Oldalak: 1 ... 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 [729] 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1453509 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10920 Dátum: 2017. Június 08. - 06:57:39 »

Sziasztok,

Tenyleg koszonom a valaszokat. Segitettek es ezt ne csak udvariassagbol mondom.
Mivel van egy majdnem uj puskam (20 loves) es lesz rajta egy jo Leupold optika igy nem fogok 15.000ft-on sporolni.
Kap egy weaver sint es ra ket oldhato gyurut.
Ez a kombinacio van most a Nimrod ujsagban.

Eddig fix szerelekeim voltak a korabbi fegyvereimen, illetve most az oreg Mauseren - 30.06 - van egy Recknagel kormos szerelek amit nagyon szeretek. Mar az elozo tulaj is ezt hasznalta. 30 eves puska, ha nem tobb. Masodik tulajdonos vagyok, tobb 100 loszert lottem vele mindne gond nelkul. Nyilvan ilyne megbizhatoan mukodo eszkozre vagyok. Olyat kerestem ami megbizhatoan mukodik de nem kerul zsilliardokba.

Koszi sracok

Misi



Szerintem jó döntés , nekem csak a "szépségével" van gondom a Weaver szereléknek . Pedig most nincs más választásom tetszik-nem tetszik azt kell tennem az utánkereső puskámra.
Esetleg flexel változtathatok a dolgon . Mivel éjfél előtt szükség volt a "szagéltermére" a tacskómnak - mutatom is az aktuális topikban milyen fegyverre fogom feltenni.      Emelem
Ki a gyártója a szereléknek ?  ( Nem vagyok előfizetője a Nimródnak  :Mosolyog  )
Naplózva
M. Aussie
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #10921 Dátum: 2017. Június 08. - 07:07:03 »

Szerintem jó döntés , nekem csak a "szépségével" van gondom a Weaver szereléknek . Pedig most nincs más választásom tetszik-nem tetszik azt kell tennem az utánkereső puskámra.
Esetleg flexel változtathatok a dolgon . Mivel éjfél előtt szükség volt a "szagéltermére" a tacskómnak - mutatom is az aktuális topikban milyen fegyverre fogom feltenni.      Emelem
Ki a gyártója a szereléknek ?  ( Nem vagyok előfizetője a Nimródnak  :Mosolyog  )


Passzolom. En most 15.000km-el odebb vagyok. Nekm csak egy reszletet kuldtek az ujagbol. Es beszeltem az otthoni cimboraval
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10922 Dátum: 2017. Június 08. - 07:32:01 »


Passzolom. En most 15.000km-el odebb vagyok. Nekm csak egy reszletet kuldtek az ujagbol. Es beszeltem az otthoni cimboraval


    Csodalk  Csodalk  Csodalk  Ausztrália vagy Óceánia ?    Ördög 
Naplózva
M. Aussie
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #10923 Dátum: 2017. Június 08. - 07:33:28 »


    Csodalk  Csodalk  Csodalk  Ausztrália vagy Óceánia ?    Ördög 

Ausztralia
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10924 Dátum: 2017. Június 08. - 07:43:15 »

Ausztralia

Egy kis kirándulás a kenguruk földjén. Ördög Lőj valami egzotikumot - mondjuk vízibivalyt !  Ördög Piál  Arra már kéne 375HH  Igen sőt !   

Azért a reklámozott eszközt járd jól körbe mert Weaver és Weaver között nagy különbségek lehetnek (anyag) minőség tekintetében .   Emelem
Naplózva
M. Aussie
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #10925 Dátum: 2017. Június 08. - 08:20:49 »

Egy kis kirándulás a kenguruk földjén. Ördög Lőj valami egzotikumot - mondjuk vízibivalyt !  Ördög Piál  Arra már kéne 375HH  Igen sőt !   

Azért a reklámozott eszközt járd jól körbe mert Weaver és Weaver között nagy különbségek lehetnek (anyag) minőség tekintetében .   Emelem



Azok sajnos az orszag masik vegeben vannak. Engem nem oda kot a munka. De a kenguru az adott. Es finom is  Kacsint Sam6
Naplózva
M. Aussie
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #10926 Dátum: 2017. Június 08. - 08:22:59 »



Azok sajnos az orszag masik vegeben vannak. Engem nem oda kot a munka. De a kenguru az adott. Es finom is  Kacsint Sam6

Es itt egy picit mas a vadaszti kultura. Elsore sokkolo is. Igaz nem sokat tapasztaltam eddig, de amit igen az minden tekintetben mas mint otthon.
Tapasztalatnak jo, es annl jobban ertekelem azt ami kis hazankban van :-)
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #10927 Dátum: 2017. Június 08. - 08:31:57 »

.................................
Viszont erről meg az a véleményem amit Seneca mondott - "vocem mittere in alteram partem"    Emelem


Bennem viszont ilyen félelmetesen spontán, zsigerből jövő, óriási latinos műveltség hallatán a: „Szó bennszakad, hang fennakad, Lehellet megszegik.”  Meghajol Meghajol
 Emelem
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #10928 Dátum: 2017. Június 08. - 08:48:08 »

Off, de még a vendéghívásos eszmefuttatáshoz hozzáfűzném:
2-3 ember úgy ki tud egy területet zsigerelni a baráti körrel, hogy 15-en csak nézzük, hogy mi folyik,
eredmények, tények:
zavart vadállomány
anyagilag  nullázott társaság

az apró dolgokról most nem akarok élménybeszámolót tartani,
és
nem vagyok irigy, vannak barátaim, hívok vendégeket, és hívnak engem is máshova...

 Emelem


Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10929 Dátum: 2017. Június 08. - 09:10:07 »

Bennem viszont ilyen félelmetesen spontán, zsigerből jövő, óriási latinos műveltség hallatán a: „Szó bennszakad, hang fennakad, Lehellet megszegik.”  Meghajol Meghajol
 Emelem

Úgy látom elakadt a tű a lemezjátszódon .  Sem a topik témája sem az hogy senki nincs aki pro - vagy kontra alátámaszthatná hogy mi és hogyan történt (A miértet viszont érintettem!) hanyagoljuk a témát .
Ezért idéztem a " Hallgattassék meg  a másik fél is !" örök érvényű mondást . Ha többet akarsz vagy akarnál tudni a dologról akkor privátban még ezek után is szívesen megírom .   Emelem
Off, de még a vendéghívásos eszmefuttatáshoz hozzáfűzném:
2-3 ember úgy ki tud egy területet zsigerelni a baráti körrel, hogy 15-en csak nézzük, hogy mi folyik,
eredmények, tények:
zavart vadállomány
anyagilag  nullázott társaság

az apró dolgokról most nem akarok élménybeszámolót tartani,
és
nem vagyok irigy, vannak barátaim, hívok vendégeket, és hívnak engem is máshova...

 Emelem




Amiről Te írsz az más illetve ugyan annak a másik az az a rosszabbik oldala . Az etkátlan vendéghívással vagy az annak álcázott bizniszeléssel bizony sok kárt és bosszúságot lehet okozni .
Ha elolvasod a vadászati lehetőségek topikba idézett házi szabály részletet láthatod hogy abból nem csöpög az irigység de az üzleti alap kizárására is törekszik . Mivel  OffTopic itt jobb lenne lezárni .  Emelem


Naplózva
Mate90
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #10930 Dátum: 2017. Június 08. - 10:28:49 »

Sziasztok!

Teljesen uj vagyok meg a forumon, ès szeretnek segitseget kerni. Celtavcso vasarlas elott allok, olyan kerdesem lenne, hogy minosegben a magyar illetve nemet gyartasu sb-k kozott mekkora a kulonbseg? Erre vonatkozoan nem igazan talaltam adatot. A magyar forgalmazo szerint nyilvan semmi, de az arukbol gondolom, hogy itt valami santithat! Il Ördög Illetve neztem 8x56-os dialitot, ezekkel kapcsolatban,ha vkinek van tapasztalata kozuletek, kerem ne rartsa magaban. Elso/mindenes puskara menne (30-06 cz 557), 90%-ban lesvadaszatra. A keretosszeg teteje 200.000 Ft lenne.

Koszonom! Piál

Mate
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #10931 Dátum: 2017. Június 08. - 12:03:07 »

Sziasztok!

Teljesen uj vagyok meg a forumon, ès szeretnek segitseget kerni. Celtavcso vasarlas elott allok, olyan kerdesem lenne, hogy minosegben a magyar illetve nemet gyartasu sb-k kozott mekkora a kulonbseg? Erre vonatkozoan nem igazan talaltam adatot. A magyar forgalmazo szerint nyilvan semmi, de az arukbol gondolom, hogy itt valami santithat! Il Ördög Illetve neztem 8x56-os dialitot, ezekkel kapcsolatban,ha vkinek van tapasztalata kozuletek, kerem ne rartsa magaban. Elso/mindenes puskara menne (30-06 cz 557), 90%-ban lesvadaszatra. A keretosszeg teteje 200.000 Ft lenne.

Koszonom! Piál

Mate
Szia!
Itt ebben a topikban olvass vissza. Vagy gyorsabb, ha a topikot megnyitva,jobbra fent a keresőbe beírod a keresett távcsöveket és a találatokat végigböngészed.Sokszor jött elő a téma.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10932 Dátum: 2017. Június 08. - 12:24:42 »

Sziasztok!

Teljesen uj vagyok meg a forumon, ès szeretnek segitseget kerni. Celtavcso vasarlas elott allok, olyan kerdesem lenne, hogy minosegben a magyar illetve nemet gyartasu sb-k kozott mekkora a kulonbseg? Erre vonatkozoan nem igazan talaltam adatot. A magyar forgalmazo szerint nyilvan semmi, de az arukbol gondolom, hogy itt valami santithat! Il Ördög Illetve neztem 8x56-os dialitot, ezekkel kapcsolatban,ha vkinek van tapasztalata kozuletek, kerem ne rartsa magaban. Elso/mindenes puskara menne (30-06 cz 557), 90%-ban lesvadaszatra. A keretosszeg teteje 200.000 Ft lenne.

Koszonom! Piál

Mate

Nem tudom, hogy a 200e Ft-ba a szerelék is bele kellene-e férjen, bár Te tudod, hogy az a plusz 25e Ft valóban keményen megválasztja-e a dolgot. Csak mert (miután körbenéztem riadtan, hogy Stefi épp itt van-e  Röhög ) 200e Ft-ért szerintem érdemesebb elgondolkodni már inkább egy variábel (jó eséllyel Delta HD-n az ár plusz az itteni dícséretek alapján), mint egy SB fixen. Variábel SB-t ennyiért messze nem kapsz, ezt gondolom már tudod, viszont egy variábel távcsővel szerintem a saját lehetőségeidet bővíted ki, ezáltal jó eséllyel csak jóval később fog elindulni az agyadban a hülyebogár, hogy netán már nem elegendő egyetlen nagyítás. Szóval ne korlátozd le magad jó előre, ugyanazért a pénzért inkább vegyél több tartalmat. Szerintem, persze.  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10933 Dátum: 2017. Június 08. - 12:41:39 »

Nem tudom, hogy a 200e Ft-ba a szerelék is bele kellene-e férjen, bár Te tudod, hogy az a plusz 25e Ft valóban keményen megválasztja-e a dolgot. Csak mert (miután körbenéztem riadtan, hogy Stefi épp itt van-e  Röhög ) 200e Ft-ért szerintem érdemesebb elgondolkodni már inkább egy variábel (jó eséllyel Delta HD-n az ár plusz az itteni dícséretek alapján), mint egy SB fixen. Variábel SB-t ennyiért messze nem kapsz, ezt gondolom már tudod, viszont egy variábel távcsővel szerintem a saját lehetőségeidet bővíted ki, ezáltal jó eséllyel csak jóval később fog elindulni az agyadban a hülyebogár, hogy netán már nem elegendő egyetlen nagyítás. Szóval ne korlátozd le magad jó előre, ugyanazért a pénzért inkább vegyél több tartalmat. Szerintem, persze.  Emelem

Ha lúd hát legyen kövér !   

https://www.cheaperthandirt.com/product/truglo-trubrite-xtreme-riflescope-4-16x50mm-dual-illuminated-bdc-reticle-matte-black-788130020166.do?sortby=ourPicks&refT   Röhög Röhög Röhög

( Meg ne vedd ! )

Itt egy megbízható kolléga feltett egy világítós S&B távcsövet ( 8x56) eladásra . Ott már egy jó szerelék árát is lehet fogni . Csak azért mert "90% lesvadászat" . De tőlem akár deltát is vehet bárki .
   (Szerintem )    Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10934 Dátum: 2017. Június 08. - 12:58:47 »

Sziasztok!

Teljesen uj vagyok meg a forumon, ès szeretnek segitseget kerni. Celtavcso vasarlas elott allok, olyan kerdesem lenne, hogy minosegben a magyar illetve nemet gyartasu sb-k kozott mekkora a kulonbseg? Erre vonatkozoan nem igazan talaltam adatot. A magyar forgalmazo szerint nyilvan semmi, de az arukbol gondolom, hogy itt valami santithat! Il Ördög Illetve neztem 8x56-os dialitot, ezekkel kapcsolatban,ha vkinek van tapasztalata kozuletek, kerem ne rartsa magaban. Elso/mindenes puskara menne (30-06 cz 557), 90%-ban lesvadaszatra. A keretosszeg teteje 200.000 Ft lenne.

Koszonom! Piál

Mate
Ismerve a németek hmm ..... Fejvakarás spórolós voltát csodálnám ha nem lenne különbség a két gyártás között mert árban van jelentős - de én semmi negatívumát nem tapasztaltam a Hungary  olcsóbb távcsöveknek .
Sokan gyanakodnak de nekem még 3-12x50 es és magyar is volt (pedig azt mondták hogy csak fixeset gyártanak) és annak se volt semmi kehélye . 3 db fixes és két variás S&B volt de semmi gond nem volt velük bárhol gyártották is .    Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 [729] 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: