Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverágyazás  (Megtekintve 140058 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #630 Dátum: 2017. április 27. - 22:06:46 »

Az üveg az biztos alkalmas a feladatra, csak azon gondolkodom, hogy egy íves felület és egy egyenes felület találkozása esetén(az egy ponton találkozik max), felmerül a kérdés bennem, hogy a kör és annak érintőjéből eredő matematikai kontextus miatt minimum 2r X Pí X kell egy adott szakaszon elhúzni az üveget és akkor sem biztos, hogy az ív sima lesz, most ezt komolyan kérdem Vigyorog Emelem
Egyenletedet látva, erős késztetést éreztem a puskatus geometriájának tudományos megközelítésére.
A rendelkezésemre álló kb. 500 A4-es papír és az 5GByte alá csökkent alkoholkészletemet látva, inkább neki se kezdtem.
Régi álmom volt, néhány száz milliós támogatást szerezni a női mell lengéseinek kutatására és egy matematikai modell felállítására.
Miután ez nem sikerült, kénytelen voltam mások tapasztalataira és saját megfigyeléseimre támaszkodni.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #631 Dátum: 2017. április 28. - 08:10:37 »

Biztonság kedvéért megnéztem az előszobatükörben, hogy most akkor tollas lenne a hátam?..... és ha igen, akkor te ezt honnan látod? Fejvakarás Vállat von
De megnyugodtam...
Pucoltál már almát egyenes pengéjű késsel?  Fejvakarás Lehet? Ördög

Ha ezt matematikai képletekkel gondolod megközelíteni, akkor inkább használj smirglit.... az biztos ráhajlik az ívekre, de vegyél egy pár négyzetmétert, mert a lakk biztos nem tömi el a smirglit.  Kacsint Ördög Bocsánat, csiszolóvászon.
De mégis hátha komolyan kérdezed.... tehát az üveg csak a lakk nagyját hivatott eltávolítani.
Ha durva smirglivel kezdenéd, olyan mély barázdákat csinálnál, amit már nehéz lenne finommal helyrehozni.....

Egyébként tudod a jolly joker választ..... úgy csinálod, ahogy neked legjobban tetszik!!

 Emelem

Halál komoly volt a kérdés, de szerintem az alma hámozás példája nem adekvát,  spongyát rá. Mindenkinek mindent köszönök. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #632 Dátum: 2017. április 28. - 09:32:19 »

Mit finomkodtok? Flex, csiszolókorong, oszt hadd szóljon. És még az íveket is szépen kiegyenesíti. Vagy újakat csinál. Röhög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #633 Dátum: 2017. április 28. - 09:42:19 »

Halál komoly volt a kérdés, de szerintem az alma hámozás példája nem adekvát...

Az almához:
Az almahéj közepén többet vesz le az almából, mint a szélein. Nem a leggazdaságosabb, utána az alma íve szegmenses lesz. De ehető marad.

A tushoz:
Jön Makkmarci és segít a matekban. Addig is a puska tus nem gömb, nem kell az üveget hosszában tolni rajta, hanem szépen fentsől lefele, követve az ívet nagyon jól leviszi a lakkot.


 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #634 Dátum: 2017. április 29. - 13:12:18 »


Régi álmom volt, néhány száz milliós támogatást szerezni a női mell lengéseinek kutatására és egy matematikai modell felállítására.
Miután ez nem sikerült, kénytelen voltam mások tapasztalataira és saját megfigyeléseimre támaszkodni.
 Röhög

Segíthetek ?   Ördög     Stoel

Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #635 Dátum: 2017. április 29. - 20:56:01 »

Segíthetek ?   Ördög     Stoel




Valaha én is tudtam csóválni. Most meg? Milyen szépen lóg. Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #636 Dátum: 2017. április 30. - 00:56:05 »

Halál komoly volt a kérdés, de szerintem az alma hámozás példája nem adekvát,  spongyát rá. Mindenkinek mindent köszönök. Emelem
Gratulálok a gondos odafigyeléshez,amivel óvod azt a puskát. Odafigyelek a holmimra,de nálam már egy hónap után sem lenne ilyen makulátlan a puskatus,mint a tiéd. Nem kell azt bántani! Remélem te nagyobb sikerrel jársz mint én, igaz mozizni sikerült: a 4 kocát a malackákkal láttam én is. Rossz szélben is bejöttek vagy 40 méterre. Borzéknál meg pankráció ment,ilyet sem lát mindenki! 10 körül szálltunk le. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #637 Dátum: 2017. április 30. - 11:38:01 »

Gratulálok a gondos odafigyeléshez,amivel óvod azt a puskát. Odafigyelek a holmimra,de nálam már egy hónap után sem lenne ilyen makulátlan a puskatus,mint a tiéd. Nem kell azt bántani! Remélem te nagyobb sikerrel jársz mint én, igaz mozizni sikerült: a 4 kocát a malackákkal láttam én is. Rossz szélben is bejöttek vagy 40 méterre. Borzéknál meg pankráció ment,ilyet sem lát mindenki! 10 körül szálltunk le. Wave

Maradj vételen, és jelentkezz ha kedved támad mozizni, én most keltem fel, 3,35-ig bírtam. Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #638 Dátum: 2017. Május 01. - 11:18:46 »

Már valahol feltettem de nem találom . Szóval ilyenné lehet varázsolni a CZ 550 -est csiszolóvászonnal , egyszerű páccal , parafinolajjal majd a végén méh viasz +parafin+bagarol vagy box egyvelegével .  Emelem




Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #639 Dátum: 2017. Május 01. - 14:30:21 »

Ugyanilyen volt az enyém is,csak nekem az alkoholos pác adta a színét. Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #640 Dátum: 2017. Május 18. - 22:54:03 »

Üdvözletem!

Szeretném megkérdezni, használt valaki korábban Birchwood Casey tusolajat felújításnál, újrafiniselésnél?
Birchwood Casey Tru-Oil-t szeretnék, csak eddig nem találtam boltban. Erről azt olvastam elég jó használható, olaj+mesterséges gyantaszerű adalékok, amitől viszonylag ellenálló, és könnyebb kipolírozni.
Találkoztam még Scherell's illetve Balsin márkájúval, csak sajnos ezekről nem nagyon találni semmilyen információt, miből is lenne, milyen felületeket ad, satöbbi.
A házi kevergetést már kipróbáltam, de nem igazán lett olyan amilyet keresek.
Naplózva
Tróbert
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #641 Dátum: 2017. Május 20. - 13:49:47 »

Hali! True oil-t már csak kintről tudsz rendelni 13 € körül van,  de posta+ 17€. Megéri? Ha nem laksz messze Győrtől elhozhatod,
 megcsinálom.
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #642 Dátum: 2017. Május 20. - 20:05:27 »

Hali! True oil-t már csak kintről tudsz rendelni 13 € körül van,  de posta+ 17€. Megéri? Ha nem laksz messze Győrtől elhozhatod,
 megcsinálom.
Szia!

Sajnos szinte a lehető legmesszebb lakom Tőled  Rííí

Akkor marad a Balsin, úgy néz ki.
Vagy akkor már mindegy, ha sima forralt lenolajjal kezelem?
Fényes felületet szeretnék, de hiába kenegettem, políroztam a mintadarabomat akár hány rétegben lenolajjal, selyemfényű se nagyon lett,
pedig értesülésem szerint ez a hagyományos, és egyik legjobb módszer, a politúr után  Vállat von
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #643 Dátum: 2017. Május 20. - 20:35:01 »

Szia!

Sajnos szinte a lehető legmesszebb lakom Tőled  Rííí

Akkor marad a Balsin, úgy néz ki.
Vagy akkor már mindegy, ha sima forralt lenolajjal kezelem?
Fényes felületet szeretnék, de hiába kenegettem, políroztam a mintadarabomat akár hány rétegben lenolajjal, selyemfényű se nagyon lett,
pedig értesülésem szerint ez a hagyományos, és egyik legjobb módszer, a politúr után  Vállat von

Méhviasz paraffinolajban felolvasztava? Sokszor volt már szó róla itt is, nekem jól működött, évente újra szoktam általában kezelni a fát vele. Csak babázás-képpen...
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #644 Dátum: 2017. Május 20. - 20:59:08 »

Szia!

Sajnos szinte a lehető legmesszebb lakom Tőled  Rííí

Akkor marad a Balsin, úgy néz ki.
Vagy akkor már mindegy, ha sima forralt lenolajjal kezelem?
Fényes felületet szeretnék, de hiába kenegettem, políroztam a mintadarabomat akár hány rétegben lenolajjal, selyemfényű se nagyon lett,
pedig értesülésem szerint ez a hagyományos, és egyik legjobb módszer, a politúr után  Vállat von

Ha a lenolajjal kezelt felületet polírozod, soha nem lesz selyemfényű. Ha a lenolajba méhviaszt keversz akkor igen, de a lenolajat akkor sem forralod, csak melegíted!
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: