Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverágyazás  (Megtekintve 140054 alkalommal)
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #585 Dátum: 2016. November 02. - 23:53:29 »

Üdvözletem!

Esetleg valaki tudna abban segíteni,  hogy ezek a szép színes laminált faanyagok mekkora tételt jelentenek?  Tényleg drágábbak, mint egy nem túl különleges dió anyag?

Igyekeztem mestereknél megkérdezni,  de volt aki az én képemen látott olyan anyagot először  Vállat von
Naplózva
pistuka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #586 Dátum: 2016. November 03. - 06:04:51 »

Üdvözletem!

Esetleg valaki tudna abban segíteni,  hogy ezek a szép színes laminált faanyagok mekkora tételt jelentenek?  Tényleg drágábbak, mint egy nem túl különleges dió anyag?

Igyekeztem mestereknél megkérdezni,  de volt aki az én képemen látott olyan anyagot először  Vállat von


Probald a csatogun.hu oldalt.en idaig a shootingworld on lattam laminaltat,igaz,hogy az mar precizios,de olyan 240 kornyeke,grs marka. Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #587 Dátum: 2016. November 03. - 07:07:41 »

Üdvözletem!

Esetleg valaki tudna abban segíteni,  hogy ezek a szép színes laminált faanyagok mekkora tételt jelentenek?  Tényleg drágábbak, mint egy nem túl különleges dió anyag?

Igyekeztem mestereknél megkérdezni,  de volt aki az én képemen látott olyan anyagot először  Vállat von


Megvetted azt a másodvonalas amerikai puskát,ha jól rémlik sokan próbáltak lebeszélni róla.Nem gyorsítós,sőt gondok voltak az elsütőszerkezettel,visszahívások voltak,mannoxszerű bevonat van rajta,és nem izléses tus.
Utána megkérdezted hogyan lehet a sütésén módosítani,rájöttél ,hogy a mannoxhoz hasonlatos barnításának csúfolt valami miatt fokozottabban rozsdásodik,majd rájöttél jó lenne egy fa tus rá(igaz izlésficamos színes laminált).
Tudod még fokozni? Röhög
pl. zastava vagy cz,vagy akármelyik keleti csoda vs rem 700 sps  3:0
Rájössz ám majd,minden kezdet nehéz. Okos
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #588 Dátum: 2016. November 03. - 17:16:13 »

Megvetted azt a másodvonalas amerikai puskát,ha jól rémlik sokan próbáltak lebeszélni róla.Nem gyorsítós,sőt gondok voltak az elsütőszerkezettel,visszahívások voltak,mannoxszerű bevonat van rajta,és nem izléses tus.
Utána megkérdezted hogyan lehet a sütésén módosítani,rájöttél ,hogy a mannoxhoz hasonlatos barnításának csúfolt valami miatt fokozottabban rozsdásodik,majd rájöttél jó lenne egy fa tus rá(igaz izlésficamos színes laminált).
Tudod még fokozni? Röhög
pl. zastava vagy cz,vagy akármelyik keleti csoda vs rem 700 sps  3:0
Rájössz ám majd,minden kezdet nehéz. Okos



Viszont, azt is meg kell emliteni hogy a muanyag tusok leginkabb az ujjabban keszultek mind “pillar bedding”-el  sot “glass bedding”-el  van ellatva.
Hogy mennyire nem hulyeseg az a megoldas?
Bebizonyitott dolog hogy - leginkabb az oreg, kikopott fatusok eseteben  - de egyepkent is,  csak a pillar bedding megcsinalasa is komoly szoraskepjavulast okoz.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #589 Dátum: 2017. Január 01. - 21:13:53 »

Megvetted azt a másodvonalas amerikai puskát,ha jól rémlik sokan próbáltak lebeszélni róla.Nem gyorsítós,sőt gondok voltak az elsütőszerkezettel,visszahívások voltak,mannoxszerű bevonat van rajta,és nem izléses tus.
Utána megkérdezted hogyan lehet a sütésén módosítani,rájöttél ,hogy a mannoxhoz hasonlatos barnításának csúfolt valami miatt fokozottabban rozsdásodik,majd rájöttél jó lenne egy fa tus rá(igaz izlésficamos színes laminált).
Tudod még fokozni? Röhög
pl. zastava vagy cz,vagy akármelyik keleti csoda vs rem 700 sps  3:0
Rájössz ám majd,minden kezdet nehéz. Okos


Közben elkészült hozzá a laminált tus saját kezem munkája által Emelem

Lacikának: Igen, valóban foltos lett kicsit a színezése és nem a legszebb faanyagból van Kacsint

De az enyém és gyakorlatilag semmibe nem került, csak a glass bedding anyagárába, még sem hiszem hogy sokkal rosszabb, mint a 150eFt+-os sport ágyazások.


Boldog Új évet minden fórumtársnak!
 Emelem



Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #590 Dátum: 2017. Január 01. - 21:19:02 »

Közben elkészült hozzá a laminált tus saját kezem munkája által Emelem

Lacikának: Igen, valóban foltos lett kicsit a színezése és nem a legszebb faanyagból van Kacsint

De az enyém és gyakorlatilag semmibe nem került, csak a glass bedding anyagárába, még sem hiszem hogy sokkal rosszabb, mint a 150eFt+-os sport ágyazások.


Boldog Új évet minden fórumtársnak!
 Emelem





Elnzést kérek, korábban működött ez a beillesztési módszer  Vállat von
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #591 Dátum: 2017. Január 04. - 15:18:40 »

Megvetted azt a másodvonalas amerikai puskát,ha jól rémlik sokan próbáltak lebeszélni róla.Nem gyorsítós,sőt gondok voltak az elsütőszerkezettel,visszahívások voltak,mannoxszerű bevonat van rajta,és nem izléses tus.
Utána megkérdezted hogyan lehet a sütésén módosítani,rájöttél ,hogy a mannoxhoz hasonlatos barnításának csúfolt valami miatt fokozottabban rozsdásodik,majd rájöttél jó lenne egy fa tus rá(igaz izlésficamos színes laminált).
Tudod még fokozni? Röhög
pl. zastava vagy cz,vagy akármelyik keleti csoda vs rem 700 sps  3:0
Rájössz ám majd,minden kezdet nehéz. Okos


Hagyd rá, attól még rendes gyerek! Amúgy én meg hallottam olyat, hogy van, aki meg egy patent állapotú 7x64-es puskából csináltat 270 win-t…  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Egyszerűen mindenkinek máshogy borítja el az agyát a hülyebogár, vagy ahogy egyik nagyrabecsült fórumos barátom mondaná: „minden az agyban lévő fos szintjétől függ kb nálam is!” 
Enyémet is el szokta, aztán van is következménye…
Naplózva
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #592 Dátum: 2017. Január 04. - 15:49:52 »

 Vigyor

@mematyi: nem néz ki rosszul a cucc így elsőre, gratula... amit furcsállok (de lehet csak szemre furcsa) az a hüvelykujj pozíciója. Vagy bazi nagy kezed van, vagy nem zavar, hogy nem tudsz rámarkolni rendesen, vagy a szemem csalja mágia  Nyihi  Az, hogy kellően erős lett-e, nyilván majd menet közben derül ki (Ati, ez madzagos történet szerinted?!  Ördög )

 Emelem
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #593 Dátum: 2017. Január 04. - 17:51:52 »

Vigyor

@mematyi: nem néz ki rosszul a cucc így elsőre, gratula... amit furcsállok (de lehet csak szemre furcsa) az a hüvelykujj pozíciója. Vagy bazi nagy kezed van, vagy nem zavar, hogy nem tudsz rámarkolni rendesen, vagy a szemem csalja mágia  Nyihi  Az, hogy kellően erős lett-e, nyilván majd menet közben derül ki (Ati, ez madzagos történet szerinted?!  Ördög )

 Emelem

Szia!
 A markolat csak jobbkezes,  egy Anschütz tusról próbáltam másolni a hüvelykujj helyét.
Dokumentáltam a dolgokat galériát,  itt a linkje,  ha megkukkantanád: https://imageshack.us/a/z73M/1

Már eldőlt,  nem volt madzagos,  eddig egy doboznyit kibírt Taps
Inkább az  összedogó csavarok meghúzásával kell vigyázni, nem lehet és nem is kell agyig húzni,  mert abban az irányban könnyen reped,  de majd a pillar ezt megoldja.

 Emelem
Naplózva
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #594 Dátum: 2017. Január 04. - 19:28:52 »

A markolat csak jobbkezes,  egy Anschütz tusról próbáltam másolni a hüvelykujj helyét.

 Taps

A látvány ismerős volt igen, lőttem is hasonló tussal (ha jól emlékszem diopteres irányzék volt azon a fegyveren), ránézésre magasnak tűnt a hüvelykujj pozíciója...

Mi a tapasztalat vele egyébként, eltaláltad elsőre vagy "faragsz" még rajta?
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #595 Dátum: 2017. Január 04. - 19:52:21 »

Taps

A látvány ismerős volt igen, lőttem is hasonló tussal (ha jól emlékszem diopteres irányzék volt azon a fegyveren), ránézésre magasnak tűnt a hüvelykujj pozíciója...

Mi a tapasztalat vele egyébként, eltaláltad elsőre vagy "faragsz" még rajta?

Hát,  mivel komoly tapasztalatom nincs,  így a gyári "pisztolyfogásosnak"  mondott,  tehát nem angol-agyas tusok után furcsa,  hogy ez teljesen függőleges fogású.   Talán így utólag jó 5mm-el közelebb tenném a markolatot az elsütőbillentyűhöz, de azt ugye már nem lehet,  és így is megfelelő Vigyorog
Most már megvan hozzá az eszközöm,  így inkább csinálnék másikat,  diófából,  mint hogy ezt faragjam újra. Tömör fával szerintem dolgozni is könnyebb,  de ezt a tényleges "mesterek"  jobban tudják szerintem  Stoel

Egyébként én bíztatok mindenkit,  akinek ingerenciája van minőségibb "barkácsolásra", hogy nyugodtan fogjon bele,  teljesen elrontani nagyon nehéz, cserébe igazán magáénak mondhatja a puskáját. Kicsit talán olyan, mintha a les ahova kiülsz a saját kezed munkája Emelem
 S.Peti
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #596 Dátum: 2017. Január 04. - 20:01:19 »

  akinek ingerenciája van minőségibb "barkácsolásra", hogy nyugodtan fogjon bele,  teljesen elrontani nagyon nehéz,
 S.Peti



Legfoljebb fogpiszkalo less ha azt is el nem baxod.  Táncol  Stoel
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #597 Dátum: 2017. Január 05. - 09:26:36 »

...
Most már megvan hozzá az eszközöm,  így inkább csinálnék másikat,  diófából,  mint hogy ezt faragjam újra.
...

 Igen gondolom használat közben majd jön még a listára ez-az, aztán jöhet a kettes számú versenyző... Mosolyog

Jó az irány, gratulálok!

 Emelem

Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #598 Dátum: 2017. Január 11. - 10:41:18 »

Igen gondolom használat közben majd jön még a listára ez-az, aztán jöhet a kettes számú versenyző... Mosolyog

Jó az irány, gratulálok!

 Emelem



Köszönöm szépen!

Közben elkészült a tpoicban korábban is megvitatott "glass" bedding:

Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #599 Dátum: 2017. Január 11. - 10:45:31 »

Elnézés minden írási,olvasási, beillesztési hibáért  Stoel
Természetesen nem mentség, de igyekszem többet nem elkövetni, a project egyébként  befejeződött  Taps

Illetve a "Szerkesztés" gomb nem tudom ezen a fórumon miért hiányzik, szerintem nem lenne rossz.

Máté Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: