Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverágyazás  (Megtekintve 139959 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #600 Dátum: 2017. Január 11. - 13:38:02 »

Illetve a "Szerkesztés" gomb nem tudom ezen a fórumon miért hiányzik, szerintem nem lenne rossz.

Nem hiányzik, csak le van tiltva. Amit leírsz, úgy marad... 

De egy idézettel módosíthatod a saját korábbi hozzászólásod, de az is úgy marad. Pont.

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #601 Dátum: 2017. április 24. - 13:43:09 »

Sziasztok!

Hozott faanyagből egy bock újraágyazása kb mennyibe kerülhet? Egyelőre +- 10e Ft pontossággal elég lenne tudnom.
Köszönöm!

 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #602 Dátum: 2017. április 24. - 16:45:43 »

Sziasztok!

Hozott faanyagből egy bock újraágyazása kb mennyibe kerülhet? Egyelőre +- 10e Ft pontossággal elég lenne tudnom.
Köszönöm!

 Emelem

Keresd Csaba fórumtárunkat, Ő a Te embered!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #603 Dátum: 2017. április 24. - 23:31:32 »

Sziasztok!

Hozott faanyagből egy bock újraágyazása kb mennyibe kerülhet? Egyelőre +- 10e Ft pontossággal elég lenne tudnom.
Köszönöm!

 Emelem

Jankó Pisti fafaragó 40-45-ért komplett tust farag európai diófából egy golyósra .
Ha ő adja a fát,akkor.
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #604 Dátum: 2017. április 25. - 07:18:19 »

Jankó Pisti fafaragó 40-45-ért komplett tust farag európai diófából egy golyósra .
Ha ő adja a fát,akkor.

És szépen dolgozik.   Igen
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #605 Dátum: 2017. április 25. - 09:29:30 »

Köszönöm a válaszokat! Mosolyog
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #606 Dátum: 2017. április 25. - 11:12:14 »

Jankó Pisti fafaragó 40-45-ért komplett tust farag európai diófából egy golyósra .
Ha ő adja a fát,akkor.

Keresek mindjárt egy referenciafotót...
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #607 Dátum: 2017. április 25. - 11:21:25 »

A felső az eredeti (megtoldva, felújítva), az alsó amit ő készített:


Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #608 Dátum: 2017. április 25. - 11:42:18 »

A felső az eredeti (megtoldva, felújítva), az alsó amit ő készített:


Én CZ fényezett felületével kapcsolatban kérdezném, hogy ha azon ilyen folytonossági hiányok keletkeznek ill. mindent elkövetett gondozás ellenére, felpattogzik akkor arra a mester mit javasolna. Az eredeti állapotot lehet visszaállítani, vagy vegyek" gumitust". Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #609 Dátum: 2017. április 25. - 20:16:23 »

Én CZ fényezett felületével kapcsolatban kérdezném, hogy ha azon ilyen folytonossági hiányok keletkeznek ill. mindent elkövetett gondozás ellenére, felpattogzik akkor arra a mester mit javasolna. Az eredeti állapotot lehet visszaállítani, vagy vegyek" gumitust". Emelem

Nem lakkozva van az? Mert akkor a lakkozás segíthet.  Vállat von
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #610 Dátum: 2017. április 25. - 20:40:32 »

Nem lakkozva van az? Mert akkor a lakkozás segíthet.  Vállat von

CZ 550 Lux hát, ha lakkozva akkor az, nem nagyon ismerem a fabevonatokat, vigyázok rá mint a szemem fényére és itt-ott, ráadásul olyan helyen ahol nem is van nagyon fogdosva, felpattogzott, már mindenre gondoltam, de nem merek belefogni, mert a felületkezelés nálam a lesdeszka fáradt olajjal való bekenésénél véget ér, ezért akár szakembernek is szívesen megmutatnám. Kiváltó okot is próbáltam megfejteni és lehet, hogy hülyeség, de én a szukura gondolok az valami rettenet, viszont a szúnyog ellen nekem bevált. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #611 Dátum: 2017. április 25. - 21:10:32 »

CZ 550 Lux hát, ha lakkozva akkor az, nem nagyon ismerem a fabevonatokat, vigyázok rá mint a szemem fényére és itt-ott, ráadásul olyan helyen ahol nem is van nagyon fogdosva, felpattogzott, már mindenre gondoltam, de nem merek belefogni, mert a felületkezelés nálam a lesdeszka fáradt olajjal való bekenésénél véget ér, ezért akár szakembernek is szívesen megmutatnám. Kiváltó okot is próbáltam megfejteni és lehet, hogy hülyeség, de én a szukura gondolok az valami rettenet, viszont a szúnyog ellen nekem bevált. Emelem

Ha lakkozva van, akkor a legegyszerűbb lekaparni ami lepattogott,  pár ezres finomságú polirpapirral vizesen megcsiszolgatod,kiszárítás után meg egy jó minőségű flakonos lakkal lefújod.  Ehhez viszont biztosra  kell tudni hogy lakkozott, egyébként tönkretetted.
Lakkot nehéz szépen javítani, bútoroknál legalábbis.

Lehet az is, hogy viaszos, az is fel tud jönni vegyi anyagoktól.
Szerintem az szuperül javítható, csak gyakorlat kell hozzá, de gondolom az ilyen irányú szakiknak ez megvan. 
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #612 Dátum: 2017. április 25. - 22:42:43 »

CZ 550 Lux hát, ha lakkozva akkor az, nem nagyon ismerem a fabevonatokat, vigyázok rá mint a szemem fényére és itt-ott, ráadásul olyan helyen ahol nem is van nagyon fogdosva, felpattogzott, már mindenre gondoltam, de nem merek belefogni, mert a felületkezelés nálam a lesdeszka fáradt olajjal való bekenésénél véget ér, ezért akár szakembernek is szívesen megmutatnám. Kiváltó okot is próbáltam megfejteni és lehet, hogy hülyeség, de én a szukura gondolok az valami rettenet, viszont a szúnyog ellen nekem bevált. Emelem
Majd megnézem és még a felújítást is elmagyarázom töviről-hegyire. Nekem szép lett.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #613 Dátum: 2017. április 26. - 08:13:33 »

Majd megnézem és még a felújítást is elmagyarázom töviről-hegyire. Nekem szép lett.

Köszi!

Elfogadok minden tanácsot. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #614 Dátum: 2017. április 26. - 12:04:48 »

Köszi!

Elfogadok minden tanácsot. Emelem

Sajnos a CZ ilyen . Én is a fórumon kapott infók alapján távolítottam el a lakkozást és viaszoltam  . Bánom hogy nem korábban . Hogy ne kelljen sokat keresned .

"Én úgy csináltam, hogy fogtam a méhviaszt (ismerőstől kaptam műlépet, az már teljesen tiszta), és csak simán kézzel rányomkodtam-kenegettem foltokban, aztán pl hőlégfúvóval ráolvasztottan, és így folyékony állapotában elkenegettem, dörzsöltem, hogy mindenhol legyen vékonyan. Aztán puha ronggyal dörzsölgetve lejön a felesleg, és fényesedik. Nem lesz csillogó, inkább selyemfényű (én ezt szeretem).
A fórum keresőjében keress rá a.viaszolásra, mert van itt aki jobban tudja ezt." (Dobasszus)

Jó tanács volt a viaszolásra keresés ! Neked is ajánlom !    Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: