Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszer újratöltés  (Megtekintve 68438 alkalommal)
reload
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #180 Dátum: 2018. Március 17. - 09:44:29 »

"Tisztelt Kollégák ! Akit érdekel annak szeretném megmutatni a hétvége "termését". Nem bonyolult, cak kicsit kísérletezni kell. Akit érdekel a dolog annak állok rendelkezésére."

Üdv!
Engem érdekelne a technológia!
Egyébként is öntök lövedéket.Felvenném a sörétöntést(csepegtetést) is a listámra szívesen!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #181 Dátum: 2018. Június 14. - 15:57:07 »

Üdv Sörétlocsolók! Vigyorog
Egy idős vadásztársunk hagyatékából, a családot segítve szert tettem több, vadászati és lőszertöltéssel kapcsolatos dologra.
Közte olyan, sörétes töltéshez valókra is, amikkel igazán nem tudok mit kezdeni, de nem akartam otthagyni a nyakukon problémának.
Ha valakit érdekelne, privát üzenetben keressen meg és megírom, hogy mi az, aminek új gazdát keresek. Patron
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #182 Dátum: 2018. Június 15. - 17:33:44 »

Üdv Sörétlocsolók! Vigyorog
Egy idős vadásztársunk hagyatékából, a családot segítve szert tettem több, vadászati és lőszertöltéssel kapcsolatos dologra.
Közte olyan, sörétes töltéshez valókra is, amikkel igazán nem tudok mit kezdeni, de nem akartam otthagyni a nyakukon problémának.
Ha valakit érdekelne, privát üzenetben keressen meg és megírom, hogy mi az, aminek új gazdát keresek. Patron
 Wave
Üdv Urak!
Minden gazdára talált, mindenkinek köszönöm az érdeklődését!
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Kovzol
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1

Vadász


« Új üzenet #183 Dátum: 2018. Augusztus 10. - 13:36:55 »

Kedves Vadásztársak!

Nagyapám, édesapám után (mindketten vadászok voltak) rám maradt sörétes lőszerek készítéséhez szükséges öntőformák, valamint (gondolom) töltő szerszámok. Anno, sok évvel ezelőtt még használatban voltak, most viszont megválnék tőlük, akit érdekel, keressen.

Köszönöm
Naplózva
Miskia
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #184 Dátum: 2019. December 10. - 11:27:39 »

Sziasztok!

Hosszabb kutatómunka után sem találtam sehol elfogadható árú sörétet,( ahol lehet kapni ott többe kerülne a 32g-nyi sörét mint egy komplett gyári lőszer) nincs valakinek ötlete hogy honnan lehetne beszerezni?

Vagy kezdjem építeni a sörét csepegtetőt?

Előre is köszönöm!
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #185 Dátum: 2020. Január 06. - 13:27:35 »

 Emelem

Érdeklődnék, hogy réz hüvelybe tölt-e valaki sörétet?
Ezen a huncutságon töröm a fejem, olyannyira, hogy a hüvelyeket már meg is rendeltem  Stoel
Nyálazom át éppen a témát az elejéről...
 Vadász Vadász Táncol
 Wave
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #186 Dátum: 2020. Január 27. - 22:25:49 »

Emelem

Érdeklődnék, hogy réz hüvelybe tölt-e valaki sörétet?
Ezen a huncutságon töröm a fejem, olyannyira, hogy a hüvelyeket már meg is rendeltem  Stoel
Nyálazom át éppen a témát az elejéről...
 Vadász Vadász Táncol
 Wave


Ha nem, hát nem  Vigyorog

A réz hüvely még nem érkezett meg (úton van már), de addig is játszadoztam.
Egy teszt hüvely, azt akartam megnézni, hogy a por és filc közé majd mekkora köztes darab kell.
30g sörét töltet 2.5 mm-hez kb. 5 mm.

Parafára gondoltam. Jó az oda?
Vagy egy ilyen keményebb cucc?
https://www.grauwolf.net/bpi-maxi-nitro-pappplaettchen-kaliber-16-125-3-2-mm-stark-672-17-1-mm-durchmesser-500-stueck.html#


 Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #187 Dátum: 2020. Január 27. - 22:38:30 »

Benézek és mit látok. Már végre Ti is kezdtek rákapni a sörétes "tőtögetés" ízére, hát hozzá tenném a magam húszfillérét. A saját töltésű 12/70-es patron NEM olcsóbb mint a bolti. A lényeg nem a pénzben van, hanem abban, hogy ha akarom olyan patront csinálok aminek a teljes szórása benne lesz 40 méteren egy szalmakalapban, ha meg akarom olyat ami 25-ön méter-huszas kört terít ugyanolyan szűkítésnél. Ma persze már ennek nincs nagy jelentősége, mert az RC-től a Rotweilliig olyat veszel amilyet akarsz, de 15-20 esztendeje más világ volt. A másik aspektusa a dolonak meg egy kicsit olyan mint a házipálinka-főzés. Tudod, hogy a tied, benne van a szakértelmed, a munkád, a szíved-lelked. Ha meg ráadásul társas vadászatokon látják a cimborák, hogyan adsz le egy-egy parádés lövést, hát hízik a májjad.

 Emelem
Ezekről a praktikákról lehetne megtudni egy kicsit többet?   Vigyorog Stoel
 Piál
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #188 Dátum: 2020. Január 27. - 23:44:10 »

Parafa?
Felejtsd el, semmi nem jó ami darabokra tud törni.
 Papir, filc, nejlon.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #189 Dátum: 2020. Január 28. - 08:38:52 »

Parafa?
Felejtsd el, semmi nem jó ami darabokra tud törni.
 Papir, filc, nejlon.

Kell egyáltalán a filc és a por közé ilyen "közdarab"?
A filc mindét oldala sima, kemény fényes felület.
 Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #190 Dátum: 2020. Január 28. - 09:54:10 »

Kell egyáltalán a filc és a por közé ilyen "közdarab"?
A filc mindét oldala sima, kemény fényes felület.
 Emelem
Szerintem csak akkor kell, ha teret akarsz kitölteni vele.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #191 Dátum: 2020. Január 28. - 10:21:44 »

Kell egyáltalán a filc és a por közé ilyen "közdarab"?
A filc mindét oldala sima, kemény fényes felület.
 Emelem

Szerintem nem!  Anno én különféle vastagságú filcet használtam, a tér kitöltésére, de ez szinte mellékes is.  A zárólapot pár csepp viasszal, vagy gyertyával rögzítettem. A rézhüvelyről elég hamar leszoktam, mert akár hogy szállítottam, kezeltem, mindég volt egy-egy ami menet közben kiborult. Arról nem is beszélve, hogy a viasz, gyertya felrakodott a csőre, ráégett, és nehéz volt kipucolni.  Szlovákiában lehetett (talán most is lehet) papírhüvelyt venni, azokat töltöttem.    Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #192 Dátum: 2020. Január 28. - 11:01:31 »

Filc meg parafa!? Régen egy-egy lövés után csak úgy szálltak az újságpapírfoszlányok. Ha szerencséd volt két banda kacsa közt olvashattad is. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #193 Dátum: 2020. Január 28. - 13:15:22 »

A lényeg nem a pénzben van, hanem abban, hogy ha akarom olyan patront csinálok aminek a teljes szórása benne lesz 40 méteren egy szalmakalapban, ha meg akarom olyat ami 25-ön méter-huszas kört terít ugyanolyan szűkítésnél.
Na, erről én is szívesen olvasnék pár ezer sort Ördög
Az egylikú elöltöltőm csöve szűkítés nélküli cilinder cső, ami a fácánvadászatokon szépen muzsikált, de  az eredményes libázáshoz még fejlesztenem kellene.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #194 Dátum: 2020. Január 28. - 14:01:53 »

Na, erről én is szívesen olvasnék pár ezer sort Ördög
Az egylikú elöltöltőm csöve szűkítés nélküli cilinder cső, ami a fácánvadászatokon szépen muzsikált, de  az eredményes libázáshoz még fejlesztenem kellene.

Őszintén én el sem tudom képzelni, hogy egy adott szűkítésen a töltés variálásával lehet ennyit változtatni a szórásképen.  Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: