Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverágyazás  (Megtekintve 139682 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #555 Dátum: 2016. Február 25. - 19:32:58 »

Ide teszem, talán jó helyen van: Barátom 9,3-es CZ Lux puskájának agya nyakban eltört. Kérdés, honnét lehet új tust a leggyorsabban, jó áron beszerezni?

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #556 Dátum: 2016. Február 25. - 19:37:01 »

Ide teszem, talán jó helyen van: Barátom 9,3-es CZ Lux puskájának agya nyakban eltört. Kérdés, honnét lehet új tust a leggyorsabban, jó áron beszerezni?

 Emelem

Keresd Csaba fórumtársunkat!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #557 Dátum: 2016. Február 25. - 19:38:23 »

Ide teszem, talán jó helyen van: Barátom 9,3-es CZ Lux puskájának agya nyakban eltört. Kérdés, honnét lehet új tust a leggyorsabban, jó áron beszerezni?

 Emelem
Basszus, hogy csinálta? Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #558 Dátum: 2016. Február 25. - 19:40:04 »

Ide teszem, talán jó helyen van: Barátom 9,3-es CZ Lux puskájának agya nyakban eltört. Kérdés, honnét lehet új tust a leggyorsabban, jó áron beszerezni?

 Emelem

Gépkocsi hátsó ülése elé lett beállítva?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #559 Dátum: 2016. Február 25. - 19:53:38 »

Ide teszem, talán jó helyen van: Barátom 9,3-es CZ Lux puskájának agya nyakban eltört. Kérdés, honnét lehet új tust a leggyorsabban, jó áron beszerezni?

 Emelem

A leggyorsabb ha összeragasztja  Angyal
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #560 Dátum: 2016. Február 25. - 20:16:17 »

Basszus, hogy csinálta? Fejvakarás
Az Én prakszisomban a hátsó ülésen ráülés vezet..
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #561 Dátum: 2016. Február 25. - 20:46:10 »

Ide teszem, talán jó helyen van: Barátom 9,3-es CZ Lux puskájának agya nyakban eltört. Kérdés, honnét lehet új tust a leggyorsabban, jó áron beszerezni?

 Emelem
Dunaszerdahelyen mindig van műanyag. Fából készített is akad időnként, 40 körüli áro Sn,új,kisipari. Szép. Akinek eladtam,besírt a gyönyörtől.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #562 Dátum: 2016. Február 25. - 21:33:23 »

Dunaszerdahelyen mindig van műanyag. Fából készített is akad időnként, 40 körüli áro Sn,új,kisipari. Szép. Akinek eladtam,besírt a gyönyörtől.

Ue.-t akartam írni. Ha adott típus nincs is pár nap alatt beszerzik és küldik . Jóval olcsóbb mint készíttetni egyet. 30.000 Ft fáj (csak ) !   Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #563 Dátum: 2016. Február 26. - 06:57:19 »

Urak, köszönöm! Még egy kérdés, ami Nektek triviális, de nekem nem, pontosan melyik ez a dunaszerdahelyi cég? Vagy vadászbolt?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #564 Dátum: 2016. Február 26. - 08:33:48 »

Urak, köszönöm! Még egy kérdés, ami Nektek triviális, de nekem nem, pontosan melyik ez a dunaszerdahelyi cég? Vagy vadászbolt?
Szia!
Nepo.sk (Németh vadászbolt.)
 Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #565 Dátum: 2016. Február 27. - 05:04:49 »

Szia!
Nepo.sk (Németh vadászbolt.)
 Emelem

Köszönöm!  Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Math91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #566 Dátum: 2016. Március 29. - 18:35:29 »

Üdv!

Nem tudjátok véletlenül, hol lehet bakelit agytalpat kapni? Szeretném lecserélni a mostanit, mert nem illeszkedik pontosan, de nem találtam sehol ilyet.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #567 Dátum: 2016. Március 29. - 18:43:47 »

Üdv!

Nem tudjátok véletlenül, hol lehet bakelit agytalpat kapni? Szeretném lecserélni a mostanit, mert nem illeszkedik pontosan, de nem találtam sehol ilyet.
Ha visszanéznél a hozzászólásaidra érkezett válaszokra,még lehet,hogy haladnál is valahová... Kacsint Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #568 Dátum: 2016. április 04. - 14:29:35 »

Nem akarnám túlrágni a csontot, a tusakészítés és a fegyveragyazás lehet, hogy rokon értelműek, de a fegyverágyazásnak az előző kettőhöz szerintem semmi köze. A fegyverágyazás szerintem a tengerentúlon teljesen hétköznapi szokás, nálunk meg szinte teljesen ismeretlen "bedding" tükörfordítása, ami tényleg ágyazást jelent. A lényege pedig az, hogy az agy hátsó részét, ami a tokszerkezetet tartja a csavarokkal, vagy

1. telekenik műgyantával (glass bedding), és aztán a tokot-csövet bele visszatéve és beleszorítva (persze mindenhol lemaszkolva, hogy ne ragadjon bele) hagyják megszilárdulni a műgyantát, aztán a felesleget eltávolítják, vagy pedig

2. ha jól emlékszem, a két tartócsavar köré v. helyett (?) valamiféle fém tartóhüvely megerősítést építenek be (pillar bedding).

Mindkét módszer célja a cső és az agy közötti rögzítés további erősítése, szilárdítása, és mindkét módszernek a puska pontosságára gyakorolt előnyös hatását odakint magától értetődőnek tartják. Persze ezzel az emberi tényezőt még nem vették ki a képletből...  Kacsint

Szóval ágyazás nem egyenlő agyazás...

Sziasztok!

A hülyebogár által olvasgattam némiképp a szimpla Ruger American és a vastag csöves Ruger American Predator után. A tesztekben több esetben leírták, hogyha bipod kerül a szintetikus tusra, az negatívan befolyásolja a szórást, mivel a bipodra való feltámasztás következménye, hogy a tust hozzányomódik a csőhöz. Az egyik tesztelő úriember ezt úgy oldotta meg, hogy a tus elejét egy kicsit megcsiszolta. A probléma kijavítására vonatkozó hozzászólásokat továbbolvastam, s említés szintjén látókörömbe került a „glass bedding” fogalma, aminek a részleteiről csak homályos elképzeléseim vannak.
A tiszta, hogy többnyire azért készül, hogy a rögzítési pontoknál a tusban való fekvés sokkal stabilabb legyen, ezáltal javuljon a szórás, de nem értek ezzel kapcsolatban mindent, illetve a youtubeon láttam olyan videó(ka)t, ahol nem csak a rögzítési pontoknál, hanem a tust végig kikenik a beddinghez használt műgyantával, illetve pont ennél a típusnál, csak a tus elejét kenik ki:

 

- Mi befolyásolja/befolyásolhatja azt, hogy csak a tok / tok és cső / cső alatti rész kerüljön műgyantával kikenésre?
- Pl. adott egy Ruger American, aminek a szintetikus tusa hajlamos a csavarodásra, ha a műgyantás kikenés megtörténik, akkor merevíthető-e azzal a tus? (Azon felül, hogy gyarapszik a súlya.)

Amúgy a Ruger, ilyen V alakú (alumínium?) felfogatással dolgozik:   http://14544-presscdn-0-64.pagely.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2012/12/rugeramerican253.jpg
Illetve ilyen barázdált a tus eleje:                                             http://i.imgur.com/woY6ssv.jpg

Üdv.: puffadtpocok
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #569 Dátum: 2016. április 04. - 15:49:54 »

Sziasztok!

A hülyebogár által olvasgattam némiképp a szimpla Ruger American és a vastag csöves Ruger American Predator után. A tesztekben több esetben leírták, hogyha bipod kerül a szintetikus tusra, az negatívan befolyásolja a szórást, mivel a bipodra való feltámasztás következménye, hogy a tust hozzányomódik a csőhöz. Az egyik tesztelő úriember ezt úgy oldotta meg, hogy a tus elejét egy kicsit megcsiszolta. A probléma kijavítására vonatkozó hozzászólásokat továbbolvastam, s említés szintjén látókörömbe került a „glass bedding” fogalma, aminek a részleteiről csak homályos elképzeléseim vannak.
A tiszta, hogy többnyire azért készül, hogy a rögzítési pontoknál a tusban való fekvés sokkal stabilabb legyen, ezáltal javuljon a szórás, de nem értek ezzel kapcsolatban mindent, illetve a youtubeon láttam olyan videó(ka)t, ahol nem csak a rögzítési pontoknál, hanem a tust végig kikenik a beddinghez használt műgyantával, illetve pont ennél a típusnál, csak a tus elejét kenik ki:

- Mi befolyásolja/befolyásolhatja azt, hogy csak a tok / tok és cső / cső alatti rész kerüljön műgyantával kikenésre?
- Pl. adott egy Ruger American, aminek a szintetikus tusa hajlamos a csavarodásra, ha a műgyantás kikenés megtörténik, akkor merevíthető-e azzal a tus? (Azon felül, hogy gyarapszik a súlya.)

Üdv.: puffadtpocok

A műgyantás „ágyazás” elsődleges célja, hogy nagyobb/”teljes” felületen érintkezzen a tokszerkezet az aggyal, így elkerülve a leszorító csavarok meghúzásából adódó geometriai torzulását a tok/zárszerkezetnek, illetve a hátrarúgáskor "fokozottabban" biztosítsa a fémrész mozdulatlanságát az agyban. Inkább a nagyobb visszarúgású puskáknál szokták alkalmazni. Az általad leírt variácók mindegyike létezik (tok és vagy a cső teljes és vagy részleges ágyazása), de hogy ki melyiket választja, az már nagyon sok mindentől függ, elsősorban mondjuk, hogy az adott gyártó gyárilag hogyan adja ki a fegyver (lengőcsővel, csak elöl lévő nyomáspontokkal, stb.), ill. hogy ki milyen „vudu”-ra esküszik.

A Ruger American-nek nem lengő csöve van?

Viszont kiemelném, hogy minden fellelhető szakmai anyag és fórum óvva int bárkit attól, hogy a "hályogkovács féle" „Ki nem tudja ezt megcsinálni?!” felkiáltással, kellő rutin nélkül, 2-3 video végignézése után egyedül élesben nekiálljon otthon sufni-tuning módszerrel ágyazni. Elég ui. egyetlen apró lépést vagy felületet kifelejteni a műgyantázás előtti kimaszkolás során, vagy rosszul felmérni az agy ill. a tok illeszkedésének  geometriáját, és vagy rögtön a spec. műgyanta acélkeményre szilárdulása után nem fogja tudni még egyszer szétszedni a fegyverét, vagy az elkerülhetetlenül erőszakos szétválasztási próbálkozás során fog valami végérvényesen „engedni”, de az biztos nem a műgyanta lesz…

Viszont tény, hogy a youtube-on (is) millió videó van erről a témáról.  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: