Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverágyazás  (Megtekintve 140150 alkalommal)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #90 Dátum: 2009. Január 29. - 10:50:35 »

Üdv Mindenkinek!

Lenne egy kérdésem!
Egy felcsiszolt ZKK tust milyen anyaggal (lazúr, pác, festék) érdemes lekenni? Azt szeretném, ha sötét színe lenne, és visszadná a fa erezetét is. Esetleg érdemes egyszer vékonyan lakkal lehúzni?

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Fabrigo

Hello
Szerintem olaj helyett inkább méhviaszt használj.
Nagyon szép selyem fénye lesz.
Méhviaszt felolvasztod, töltesz bele 1/3 rész terpentinolajat (előmelegítve, mert különben csomós lesz) és összekevered.
Ha kihűlt sárgás cipőkrém állagú pasztát kapsz.
A felület pácolása után egyszer át szoktam kenni lenolajjal (nem olajos higitó, hanem sürű lenolaj, mint a méz)
Egy napot pihen, beszívja és utánna kap kér eétegben legalább viaszt.
Pamut pabdával bedörzsölve.
Szép selyemfényű puskát kapsz.

Hali
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #91 Dátum: 2009. Január 29. - 13:09:31 »

Üdv Mindenkinek!

Lenne egy kérdésem!
Egy felcsiszolt ZKK tust milyen anyaggal (lazúr, pác, festék) érdemes lekenni? Azt szeretném, ha sötét színe lenne, és visszadná a fa erezetét is. Esetleg érdemes egyszer vékonyan lakkal lehúzni?

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Fabrigo

Szia Fabrigo!

Tudom javasolni a Perla fapácokat, azok közül is a paliszandert.
Egy valamire figyelj, minél jobban/sötétebbre pácolod, annál kevésbé fog látszani az erezet, mivel a pác nem csak beivódik, hanem fed is. Pácolás után, ha már megszáradt, húzd vissza a felületet acélgyapottal (000) és után mehet neki a lenolaj...  Wave
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #92 Dátum: 2009. Január 29. - 15:03:43 »

Üdv Mindenkinek!

Lenne egy kérdésem!
Egy felcsiszolt ZKK tust milyen anyaggal (lazúr, pác, festék) érdemes lekenni? Azt szeretném, ha sötét színe lenne, és visszadná a fa erezetét is. Esetleg érdemes egyszer vékonyan lakkal lehúzni?

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Fabrigo

Üdv!
Kérdezd meg Boar apánkat!-nekem is ő mondta meg a tutit.Azóta már 8-9 tust csináltam az ő módszerével és eddig nem volt rájuk panasz(többek itt a fórumon is láthatsz kettőt a puskabemutatós topicban).
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #93 Dátum: 2009. Január 29. - 15:05:47 »

Üdv!
Kérdezd meg Boar apánkat!-nekem is ő mondta meg a tutit.Azóta már 8-9 tust csináltam az ő módszerével és eddig nem volt rájuk panasz(többek itt a fórumon is láthatsz kettőt a puskabemutatós topicban).

Én is a Boar féle receptet alkalmazom. Nálam is bejött!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #94 Dátum: 2009. Január 29. - 17:00:54 »

Üdv  Wave Ilyen volt,


és ilyen lett ,igaz az olajózás nem tökéletes ,de ez az olaj nem kopik,nem fog .
A szint meg én választottam,mert a mesterek nem tartanak minden fajta fához szin mintákat.
 http://kepfeltoltes.hu/090129/sauer_004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 http://kepfeltoltes.hu/090129/sauer_006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #95 Dátum: 2009. Január 29. - 17:05:29 »


Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #96 Dátum: 2009. Január 29. - 18:56:05 »

Lacus!
Az angol agy jobban tetszett mint az eredeti?
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #97 Dátum: 2009. Január 29. - 19:11:27 »


és ilyen lett ,igaz az olajózás nem tökéletes ,de ez az olaj nem kopik,nem fog .

Nagyon jól sikerült! Emelem
Az angol agy nekem is a kedvencem a sörétesen. Ezzel kezdte és ezt szoktam meg.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #98 Dátum: 2009. Január 29. - 19:17:23 »

 
M-98  Wave P.Zoli  Wave Nekem a szép angol agy jön be sörétesnél.Se pofadék ,se semmi cicó. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #99 Dátum: 2009. Január 29. - 19:22:31 »

Hála isten személyesen is láttam és mondhatom, hogy jól sikerült neki elkészíteni. Akkor még nem tudtam az "átalakításról", csak a munkát néztem. De való igaz, a páros puskákhoz az angol agy a klasszikus. Én bockkos vagyok és nagy a kezem, meg ezzel is kezdtem ezért a pisztoly markolatot szeretem első sorban.Lacus: Igen Igen
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #100 Dátum: 2009. Január 29. - 23:07:41 »

Sziasztok!

Mit lehetne kezdeni ezzel a fával? Kicsit szétszáradt. Kb. 2mm-t ellene rajta hozni.
Nagyon könnyen hajlik, akár két ujjammal a helyére tudom szorítani.

Tamás.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #101 Dátum: 2009. Január 30. - 09:10:29 »

Üdv!

Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét! A tus Boar módszerével lesz barnítva, ha elkészül rakok fel képeket.


Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #102 Dátum: 2009. Január 30. - 09:20:43 »

Üdv!

Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét! A tus Boar módszerével lesz barnítva, ha elkészül rakok fel képeket.


Fabrigo

Pontosan mit takar ez a módszer?
Leirnád? hagy tanuljunk.

Köszi
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #103 Dátum: 2009. Január 30. - 11:42:41 »

Üdv.

Nem akarok más tollával ékeskedni. Nekem is más fogja elkészíteni, mert nem érzek elég önbizalmat hozzá.
Szerintem ez ügyben Boart kellene megkérdezni, vagy aki sikeresen alkalmazza a módszerét.

Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #104 Dátum: 2009. április 01. - 19:14:02 »

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Fegyverápolás közben vettem észre, hogy a Merkel duplám agyazásán erős repedés kezdődött. Egyszer már ragasztották, ami nem nagyon tetszett eddig sem, de az új repedés miatt szeretném lecseréltetni. Elérhetőséget kérnék vagy ajánlatot.

Köszönöm előre is.

Üdv

Labs Land
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: