Oldalak: 1 ... 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 [722] 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1453466 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #10815 Dátum: 2017. április 27. - 14:19:02 »

Szóval ! Swarovski , Kahles < =  Akah !           Röhög Röhög Röhög

 Bepróbálkozott. Vigyorog Nem is mondta a végén,hogy legyen szerencsénk máskor is.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #10816 Dátum: 2017. április 27. - 16:20:49 »

Bepróbálkozott. Vigyorog Nem is mondta a végén,hogy legyen szerencsénk máskor is.

Nem akarta a meglévőt beszámítani?  Ördög
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #10817 Dátum: 2017. április 28. - 09:24:50 »

Nem akarta a meglévőt beszámítani?  Ördög

Dehogynem. Szőrért szőrt. Ugyanúgy a szereléknél. Egyébiránt nagyon ügyes,jókezű és precíz a mester, csak az üzleti érzék teng túl benne. De gondolom megszokta, hogy sok a madár.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
vadasz69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #10818 Dátum: 2017. Május 03. - 12:31:35 »

Üdvözletem! Emelem

Céltávcső vásárlás előtt állok és ebben szeretném a véleményeteket kérni.
A kaliber 300-as win mag. Jelenleg egy 6x42-es Zeiss bajor tüskés céltávcsövem van amivel megvagyok elégedve,de szeretnék egy kicsit jobbat és nagyobbat.
Árkategóriában kb a 200-230 ezer a plafon.
Amiket eddig nézetem az a Delta Optical Titanium 2,5-10x50 HD ez 180 ezer körül mozog ez esetben szerelékre is szükségem lenne mert a jelenlegi az colos ez meg 30-as tubusátmérőjű.
A másik kiszemelt a Schmidt Bender Klassik 8x56  világító pontos verziója ez 220-ezer,de ez esetben nem kell szerelék tehát a kettő körülbelül ugyan annyiba kerül.
Mi a véleményetek melyiket lenne érdemesebb megvenni?
Vagy esetleg ebbe az árkategóriába ha tudtok valami jobb minőségű távcsövet,azt is szívesen meghallgatom. Emelem

Főleg esti illetve hajnali vadászatokon használnám,tehát fontos lenne a jó szürkületi teljesítmény.

Előre is köszönöm a segítséget. Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10819 Dátum: 2017. Május 03. - 12:44:10 »

Üdvözletem! Emelem

Céltávcső vásárlás előtt állok és ebben szeretném a véleményeteket kérni. A kaliber 300-as win mag. Jelenleg egy 6x42-es Zeiss bajor tüskés céltávcsövem van amivel megvagyok elégedve,de szeretnék egy kicsit jobbat és nagyobbat. Árkategóriában kb a 200-230 ezer a plafon. Amiket eddig nézetem az a Delta Optical Titanium 2,5-10x50 HD ez 180 ezer körül mozog ez esetben szerelékre is szükségem lenne mert a jelenlegi az colos ez meg 30-as tubusátmérőjű. A másik kiszemelt a Schmidt Bender Klassik 8x56  világító pontos verziója ez 220-ezer,de ez esetben nem kell szerelék tehát a kettő körülbelül ugyan annyiba kerül. Mi a véleményetek melyiket lenne érdemesebb megvenni? Vagy esetleg ebbe az árkategóriába ha tudtok valami jobb minőségű távcsövet,azt is szívesen meghallgatom. Emelem

Főleg esti illetve hajnali vadászatokon használnám,tehát fontos lenne a jó szürkületi teljesítmény.

Előre is köszönöm a segítséget. Emelem

Az újabb HD-s Deltákról itt csak jókat hallottam (persze a másik két típus tulajdonosaitól meg azokról  Ördög ). MInden esetre a fixhez képest a saját "lehetőségeidet" (kezdve rögtön a látómezővel  Ördög ) mindenképp szélesíted azzal, ha optikailag minimum hasonló minőségű csövek közül variábelt veszel, még akkor is, ha ehhez venned kell egy 30 mm-es gyűrűvel ellátott szereléket. Kizárt dolognak tartom, hogy megbánnád. Szép dolog a tradicionális dolgok iránti tisztelet, de a ragaszkodás ezen a téren nem túl célszerű szerintem.
Naplózva
Gringo13
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #10820 Dátum: 2017. Május 03. - 13:03:39 »

Üdvözletem! Emelem
Amiket eddig nézetem az a Delta Optical Titanium 2,5-10x50 HD

Nemrég vásároltam Delta Optical Titanium 2,5-10x50 HD-t. Merem ajánlani. A régebbi DT 2,5-10x50-től sokkal, de sokkal szélesebb a látómező, szebb és élesebb a képe. Sajnos nehezebb és hosszabb is. Van Meostar R1 3-12x56-osom is, de azt hiszem az új HD-s Delta jobban tetszik...
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #10821 Dátum: 2017. Május 03. - 13:12:57 »

Az alsó hangon is 1,5x annyiba kerülő Minox-ot (ze 5i 2-10x50) is feléri, sőt...egyszer összenéztem ma98 fórumtárssal, mindkettőnk szeme ugyanazt mutatta.
Az aprón most van egy Leupold vx3 elég jó áron (ahhoz képest, amennyiért amúgy hirdetgetni szoktak). Talán az jöhet szóba még ebben az árkategóriában. És persze ha fontos a variábel.

Ha esetleg a 6x42es Zeiss alatt egy EAW kifordítható szerelék van, akkor szívesen megszabadítalak a colos gyűrűpártól  Ördög
Naplózva
vadasz69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #10822 Dátum: 2017. Május 03. - 13:56:17 »



Ha esetleg a 6x42es Zeiss alatt egy EAW kifordítható szerelék van, akkor szívesen megszabadítalak a colos gyűrűpártól  Ördög

Azt nem tudom,hogy konkrétan milyen a szerelék,de fix az biztos.

Ezek szerint akkor egybehangzóan jól teljesít a Delta.
Megmondom őszintén kicsit tartottam tőle,hogy hogy a S&B-hez képest rosszabb minőség,de ezek szerint ez nem így van. Mosolyog
Ez esetben szerintem is sokkal jobb egy varia mert szélesebb körben kihasználható.
Köszönöm szépen a segítséget átrágom még magamban,de szerintem Delta lesz belőle. Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #10823 Dátum: 2017. Május 03. - 14:19:55 »

Üdvözletem! Emelem

Céltávcső vásárlás előtt állok és ebben szeretném a véleményeteket kérni.
A kaliber 300-as win mag. Jelenleg egy 6x42-es Zeiss bajor tüskés céltávcsövem van amivel megvagyok elégedve,de szeretnék egy kicsit jobbat és nagyobbat.
Árkategóriában kb a 200-230 ezer a plafon.
Amiket eddig nézetem az a Delta Optical Titanium 2,5-10x50 HD ez 180 ezer körül mozog ez esetben szerelékre is szükségem lenne mert a jelenlegi az colos ez meg 30-as tubusátmérőjű.
A másik kiszemelt a Schmidt Bender Klassik 8x56  világító pontos verziója ez 220-ezer,de ez esetben nem kell szerelék tehát a kettő körülbelül ugyan annyiba kerül.
Mi a véleményetek melyiket lenne érdemesebb megvenni?
Vagy esetleg ebbe az árkategóriába ha tudtok valami jobb minőségű távcsövet,azt is szívesen meghallgatom. Emelem

Főleg esti illetve hajnali vadászatokon használnám,tehát fontos lenne a jó szürkületi teljesítmény.

Előre is köszönöm a segítséget. Emelem

Mint 30+ éve 6x42 felhasználó szeretnék pár gondolattal a segítségedre lenni. Abban biztos vagyok,hogy bármelyik említett csövet veszed is, jobb lesz mindenben,mint a meglevő. De! Azt borítékolom,hogy a csoda el fog maradni. Mert az emberfia ilyenkor hajlamos azt várni. Új távcső,anyagaiban,technológiában stb évtizedekkel jobb. Konklúzió, fényévekkel lesz jobb. És nem. A csoda ellenkező előjellel fog bekövetkezni. Rájössz milyen qrva jó csövek ezek a régi 6x42-es Zeissek ( Swarovskik, Schmidt Benderek, Kahlesek stb ..)
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10824 Dátum: 2017. Május 03. - 14:31:09 »

Mint 30+ éve 6x42 felhasználó szeretnék pár gondolattal a segítségedre lenni. Abban biztos vagyok,hogy bármelyik említett csövet veszed is, jobb lesz mindenben,mint a meglevő. De! Azt borítékolom,hogy a csoda el fog maradni. Mert az emberfia ilyenkor hajlamos azt várni. Új távcső,anyagaiban,technológiában stb évtizedekkel jobb. Konklúzió, fényévekkel lesz jobb. És nem. A csoda ellenkező előjellel fog bekövetkezni. Rájössz milyen qrva jó csövek ezek a régi 6x42-es Zeissek ( Swarovskik, Schmidt Benderek, Kahlesek stb ..)

 Igen   és milyen qrva olcsók - főleg használtan . Mindenki (sokan) azt hiszik hogy csak varia , világítópontos és 56 mm frontlencséjű céltávcsővel lehet vadászni  - de lófaxt .  Emelem
Naplózva
vadasz69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #10825 Dátum: 2017. Május 03. - 14:39:19 »

Mint 30+ éve 6x42 felhasználó szeretnék pár gondolattal a segítségedre lenni. Abban biztos vagyok,hogy bármelyik említett csövet veszed is, jobb lesz mindenben,mint a meglevő. De! Azt borítékolom,hogy a csoda el fog maradni. Mert az emberfia ilyenkor hajlamos azt várni. Új távcső,anyagaiban,technológiában stb évtizedekkel jobb. Konklúzió, fényévekkel lesz jobb. És nem. A csoda ellenkező előjellel fog bekövetkezni. Rájössz milyen qrva jó csövek ezek a régi 6x42-es Zeissek ( Swarovskik, Schmidt Benderek, Kahlesek stb ..)

Köszönöm,hogy leírtad. Emelem
Megmondom őszintén megvagyok elégedve a mostani távcsövemmel,de úgy gondolom,hogy megérdemel a puska egy nagyobb távcsövet.Nem vagyok a 250-300 ra lövöldöző típus inkább ha van lehetőség rácserkelek 80-100 méterre,azonban amikor kicsit messzebbre nyúlna az ember 150 méter körül már nagyon sokat kitakar például egy rókából a szálkereszt és mindenképp előnyösebb egy nagyobb nagyítás vékonyabb szálkereszttel,de ez személyes véleményem csak.
Illetve régóta szeretnék világítópontos távcsövet.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #10826 Dátum: 2017. Május 03. - 15:10:53 »

Köszönöm,hogy leírtad. Emelem
Megmondom őszintén megvagyok elégedve a mostani távcsövemmel,de úgy gondolom,hogy megérdemel a puska egy nagyobb távcsövet.Nem vagyok a 250-300 ra lövöldöző típus inkább ha van lehetőség rácserkelek 80-100 méterre,azonban amikor kicsit messzebbre nyúlna az ember 150 méter körül már nagyon sokat kitakar például egy rókából a szálkereszt és mindenképp előnyösebb egy nagyobb nagyítás vékonyabb szálkereszttel,de ez személyes véleményem csak.
Illetve régóta szeretnék világítópontos távcsövet.
Én éppen egy 6x42-es Smittbandit cseréltem le egy varia HD Deltára.

Egyértelműen többet tud az én 50+-os szemem szerint mint a kicsi 6x42-es. Igazából nem tudok még a régi 56-os varia Smittbandim között és a Delta között sem különbséget tenni, csak annyi, hogy kicsit más a képe, de hát az egyikbe több, mint 20 éve nézegetek bele, a másik pedig pár hónapos.  A világító pont pedig csak bónusz. Az nagyon jó a HD-ben, van olyan fokozat, amelyik alig látszik, nem fogja a szemed kiütni a piros pötty. A bajor tüskéhez képest, nem hiszed el, hogy milyen pontosan lehet vele célozni, nagyon finom a szálkeresztje.  A lövésállóságában csak reménykedem, de a tapasztaltabbak megnyugtattak, az enyémnek is 300-as Winmag rugdosását kell elviselnie.
8x56-ost nem vennék, sokszor nagy a 8-as nagyítás. A világító pont nekem kevesebb előnyt jelent, mint a variálható nagyítás.
De mindenkinek más lehet fontosabb…
Szóval szerintem fog adni jelentős pluszt a kis 42-eshez képest! Emelem
Naplózva
vadasz69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #10827 Dátum: 2017. Május 03. - 15:30:29 »

Én éppen egy 6x42-es Smittbandit cseréltem le egy varia HD Deltára.

Egyértelműen többet tud az én 50+-os szemem szerint mint a kicsi 6x42-es. Igazából nem tudok még a régi 56-os varia Smittbandim között és a Delta között sem különbséget tenni, csak annyi, hogy kicsit más a képe, de hát az egyikbe több, mint 20 éve nézegetek bele, a másik pedig pár hónapos.  A világító pont pedig csak bónusz. Az nagyon jó a HD-ben, van olyan fokozat, amelyik alig látszik, nem fogja a szemed kiütni a piros pötty. A bajor tüskéhez képest, nem hiszed el, hogy milyen pontosan lehet vele célozni, nagyon finom a szálkeresztje.  A lövésállóságában csak reménykedem, de a tapasztaltabbak megnyugtattak, az enyémnek is 300-as Winmag rugdosását kell elviselnie.
8x56-ost nem vennék, sokszor nagy a 8-as nagyítás. A világító pont nekem kevesebb előnyt jelent, mint a variálható nagyítás.
De mindenkinek más lehet fontosabb…
Szóval szerintem fog adni jelentős pluszt a kis 42-eshez képest! Emelem


Köszönöm Emelem
Naplózva
Lefer
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #10828 Dátum: 2017. Május 03. - 20:19:22 »

Azért ez ezek is jók lehetnek
https://vadaszapro.net/reszletek/274444/leupold-wx3-35-10x50-vilagito-pontos
https://vadaszapro.net/reszletek/213688/leupold-vx-r-3-9x50
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #10829 Dátum: 2017. Május 04. - 01:19:23 »

Nem vagyok a 250-300 ra lövöldöző típus inkább ha van lehetőség rácserkelek 80-100 méterre,azonban amikor kicsit messzebbre nyúlna az ember 150 méter körül már nagyon sokat kitakar például egy rókából a szálkereszt és mindenképp előnyösebb egy nagyobb nagyítás vékonyabb szálkereszttel,de ez személyes véleményem csak.
Illetve régóta szeretnék világítópontos távcsövet.
Ha valami megtetszik az embernek és még a rávaló is ott lapul a belső zsebben, akkor meg kell venni.
De tényleg ne várj csodát, mert a rókát százötvenen nem a másik szálkereszt és a nagyobb nagyítás fogja meglőni, hanem te.😉
Most ne menjünk vissza az időben a ruszki mesterlövészek 2x-es kis csöveihez...elég ha csak az én "őzező" 243-asomra gondolok.
Azon egy bipod van, mert a késő őszi és téli tarvadazások idején néha bizony igen messzire kell nyúlni (olyan messze is, amire azok, akik soha nem fognak megtanulni tisztességesen lőni, azt mondják, hogy az már etikátlan😈😎) és a minden tekintetben alkalmas optika egy 4x32-es jénai Zeiss kukker.....1-es bajor tüskével.....és biza nem lennék szívesen róka magam előtt 150-re😆
A világító pont jó dolog, koránt sem nélkülözhetetlen, de vannak fényviszonyok, alkalmak, amikor megkönnyíti a pontosabb, vagy inkább magabiztosabb lövés leadását.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 [722] 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: