távcsövet, az talán még soha nem látott olyant.
Ellenben nagy és pozitív meglepetést okozott a Yukon, fehérorosz kukker.
Látómezőben, képminőségben, precíz állíthatóságban szinte hozta a germán termékek szintjét.
Komolyan mondom, hogy valós alternatívát jelenthet a delta helyett és árban is kedvező.  Emelem
Nagyon valószínű, hogy az még a régebbi kiadású, nem HD Delta volt. Nekem volt Meopta R2-m és annak a látómezeje kisebb volt, mint a 2,5-10x56 HD Deltának. Volt régebbi, első szériás Deltám is, na az tényleg nem volt egy nagy szám.  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #10951 Dátum: 2017. Június 08. - 21:51:47 »

Tegnapig Delta-szűz voltam, ezért nem is foglaltam konkrét állást a "jobb a Delta, mint..." polémiában.
De végre betekinthettem és hosszan tanulmányoztam egy 2,5-15* akárhányas nagyítású, parallaxis állítós, világító
pontos darabot.....
A véleményem az, mint a belgáknak az angol sörről: Úgy ahogy van, vissza kell önteni a lóba.
Kb. mint ha egy kéztörlő papir gurigán kukkoltam volna át.
Jó fényviszonyok között sem volt képes a teljes, amúgy gyalázatosan szűk látómezőben egyformán kontúros képet adni.
Aki szerint ez minden tekintetben pótol egy "prémium" kategóriába tartozó távcsövet, az talán még soha nem látott olyant.
Ellenben nagy és pozitív meglepetést okozott a Yukon, fehérorosz kukker.
Látómezőben, képminőségben, precíz állíthatóságban szinte hozta a germán termékek szintjét.
Komolyan mondom, hogy valós alternatívát jelenthet a delta helyett és árban is kedvező.  Emelem
Egy vadásztársam használ Yukon-t. Saját bevallása alapján este egy fos. (nem Photon  Vigyorog)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10952 Dátum: 2017. Június 08. - 23:19:06 »

Tegnapig Delta-szűz voltam, ezért nem is foglaltam konkrét állást a "jobb a Delta, mint..." polémiában.
De végre betekinthettem és hosszan tanulmányoztam egy 2,5-15* akárhányas nagyítású, parallaxis állítós, világító
pontos darabot.....
A véleményem az, mint a belgáknak az angol sörről: Úgy ahogy van, vissza kell önteni a lóba.
Kb. mint ha egy kéztörlő papir gurigán kukkoltam volna át.
Jó fényviszonyok között sem volt képes a teljes, amúgy gyalázatosan szűk látómezőben egyformán kontúros képet adni.
Aki szerint ez minden tekintetben pótol egy "prémium" kategóriába tartozó távcsövet, az talán még soha nem látott olyant.


A "Deltán" túlmenően a konkrét típust azért nem ártana pontosan leírni, lehet feloldaná az ellentmondást a Te tapasztalatod meg azoké közt, akik szintén nem először néztek távcsőbe, és úgy is dícsérik.... Tudod, a "Volgák" meg a "fosztogatás" ... Wave
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #10953 Dátum: 2017. Június 09. - 03:11:00 »

A "Deltán" túlmenően a konkrét típust azért nem ártana pontosan leírni, lehet feloldaná az ellentmondást......
Nem vastagbél daganat ez, hogy ilyen komolyan vegyük.
Nincs itt semmi ellentmondás, mert az én szememmel más még biztosan nem nézett távcsőbe rajtam kívül OOO
Így én csak arról nyilatkozhatok, ha nekem valami tetszik, vagy sem.
Ahogyan másnak is fontos a saját tapasztalat.
Így ha bárki azt állítja, hogy egy akármilyen termék (ami az én szubjektív ítéletem szerint egy határ sz@rt sem ér és nekem akkor sem kellene, ha aranyrudat adnak hozzá ajándékba) neki teljesen megfelel, akkor én elfogadom, hogy mások az igényeink, esetlegesen különböznek az érzékszerveink, vagy nagyon messze állunk egymástól ízlés dolgában.
Ettől nekem még nem lesz rossz és nem fogok beteges bizonyítási vágyban lángolni, mint egy '48-as kávéházi kanapé-forradalmár.

Ami meg a céltávcsövet illeti, nyilván mindig meglesz a célközönsége a Deltáknak is, meg a Zeisseknek, Bendereknek, Swaroknak is.
Eddig sem gondoltam, hogy az előbbibe tartoznék, de most már tudom, hogy ha HD ha nem HD, már erre a kis időre megmaradok a második szekérvárban beutaltnak.

Persze azt sem tartom kizártnak, hogy ez a tegnap próbált távcső a régebbi, silányabb széria tagja, de az ezirányú identitásom befolyásolásához ez nagyon nem elegendő.

Amúgy meg fekete lópor és nyílt irányzék forewör Ördög
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #10954 Dátum: 2017. Június 09. - 11:04:11 »

Harcos Üdvözletem!( szolt Toldi Holubárhoz és taszajtott egyet lábával a csolnakon, ami úgy repült a Duna másik partjáig, hogy ott szétesett vagy valami ilyesmi)
No ezt csak azért írom, mert népmesei bevezetődet nekem is dekódolni kell még Ördög

Viszont mesélhetnél arról a kérdésről, amit egy bizonyos távcsőszerelékről tettél fel oldalakkal korábban tanult olvtársnak, aki vele konstellációban röviden jellemezte annak minőségét, hogy meg e kaptad már reá a választ Vigyorog

Nos, eme idézettel/ami egy vicc poénja nem népmese/ csak a nagyon szakszerű marketingszöveget próbáltam minősíteni... Wave
Másik: megszokktam már hogy nemm nattyon kapok fálasszokkat itten a fijjuktol, mert a Török Szultán már rékken ellopta a gattyájukkat és a fityelmükket leköti hotty két keszükkel tartani birjákk a törölközzöt...  Wave

Maraddok tiszteletel: Ne tudki

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #10955 Dátum: 2017. Június 09. - 11:19:08 »

Nos, eme idézettel/ami egy vicc poénja nem népmese/ csak a nagyon szakszerű marketingszöveget próbáltam minősíteni... Wave
Másik: megszokktam már hogy nemm nattyon kapok fálasszokkat itten a fijjuktol, mert a Török Szultán már rékken ellopta a gattyájukkat és a fityelmükket leköti hotty két keszükkel tartani birjákk a törölközzöt...  Wave

Maraddok tiszteletel: Ne tudki

 Emelem


Akkor minden világos az idézettel kapcsolatban Kacsint

Figyi! csak halkan mondom neked, hogy senki ne halja Stoel tegnap ledobták az atomot a DT-kre kiváncsi leszek ha null kilométeres olvtárs megteszi ezt valamikor, akkor is ennyire rezignált lesz é a fogadtatás Piál Ördög

Amúgy a kérdésedet olvasva(komlói szerelék...)azt kell mondani,hogy egy első osztályu troll is megnyalta volna minden billentyűjét a klaviatúrán utána. Ördög

 Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #10956 Dátum: 2017. Június 09. - 12:26:02 »

"Ellenben nagy és pozitív meglepetést okozott a Yukon, fehérorosz kukker.
Látómezőben, képminőségben, precíz állíthatóságban szinte hozta a germán termékek szintjét."
Ezzel azt akarod mondani,  hogy a Yukon kereső egy szinten van a Te - ha jól emlékszem-  10x50-es Svarowski EL távcsöveddel? Mert ha igen akkor lehet a szemeddel van már némi probléma.
Ha pedig a szemed már nem a régi akkor megértem a Deltáról alkotott véleményedet. A paralaxos Deltát egyébként mindig állítani kell az adott célpontra, akkor ad tiszta éles képet, de ezt gondolom felesleges is volt Neked  leírnom.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10957 Dátum: 2017. Június 09. - 12:50:38 »

Nem vastagbél daganat ez, hogy ilyen komolyan vegyük.
Nincs itt semmi ellentmondás, mert az én szememmel más még biztosan nem nézett távcsőbe rajtam kívül OOO
Így én csak arról nyilatkozhatok, ha nekem valami tetszik, vagy sem.
Ahogyan másnak is fontos a saját tapasztalat.
Így ha bárki azt állítja, hogy egy akármilyen termék (ami az én szubjektív ítéletem szerint egy határ sz@rt sem ér és nekem akkor sem kellene, ha aranyrudat adnak hozzá ajándékba) neki teljesen megfelel, akkor én elfogadom, hogy mások az igényeink, esetlegesen különböznek az érzékszerveink, vagy nagyon messze állunk egymástól ízlés dolgában.
Ettől nekem még nem lesz rossz és nem fogok beteges bizonyítási vágyban lángolni, mint egy '48-as kávéházi kanapé-forradalmár.

Ami meg a céltávcsövet illeti, nyilván mindig meglesz a célközönsége a Deltáknak is, meg a Zeisseknek, Bendereknek, Swaroknak is.
Eddig sem gondoltam, hogy az előbbibe tartoznék, de most már tudom, hogy ha HD ha nem HD, már erre a kis időre megmaradok a második szekérvárban beutaltnak.

Persze azt sem tartom kizártnak, hogy ez a tegnap próbált távcső a régebbi, silányabb széria tagja, de az ezirányú identitásom befolyásolásához ez nagyon nem elegendő.

Amúgy meg fekete lópor és nyílt irányzék forewör Ördög
 Wave

Értem, és meg is értem, hogy Neked nem tetszik, pont azért próbálom körbejárni, hogy a Classic, vagy a Titánium, vagy a HD volt az? Ez kb. háromféle minőség a Deltán belül (mint a Zeissnél a Terra + Conquest + Victory +V8, és ha valaki lefikázza "a Zeiss-et" ám block, akkor lehet illik hozzátenni, hogy ő konkrétan a Terrába nézett bele, ahogy ez meg is történt itten anno, mikor az megjelent). Szóval szimplán érdekelne, hogy konkrétan melyik Deltától kell magát távol tartania annak, akinek hozzád hasonló az ízlése. És nem a Delta miatt (céltávcsövem sosem volt Delta, és nem is fizetnek érte, hogy védjem) csak a pontosabb info kedvéért. Persze ha már megint csak "öncélúan kötözködöm", akkor hagyjuk, annyit nem ér a dolog, hogy a legbölcsebb keselyűk megint keringeni kezdjenek a fejem felett...  Stoel  Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #10958 Dátum: 2017. Június 09. - 17:44:31 »

.........keselyűk megint keringeni kezdjenek a fejem felett...  Stoel  Wave

Nyugodj meg, nem a fejed, a májad kell nekik! Mosolyog Mosolyog Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #10959 Dátum: 2017. Június 09. - 18:20:16 »

Akkor minden világos az idézettel kapcsolatban Kacsint

Figyi! csak halkan mondom neked, hogy senki ne halja Stoel tegnap ledobták az atomot a DT-kre kiváncsi leszek ha null kilométeres olvtárs megteszi ezt valamikor, akkor is ennyire rezignált lesz é a fogadtatás Piál Ördög

Amúgy a kérdésedet olvasva(komlói szerelék...)azt kell mondani,hogy egy első osztályu troll is megnyalta volna minden billentyűjét a klaviatúrán utána. Ördög

 Wave

Hát Te még nem hallottad azt a szót hogy "márketíng" Kacsint
Tuti van Néki egy eladó...  Wave

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #10960 Dátum: 2017. Június 10. - 14:32:05 »

Emlékeim szerint volt már példa ilyen távcső - összehasonlító tesztre.

Nem lehetne esetleg úgy összehozni egy ilyet, hogy pl félhold (közeli) estére időzítve legyen több márka, több típusa - akár úgy, hogy fizetős (5 000Ft beugró, ami 1 éven belül kedvezményként letudható bármely - a helyszínen kiállítóként megjelenő - kereskedőnél) ?
Természetesen mindenki hozhat olyan cél / keresőtávcsövet megmutatni, amilyet akar.

Nyilván van olyan vadásztárs, aki pl nem engedhet meg magának 100-150 000Ft-nál többe kerülő céltávcsövet. De úgy gondolom, hogy többen vagyunk, akik esetleg össze tudnánk spórolni 2-3x ennyit HA ez tényleg annyival többet ad (nekünk).

Uitt nagyon kíváncsi lennék, mikor következik be az a pillanat, amikor már célszerűbb kisebb frontlencsét választani, etc.
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #10961 Dátum: 2017. Június 10. - 15:35:11 »

Emlékeim szerint volt már példa ilyen távcső - összehasonlító tesztre.

Nem lehetne esetleg úgy összehozni egy ilyet, hogy pl félhold (közeli) estére időzítve legyen több márka, több típusa - akár úgy, hogy fizetős (5 000Ft beugró, ami 1 éven belül kedvezményként letudható bármely - a helyszínen kiállítóként megjelenő - kereskedőnél) ?
Természetesen mindenki hozhat olyan cél / keresőtávcsövet megmutatni, amilyet akar.

Nyilván van olyan vadásztárs, aki pl nem engedhet meg magának 100-150 000Ft-nál többe kerülő céltávcsövet. De úgy gondolom, hogy többen vagyunk, akik esetleg össze tudnánk spórolni 2-3x ennyit HA ez tényleg annyival többet ad (nekünk).

Uitt nagyon kíváncsi lennék, mikor következik be az a pillanat, amikor már célszerűbb kisebb frontlencsét választani, etc.
Ez nem hiszem, hogy a forgalmazóknak érdekükben állna. Mi van, ha egy olcsóbb kategóriájú márka csöve hozza azt a szintet, mint egy prémiumé? Itt most nem a legjobbakra gondolok, hanem pl. egy 56-os Delta HD vs. Zeiss Conquest 50 vagy 56-os közül nem lenne különbség, akkor ki venné a drágább Zeisst?
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #10962 Dátum: 2017. Június 10. - 17:31:52 »

Ez nem hiszem, hogy a forgalmazóknak érdekükben állna. Mi van, ha egy olcsóbb kategóriájú márka csöve hozza azt a szintet, mint egy prémiumé? Itt most nem a legjobbakra gondolok, hanem pl. egy 56-os Delta HD vs. Zeiss Conquest 50 vagy 56-os közül nem lenne különbség, akkor ki venné a drágább Zeisst?

En sohasem hittemm az ilyen osszehasonlitasos tesztekben!
Jolehet hogy, egyinileg ki tudod valasztani azt az optimalis karaktert ami a te egyenisegednek megfelel viszont egyaltalan nem elkepzelheto az hogy ez a valasztas befolyasolna a gyartot barmifele valtoztatasra. 
Nembeszelve arrol hogy, egy tavcso arat nem csak a szurkuleti lathatosag alkotja. Vállat von  Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #10963 Dátum: 2017. Június 10. - 18:30:01 »

En sohasem hittemm az ilyen osszehasonlitasos tesztekben!
Jolehet hogy, egyinileg ki tudod valasztani azt az optimalis karaktert ami a te egyenisegednek megfelel viszont egyaltalan nem elkepzelheto az hogy ez a valasztas befolyasolna a gyartot barmifele valtoztatasra. 
Nembeszelve arrol hogy, egy tavcso arat nem csak a szurkuleti lathatosag alkotja. Vállat von  Emelem

Miklós  Igen
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #10964 Dátum: 2017. Június 10. - 19:50:08 »

En sohasem hittemm az ilyen osszehasonlitasos tesztekben!
Jolehet hogy, egyinileg ki tudod valasztani azt az optimalis karaktert ami a te egyenisegednek megfelel viszont egyaltalan nem elkepzelheto az hogy ez a valasztas befolyasolna a gyartot barmifele valtoztatasra. 
Nembeszelve arrol hogy, egy tavcso arat nem csak a szurkuleti lathatosag alkotja. Vállat von  Emelem

Ezeket a teszteket mi sem azért szoktuk tartani, hogy a gyártókra befolyással legyen, hanem saját magunknak, hogy olyan távcsövekre is legyen rálátásunk amelyek nekünk nincs, de más használja őket. Azért egy egy ilyen teszt után az ember szívesebben vesz egy olyan távcsövet amit viszonylagosan természetes környezetben kipróbált, mint egy olyat amelyikkel a vadászbolt kirakatából megnézi a szomszéd ház falát!  Ott még nem tartunk, hogy odaadjanak egy mintadarabot pár napos kipróbálásra.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 [731] 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: